Antik Mısır & Nil Nehri Turu

Antik Mısır & Nil Nehri Turu

Antik Mısır & Nil Nehri Turu Ocak 2022

Antik Mısır & Nil Nehri Turu

29 Ocak - 05 Şubat 2022 Türk Hava Yolları tarifeli seferiyle Ev Alan Ev Transfer Maksimum 20 kişi
Kişi Başı
$ 2590 35.531 ₺
Tek Kişilik Oda Farkı:
$ 580 | 7.956 ₺
Abu Simbel | Asvan (Gemi) | Edfu (Gemi) | Esna | Kahire | Luksor (Gemi)
Dünyanın en eski ve gizemli medeniyetlerinden biri Mısır...
Tüm Extra Turlar Dahil

Tüm Turlar Dahil

5* Otel Seçenekleri

5* Otel Seçenekleri

Tüm Yemekler Dahil

Tüm Yemekler Dahil

REZERVASYON YAP
1.Gün
İstanbul - Kahire (29/01/2022)

Turumuz kişiye özel aracın sizi adresinizden alması ile başlıyor. İstanbul havaalanı Dış Hatlar Gidiş Terminali'nde buluşarak check-in işlemlerimizi tamamlıyor ve sonrasında Türk Havayollarının tarifeli seferi ile Kahire uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Varışımıza istinaden havalimanında bizleri bekleyen özel aracımız ile Gize Piramitleri turumuz için otelimizden hareket edeceğiz. İlk durağımız Dünya’nın yedi harikasından birisi olan ve isimlerini yaptıran firavunlardan almış Keops, Kefren ve Mikerinos piramitleri olacaktır. Binlerce yıl önce yapılan ve gizemlerini hala koruyan bu  3 piramit, aralarında Pisagor üçgeni olacak şekilde tasarlanmıştır.  Pisagor’dan yıllar önce yapılan bu piramitler Mısırlıların çok gelişmiş matematik ve geometri bilgileri olduğunu göstermektedirler. Gizemli piramitleri gezdikten sonra kafası Firavun,  gövdesi aslan şeklinde olan , doğan güneşi ve firavun için yeniden dirilişi temsil eden Sfenks’i  göreceğiz. Pençelerinin arasında tapınak bulunan, “ yaşayan heykel”  Sfenks’i gezdikten sonra  öğle yemeğimizi alacağız.  Yemek sonrası  Mısır'ın antik başkenti Memphis'te bulunan, basamaklı Piramit olarak da bilinen Sakkara Piramit’ini gezeceğiz.  Dünya üzerinde taştan yapılan ilk büyük anıt olarak kabul edilen Sakkara Piramit’ini gezdikten sonra otelimize dönüyoruz.Akşam yemeğimi ve konaklama otelde.

 

2.Gün
Kahire - Luksor (Gemi) (30/01/2022)

Kahvaltının ardından havaalanına transfer. Luksor uçuşu. Varışta ilk durağımız Mısır’daki en büyük tapınak kompleksi olan Karnak Tapınağı. UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan, Dünyada bugüne kadar inşa edilmiş en geniş antik yapı olan Karnak Tapınağını gezdikten sonra gemiye transfer ve öğle yemeğiÖğle yemeğimizin ardından dünyanın en büyük açık hava müzesini bulunduğu Luksor’da 9. Firavun tarafından eski Mısır Tanrılarının en büyüğü Amon adına inşaa ettirilmiş Luksor Tapınağını gezeceğiz.  Açık hava müzesini andıran tapınak gezimizin ardından gemimize dönüyoruz. Akşam yemeğimi ve konaklama gemide.

3.Gün
Luksor - Esna - Edfu (Gemi) (31/01/2022)

Kahvaltının ardından Krallar Vadisi turumuz için hareket ediyoruz. Kral mezarlarını gezdikten sonra ilk kadın firavun Hatşepsut anısına yaptırılan Hatşepşut Tapınağını da göreceğiz. Kraliçe Hatşepsut’a ait ,mezar tapınaklarının en eskisi Hatşepşut’u gezdikten sonra gemimize dönüyoruz ve öğle yemeğimizi alıyoruz. Gemi Edfu’ya haraket edecektir. Akşam yemeğimi ve konaklama gemide. 

4.Gün
Edfu - Kom Ombo - Asvan (Gemi) (01/02/2022)

Kahvaltının ardından Şahin Başlı Horoz Tapınağı olan M.Ö. 57 yılında tamamlanan Edfu Tapınağını gezeceğiz. Kom Ombo’ya doğru hareket edecek. Öğle yemeği gemide. Yemek sonrası Nil ırmağı kıyısında, Timsah & Şahin Tanrı Tapınağı olan Kom Ombo Tapınağını ziyaret ediyoruz.  İyilik tanrısı Horus ve kötülük tanrısı Sobek yani 2 tanrı tarafından paylaşılan tek tapınak olan Kom Ombo içerisindeki kabartmalar, burayı daha sonra  kilise olarak kullanan Kıptiler tarafından silinmiştir. Nil ırmağının taşmaları ve depremler sonucu zarar görmüş tapınağın taşlarından başka inşaatlarda kullanılmak üzere kullanılmıştır. Aswan’a hareket. Akşam yemeğimi ve konaklama gemide. 

5.Gün
Asvan - Abu Simbel - Asvan (Gemi) (02/02/2022)

Bugün erken kahvaltımızı kumanya olarak alacağız. Özel aracımız ile Abu Simbel’e hareket ediyoruz. Varışta muhteşem bir başyapıt olan Abu Simbel Tapınağını geziyoruz.  Bu tapınak Güney Mısırda Firavun 2. Ramses tarafından düşmanlarına ne kadar güçlü olduğunu göstermek ve eşi Nefertari’ye sevgisini  için yaptırılmıştır. Simbel dağının içerisi oyularak yapılan tapınak, Aswan Barajı yapımında sular altında kalma tehlikesine karşı, UNESCO liderliğinde 6 sene süren çalışma sonrası  geriye taşınmıştır. Bu büyüleyici gezinin ardından özel aracımızla Aswan’a dönüyoruz.  Asvan’a varışımızla birlikte gemimize binecek ve limandan ayrılacağız. Öğle yemeğimiz gemimizde olacak. Bugün görülecek yerler arasında tamamlanmamış 3500 yıl öncesine ait Obelisk ( dikili taş)  ve baraj yapımından önce UNESCO Nubiye Projesi kapsamında sökülmüş ve Agilkia adasına taşınmış  Filai Tapınağı bulunmaktadır. Gezilerimizin ardından Nil Nehrinin huzurlu manzarasını geleneksel yelkenli Felluca ile çıkaracağız. Tur sonrası gemiye transfer. Akşam yemeğimi ve konaklama gemide

6.Gün
Asvan - Kahire (03/02/2022)

Havaalanına transfer. Yerel havayolları ile Kahire uçuşu.Varışta 7000 yıllık tarihi ile en eski medeniyetlerden birisi olan Mısır’ın eski şehir merkezi, ve Mısır Müzesini gezeceğiz. Öğle yemeğini turumuz sırasında yerel bir restoranda alacağız. Bugün akşam yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız. Konaklama otelde.

7.Gün
Kahire - İstanbul (04/02/2022)

Kahvaltımızın ardından Mohamed Ali Cami ve Han El Halil Bazaar'ı gezeceğiz. Öğle yemeğini turumuz sırasında yerel bir restoranda alacağız. Ardından havalimmanına transfer oluyor. Türk Hava yollarının tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuşu. Geceyi uçakta geçiriyoruz.

8.Gün
İstanbul (05/02/2022)

Günün ilk saatlerinde İstanbul’a varıyoruz. Turumuz evinize özel transferiniz ile son buluyor. 

TUR ROTASI

+ 7000 yıllık köklü geçmişi ile Antik Dünya’nın en eski medeniyetini keşfedeceğiz

+ Antik Mısır uygarlığının en görkemli koleksiyonunu barındıran Mısır Müzesi’ni gezecek, 120.000 parçadan oluşan eserlerden en önemlilerini göreceğiz

+ Dünyadaki en büyük tek-taş heykeli olan 73.5 metre uzunluğunda, 6 metre genişliğinde ve 20 metre yüksekliğindeki  Büyük Gize Sfenksi’ni ziyaret edeceğiz

+ Kafası Firavun,  gövdesi aslan şeklinde olan , doğan güneşi ve firavun için yeniden dirilişi temsil eden Sfenks’i  göreceğiz

+ Dünya’daki taştan yapılan ilk büyük anıt tasarımı olarak kabul Sakkara Piramidi’ni görme fırsatı bulacağız

+ Antik Mısır’ın başkenti Memphis’teki piramit bölgesinde keşifler yapacağız

+ Dünyada bugüne kadar inşa edilmiş en geniş antik yapı olan Karnak Tapınağını yakından görme fırsatı yakalayacağız.               

+ 2.Ramses tarafından tam 20 yılda yaptırılan ve dağın içini oyarak inşa edilen soluk kesici Simbel Tapınakları’nı gezeceğiz

+ Tam 6650km uzunluğu ile Dünya’nın en uzun nehri olan Nil’de keyif ve keşif dolu bir gemi turuna çıkacağız

+ Asvan’dan Luksor’a yapacağımız gemi gezintimizde, limanlarda duracak ve bölgedeki antik çağdan kalma bir çok yapıyı göreceğiz.

+ Krallar Vadisi’nde, Amon-Ra adına inşa edilmiş Hatshepsut Tapınağı’nı keşfedeceğiz

+ Nil Nehri’nde 4 gece 5* Gemi’de tam pansiyon konaklama yapacağız.

Bu tur için alternatif tarih bulunmamaktadır.

Sağlıklı Seyahat Politikamız
Tura katılan misafirlerimizden, sağlık bakanlıkları tarafından onaylanmış çift aşı ibrazını veya son 3 ay içerisinde Covid-19 hastalığını geçirmiş olma zorunluğunu arıyoruz. Turlarımızda görev yapan, rehberimiz, yerel rehberimiz, araç şoförleri ve muavinlerimiz de çift aşılıdır.

İlgili ülkelerin Sağlık Bakanlıklarının belirlediği ek PCR ve kabul edilen aşı markalarının en güncel hallerinin takip edilmesi gerekmektedir.

 

Uçuş Detayları

29 Ocak - 05 Şubat 2022
TK 690   29 OCAK       ISTCAI  0725 0835
TK 695   04 ŞUBAT      CAIIST  2125 0045 +1 (05 Şubat varış)

 

Gezi Zamanlaması
Mısır'ı ziyaret etmek için en iyi zaman, hava sıcaklığının daha soğuk olduğu ancak yine de ülke genelinde oldukça sıcak olduğu Ekim ve Nisan ayları arasıdır. Bu, Kahire'nin işlek caddelerini keşfetmeyi, çölde Piramitleri ziyaret etmeyi ve antik Firavun mezarlarını keşfetmeyi daha rahat ve keyifli hale getiriyor.

Yaz sezonu (Mayıs-Eylül) sıcaktır, ancak yüksek sıcaklıklar çok kuru hava, klima, çok daha az ziyaretçi ve daha düşük fiyatlar ile hafifletilir. Bu, yaz mevsiminin seyahatiniz için hala uygun bir mevsim olduğu anlamına gelir. Ayrıca Nil'de biraz esinti olma eğilimindedir ve bu dönemde nehir gezintisi iyi bir seçimdir.

 

Bu Tur Kimler İçin Uygun?
Mısır medeniyetinin asırlar önce bıraktığı kültürel birikimini ve eserlerini yakından tanımak isteyen gezginler için kaçırılmaması gereken bir gezi olmakla birlikte, yoğun bir tur olduğu unutulmamalı, kendini dinç hisseden her gezgin için uygundur.

 

Sağlık
Eğer maceracı bir yemek yeme alışkanlığınız var ve sokaklarda açıkta satılan yiyeceklerden yiyorsanız; kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et, tavuk ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve ve sebzelerin iyi yıkanmış olmasından emin olunması, meyvelerin kabuğunun soyulduktan sonra yenmesini tavsiye ederiz.​

 

- Vize Bilgileri

Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vizeye tabidir. Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri 90 güne kadar seyahatlerinde vizeden muaftır.

 

Uçuş Süreleri
 Türkiye’den Mısır’a uçuş süresi 2 saat 25 dakikadır.

 

Para Birimi
Mısırın para birimi Mısır Poundu (EGP)’dur. Seyahatiniz için yanınıza USD almanızı ve bunun küçük birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneririz.

 

Saat Dilimi
Türkiye ile Mısır arasında -1 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken Mısır’da 11.00’dır

 

Telefon Kullanımı
Tüm cep telefonu operatörleri, hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir.

 

Gezi İçin Alınabilecek Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz.

 

Yemek Kültürü
Mısır da birçok deniz kenarında olan ülkeler gibi balık restoranları ve balık pazarları ile doludur.

 

Elektrik
Mısır’da 220 V; C tipi ve F tipi prizler kullanılmaktadır.

 

Alışveriş
Yöreye özgü el işi ve hediyelik eşyalar alabilirsiniz. Piraitlerden esinlenerek yapılan hediyelik eşyalar meşhurdur.

 

Önemli Not
Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

Pasaport sürelerinin, tur bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliğinin bulunması ve en az iki boş sayfanın olması gerekmektedir.*

Fiyata Dahil Olan Hizmetler
* Türk Havayolları ile İstanbul-Kahire-İstanbul ekonomi sınıf uçak bileti ve bu bilete ilişkin alan vergileri
* Yerel Havayolları ile Aswan – Kahire  ekonomi sınıf uçak biletleri ve bu biletlere ilişkin alan vergileri
* Ev – alan – ev transferi 
* Belirtilen otelde kahvaltı dahil konaklama 
* Nil Nehri’nde 4  gece 5* Gemi’de tam pansiyon konaklama
* Programda belirtilen tüm yemekler
* Özel araç ile programda belirtilen tüm geziler
* Geziler esnasında gezilecek müze ve ören yerlerine giriş ücretleri
* Gazella Turizm profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
* Yurtdışı çıkış harcı
* Covid – 19 Seyahat Sağlık Sigortası


Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
* Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri
* Yemekler esnasında alınacak içecekler
* Bahşişler 
* Fazla bagaj ücretleri
* Kişisel harcamalar
* Vize Ücreti 

**  Yeşil pasaporta vize gerekmemektedir.
** Umuma mahsus pasaport  ( Bordo ) sahipleri vizeye tabidir.  
 

Otel Listesi

Bu turdaki otellerin listesini aşağıda görebilirsiniz.

Kahire: Hotel Marriott Cairo 5* vb.
http://www.marriott.com/hotels/travel/caieg-cairo-marriott-hotel-and-omar-khayyam-casino/

 

Gemi: Nile Goddess