Vietnam - Laos - Kamboçya Turu

Vietnam - Laos - Kamboçya Turu

Vietnam - Laos - Kamboçya Turu

11 - 21 Kasım 2021 Türk Hava Yolları ile Ev Alan Ev Transfer
$ 3.290
Tek Kişilik Oda Farkı:
$ 690
Halong Bay | Hanoi | Ho Chi Minh City | Luang Prabang | Siem Reap
Göz kamaştırıcı doğal güzellikleri ve bunun yanında son derece zengin kültürleri ile 3 farklı eşsiz ülke...
Tüm Extra Turlar Dahil

Tüm Turlar Dahil

5*, 4*Superior Otel Seçenekleri

5*, 4*Superior Otel Seçenekleri

7 Öğle Yemeği ve 9 Akşam Yemeği Dahil

7 Öğle Yemeği ve 9 Akşam Yemeği Dahil

REZERVASYON YAP
1. Gün
İstanbul - Hanoi (11/11/2021)

Turumuz evinize gelen transfer aracımız ile başlıyor. İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde Gazella Turizm deskinde buluşuyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından saat 02.55’te Türk Hava Yolları TK 166 sefer sayılı uçak ile Hanoi’ye uçuyoruz. Yaklaşık 10 saatlik uçuşun ardından yerel saat ile 16.20’de Hanoi’ye varıyoruz. Bizi bekleyen özel aracımızla otelimize transfer. Kısa bir dinlenmenin ardından akşam yemeğimizi alacağımız restorana gidiyoruz. Yemeğin ardından otelimize dönüş ve konaklama otelimizde.

2. Gün
Hanoi (12/11/2021)

Kahvaltımızın ardından, şehir turumuz için otelimizden hareket ediyoruz. Gezimiz boyunca şehrin birbirinden güzel bulvarlarını, sömürge döneminden kalan kolonyel yapıları görecek, 11. yüzyılda inşa edilen ve Vietnam’ın ilk üniversitesi unvanını taşıyan Literatür Tapınağı’nı, Ho Chi Minh Mozalesi ve Kraliyet Sarayı’nı ziyaret edecek, Restored Sword Gölü’nü görecek, Etnoloji Müzesi’ni  ziyaret edecek ve Kızılırmak Deltası kültürünün önemli bir parçası olan su kuklası tiyatrosunu izleyeceğiz. Öğle yemeğimizin ardından Eski şehir merkezinde “rickshaw” denilen yerel araçlarla keyifli bir gezinti yapacağız. Gezimizin ardından akşam yemeğimizi alacağımız yerel restorana gidiyoruz. Yemeğin ardından otelimize dönüş ve konaklama otelimizde.

3. Gün
Hanoi - Halong Bay (13/11/2021)

Kahvaltının ardından özel aracımız ile UNESCO  Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Halong Bay’e gitmek üzere otelden ayrılıyoruz. Yaklaşık 4 saat (170 km) sürecek yolculuktan sonra Halong Bay’e varıyoruz. Dünyanın en muhteşem doğal güzelliklerinden biri kabul edilen Halong Körfezi’nde yöreye ait “Junk Boat” ile körfez içinde adacıklar ve mağaralar etrafında gezinin keyfini çıkarıyoruz. Teknede alacağımız öğle yemeğinin ardından Halong Körfezi turumuza devam ediyoruz. Gezi sonrası akşam yemeğimiz ve konaklama teknemizde.

4. Gün
Halong Bay - Hanoi - Luang Prabang (14/11/2021)

Gün doğumunu teknemizde karşılayacak ve dileyen misafirler ile sabah Tai Chi yaparak güne zinde ve dingin başlayacağız. Kahvaltımızın ardından tekneden ayrılıyoruz. Özel aracımız ile Hanoi Havalimanı’na gidiyoruz. Akşam saatlerinde Laos’un başkenti Luang Prabang’a hareket ediyoruz. Yaklaşık 1 saat sürecek bir yolculuğun ardından Luang Prabang’a varıyoruz. Havalimanında karşılanıp özel aracımız ile otele transfer oluyoruz.  Yerel restoranda alacağımız akşam yemeğimizin ardından otele transfer. Konaklama otelimizde.

5. Gün
Luang Prabang (15/11/2021)

Kahvaltımızı otelimizde alıyor ve şehir turumuz için hareket ediyoruz. Belki de Güneydoğu Asya’nın en iyi korunmuş şehri olan Luang Prabang gezimizde şehrin en eski tapınağı Wat Sene ve Wat Xieng Thoung’u gezeceğiz. Ardından Kraliyet Sarayı Müzesi’ni gezecek sonrasında şehrin yüksek noktalarından birinde gizli kalmış bir stupa’yı göreceğiz. Öğle yemeğimizi turumuz sırasında alıyoruz. Ardından akşam pazarını gezecek şehri ve insanlarını daha yakından tanıma fırsatı bulacağız. Akşam yemeğimizin ardından dinlenmek için serbest zaman. Konaklama otelimizde.

6. Gün
Luang Prabang - Siem Reap (16/11/2021)

Kahvaltının ardından Ban Ouay, Ban Ou ve Ban Thapene köylerini ziyaret edecek, Hmong, Lowland, Khmu gibi birbirine benzer ama farklı etnik kökene sahip insanları tanıma fırsatı bulacağız. Turumuzun ardından havalimanına transfer olacağız. Yaklaşık 2 saatlik kısa bir uçuşun ardından Siem Reap’e varıyor ve otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeğimizi yerel bir restoranda alıyoruz. Konaklama otelimizde.

7. Gün
Siem Reap (17/11/2021)

Kahvaltımızın ardından, UNESCO  Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Angkor turumuz başlıyor. İlk durağımız Angkor Thom ve Güney Kapısı. Daha sonra Bayon Tapınağı, Baphuon Tapınağı ve Ta Phrom Tapınağı’nı geziyor ve Cüzamlı Kral ve Fil Terasları'nı ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizi Champey Restoran’da alıyoruz.  Günün kalanında efsanevi Angkor Wat gezimizi gerçekleştiriyor ve Phnom Ba Kheng Tepesi’nde insanlık tarihinin en muazzam yapıtlarından biri olan Angkor Wat eşliğinde güneşi batırarak tamamlıyoruz. Gezimizin ardından akşam yemeğimizi yerel bir restoranda alıyoruz. Konaklama otelimizde.

8. Gün
Siem Reap - Ho Chi Minh City (18/11/2021)

Kahvaltımızın ardından havalimanına transfer oluyoruz. Sabah saatlerinde yaklaşık 1 saatlik uçuş ile Saigon’a uçuyor ve ardından turumuza başlıyoruz. Vietnam özgürlüğünün sembolü, ülkenin kalbi Cu Chi Tünelleri’ne gidiyoruz. Yakın tarihimizin en etkileyici olaylarından, birçok filme konu olmuş Vietnam – ABD Savaşı sırasında Kuzey Vietnamlı halkın inşa ettiği ve savaş boyunca bir şehir haline gelen siperleri, kampları ve tünelleri görüyoruz. Öğle yemeğimizi turumuz sırasında alıp turumuzun bitiminde otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği için belirlenen saatte buluşup restoranımıza gidiyoruz. Yemeğin ardından otele dönüş ve konaklama otelde.

9. Gün
Ho Chi Minh City (19/11/2021)

Kahvaltımızın ardından, Mekong Deltası'nın kalbinde yer alan, hayatın su üzerinde devam ettiği My Tho şehrine hareket ediyoruz. Varışımızı takiben tekneye biniyor ve Phoenix Adası’nı ve ada üzerindeki doğal yaşamı keşfe başlıyoruz. El yapımı hediyelik eşyalar, bölgeye özgü yapılmış özel tatlar, amatör müzisyenlerin şarkıları, taze meyve pazarları arasında rahatlatıcı bir gezinin ardından, faytonlar ile bölgedeki çiftliklerden birisini ziyaret edeceğiz. Çiftlik sakinleri ile tanışıp misafirperverliklerine tanıklık edecek ve bize sundukları ev yapımı ballı çayın tadına bakacağız. Öğle yemeğimizin ardından Saigon’a dönüyoruz. Turumuz şehrin coşkulu sokaklarına ve gösterişli tapınaklarına ev sahipliği yapan Çin Mahallesi Cho Lon gezisi ile devam ediyor. Turumuzun bitişiyle akşam yemeğimizi yerel bir restoranda alıyoruz. Konaklama otelimizde.

10. Gün
Ho Chi Minh - İstanbul (20/11/2021)

Kahvaltının sonrasında şehir turumuza başlıyoruz. Başkanlık Sarayı, Tarihi Posta Binası ve Notre-Dame Katedrali ve Ben Thanh Pazarı göreceğimiz yerler arasındadır. Öğle yemeğimizi şehir turumuz sırasında alacağız. Turumuzu tamamladıktan sonra havalimanına transfer oluyoruz. Saat 21.30’da TK 166 sefer sayılı uçak ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Geceyi uçakta geçireceğiz.

11. Gün
İstanbul (21/11/2021)

Yerel saat ile 05.25’de İstanbul’a varış. Turumuz sizi adresinize bırakacak özel transferiniz ile son buluyor.

TUR ROTASI

Tur Rotası Henüz Eklenmedi.

+ Ho Mihn City'de Fransız etkisine tanık olacağımız Notra Damme Kathedrali ile ünlü Fransız mimar Gustave Eiffel tarafından yapılan Eski Posta binasını ziyaret edeceğiz.

+ Cu Chi tünellerinde, kendimizi ABD-Vietnam savaşının içinde hissedeceğimiz tarihi bir yolculuğa çıkacağız.

+ Mekong Delta’sının kalbinde yer alan, hayatın su üzerinde devam ettiği My Tho şehrine gideceğiz.

+ Faytonlar ile bölgedeki çiftliklerden birisini ziyaret edip, çiftlik sakinlerinin misafirperverliklerine tanıklık edecek ve bize sundukları ev yapımı ballı çayın tadına bakacağız.

+ Fransız Kolonisinin merkezi olan ve halen Vietnam’ın başkenti olan Hanoi kentini baştan sona keşfedeceğiz.

+ Hanoi’de eski şehir merkezinde “rickshaw” denilen yerel araçlarla keyifli bir gezinti yapacağız.

+ Kızılırmak deltası kültürü insanlarının geleneksel gösterisi olan "Su Kuklası Tiyatrosuna" tanıklık edeceğiz.

+ 14 farklı endemik bitki ve 60 farklı endemik fauna türüne ev sahipliği yapan muhteşem doğasıyla UNESCO dünya mirası listeside yer alan Halong Bay'ı gezecek ve yöreye özgü Jung Boat'larda konaklayacağız.

+ Güneydoğu Asya'nın en iyi korunmuş şehri olan Luang Prabang'ı gezip, akşam pazarında yerel halkı daha yakından tanıma fırsatı bulacağız.

+ UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Angkor'u, Angkor Thom, Güney Kapısı,Baphuon Tapınağı ve Ta Phrom Tapınağı’nı geziyor ve Cüzamlı Kral ve Fil Teraslarını ziyaret ediyoruz.

+ Kimer Mimarisinin en güzel örneklerinden olan Angkor Wat'ın muhteşem manzarası eşliğinde noktalıyoruz.

-Uçuş Detayları

08 – 18 Nisan 2021

TK 164 08APR ISTHAN 0220 1610

TK 163 17APR SGNIST   2140 0540 +1  (Istanbul'a varış 18 Nisan)

 

10 – 20 Mayıs 2021 (Şeker Bayramı)

TK 164 10MAY ISTHAN 0220 1610

TK 163 19MAY SGNIST   2140 0540 +1 (Istanbul'a varış 20 Mayıs)

 

11 – 21 Kasım 2021

TK 164 11NOV ISTHAN 0220 1610

TK 163 20NOV SGNIST   2140 0540 +1 (Istanbul'a varış 21 Kasım)

 

09 – 19 Aralık 2021

TK 164 09DEC ISTHAN 0220 1610

TK 163 18DEC SGNIST   2140 0540 +1 (Istanbul'a varış 19Aralık)

 

-Gezi Zamanlaması

Kuzey Vietnam İki farklı mevsim var. Mayıstan ekime kadar sıcaktır, ancak yüksek nem önemli yağışlara neden olur. Hava kasımdan nisana kadar soğur ve çok daha kurak geçer. Aralık ve Ocak en soğuk aylardır - çoğu bölgede sıcaklıklar ortalama 10 ° C'ye kadar düşer.

Orta Vietnam Orta Vietnam'ın yaz sezonu Ocak ayından Ağustos ayının sonuna kadar sürer. Hava sıcak ve kurak, sıcaklıklar 21 ° C ile 35 ° C arasındadır. Eylül ve Aralık ayları arasındaki koşullar  daha yağışlıdır, ancak sıcaklıklar ılık kalmaktadır.

Güney Vietnam Güney Vietnam'ın sıcak ve kurak mevsimi Kasım'da başlar ve Nisan sonunda sona erer ve sıcaklıklar genellikle 30 ° C'ye ulaşır. Yağmur, Mayıs ve Ekim ayları arasında düşer, ancak hava hala ılık, genellikle 25 ° C ile 32 ° C arasında kalır. 

Kamboçya'yı yağmur az görüldüğü zamanlar Kasım ve Nisan ayları arasıdır. Bu süre zarfında, güney sahilinde dinlendirici bir kaçamağın tadını çıkarmak için harika bir zaman oluşturan berrak mavi gökyüzü göreceksiniz.

Bu dönemin dışında nem artar ve yağmurlar gelir, Kamboçyalı çiftçilere mahsullerini yetiştirmede yardımcı olur. Bununla birlikte, seyahat etmekten alıkonulmamalısınız - kırsal bölge gür ve yeşil, nehirler dolu ve akıyor ve tapınaklar sessiz. Bu, genellikle terkedilecek olan bazı dış tapınakları ziyaret etmek için en iyi zamandır. Yaz sonunda Kamboçya'nın gerçek harikalarından biri canlanıyor 

Küçük, kara ile çevrili Laos ülkesi, havanın sıcak ve kuru olduğu Ekim ve Nisan ayları arasında ziyaret edilebilir.

Nehir yolculuğu, yüksek su seviyelerinin Laos'un ana su yolu Mekong Nehri boyunca geçişi kolaylaştırdığı Kasım ve Ocak ayları arasında en iyisidir. Bolaven Yaylası'nı yılın bu zamanında ziyaret etmek de keyifli.

Laos’un coğrafyası, iklimini şekillendirmede önemli bir rol oynamaktadır ve çoğunlukla kuzey, doğu ve orta bölgelerde bulunan dağlık bölgelerde soğuk hava hala bulunabilir. "Yeşil sezon", yağmurların ülkeye döndüğü Mayıs sonu ile Ekim arasında düşer. Bununla birlikte, duşlar genellikle kısa ve keskindir ve keşfiniz üzerinde çok az etkiye sahiptir. Yılın bu zamanında, şelalelerin bir kez daha akmaya başlaması ve çeşitli vahşi yaşamı çeken yemyeşil manzara ile ülke canlanır.

 

- Bu Tur Kimler İçin Uygun?

Farklı kültürleri tanımak isteyen gezginler için kaçırılmaması gereken bir gezi olmakla birlikte, tempolu bir tur olduğu unutulmamalı, kendini dinç hisseden her gezgin için uygundur.

 

 

Sağlık   

Vietnam, Kamboçya ve Laos'a girişlerde Türk vatandaşlarına herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Yanınıza tropik bölgelere özel sinek kovucular almanızı tavsiye ederiz.  Eğer maceracı bir yemek yeme alışkanlığınız var ve sokaklarda açıkta satılan yiyeceklerden yiyorsanız; kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et, tavuk ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve ve sebzelerin iyi yıkanmış olmasından emin olunması, meyvelerin kabuğunun soyulduktan sonra yenmesini tavsiye ederiz.​

 

Vize Bilgileri    

Vietnam vizesi için öncelikle, Vietnam dış işleri Bakanlığı’ndan özel adınıza özel bir davetiye alınması gerekmektedir. Bu davetiyenin gelmesi 2-3 haftayı bulabilir. Bu nedenle tura katılmayı düşünüyorsanız 1 ay öncesinden tura kaydınızı yaptırmanızı öneririz.

Kamboçya'ya giriş yapabilemek için umuma mahsus pasaport hamili Türk vatandaşlarının vize almaları gerekmektedir. Kamboçya vizesi, Türkiye'de bulunan fahri konsolosluklardan alınabileceği gibi, ülke sınır kapılarında da temin edilebilir. Diplomatik, hizmet ve hususi pasaport hamilleri ise, 30 günü aşmayan seyahatlerinde vizeden muaftır.

Laos vizesi, Vietnam'a ulaşıldığı gün alınmaktadır. 

 

Uçuş Süreleri   

İstanbul ile, ülkenin en önemli şehirlerinden Ho Chi Minh City (Saygon) arası uçuş süresi yaklaşık olarak 12 saat 40 dakikadır.

Hanoi ile İstanbul arası uçuş süresi yaklaşık olarak 11 saat 40 dakikadır.

 

Para Birimi        

Vietnam’ın para birimi Vietnamese Dong’dur (VND). Seyahatiniz için yanınıza USD almanızı ve bunun küçük birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneririz.

Kamboçya’nın para birimi Kamboçya Rieli’dir (KHR). Seyahatiniz için yanınıza USD almanızı ve bunun küçük birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneririz.

Laos'un para birimi Laos Kipi'dir (LAK). Seyahatiniz için yanınıza USD almanızı ve bunun küçük birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneririz.

 

Saat Dilimi        

Türkiye ile her üç ülke arasında +4 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken seyahat edeceğimiz ülkelerde saat 16.00.

 

Telefon Kullanımı         

Tüm cep telefonu operatörleri, hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Ancak Bölgelere göre şebeke sorunları yaşanabilir.

 

Kıyafet ve Gerekli

Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz.

 

Yemek Kültürü

Bölgede Uzakdoğu yemek kültürüne oldukça benzer bir mutfak hâkim. Sokak satıcılarından bir şey almamanızı öneririz. Bunun yanında gideceğimiz restoranlar ve otellerde alacağımız yemeklerin damak tadınıza uygunluğunu fark edeceksiniz.

 

Elektrik               

Vietnam 220 V; A, B ve C tipi prizler kullanılır.

Kamboçya 230 V; A, C ve E tipi prizler kullanılır.

Laos'da 230 V; A / B / C / E /  F  tipi pirizler kullanılır.

 

Alışveriş             

Hanoi’de ara sokaklara dağılmış geniş bir alışveriş bölgesi var. İpek kumaş ve hediyelik eşya bakımından zengin olan Hanoi'de her şey çok ucuz. Siem Reap’de bulunan Psar Chaa ve Night Market giyim kuşam ve hediyelik eşya alabilmeniz için uygun yerlerdir. Laos'da yöreye özgü, biblolar, takılar en alınan hediyelik eşyalardandır.

 

-Önemli Not

Bu tura 14 yaşından küçük çocuklar maalesef kabul edemiyoruz.

Pasaport sürelerinin, en az 6 ay geçerliliğinin gerekliliği ve en az iki boş sayfanın olması gerekir. *

Fiyata göre Olan Hizmetler:

- Türk Hava Yolları ile İstanbul-Hanoi / Saygon-İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti ve havalimanı vergileri,

- Yerel havaalanında Hanoi - Luang Prabang / Luang Prabang-Siem Reap / Siam Reap-Saigon arası ekonomi sınıf uçak bileti ve bu bilete ilişkin havalimanı vergileri,

- Hanoi'de 2 gece 4 * konaklama konaklama,

- Halong Bay'de 1 gece Junk Boat'da konaklama,

- Ho Chi Minh City'de 2 gece 4 * konaklama konaklama,

- Siem Reap'de 2 gece 5 * konaklama konaklama,

- Luang Prabang'ta 2 gece 4 * konaklama konaklama,

- Ev - alan - tüm transferler,

- Özel araç ile programda mevcuttur tüm geziler,

- Geziler için yerler müze ve ören yerleri ile diğer noktalara giriş ücretleri,

- Programda tekne tekne gezileri,

- Programda bunun özel gösteriler,

- Programda bütün öğle yemekleri,

- Programda hepsi tüm akşam yemekleri,

- Gazella Turizm profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti,

- Yurtdışı çıkış harcı,

- Seyahat sigortası,

- Laos vizesi.

 

Fiyata göre Olmayan Hizmetler:

- Programda belirtilmeyen yemekler,

- Programda yemekler yemeklerden alınacak içecekler,

- Fazla bagaj ücretleri,

- Kişisel harcamalar,

- Vietnam C1 belge ücreti (Yeşil Pasaporta gerekmemektedir).

- Vietnam ve Kamboçya Kapı vizesi ücreti (Lütfen sıkça sorulan soruları okuyunuz).

Otel Listesi

Bu turdaki otellerin listesini aşağıda görebilirsiniz.

Silk Path - Hanoi

http://hangbong.silkpathhotel.com

 

Bhaya Classic Cruise –Halong Bay

www.bhayacruises.com

 

Grand Hotel – Luang Prabang

www.grandluangprabang.com

 

Lotus Blanc – Siem Reap

www.lotusblancresort.com

 

Equatorial - Saigon

https://hochiminhcity.equatorial.com