Yılbaşı Lapland; Noel Baba'nın Evi Turu

Yılbaşı Lapland; Noel Baba'nın Evi Turu

Yılbaşı Lapland; Noel Baba'nın Evi Turu Aralık 2021

Yılbaşı Lapland; Noel Baba'nın Evi Turu

30 Aralık - 02 Ocak 2022 Türk Hava Yolları ile Ev Alan Ev Transfer Maksimum 20 kişi
Kişi Başı
€ 1.890 20.494 ₺
Tek Kişilik Oda Farkı:
€ 800 | 8.674 ₺
Rovaniemi
Husky Kızakları, Ren Geyikleri ve Noel Baba; Masalsı bir yolculuk...
Tüm Extra Turlar Dahil

Tüm Ekstra Turlar Dahil

4* Otel Seçenekleri

4* Otel Seçenekleri

2 Öğle Yemeği ve 1 Akşam Yemeği Dahil

2 Öğle Yemeği ve 1 Akşam Yemeği Dahil

REZERVASYON YAP
1. Gün
İstanbul - Rovaniemi (30/12/2021)

Turumuz kişiye özel aracın sizi adresinizden alması ile başlıyor. İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali'nde 05:40’ta buluşarak, check-in işlemlerimizi tamamlıyor ve sonrasında Türk Hava Yolları seferi ile İstanbul-Rovaniemi uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Varışımıza istinaden havalimanında karşılanıyor ve “Noel Baba’nın Köyü”ne transfer oluyoruz. Burada Kuzey Kutup Çizgisini geçip sonrasında sertifikalarımızı alacağız. Dilerseniz Noel Baba ile fotoğraf çektirebilir, sevdiklerinize kartpostal gönderebilir veya serbest zamanınızda hediyelik eşyalar alabilirsiniz.  Turumuzun ardından otelimize yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde. Akşam saatinde hava koşulları kuzey ışıkları görmek için uygun ise aracımız ile gezintiye çıkacağız. Şansımız iyi giderse büyüleyici kuzey ışıklarını görebileceğiz.

2. Gün
Rovaniemi (31/12/2021)

Kahvaltımızın ardından özel aracımız ile yaklaşık 20 dakika yol  alarak bir Husky çiftliğine varıyoruz. Burada kuzeye özgü sevimli hayvanlar ile bir arada zaman geçirecek ve sonrasında Husky kızağına bineceğiz ve 5km’lik bir sürüş gerçekleştireceğiz. Kızak turunun ardından öğle yemeğimiz yerel bir restoranda. Öğle yemeğimizin ardından özel aracımız ile Ren Geyiği Çiftliği’ne hareket ediyoruz. Bölgeye özel bu aktivitede kısa bir ren geyiği sürüş turu yapıyoruz. Bununla ilgili sertifikalarımızı alacağız. Bu eğlenceli aktivitelerin ardından Rovaniemi’ye dönüyoruz. Otelimizde Yılbaşı gala yemeğini alacağız. Konaklama otelimizde.

3. Gün
Rovaniemi (01/01/2022)

Kahvaltımızın ardından tekrar Santa Clause Köyü’ne doğru yola çıkıyoruz. Burada Çinli Mimarlar tarafından inşaa edilen Mooming Snow Castle’ı geziyoruz. Özelikle Snow Castle’da sizi bekleyen buzdan heykelleri hayretle izleyeceğinizi düşünüyoruz. Öğle yemeğimiz geziler esnasında yerel bir restoranda. Daha sonra Artikum Müzesi’ni ziyaret edeceğiz. Laponya Bölgesi ile ilgili en iyi müzelerden birisini gördükten sonra Rovaniemi’deki otelimize dönüyoruzKonaklama otelimizde.

4. Gün
Rovaniemi - İstanbul (02/01/2022)

Kahvaltının ardından serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saate Rovaniemi Havalimanına transfer oluyor ve check-in işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları özel seferi ile 13:20’de İstanbul Havalimanı uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. 18.25’te İstanbul’a varıyoruz ve turumuz önceden vermiş olduğunuz adrese yapılacak kişiye özel transferiniz ile son buluyor.

**Tur programımızda  hava durumu kaynaklı günlük yapılan aktiviteler değişiklik gösterebilir.**

TUR ROTASI

+ Alternatifi olmayan, başka bir yerde benzeri bulunmayan deneyimler barındıran Laponya bölgesine unutulmaz bir yolculuk yapacağız

+ Sevdiklerimize onları ne kadar önemsediğimizi masalsı bir şekilde söyleyebilmek için, Santa Claus Köyü’nde ziyaret ettiğimiz Noel Baba’nın evinden sevdiklerimize kartpostal gönderme mutluluğu

+ Santa Claus köyündeyken, Kutup Çizgisi'ni geçerek fotoğraf çektirme fırsatı

+ Belki çocukluğumuzda Noel Baba’nın varlığıyla kandırılmadık ama tüm çizgi filmlerde Ren Geyikleri ve Noel Baba’nın arkadaşlaığını görüp gerçek olmasını istedik. Şimdi Ren Geyiği Çiftliğini ziyaret ederek bu Ren Geyikleri ile kızak yapma şansı

+ Yüzyılardır kızak çekme, rengeyiği bekçiliği görevlerinde yer alan Husky’lerin çektiği kızakları kızak yapma ve onlarla arkadaş olma keyfi

+ Santa Clause Köyün’de her yıl yeniden yapılan Snow Castle ve büyüleyici güzelliğe sahip buzdan heykeller

+ Laponya kültürünü öğrenebileceğiniz Artikum Müzesi

Bu tur için alternatif tarih bulunmamaktadır.

Sağlıklı Seyahat Politikamız
Tura katılan misafirlerimizden, sağlık bakanlıkları tarafından onaylanmış çift aşı ibrazını veya son 3 ay içerisinde Covid-19 hastalığını geçirmiş olma zorunluğunu arıyoruz. Turlarımızda görev yapan, rehberimiz, yerel rehberimiz, araç şoförleri ve muavinlerimiz de çift aşılıdır.İlgili ülkelerin Sağlık Bakanlıklarının belirlediği ek PCR ve kabul edilen aşı markalarının en güncel hallerinin takip edilmesi gerekmektedir.

Uçuş Detayları
TK1749  ISTRVN 0840 1210
TK1750  RVNIST 1320 1825

 

Vize Bilgileri
Finlandiya, Schengen ülkesidir. Umuma mahsus pasaport sahipleri vizeye tabidir. Diplomatik hizmet ve hususi pasaport sahipleri vizeden muaftır.

*Pasaport sürelerinin, tur bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliğinin bulunması ve en az iki boş sayfanın olması gerekmektedir.*

 

Bu Tur Kimler İçin Uygun?
Doğa tutkunları ve macera sevenler için kaçırılmaması gereken bir gezidir. Çocuklu - çocuksuz tüm gezginler için uygundur.

 

Para Birimi

Finlandiya, Euro bölgesi ülkelerindendir. Seyahatiniz için yanınıza Euro almanızı ve bunun ufak birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneririz.

 

Saat Dilimi
Türkiye ile Finlandiya arasında saat farkı bulunmamaktadır.

 

Telefon Kullanımı
Tüm cep telefonu operatörleri, hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir.

 

Gezi İçin Alınabilecek Kıyafet ve Gerekli EşyalarFinlandiya kışın oldukça soğuk olmaktadır. Bunun için yanınıza kalın bir mont / palto, yün kazaklar, polarlar, kalın pantolonlar, yün ya da polar eldiven, başlık ve atkı almanızı öneririz. Bunun dışında kar gözlüğü,fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

 

Yemek Kültürü
Fin yemekleri, tadanlara büyük lezzet keyfi yaşatır. Bu kentte vejetaryen, deniz ürünleri, et yemekleri ve her türlü lezzet tüm damak tatlarına göre hazırlanır. Kafeler, barlar, kulüpler ve çok sayıda diğer mekânlar müşterilerine her türlü içeceği sunar.

 

Elektrik
Finlandiya’da elektrik 220/230 volttur ve C tipi ikili ince yuvarlak ve F tipi ikili kalın yuvarlak prizler kullanılmaktadır.

 

Alışveriş
Ülkede çok geniş bir yelpazede alışveriş imkânı bulunmamaktadır. Yöreye özgü hediyelik eşyalar satın alınabilir.

Fiyata Dâhil Olan Hizmetler
*Türk Hava Yolları ile İstanbul-Rovaniemi-İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti ve havalimanı vergileri
*Rovaniemi’de 3 gece 4* otelde oda kahvaltı konaklama
*Ev – alan – ev transferi de dahil olmak üzere programda belirtilen tüm transferler
*Özel araç ile programda belirtilen tüm geziler
*Geziler esnasında gezilecek müze ve ören yerleri ile diğer noktalara giriş ücretleri
*Programda belirtilen 2 öğle ve 1 akşam yemeği
*Husky ve Ren Geyiği Safarileri
*Moomin Snow Castle gezisi
*Artikum Müzesi
*Santa Clause Köyü gezisi
*Gazella Turizm profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
*Yurtdışı çıkış harcı
* Covid – 19 Seyahat Sağlık Sigortası

Fiyata Dâhil Olmayan Hizmetler
*Programda belirtilmeyen yemekler
*Programda belirtilen yemekler sırasında alınacak içecekler
*Fazla Bagaj ücreti
*Kişisel harcamalar
*Vize ücreti

Otel Listesi

Bu turdaki otellerin listesini aşağıda görebilirsiniz.