Siem Reap - Hanoi - Da Nang - Hoi An - Saigon - Halong Bay - Ho Chi Minh City
Göz kamaştırıcı doğal güzellikleri ve bunun yanında son derece zengin kültürleri ile 2 farklı eşsiz ülke...
4 & 5 Yıldız Oteller

4 & 5 Yıldız Oteller

Tüm Turlar Dahil

Tüm Turlar Dahil

Öğle ve Akşam Yemekleri Dahil

Öğle ve Akşam Yemekleri Dahil

1 Kişilik Fiyat
3.490 USD

2 Yetişkin Fiyatı
6.980 USD
153.327 TL
Taksit Seçenekleri

Tur Programı


1. Gün
İstanbul – Saygon (Ho Chı Mınh)

Turumuz evinize gelen transfer aracımız ile başlıyor. İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde Gazella Turizm deskinde buluşuyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından saat Türk Hava Yolları ait tarifeli uçak ile Saygon’a uçuyoruz. Yaklaşık 10 saatlik uçuşun ardından akşam saatlerinde Saygon’a varıyoruz. Sonrasında otelimize transfer olacağız. Kısa bir yenilenmenin ardından akşam yemeğimizi alacağımız restoranımıza gidiyoruz. Yemeğin bitiminde otelimize döneceğiz. Konaklama otelimizde.

Uçuş No: TK 162 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: İstanbul - Tarih: 09 Aralık 2023 - Saat: 02:50 - Varış: Ho Chi Minh City - Tarih: 09 Aralık 2023 - Saat: 17:00
2. Gün
Saygon

Kahvaltının ardından Vietnam özgürlüğünün sembolü, ülkenin kalbi Cu Chi Tünelleri’ne gidiyoruz. Yakın tarihimizin en etkileyici olaylarından, birçok filme konu olmuş Vietnam – A.B.D. savaşı sırasında Kuzey Vietnamlı halkın inşa ettiği ve savaş boyunca bir şehir haline gelen siperleri, kampları ve tünelleri görüyoruz. Öğle yemeğimizi yerel bir restoranda aldıkran Sonrasında panoramik Saygon şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Savaş Müzesi, Opera Binası, Tarihi Posta Binası, Notre-Dame Katedrali ve Ben Thanh Pazarını ziyaret edeceğiz. Tur bitimi otele transfer. Geceleme otelimizde.

3. Gün
Saygon – Sıem Reap

Kahvaltının ardından “Mekong Deltası” turu için otelden ayrılıyoruz. Suyun üzerinde suyla iç içe yaşayan bir dünyaya, My Tho kasabasına hareket ediyoruz. Varışımızı takiben yerel bir tekne ile birbirini kesen kanal sokaklar arasında gezintiye başlıyoruz. İlk durağımız yöreye özgü el yapımı eşyaların yapılışını, hindistan cevizinden üretilen şekerlerin imalathanelerini ve rengârenk meyve bahçelerini göreceğimiz Thoi Son Adası. Burada güzel bahçelerin gölgesinde taze meyveleri tadarken yerel sanatçıların müziğinin keyfini süreceksiniz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda aldıktan sonra ev yapımı bal çayının tadına bakmak için bir çiftliğe uğruyor ve kanallar arasında devam eden turumuzda yörenin yaşayışı hakkında her şeyi öğreniyoruz. Vinh Trang Pagodası’nı ziyaret ediyoruz. Turdan sonra akşam yemeğimizi yerel bir restoranda alıp havaalanına transfer olacağız. Yerel havayollarının tarifeli seferi ile Siem Reap’e uçuşumuz gerçekleşecek. Siem Reap havalimanına varışımızla birlikte alanda bizi bekleyen aracımızla Siem Reap’de bulunan otelimize geçiyoruz. Konaklama otelimizde.

4. Gün
Siem Reap

Kahvaltımızın ardından, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Angkor turumuz başlıyor. İlk durağımız Angkor Thom ve Güney Kapısı. Daha sonra Bayon Tapınağı, Baphuon Tapınağı ve Ta Phrom Tapınağı’nı geziyor ve Cüzamlı Kral ve Fil Teraslarını ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizi yerel bir restoran’da alıyoruz. Günün kalanında efsanevi Angkor Wat gezimizi gerçekleştiriyor ve Phnom Ba Kheng Tepesi’nde insanlık tarihinin en muazzam yapıtlarından biri olan Angkor Wat eşliğinde günü tamamlıyoruz. Gezimizin ardından akşam yemeğimizi yerel bir restoranda alıyoruz. Konaklama otelimizde.

5. Gün
Siem Reap – Da Nang – Hoı An

Kahvaltının ardından Güney Doğu Asya’nın en büyük gölü olan ve Unesco tarafıdan 1997 yılında Biyosfer Alanı olarak ilan edilen Tonle Sap Gölü’nü ziyaret edip tekne turu düzenleyeceğiz. Yapacağımız tekne turunda Kamboçya’nın en önemli gelir kaynağı olan balıkçılıkla geçinen ailelerin, kazıklar üzerine oturtulmuş evleri ve yüzen evlerini yakından görüyoruz. Tur bitimi havalimanına transfer olacağız. Yerel havayolları ile Da Nang’a uçuşumuz gerçekleşecek. Varışımızla birlikte alanda bizi bekleyen aracımızla Hoi An’da bulunan otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

6. Gün
Hoı An

Kahvaltımızı otelimizde alıyoruz. Güne 15.yy’dan 19.yy’a kadar Güneydoğu Asya ticaretinin başkenti olan ve Unesco tarafından koruma altına alınan son derece iyi korunmuş kenti olan Hoi An’ı keşfederek başlayacağız. Hoi An şehri, 2 katlı Çin ve Japon mimarisi ile yapılmış olan evleriyle, şirin sokakları, cafeleri ve pek çok tapınakları ile Vietnam’ın en atmosferik ve huzurlu kasabası olarak bilinir. 16.yy’da Japonlar tarafından yapılan ve hala ayakta duran Japon Köprüsü, Hoi An’ın en eski toplantı salonu Çin Toplantı Salonu ile Vietnam savaşına ışık tutan Hoi An Müzesi şehir turu esnasında göreceğimiz yerlerden bazıları. Tur bitimi otelimize geri dönüyoruz. Serbest zaman esnasında hediyelik eşyalar alabilir, şehrin şirin sokaklarında yürüyerek keyifli vakit geçirebilirsiniz. Öğle ve akşam yemeklerimizi turlar esnasında yerel restoranlarda alacağız. Turların bitiminde dinlenmek üzere otelimize geçiyoruz. Konaklama otelimizde.

7. Gün
Hoı An – Da Nang – Hanoı

Kahvaltının ardından yaklaşık 70 km uzaklıkta bulunan Ba Na Tepeleri için otelden ayrılıyoruz. Yolculuğumuz esnasında çevredeki düzlüklerin muhteşem manzarasını izleyerek Toizm’in 5 evrensel ilkesine adanan Mermer Dağları olarak bilinen dağlarından birine kısa bir ziyarette bulunacağız. Dağın içinde yer alan mağaraya giriyor, tapınaklarını ziyaret ediyoruz. Ardından Golden Bridge olarak bilinen deniz seviyesinden 1400 metre yükseklikte Ba Na Teperi'nin inşa edilen Altın Köprü’yü ziyaret ediyoruz. Tepenin eteklerine kadar araçla yolculuk yapıp ardından dünyanın en uzun teleferiğine binerek muhteşem manzaralar eşliğinde zirveye ulaşacağız. Ba Na dağının mükemmel manzarasının tadını çıkarıp, ayrıca tepede bulunan eğlece parkında vakit geçireceğiz. Bu sıra dışı deneyimin ardından Da Nang’a transfer olacağız. Öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alıp kısa bir şehir turunun ardından havalimanına transfer olacağız. Yaklaşık 2 saatlik kısa bir uçuşun ardından Hanoi’ye varıyor ve otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği yerel restoranda ve konaklama otelimizde.

8. Gün
Hanoi – Halong Bay

Kahvaltının ardından özel aracımız ile UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Halong Bay’e gidiyoruz. Yaklaşık 170 km, 4 saat sürecek yolculuktan sonra Halong Bay’e varıyoruz. Dünyanın en muhteşem doğal güzelliklerinden biri kabul edilen Halong Körfezi’nde yöreye ait “Junk Boat”a biniyoruz. Körfez içinde adacıklar ve mağaralar etrafında gezimizi gerçekleştiriyoruz. Öğle yemeğimiz teknede alarak Halong Körfezi turumuza devam ediyoruz. Akşam yemeğimiz ve konaklama teknemizde.

9. Gün
Halong Bay – Hanoı – Istanbul

Gün doğumunu teknemizde karşılayacak ve dileyen misafirler ile Tai Chi yaparak sabah egzersizi yaparak güne başlayacağız. Kahvaltımızın ardından Hanoi şehir turu için tekneden ayrılıyoruz. . Gezimiz boyunca şehrin birbirinden güzel bulvarlarını, sömürge döneminden kalan kolonyal yapılarını, Ho Chi Minh Mozalesini, Kraliyet Sarayı’nı, Restored Sword Gölü ile resmi bina ve otel olarak kullanılan Fransız kolonyel döneminin genel yapılarını görecek ve Kızılırmak Deltası kültürünün önemli bir parçası olan su kuklası tiyatrosunu izleyeceğiz. Akşam yemeğini yerel bir restoranda aldıktan sonra havalimanına geçeceğiz. Akşam saatlerinde Türk Havayollarına ait tarifeli uçak ile İstanbul’a uçuyoruz. Geceyi uçakta geçireceğiz.

10. Gün
İstanbul

İstanbul’a varışımız sabahın ilk saatlerine doğru olacak. Turumuz sizi adresinize bırakacak özel transferiniz ile son buluyor. Başka bir turumuzda görüşmemiz dileği ile.

Uçuş No: TK 165 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: Hanoi - Tarih: 17 Aralık 2023 - Saat: 22:05 - Varış: İstanbul - Tarih: 18 Aralık 2023 - Saat: 05:20

Hizmetler


Paket Fiyata Dahil Hizmetler:
 • Türk Hava Yolları ile İstanbul-Saygon / Hanoi -İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti ve havalimanı vergileri,
 • Yerel havayolları Saigon– Siem Reap / Siem Reap-Da Nang / Da Nang - Hanoi arası ekonomi sınıf uçak bileti ve bu bilete ilişkin havalimanı vergileri,
 • Ho Chi Minh City’de (Saygon) 2 gece 5* otelde konaklama,
 • Siem Reap’de 2 gece 4* otelde konaklama,
 • Hoi An’da 2 gece 5* otelde konaklama,
 • Halong Bay’de 1 gece Junk Boat’da konaklama,
 • Hanoi’de 1 gece 4* otelde konaklama,
 • Ev– alan – ev transferi de dâhil olmak üzere programda belirtilen tüm transferler
 • Özel araç ile programda belirtilen tüm geziler,
 • Geziler esnasında gezilecek müze ve ören yerleri ile diğer noktalara giriş ücretleri,
 • Programda belirtilen tekne gezileri,
 • Programda belirtilen özel gösteriler,
 • 8 akşam & 6 öğle yemeği, (ara parkur uçuşlarına göre bazı yemekler kumanya olarak verilebilir)
 • Gazella Turizm profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti,
 • Yurtdışı çıkış harcı
 • Covid-19 Seyahat Sağlık Sigortası,
Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
 • Programda belirtilen yemekler sırasında alınacak içecekler,
 • Fazla Bagaj ücreti,
 • Kişisel harcamalar.
 • Vietnam-Kamboçya vize ücreti, (Vietnam 50 USD, Kamboçya 30 USD, havalimanında ödenir) – Yeşil pasaportlular Vietnam’a vizesiz giriş yapabilir.
 • Vietnam C1 Belgesi (Yeşil Pasaporta gerekmez, Normal Pasaportlular için 100 USD)

Fiyat Bilgileri


TARİHOTELİki Kişilik Odada KişibaşıÜç Kişilik Odada KişibaşıTek Kişilik OdaÇocuk (02,00 - 11,99 Yaş)
09 Aralık 2023 | 18 Aralık 2023 4* ve 5* Oteller 3.490 USD3.490 USD4.280 USD-

Genel Bilgiler


Katılım Şartları
Bu gezimiz, en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur, acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

Otel Detayları

4 Yıldızlı Otel: Silk Path - Hanoi
http://hangbong.silkpathhotel.com

Athena Luxury Cruise vb.. – Halong Bay
https://athenacruise.com/

5 Yıldızlı Otel: Little Oasis vb. – Hoi An
https://littleoasis.com.vn/

5 Yıldızlı Otel: Lotus Blanc – Siem Reap
www.lotusblancresort.com

5 Yıldızlı Otel: Grand Saigon vb. - Saigon
https://www.hotelgrandsaigon.com/

Bu Tur Kimler İçin Uygun ?
Farklı kültürleri tanımak isteyen gezginler için kaçırılmaması gereken bir gezi olmakla birlikte, tempolu bir tur olduğu unutulmamalı, kendini dinç hisseden her gezgin için uygundur.


Sağlık 
Vietnam ve Kamboçya’ya girişlerde Türk vatandaşlarına herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Yanınıza tropik bölgelere özel sinek kovucular almanızı tavsiye ederiz.  Eğer maceracı bir yemek yeme alışkanlığınız var ve sokaklarda açıkta satılan yiyeceklerden yiyorsanız; kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et, tavuk ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve konusunda muz, ananas gibi kabuğu soyulabilen meyveler yemenizi öneriyoruz.

Sağlıklı Seyahat Politikamız

Tura katılan misafirlerimizden , sağlık bakanlıkları tarafından onaylanmış çift aşı ibrazını veya son 3 ay içerisinde Covid-19 hastalığını geçirmiş olma zorunluğunu arıyoruz. Turlarımızda görev yapan, rehberimiz, yerel rehberimiz, araç şoförleri ve muavinlerimiz de çift aşılıdır.

İlgili ülkelerin Sağlık Bakanlıklarının belirlediği ek PCR ve kabul edilen aşı markalarının en güncel hallerinin takip edilmesi gerekmektedir.


Vize Bilgileri   
VİETNAM İÇİN

Umumi Pasaport                          Vize gerekli         

Yeşil Pasaport                              Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu                        Vize gerekli değil

 

KAMBOÇYA İÇİN

Umumi Pasaport                          Vize gerekli         

Yeşil Pasaport                               Vize gerekli

Hizmet Pasaportu                        Vize gerekli

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir. Hindistan vizesi için şahsi olarak konsolosluğa gidilmesi gerekiyor. Nepal vizesini hem konsolosluktan hem de havalimanından alabilirsiniz

Vize gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizin tarafınıza ileteceği “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribata uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

Uçuş Süreleri  
İstanbul                           Saygon                 10 saat 10 dk

Hanoi                               İstanbul                11 saat 15 dk


Para Birimleri
Vietnam para birimi Dong, Kamboçya'da Riel kullanılmaktadır. Tayland para birimi ise Baht (THB). Yanınıza USD almanızı ve bunun küçük birimlerini de yanınızda bulundurmanızı öneriyoruz.

Saat Dilimi
Türkiye ile her iki ülke arasında +4 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken seyahat edeceğimiz ülkelerde saat 16.00.


Telefon Kullanımı 

Tüm cep telefonu operatörleri, hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Ancak ülkenin bazı kesimlerinde şebeke olmayabilir.


Gerekli Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve akşamları için ince bir mont ya da hırka almanızı öneririz. Sentetik olmayan ve pamuklu kıyafetler tercih etmenizi tavsiye ederiz. Yağmur ihtimaline karşı bir yağmurluk ve şemsiye de getirebilirsiniz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.


Yemek Kültürü
Bölgede Uzakdoğu yemek kültürüne oldukça benzer bir mutfak hâkim.


Elektrik  
Elektrik genellikle büyük şehirlerde 220 volt, kırsal kesimlerde ise 110 volttur. Priz kullanımı ise A tipi ikili yassı priz ve C tipi ikili ince yuvarlak priz şeklindedir.


Alışveriş
Hanoi’de ara sokaklara dağılmış geniş bir alışveriş bölgesi var. İpek kumaş ve hediyelik eşya bakımından zengin olan Hanoi'de herşey çok ucuz. Siem Reap’de ise Psar Chaa ve Night Market giyim kuşam ve hediyelik eşya alabilmeniz için uygun yerlerdir.Hanoi’de ara sokaklara dağılmış geniş bir alışveriş bölgesi var. İpek kumaş ve hediyelik eşya bakımından zengin olan Hanoi'de herşey çok ucuz. Siem Reap’de ise Psar Chaa ve Night Market giyim kuşam ve hediyelik eşya alabilmeniz için uygun yerlerdir.


Önemli Not
*** Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Gazella sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 

Gazella, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Gazella, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Gazella sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

Yorumlar

0
Toplam 0 Yorum
0 Ortalama Puan
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0

Bu tur için henüz yorum bulunmamakta.