Castro Sonrasında Küba Turu

Castro Sonrasında Küba Turu

Castro Sonrasında Küba Turu Kasım 2021

Castro Sonrasında Küba Turu

13 - 21 Kasım 2021 Türk Hava Yolları tarifeli seferiyle Ev Alan Ev Transfer Maksimum 20 kişi
Kişi Başı
$ 2.690 23.002 ₺
Tek Kişilik Oda Farkı:
$ 590 | 5.045 ₺
Cienfuegos | Havana | Trinidad | Varadero
Dans ve müziğin, puronun, klasik Amerikan arabaları ile devrimin ülkesi Küba…
Tüm Extra Turlar Dahil

Tüm Turlar Dahil

4*, 5* Otel Seçenekleri

4*, 5* Otel Seçenekleri

7 Öğle ve 7 Akşam yemeği dahil

7 Öğle ve 7 Akşam yemeği dahil

REZERVASYON YAP
1.Gün
İstanbul - Havana (13/11/2021)

Programımız, sizi havalimanındaki buluşma noktamıza götürmek üzere verdiğiniz adrese gelecek olan özel aracın adresinize ulaşması ile başlıyor. İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali'nde buluşarak, check-in işlemlerimizi tamamlıyor ve sonrasında ise Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Havana’ya uçuyoruz. Havana’ya varışımızın ardından gümrük işlemlerinin ardından özel otobüsümüz ile şehir turumuza başlıyoruz.  Göreceğimiz yerler arasında Havana’nın nispeten daha modern kısmı olan Miramar bölgesini, meşhur Devrim Meydanı, Beyaz Saray’ın Havana’daki ikizi Capitol Binası göreceklerimiz arasında. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra ünlü sanatçı Jose Fuster’in seramik ve fayanslarla kapladığı mahelleyi gezeceğiz. Sonrasında otelimize gidiyoruz. Dinlenmek için serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2.Gün
Havana (14/11/2021)

Kahvaltının ardından klasik Amerikan arabaları ile gerçekleştireceğimiz şehir turuna başlıyoruz. Gezimiz esnasında UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Havana Eski Kenti, Colomb Mezarlığı, kenti kuşbakışı olarak izleyebileceğiniz Morro Kalesi’ni gezeceğiz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıp, Eski Havana’da keyifli bir yürüyüş turundan sonra, Küba ruhunun iliklerinize işleneceği Malecon Bulvarı'ndan geçeceğiz. Sonrasında San Jose Pazarın’da ülkeye özgü bir çok el işi, hatıra eşya alabileceğiniz serbest zamanımız olacak. Küba’nın simgelerinden olan “Coco Taxi”leri kullanarak otelimize döneceğiz. Otelimize varış ve odalarımıza yerleşme. Dinlenmek için serbest zaman. Akşam ise, Buena Vista Social Club gecesine katılacak Kübalı sanatçıların canlı ritimleri ve salsa dansları eşliğinde, unutulmaz gece yaşayacağız ve akşam yemeğimizi de burada alıyoruz. Yemeğin ardından sonra otelimize transfer.  Konaklama otelimizde.

3.Gün
Havana (15/11/2021)

Kahvaltının ardından Pinar del Rio’ya hareket ediyoruz. Burada dünyaca ünlü Küba purolarının resmi olarak üretildiği fabrikayı gezecek ve üretimin her aşamasını göreceğiz. Gezi sonunda misafirlerimiz buradan puro alabilirler. Daha sonra UNESCO Dünya Mirası listesinde bulunan ve dünyaca ünlü Küba purolarının tütünlerinin yetiştiği Vinales Vadisi’ne hareket ediyoruz. Vadinin ortasında bulunan Palanque Restoran’da öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemeğin ardından tütün tarlalarını, yerel puro çiftliklerini ziyaret ediyoruz. Günün sonunda Vinales Vadisi’nin tamamına hakim bir manzaraya sahip tepede içeceklerimizi yudumladıktan sonra Havana'ya doğru yola çıkıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

4.Gün
Havana – Cienfuegos - Trinidad (16/11/2021)

Kahvaltının ardından otelimizden ayrılıyor ve Cienfuegos’u keşfetmek üzere yola çıkıyoruz. Punta Gorda meydanında yürüyecek ardından Kokteyl eşliğinde Palacio de Valle’i (Vadi Sarayı) göreceğiz. Öğle yemeğimiz geziler sırasında yerel restoranda alıyoruz. Ardından Küba’da kolonyal mimarinin en iyi korunduğu kent olan Trinidad şehir turumuz için yola çıkıyoruz. Iznaga Kulesini, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Ingenios Vadisi ve Trinidad şehri gezisi esnasında Romantik Müzesi ve aynı adla anılan; yerel içecekler, limon, bal ve su ile yapılan içkisi ile meşhur La Canchanchara Bar’ı göreceğiz. La Canchanchara’nın tadına baktıktan sonra otelimize transfer oluyoruz. Varışımıza istinaden akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

5.Gün
Trinidad – Santa Clara - Varadero (17/11/2021)

Kahvaltının ardından Santa Clara’ya doğru yol alıyoruz. Varışımıza istinaden gerçekleştireceğimiz Küba Devrimi esnasında en çetin savaşlara sahne olan Santa Clara gezimizde, Che Guevara’nın 37 arkadaşı ile birlikte ebedi istirahatinde bulunduğu Anıt Mezarı ve Zırhlı Tren göreceklerimiz arasında. Öğle yemeğimizi yerel restoranda aldıktan sonra, Varadero'ya hareket ediyoruz. Otelimize varış ve odalarımıza yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

6.Gün
Varadero (18/11/2021)

Kahvaltının ardından deniz – kum ve güneşin tadını çıkarabilmeniz ve kişisel aktiviteleriniz için serbest zaman. Öğle, akşam yemekleri ve konaklama otelimizde.

7.Gün
Varadero - Havana (19/11/2021)

Kahvaltının ardından Havana’ya doğru yola çıkıyoruz. Havana’da bulunan otelimize transferimizin ardından tam gün serbest zaman. Havana’yı dilediğiniz gibi keşfedebilirsiniz. Konaklama otelimizde.  

8.Gün
Havana - İstanbul (20/11/2021)

Kahvaltının ardından havalimanına transfer oluyoruz. Türk Hava Yolları’nın tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuyoruz. Uçuşumuz Karakas stoplu olacaktır. Yaklaşık olarak 1 saat, 30 dakikalık bir bekleme olacak uçaktan İstanbul’a kadar inmeyeceğiz. Saat farkından dolayı günü uçakta geçiriyoruz.

9.Gün
İstanbul (21/11/2021)

Sabah saatlerinde İstanbul Havalimanı’na varıyoruz. Turumuz, özel şoför ve aracınız ile evinize transferinizle sona eriyor.

TUR ROTASI

+ Modern ile kolonyal mimarinin eşsiz uyumuyla sizi büyüleyen devrim ülkesi Küba’da, eşitliğin ve özgürlüğün izlerini takip ederek, yakın tarihe benzersiz bir yolculuk...

+ Klasik Amerikan arabalarıyla, zamanın gerisinden Havana Eski Kenti ve Küba ruhunun iliklerinize işleneceği Malecon Bulvarı'nda gezi...

+ Jose Marti anıt kulesinin meydanın ortasında dimdik uzandığı ve yüzyıllar sonra bile devrimin izlerinin hatırlanacağı, tipik bir kolonyal anıtla Devrim Meydanı'nı; Küba’ya İspanyollardan hatıra kalan, taş duvarların acımasız gardiyanlar gibi etrafını çevrelediği El Morro Kalesi...

+ Küba’ya özgü iki kişilik açık hava taksileri ile şehrin havasını doya doya içinize çekebileceğiniz eğlenceli bir gezi...

+ Küba’nın devrimden sonra en bilinen yönü olan purolarının yapım aşamasına tanık olacağımız Pinar Del Rio ve sonsuz düzlüklerin üzerinden var olan tütün tarlaları ile Vinales Vadisi...

+ Kolonyal izlerin özellikle de mimaride en iyi korunan kenti Trinidad’ta, dünyanın en fotojenik caddeleri ve binalarıyla eski kent merkezi ve yeşilliğin içindeki büyülü kulesiyle manzaranın tadına varabileceğiniz Ingenios Vadisi...

+ Küba’nın en güzel şehirlerinden olan ve Fransız yerleşimciler tarafından kurulan Cienfuegos’u yakından tanıyacağız.

+ Devrimin askerlerine güç verdiğine inanılan, devrimin arka saflarının en ünlü desteği La Canchanchara kokteyli...

+ Küba’nın genç kahramanı Che Guevara’nın hatıralarına, devrime izlerini kazıyan Santa Clara’ya anlamlı bir yolculuk ve devrim yoldaşlarıyla hala sırt sırta durduğu Anıt Mezarı'nın ziyareti...

+ Varadero’da, bembeyaz kumsallar üzerinde yorgunluğumuzu atarak kendimizi mavi dalgaların eline bırakacağımız muhteşem bir deniz tatili...

Bu tur için alternatif tarih bulunmamaktadır.

Uçak Detayları

17 – 25 Temmuz 2021 Grubu

TK 183 17JUL ISTHAV 0235 0805

TK 183 24JUL HAVIST 0935 0825 +1

 

13 – 21 Kasım 2021 Grubu

TK 183 13NOV ISTHAV 0210 0745
TK 183 20NOV HAVIST 0915 1000 +1

 

Gezi Zamanlaması
Küba yıl boyunca, iki ayrı mevsime tropik bir iklime sahiptir. Kuru mevsim (Aralık-Mayıs), gündüz sıcaklıkları 26 ° C-31 ° C ve 19 ° C-21 ° C olan sıcak, güneşli günler görür. Mayıs – Haziran ayları ve Ekim – Kasım ayları yağışlar olabilir ve sonrası, nem oranının ve sıcaklığın yükseldiği aylardır. Yağışa bağlı olarak nem oranı yükselir. Sıcaklık 35°C civarındadır.

Sağlık Bilgileri
Küba’ya girişlerde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Eğer maceracı bir yemek yeme alışkanlığınız var ve sokaklarda açıkta satılan yiyeceklerden yiyorsanız; kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et, tavuk ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve ve sebzelerin iyi yıkanmış olmasından emin olunması, meyvelerin kabuğunun soyulduktan sonra yenmesini tavsiye ederiz.​.

 

Vize Bilgileri
Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vizeye tabidir. Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri ise, anılan ülkeye yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır. Ülkeye girişte pasaportunuza vurulabilecek damga başka bir ülkeye seyahatinizi etkilemeyecektir.

 

Bu Tur Kimler İçin Uygun?
Farklı kültürleri tanımak isteyen gezginler için kaçırılmaması gereken bir gezi olmakla birlikte, tempolu bir tur olduğu unutulmamalı, kendini dinç hisseden her gezgin için uygundur.

 

Uçuş Süreleri
Türkiye'den Küba'ya direk THY ile yapılmaktadır. Ancak dönüş uçağında Karakas 1,5 saatlik bir stop vardır, yaklaşık 17 saat sürer.

 

Para Birimi
Küba’nın para birimi Küba Pesosu’dur (CUP). Ancak turistlerin kullanımı için Convertible Peso (CUC) adı verilen bir para birimi daha vardır. Seyahatiniz için yanınıza Euro almanızı ve bunun küçük birimlerini bulundurmanızı öneririz. Ülkedeki döviz bürolarından yerel para birimini temin edebilirsiniz.

 

Saat Dilimi
Küba ile Türkiye arasında -7 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken Küba’da 05.00'tir.

 

Telefon Kullanımı
Tüm cep telefonu operatörleri, hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Fakat konuşma ücretleri oldukça yüksektir (1 dakika=8 TL).

 

Gezisi İçin Alınabilecek Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Kolayca giyilip çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont almanızı öneririz.

 

Yemek Kültürü
Küba’da tavuk, deniz mahsülleri  oldukça yaygındır. Yemeklerde yöreye özgü baharatlar kullanılır ancak tur boyunca aldığımız yemeklerin damak lezzetinize uygun olduğunu hissedeceksiniz.

 

Elektrik
Küba’da elektrik 110 volt olsa da kalınacak otellerde 220 volt elektrik kullanılmaktadır. Prizler A tipi ikili ve B tipi üçlü prizlerdir. Prizlerin örnekleri http://localti.me/havana-cuba sitesinden görülebilir. Adaptör getirmeniz gerekecektir.

 

Alışveriş
Küba'dan alınacak şeylerin başında ülkenin önemli kahve gelir Bunların yanı sıra Karayiplere özgü takılar, antika eşyalar, parfüm ve çok çeşitte saat bulmak mümkündür.

 

Önemli Not
Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

Pasaport sürelerinin, tur bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliğinin bulunması ve en az iki boş sayfanın olması gerekmektedir.*

Tur Fiyatına Dahil Olan Hizmetler
* Kişiye özel ev – alan – ev transferi 
* Türk Hava Yolları ile İstanbul – Havana - İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti
* Havalimanı vergileri
* Havana’da 4 gece, 5* otelde oda – kahvaltı konaklama
* Varadero’da 2 gece, 5* otelde her şey dahil konaklama
* Trinidad’da 1 gece, 4* otelde oda – her şey dahil konaklama
* Havana şehir turu ve öğle yemeği
* Pinar del Rio & Vinales turu ve öğle yemeği
* Benzersiz Havana turu ve öğle yemeği
* Ernest Hemingway turu ve öğle yemeği
* Yol üzeri Cienfuegos şehir turu ve öğle yemeği
* Cruseso del Sol Katamaran turu ve öğle yemeği
* Yol üzeri Santa Clara turu ve öğle yemeği
* Özel otobüs ile programda belirtilen tüm geziler
* Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
* Seyahat sigortası
* Yurtdışı çıkış harcı

 

Tur Fiyatına Dahil Olmayan Hizmetler
* Şahsi harcamalar
* Yemekler esnasında alınacak olan içecekler
* Programda belirtilmeyen yemekler
* Küba vize ücreti  
* Yeşil pasaporta gerekmez
* Bahşişler

Otel Listesi

Bu turdaki otellerin listesini aşağıda görebilirsiniz.