Zanzibar Turu

Zanzibar Turu

Zanzibar Turu Ocak 2022

Zanzibar Turu

24 - 29 Ocak 2022 Türk Havayolları Tarifeli Seferi ile Tüm Ekstra Turlar Dahil Maksimum 20 kişi
Kişi Başı
$ 1.790 16.665 ₺
Tek Kişilik Oda Farkı:
$ 350 | 3.258 ₺

Bu tur, 34-44 yaş aralığında keşfederken sosyalleşen ve erişebilir bütçeyle en iyi hizmeti Gazella kalitesiyle tercih eden Gazella Nomads’lılar içindir!

Zanzibar
Masmavi denizin tadını çıkarmanın yanı sıra tarihe tanıklık edip, birbirinden farklı deneyimler elde edeceksiniz...
Tüm Extra Turlar Dahil

Tüm Ekstra Turlar Dahil

4* Otel Seçenekleri

4* Otel Seçenekleri

1 Öğle ve 5 Akşam yemeği dahil

1 Öğle ve 5 Akşam yemeği dahil

REZERVASYON YAP
1.Gün
İstanbul - Zanzibar City (24/01/2022)

Turumuz İstanbul havalimanında buluşmamızla başlıyor. Bilet, bagaj ve pasaport kontrollerinin ardından saat 19.25’de Türk Havayolları’na ait TK 605 sefer sayılı uçuş ile Zanzibar’a hareket ediyoruz. Yeni güne uçakta giriyoruz.

2.Gün
Zanzibar City (25/01/2022)

Yerel saat ile 02.35’de Zanzibar’a varıyoruz. Havalimanında bizi bekleyen yetkililerce karşılanıyor ve dinlenmek üzere  otele transfer oluyoruz.  Dinlenip kahvaltımızı aldıktan sonra şehri yakından tanımak ve baharatların eşsiz dünyasını yakından görmek üzere Stone Town ve Baharat turuna katılacağız. Bu turumuzda öncelikle Stone Town turu için Zanzibar’ın renkli pazarlarından birine gideceğiz. Burada hem yerel hayatı yakından gözlemleme imkanı yakalayacağız hem de bir çok taze sebze ile tropikal meyveyi tatma fırsatımız olacak. Yerlilerin bu koşuşturmasını, pazarın curcunasına şahit olduktan sonra 1872 yılında inşa edilen ve Zanzibar’ın tarihine ışık tutan eski kiliseyi ziyaret ediyoruz. Bir zamanlar kölelerin kırbaçlandığı direği gören manzarası ile tarihin belki de en önemli kısımlarına şahitlik eden bu kiliseyi ziyaret ederken, birçok anı da canlandırmış olacağız. Bu tarihi kiliseyi ziyaret ettikten sonra bu taş şehrin dar sokaklarını hem arşınlayacak hem de yurda dönmeden önce bu anları hatırlamak için alış veriş yapacak fırsatlarımız olacak. Serbest zamanımızın sonunda köle ticaretinin kaldırılmasının ardından Zanzibar’ın en önemli geçim kaynaklarından biri olan baharatları yakından görmek için bir baharat çiftliğine ziyaretimiz olacak. Böylece hem çeşit çeşit baharatı yerinde görecek hem de özeliklerini yakından tanıyacağız. Hem yemeklerde hem de sağlık veya kozmetik gibi sektörlerde kullanılmak üzere birçok farklı baharatların bulunduğu bu ziyaretimiz esnasında birbirinden farklı ve çeşitli kokuların etkisinde kalacağız. Kokuların ve tatların duyularımızı harekete geçireceği bu gezide ayrıca bu baharatları yerinde görüp satın alma şansı yakalayacağız. Bütün bu keşiflerimizin ardından hem açlığımızı dindirmek hem de dinlenmek üzere otelimize geçeceğiz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3.Gün
Zanzibar City (26/01/2022)

Bugün sabah kahvaltımızı aldıktan sonra  günlük yaşamın temposundan dolayı fark edemediğimiz yaşamları görmek için yola koyulacağız. Zanzibar’ın kuzeydoğunda Pwani Mchangani köyünde yer alan halkın geçim kaynakları olan deniz yosunlarını hangi aşamalardan geçirip nasıl emek verdiklerine şahit olacağız. Ayrıca adada bolca bulunan Hindistan cevizinin birçok farklı kullanımını da yerel halktan yerinde öğreneceğiz.  Bu ziyaretimizin bitiminde bu sefer Zanzibar’daki birçok eve karakter katan kapıların yapımını görmek için Kidimni köyüne gidiyoruz. Burda hem köylülerle tanışacak hem de zanaatlarını yakından göreceğiz. Ayrıca kısa bir okul ziyaretimiz olacak. Zanzibar’lı çocukların hangi şartlarda okuduklarına görecek onlara merhaba diyeceğiz. Tüm bu keşiflerimizin ardından yerel bir restoranda öğle yemeğimizi alıp, otelimize döneceğiz. Deniz, kum ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.  

4.Gün
Zanzibar City (27/01/2022)

Sabah kahvaltımızı aldıktan sonra deniz kum ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz.  

5.Gün
Zanzibar City (28/01/2022)

Sabah kahvaltımızı aldıktan sonra deniz kum ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz.  

6.Gün
Zanzibar - İstanbul (29/01/2022)

Gecenin ilerleyen saatlerinde havalimanına transfer oluyoruz. Türk Hava Yolları’nın TK 605 sayılı tarifeli seferi ile saat 03:35’de  İstanbul’a uçuyoruz. Saat 12:50’de İstanbul’a varıyoruz. Bir sonraki deneyiminizde görüşmek üzere..

TUR ROTASI

* Şehrin kalbinin attığı yer Stone Town’da daracık taş sokaklarında tarihe tanıklık etme …

 

* Birbirinden farklı baharatların nasıl elde edildiğini görme şansı ve birçok farklı kokunun tadını çıkarma fırsatı..

 

* Zanzibar’ın yerel köylerini ziyaret edip farklı yaşamlara yakından tanıklık etme..

 

* Dünyaca ünlü Nungwi plajına giderek kristal berraklığındaki sulara girme ve bembeyaz kumlarda güneşlenme şansı..

 

* Mangapwani mağarasına giderek kölelerin yaşamak zorunda kaldıkları karanlık tarihe adım atma..

 

* Muhteşem sahilleri ile ünlü Zanzibar’da deniz kum ve güneşin tadını çıkaracağız

Sağlıklı Seyahat Politikamız
Tura katılan misafirlerimizden, sağlık bakanlıkları tarafından onaylanmış çift aşı ibrazını veya son 3 ay içerisinde Covid-19 hastalığını geçirmiş olma zorunluğunu arıyoruz. Turlarımızda görev yapan, rehberimiz, yerel rehberimiz, araç şoförleri ve muavinlerimiz de çift aşılıdır.

İlgili ülkelerin Sağlık Bakanlıklarının belirlediği ek PCR ve kabul edilen aşı markalarının en güncel hallerinin takip edilmesi gerekmektedir.

 

Katılım Şartı
Bu gezimiz, en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur, acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

 

Vize     
Umumi Pasaport             Vize gerekli                       

Yeşil Pasaport                  Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu           Vize gerekli değil            

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir.

Vize gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizin tarafınıza ileteceği “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribata uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

 

Sağlık
Eğer maceracı bir yemek yeme alışkanlığınız var ve sokaklarda açıkta satılan yiyeceklerden yiyorsanız; kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et, tavuk ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve ve sebzelerin iyi yıkanmış olmasından emin olunması, meyvelerin kabuğunun soyulduktan sonra yenmesini tavsiye ederiz. Gün doğumu ve batımında uzun kollu giyecekler giymeniz ve yanınıza sinek koruyucu almanızı öneririz. Seyahatinizden döndükten 7-30 gün içinde ateşiniz yükselirse doktorunuza gittiğiniz yer hakkında bilgi vermeniz önemlidir.

 

Uçuş Süreleri  
İstanbul               Zanzibar              06 sa 35 dk

Zanzibar              İstanbul               06 sa 20 dk

Zanzibar – İstanbul uçuşu Kilimanjaro stoplu olacaktır. Kilimanjaro’da bekleme süresi 1 saat olup uçaktan inilmeyecektir.

 

Konaklama 
Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir.

3 Kişilik odalar, otellerin uygunluğuna göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye sunulan yatak, standart yataklardan küçük olabilir. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için katılımcı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan ve fiyatlandırma bölümünde belirtilen yaş grubuna uyan tek (1) çocuk için geçerlidir.

Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir menü ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

 

 

Para Birimi
Tanzanya’nın para birimi Tanzanya Şilin'dir.

Yanınızda US Dolar (USD) bulundurmanızda fayda vardır. Seyahate gelirken getireceğiniz USD’nin 2000 yılından sonra basılmış olmasına dikkat ediniz. 2000 yılından önce basılmış USD’ler bozdurulamıyor ya da düşük kurdan bozduruluyor.

 

Saat Dilimi
Türkiye ile Tanzanya ve Kenya arasında saat farkı bulunmamaktadır.

 

Telefon Kullanımı
Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise kullanılmaktadır. Bazı bölgelerde iletişim sıkıntılı olabilir

 

Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve akşamları için ince bir mont almanızı öneririz. Yağmur ihtimaline karşı bir yağmurluk ve şemsiye de getirebilirsiniz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz. Safariler için rahat ve doğaya uygun renklerde kıyafetler giymenizi, parlak renklerden çok açık renkli kıyafetlerden kaçınmanızı öneririz.

 

Yemek Kültürü
Gideceğimiz yerlerde bulunan lüks restoranlar, yerel Afrika yemeklerinden daha çok Avrupa ve Asya mutfağından; etin yoğunlukla kullanıldığı mönü seçenekleri sunmaktadırlar. Yemeklerden sonra tatlı yerine meyve ve kahve sunulmaktadır.

 

Elektrik
Prizler İngiltere’deki gibi üç adet dikdörtgen uçtan oluşuyor. Tanzanya’ya gitmeden önce, orada aletlerinizi sorunsuz şekilde kullanmak için uygun bir dönüştürücü ve fiş adaptörü almalısınız.

 

Alışveriş
Geleneksel kıyafetler ve hediyelik eşyalar alınabilir. Bunun haricinde pek fazla alınabilecek şeyler bulunmamaktadır.

 

Önemli Notlar
Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Gazella sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

Gazella, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Gazella, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Gazella sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

Önemli Notlar
Bu turumuza yanlızca 34-44 yaş arası misafirlerimizi kabul edebiliyoruz.

Pasaport sürelerinin, tur bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliğinin bulunması ve en az iki boş sayfanın olması gerekmektedir.*

 

Pakettur Fiyatına Dâhil Olan Servisler
* Türk Havayolları  ile İstanbul – Zanzibar – İstanbul gidiş – dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti,
* 5* otelde akşam yemeği dahil yarım pansiyon konaklama,
* İlk gün havalimanına yakın bir otelde sabah kahvaltısı
* Stone Town ve Baharat Çiftliği turu
* Öğle yemekli Pwani Mchangani ve Kidimni Köyleri ziyareti
* Nungwi plajı ve   Mangapwani mağarası gezileri
* Özel araçlar ile programda belirtilen tüm turlar,
* Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
* Yurtdışı çıkış harcı,
* Covid – 19 Seyahat Sağlık Sigortası
* TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası

 

Pakettur Fiyatına Dâhil Olmayan Servisler
* Vize Ücreti
* Programda belirtilmeyen yemekler,
* Yemekler esnasında alınacak olan tüm içecekler
* Fazla Bagaj ücreti,
* Kişisel harcamalar

 

Önemli Notlar:

*** Zanzibar (Tanzanya) ziyaretlerinizden en az on gün önce Sarı Humma aşısı olmalı ve seyahatiniz esnasında size verilen karneyi yanınızda bulundurmalısınız

Otel Listesi

Bu turdaki otellerin listesini aşağıda görebilirsiniz.

Zanzibar: 4* Michamvi Sunset Bay Resortvb.

https://www.michamvi.com/