Volkanlar ve Tapınaklar Vadisi; Endonezya Turu

Volkanlar ve Tapınaklar Vadisi; Endonezya Turu

Volkanlar ve Tapınaklar Vadisi; Endonezya Turu Temmuz 2022

Volkanlar ve Tapınaklar Vadisi; Endonezya Turu

08 - 16 Temmuz 2022 Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Ev Alan Ev Transfer Maksimum 20 kişi
Kişi Başı
$ 2.960 27.558 ₺
Tek Kişilik Oda Farkı:
$ 590 | 5.493 ₺
Bali | Bromo | Cakarta | Surabaya | Ubud | Yogyakarta
Aktif bir yanardağ olan Bromo yanardağını görme fırsatı... Maymunlarla dolu orman içinde bulunan Monkey Temple ziyareti...
Tüm Extra Turlar Dahil

Tüm turlar dahil

4*, 5* Otel Seçenekleri

4*, 5* Otel Seçenekleri

6 öğle ve 6 akşam yemeği

6 öğle ve 6 akşam yemeği

REZERVASYON YAP
1. Gün
İstanbul - Bali (08/07/2022)

Turumuz vermiş olduğunuz adrese gelecek olan özel araç ve şoförünüz ile buluşmanızla başlıyor. İstanbul Havalimanı’nda kurulacak Gazella Turizm kontuarında buluşuyor; bilet-bagaj ve pasaport işlemlerinin tamamlanması ve pasaport kontrollerinin ardından Türk Havayolları’na uçuş ile Denpasar’a hareket ediyoruz. Yerel saat ile akşam saatlerinde Denpasar havalimanına varıyoruz. Varışımızı takiben bizi karşılayan yerel rehberimiz ile birlikte Bali’de bulunan otelimize transfer ve odaların alınmasının ardından dinlenmek için serbest zaman. Geceleme otelimizde.

2. Gün
Bali - Ubud - Tanah Lot - Bali (09/07/2022)

Kahvaltının ardından Bali adasını keşfe çıkıyoruz. Önce Ubud’a gidiyoruz ve adadaki sanatçıların yaşadığı Ubud’u keşife başlıyoruz. Bahçesindeki lotus çiçeği havuzuyla etkileyici görüntüye sahip olan Saraswati tapınağını ziyaret ediyoruz. Sonrasında yürüyerek Ubud’un merkezinden geçerek Kraliyet Sarayını ziyaret ediyoruz. Tukies coconut shop’ta mola verip yöreye özgü tamamen saf hindistan cevizinden yapılmış dondurmayı tadacağız . Bu kısa mola sonrası adanın en güzel pazarı olan Ubud pazarında hediyelik eşya için serbest zamanımız oluyor. Öğle yemeği öncesinde son durağımız insanlara alışkın maymunlarla dolu maymun ormanı ve içindeki Maymun Tapınağı. Adanın spesiyalitesi olan çıtır ördekli menümüzden oluşan öğle yemeği sonrası adanın en keyifli bölgesi olan Tanah Lot’a gideceğiz ve gün batımını Tanah Lot tapınağında, deniz manzarasıyla birlikte fotoğraflayabileceğiz. Tur bitimi otele transfer. Akşam yemeği ve konaklama otelde.

3. Gün
Bali (10/07/2022)

Kahvaltımızın ardından denize yakın ve havuzu bulunan otelimizin keyfini çıkarıyoruz. Öğle yemeğimizi otelde alıyoruz. Akşam gün batımından önce otobüsümüzle Uluwatu tapınağına doğru hareket ediyoruz.Tapınakta her akşam gün batımında yapılan ve temel enstrümanın dans edenler olduğu keçak dansını izliyoruz. Akşam yemeğimizi yerel restoranda aldıktan sonra otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.

4. gün
Bali - Bromo (11/07/2022)

Kahvaltı sonrası Bali adasını keşfetmeye devam ediyoruz. Tegalalang pirinç teraslarında yürüyüş yapacağız ve sonsuzluk salıncağını deneyebileceğiz.  Akabinde Tirta Empul, kutsal su tapınağını ziyaret edeceğiz. Bu etkileyici tapınakta, kutsal suyun aktığı çeşmelerin altından geçen ve havuzunda yıkanan Hinduları göreceğiz. Öğle yemeği sonrası havaalanına geçiyoruz ve Java adasındaki Surabaya şehrine uçuyoruz. Surabaya’ya varışımız sonrası akşam yemeğimizi almak üzere yerel bir restorana transferimiz gerçekleşecek. Yemek sonrası özel aracımızla Bromo yanardağının bulunduğu bölgeye doğru devam ediyor ve otelimize yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.

6. Gün
Bromo - Surayaba - Yogyakarta (13/07/2022)

Kahvaltının ardından özel aracımız ile yerel havayolları ile yapacağımız Surabaya – Yogyakarta uçuşumuz için Surabaya kentine transfer oluyoruz.  Yogyakarta’ya varışımız sonrası Endonezya’nın en büyük Hindu tapınağı olan Prambanan Tapınağını ziyaret ediyoruz. Ardından Sultan Sarayı olarak adlandırılan Kraton bölgesi ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Son olarak gümüş sektörünün merkezi Kotagede denilen yerde eski bir Batik fabrikasını ziyaret edeceğiz. Öğle ve akşam yemeklerini turlar esnasında alacağız. Konaklama Yogyakarta’da.

7. Gün
Yogyakarta - Cakarta (14/07/2022)

Kahvaltının ardından bugün seyahatin en önemli ziyaretlerinden birini yapacağız. Dünyanın tek parça halindeki en büyük Budist tapınağı olan Borobudur’u görme ve fotoğraflama şansına sahip olacağız. Budistlerin kitleler halinde geldiği bu tapınak taş işçiliği, ters çan şeklindeki stupaları ve muhteşem manzarasıyla sizleri büyüleyecek. Sonrasında öğle yemeğini alacağız ve havalimanına transfer olup Cakarta’ya uçacağız. Akşam yemeğimizi aldıktan sonra otelimize transfer olacağız. Geceleme Cakarta.

8. Gün
Cakarta - İstanbul (15/07/2022)

Kahvaltının ardından akşam uçuşumuz öncesinde, Cakarta şehrini gezeceğiz. Endonezya Milli müzesi, Milli Anıt, Endonezya’nın en büyük cami olan İstiklal Cami göreceğimiz yerler arasında. Ayrıca Hollanda Koloni bölgesi olan Kota Tua’da dolaşacağız ve Endonezya’nın milli kültür parçası olan Kukla dükkanlarını gezeceğiz. Koloniyal mimarinin güzel bir örneği olan Batavia cafe’de mola vereceğiz. Tur sonrası akşam uçuşumuz için havaalanına gideceğiz. Türk havayollarının tarifeli seferi ile Cakarta-İstanbul uçuşu.

9. Gün
İstanbul (16/07/2022)

Sabahın ilk saatlerinde İstanbul’a varış ve turumuz sizi önceden vermiş olduğunuz adrese götürecek olan özel araç ve şoförünüz ile buluşmanız ve transferinizle son buluyor.

TUR ROTASI

+ Endonezya’nın en büyük şehri ve başkenti Cakarta’da  sahip olduğu kültürel zenginliği görme şansı elde edeceğiz.

+ Dünyanın tek parça halindeki en büyük Budist tapınağı olan Borobodur ile rivayete göre tek taraflı bir aşkın hikayesi uğruna yapılmış Prambanan Tapınağını ziyaret edeceğiz.

+ Endonezya’da, Java Adası’nın güneyinde yer alan, aktif bir yanardağ olan Bromo yanardağına görmek için Seruni tepesine çıkacağız.

+ Tropikal bitki ve baharat bahçelerini Kalibaru Köyü'nde keşfediyoruz.

+ Bratan Gölü'nün üzerindeki Ulun Danu Bratan Tapınağı'na doğru sürükleyici bir yolculuğa çıkacağız.

+ Giriş havuzlarında Lotus çiçekleri bulunan Saraswati Tapınağı'nı görme şansı elde edeceğiz.

+ İnsanlara alışkın Maymunlarla dolu orman içindeki ‘Monkey Temple’ı yakından göreceğiz.

+ Tukies Coconut Shop’ta mola verip yöreye özgü tamamen saf hindistan cevizinden yapılmış dondurmayı tadacağız.

+ Kutsal Su Tapınağı, Fil Mağarası Tapınağı, Tegalalang pirinç terasları, Batur Dağı gezisini birlikte görme şansını yakalayacağız.

+ Uluwatu Tapınağı'na görme fırsatının yanı sıra yerlilerin hergün gün batımında gerçekleştirdiği Keçak dansını keyifle izleyeceğiz.

Sağlıklı Seyahat Politikamız
Tura katılan misafirlerimizden , sağlık bakanlıkları tarafından onaylanmış çift aşı ibrazını veya son 3 ay içerisinde Covid-19 hastalığını geçirmiş olma zorunluğunu arıyoruz. Turlarımızda görev yapan, rehberimiz, yerel rehberimiz, araç şoförleri ve muavinlerimiz de çift aşılıdır.

İlgili ülkelerin Sağlık Bakanlıklarının belirlediği ek PCR ve kabul edilen aşı markalarının en güncel hallerinin takip edilmesi gerekmektedir.

Uçuş Detayları:

30 Nisan – 08 Mayıs 2022 Grubu (Havalimanı buluşma 29 Nisan saat 22:30)
TK 66 30APR ISTDPS 0210 1930
TK 57 07MAY CGK IST 2105 0500 +1 (Varış 08 Mayıs)

 

08 – 16 Temmuz 2022 Grubu (Havalimanı buluşma 07 Temmuz saat 22:30)
TK 66 08JUL ISTDPS 0210 1930
TK 57 15JUL CGK IST 2105 0500 +1 (Varış 16 Temmuz)

 

Gezi Zamanlaması
Endonezya'ya ziyaretin yoğun olduğu zaman;; ada da  şnorkelli yüzme ve kumsalda dinlenmek için mükemmel olduğu Nisan ve Ekim ayları arasıdır. Endonezya, tüm yıl boyunca sıcaktır ve tek değişiklik, ülkenin özellikle güneyinde  yaygın yağmur görüldüğü Kasım ve Mart aylarıdır. Yağmur, sahilde dinlenmek için planlarınızı bozsa da, bazı hoş değişiklikler getiriyor. Endonezya’nın zengin tapınak koleksiyonu yılın bu zamanında genellikle daha sessizdir ve keşifleri çok daha tatmin edici hale getirir. Manzara güzel ve dağlık bölgelere girerseniz, sıcaklıklar daha düşüktür, bu da alçak yerdeki nemli koşullardan hoş bir değişiklik olabilir.

 

Sağlık Bilgileri
Yenilecek yemeklerde sağlığınızı olumsuz etkileyecek bir sorun olacağınız sanmıyoruz. Musluk suyu içmemenizi öneririz.

 

Vize Bilgileri  
Umuma Mahsus Pasaport hamilleri Endonezya’da kapı vizesine tabidir. Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri ise, anılan ülkeye yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır.

 

Bu Tur Kimler İçin Uygun?
Volkanlar ve Tapınaklar Vadisi; Endonezya turu farklı kültürleri tanımak isteyen gezginler için kaçırılmaması gereken bir gezi olmakla birlikte, tempolu bir tur olduğu unutulmamalı, kendini dinç hisseden her gezgin için uygundur.

 

Uçuş Süreleri
İstanbul ile Jakarta arası direkt uçuş imkanı mevcut olup uçuş süresi 12 saattir.

Denpasar ile İstanbul arası direkt uçuş imkanı mevcut olup uçuş süresi 13 saat 50 dakikadır.

 

Para Birimi
Endonezya'nın para birimi Rupiah'dır (IDR)

 eyahatiniz esnasında yanınıza EURO ve Dolar cinsinden ufak birimlerini almanızı öneririz.

 

Saat Dilimi
Endonezya'da Cakarta ile Türkiye arasında kış tarifesinde 4 saatlik saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken Endonezya’da 16:00'dır. Bölgeler ve dönemlere göre saatler değişebilir.

 

Telefon Kullanımı
Tüm cep telefonu operatörleri, hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Bölgelere göre şebeke sorunları yaşanabilir.

 Elektrik
Bahsedilen ülkelerin hepsinde elektrik 230 volt  Prizler Cve F tipi prizlerdir.

Alışveriş
Bahsedilen ülkelerden hediyelik eşyalar dışında gidilen ülkeye özgü el sanatları ürünleri ve doğal yiyecek ve içecek türü şeyler bulamanız mümkündür. Ayrıca elektronik eşya vb. gibi şeyler de temin edebilirsiniz. Ancak elektronik eşyaların ülkemize getirilmesi ile ilgili kısıtlama mevcuttur. 

 

Kıyafetler ve Gerekli Eşyalar
Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

 

Yemek Kültürü
Güney Doğu Asya’da tavuk, deniz mahsulleri oldukça yaygındır. Yemeklerde yöreye özgü baharatlar kullanılır ancak tur boyunca aldığımız yemeklerin damak lezzetinize uygun olduğunu hissedeceksiniz.

 

Önemli Not
Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

*Pasaport sürelerinin, Volkanlar ve Tapınaklar Vadisi; Endonezya Turu bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliğinin bulunması ve en az iki boş sayfanın olması gerekmektedir.*

Fiyata Dâhil Olan Hizmetler
* Türk Havayolları ile İstanbul - Cakarta  & Bali- İstanbul arası dönüş ekonomi sınıf uçak bileti ve bu bilete ilişkin alan vergileri
* Cakarta-Yogyakarta arası yerel hava yolları ile tek yön ekonomi sınıf uçak bileti ve bu bilete ilişkin alan vergileri
* Yogyakarta – Surabaya arası yerel hava yolları ile tek yön ekonomi sınıf uçak bileti ve bu bilete ilişkin alan vergileri
* Cakarta'da 1 gece 5* otelde konaklama
* Yogyakarta’da 1 gece 5* otelde konaklama
* Bromo 2 gece 4* otelde konaklama
* Bali’de 3 gece 5* otelde konaklama
* Programda belirtilen 6 öğle yemeği
* Programda belirtilen 6 akşam yemeği
* Programda belirtilen otellerde kahvaltı dâhil konaklamalar
* Ev - alan - ev transferi dâhil olmak üzere tüm transferler
* Özel araç ile programda belirtilen tüm geziler
* Geziler esnasında gezilecek müze ve ören yerlerine giriş ücretleri
* Gazella Turizm profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
* Yurtdışı çıkış harcı
* Covid 19 Seyahat sağlık sigortası

 

Fiyata Dâhil Olmayan Hizmetler
* Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri
* Yemekler esnasında alınacak tüm içecekler
* Fazla bagaj ücretleri
* Kişisel harcamalar

Otel Listesi

Bu turdaki otellerin listesini aşağıda görebilirsiniz.

Cakarta - 5* Pullman Jakarta Central Park v.b.

http://www.pullmanjakartacentralpark.com/

 

Yogyakarta - 5* EastParc Hotel in Jogyakarta v.b.

https://www.eastparchotel.com/

 

Bromo - 4* Plataran Bromo v.b.

https://www.plataran.com/bromo

 

Bali - 5* Ayodya  Resort Bali v.b.

https://www.ayodyaresortbali.com/