Siem Reap - Luang Prabang - Hanoi - Saigon - Halong Bay
Göz kamaştırıcı doğal güzellikleri ve bunun yanında son derece zengin kültürleri ile 2 farklı eşsiz ülke...
4 & 5 Yıldız Oteller

4 & 5 Yıldız Oteller

Tüm Turlar Dahil

Tüm Turlar Dahil

7 Öğle & 8 Akşam Yemeği Dahil

7 Öğle & 8 Akşam Yemeği Dahil

Kesin Kalkış

Kesin Kalkış

1 Kişilik Fiyat
3.990 USD

2 Yetişkin Fiyatı
7.980 USD
223.514 TL
TÜKENDİ
Bu turda kontenjanlarımız dolmuştur. Ek yer talebi ya da alternatif turlar hakkında bilgi almak için hemen bizi arayın 0 (212) 233 1598

Tur Programı


1. Gün
İstanbul – Saygon

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde belirlenen saatte buluşuyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından saat Türk Hava Yolları ait tarifeli uçak ile Saygon’a uçuyoruz. Yaklaşık 10 saatlik uçuşun ardından Saygon’a varıyoruz. Sonrasında otelimize transfer olacağız. Kısa bir dinlenmenin ardından akşam yemeğimizi alacağımız Hoş geldin yemeğine konuk olacağız. Yemeğin bitiminde otelimize döneceğiz. Konaklama otelimizde.

Uçuş No: TK 162 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: İstanbul - Tarih: 24 Aralık 2023 - Saat: 02:20 - Varış: Saigon - Tarih: 24 Aralık 2023 - Saat: 16:15
2. Gün
Saygon

Kahvaltının ardından Vietnam özgürlüğünün sembolü, ülkenin kalbi Cu Chi Tünelleri’ne gidiyoruz. Yakın tarihimizin en etkileyici olaylarından, birçok filme konu olmuş Vietnam – A.B.D. savaşı sırasında Kuzey Vietnamlı halkın inşa ettiği ve savaş boyunca bir şehir haline gelen siperleri, kampları ve tünelleri görüyoruz. Öğle yemeğimizi yerel bir restoranda aldıkran Sonrasında panoramik Saygon şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Savaş Müzesi, Opera Binası, Tarihi Posta Binası, Notre-Dame Katedrali ve Ben Thanh Pazarını ziyaret edeceğiz. Tur bitimi otele transfer. Geceleme otelimizde.

3. Gün
Saygon

Kahvaltının ardından “Mekong Deltası” turu için otelden ayrılıyoruz. Suyun üzerinde suyla iç içe yaşayan bir dünyaya, My Tho kasabasına hareket ediyoruz. Varışımızı takiben yerel bir tekne ile birbirini kesen kanal sokaklar arasında gezintiye başlıyoruz. İlk durağımız yöreye özgü el yapımı eşyaların yapılışını, hindistan cevizinden üretilen şekerlerin imalathanelerini ve rengârenk meyve bahçelerini göreceğimiz Thoi Son Adası. Burada güzel bahçelerin gölgesinde taze meyveleri tadarken yerel sanatçıların müziğinin keyfini süreceksiniz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda aldıktan sonra ev yapımı bal çayının tadına bakmak için bir çiftliğe uğruyor ve kanallar arasında devam eden turumuzda yörenin yaşayışı hakkında her şeyi öğreniyoruz. Ziyaretimizin ardından Saygon’a dönerken Vinh Trang pagoda’ya uğrayacağız. Turdan sonra Saygon’da bulunan otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelde.

4. Gün
Saygon – Siem Reap

Kahvaltımızın ardından, Saygon havalimanına transfer oluyoruz. Pasaport ve check-in işlemlerinin ardından Siem Reap uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Varışımızı takiben otelimize transfer oluyoruz. Öğle yemeğimizden sonra Tuk Tuk ile Ulusal Müze, Wat Bo Pagoda ve Eski Pazar’ı ziyaret edeceğiz. Gezimizin ardından akşam yemeğimizi alacağız. Yemekten sonra serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz bar, pub, masaj salonu ve hediyelik eşya dükkânları gibi sayısız geçit törenine ev sahipliği yapan şenlikli Pub Street'i bağımsız olarak keşfedebilirler. Konaklama otelde.

5. Gün
Siem Reap

Sabah otelde aldığımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Angkor turumuzu gerçekleştirmek üzere otelden ayrılıyoruz. İlk durağımız Angkor Thom ve Güney Kapısı. Daha sonra Bayon Tapınağı, Baphuon Tapınağı ve Ta Phrom Tapınağı’nı geziyor ve Cüzamlı Kral ve Fil Teraslarını ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizi yerel bir restoran’da alıyoruz. Yemeğin ardından Kamboçya tarihinin en trajik bölümü hakkında bilgi edinmek için Wat Thmei tapınağını ziyaret ediyoruz. Günün kalanında efsanevi Angkor Wat gezimizi gerçekleştiriyoruz. Gezimizin ardından Apsara dansçılarının eğlencesi eşliğinde akşam yemeğimizi alıyoruz ve otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

6. Gün
Siem Reap – Luang Prabang

Kahvaltının ardından Güney Doğu Asya’nın en büyük gölü olan ve Unesco tarafıdan 1997 yılında Biyosfer Alanı olarak ilan edilen Tonle Sap Gölü’nü ziyaret edip tekne turu düzenleyeceğiz. Yapacağımız tekne turunda Kamboçya’nın en önemli gelir kaynağı olan balıkçılıkla geçinen ailelerin, kazıklar üzerine oturtulmuş evleri ve yüzen evlerini yakından görüyoruz. Öğle yemeğimizi tur esnasında yerel bir restoranda alıyoruz. Tur bitimi havalimanına transfer olacağız. Yerel havayolları ile Luang Prabang’a uçuşumuz gerçekleşecek. Varışımızla birlikte alanda bizi bekleyen aracımızla otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

7. Gün
Luang Prabang ( Yılbaşı Gecesi)

Sabah kahvaltı öncesi erken kalkıp yüzlerce safranlı keşişin yol kenarlarında dindar sakinlerden yapışkan pirinç adakları topladığı, safran kaplı keşişlerin geçit töreninde yürüdüğü benzersiz günlük sabah ritüelini izleme fırsatı bulabileceğiz. Sonrasında otelimize dönecek ve kahvaltımızı alacağız. Kahvaltıdan sonra Mekong Nehri'nin yukarısında, sadık hacılar tarafından bırakılan çeşitli şekil ve boyutlarda binlerce altın lake Buda heykeliyle dolu iki bağlantılı mağara olan gizemli Pak Ou'ya doğru bir gemi yolculuğuna çıkıyoruz. Ayrıca geleneksel dokumaları ve jüt kağıdı ile tanınan Ban Xangkhong ve Ban Xienglek'i de ziyaret ediyoruz. Öğleden sonra, heykeller, mozaik kaplı duvarlar, Fransız aynaları ve ABD Başkanı tarafından "Laos halkına" hediye edilen bir ay taşından oluşan eklektik bir koleksiyona ev sahipliği yapan Saray Müzesi'nde Luang Prabang tarihine tanıklık edeceğiz. Ardından, en seçkin tapınakları ziyaret edeceğiz. Bunlar arasında Wat Visoun, geniş çatılı Wat Xiengthong, tüm Luang Prabang tapınaklarının en göz kamaştırıcı cephesine sahip Wat Sene ve tapınakların en büyüğü ve en zengin şekilde dekore edilmiş olan Wat Mai var. Daha sonra çok güzel el sanatlarını görmek için Phosi Dağı'nın Gece Pazarı'nda keyifli bir yürüyüşe çıkıyoruz. Muhteşem bir Yılbaşı yemeği öncesi giyinmek için otelimize dönüyoruz.

8. Gün
Luang Prabang – Hanoı

Kahvaltının ardından Ban Ouay, Ban Ou ve Ban Thapene köylerini ziyaret edecek t Hmong, Lowland, Khmu gibi birbirine benzer ama farklı etnik kökene sahip insanları tanıma fırsatı bulacağımız. Turumuzun ardından havalimanına transfer olacağız. Luang Prabang – Hanoi uçuşumuzu takiben Varışımızla birlikte alanda bizi bekleyen aracımızla otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

9. Gün
Hanoı

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Hanoi şehir turumuz için otelden ayrılıyoruz. Gezimiz boyunca şehrin birbirinden güzel bulvarlarını, sömürge döneminden kalan kolonyal yapılarını, Ho Chi Minh Mozalesini, Kraliyet Sarayı’nı, Restored Sword Gölü ile resmi bina ve otel olarak kullanılan Fransız kolonyel döneminin genel yapılarını göreceğiz. Öğle yemeğini yerel bir restoranda aldıktan sonra ülkenin etnik kültürel farklılıklarını görebileceğiniz Etnoloji Müzesini ziyaret edeceğiz. Akşam yemeğini yerel bir restoranda aldıktan sonra otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

10. Gün
Hanoi – Halong Bay

Kahvaltının ardından özel aracımız ile UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Halong Bay’e gidiyoruz. Yaklaşık 170 km, 4 saat sürecek yolculuktan sonra Halong Bay’e varıyoruz. Dünyanın en muhteşem doğal güzelliklerinden biri kabul edilen Halong Körfezi’nde yöreye ait “Junk Boat”a biniyoruz. Körfez içinde adacıklar ve mağaralar etrafında gezimizi gerçekleştiriyoruz. Akşam yemeğimiz ve konaklama teknemizde.

11. Gün
Halong Bay – Hanoı – İstanbul

Gün doğumunu teknemizde karşılayacak ve dileyen misafirler ile Tai Chi yaparak sabah egzersizi yaparak güne başlayacağız. Kahvaltının ardından saat 11.00 gibi tekneden ayrılıyor ve Vietnam’ın başkenti Hanoi’ye transfer oluyoruz. Uçuş saatimize kadar Vietnam’ın başkentinde serbest zaman vereceğiz. Rehberimizin belirlediği saatte toplanmamızın ardından Havalimanına transfer olacağız. Pasaport ve check-in işlemlerinin ardından Türk Havayollarına ait tarifeli uçak ile İstanbul’a uçuyoruz. Geceyi uçakta geçireceğiz.

12. Gün
İstanbul

İstanbul’a varışımız sabahın ilk saatlerine doğru olacak. Varışımızı takiben turumuzun sonu.

Uçuş No: TK 165 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: Hanoi - Tarih: 04 Ocak 2024 - Saat: 22:30 - Varış: İstanbul - Tarih: 05 Ocak 2024 - Saat: 05:30

Hizmetler


Paket Fiyata Dahil Hizmetler:
 • Türk Hava Yolları ile İstanbul-Saygon / Hanoi -İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti ve havalimanı vergileri,
 • Yerel havayolları Saigon– Siem Reap / Siem Reap-Luang Prabang / Luang Prabang - Hanoi arası ekonomi sınıf uçak bileti ve bu bilete ilişkin havalimanı vergileri,
 • Ho Chi Minh City’de (Saygon) 3 gece 5* otelde konaklama,
 • Siem Reap’de 2 gece 4* otelde konaklama,
 • Luang Prabang’da 2 gece 5* otelde konaklama,
 • Hanoi’de 1 gece 4* otelde konaklama,
 • Halong Bay’de 1 gece Junk Boat’da konaklama,
 • Özel araç ile programda belirtilen tüm geziler,
 • Geziler esnasında gezilecek müze ve ören yerleri ile diğer noktalara giriş ücretleri,
 • Programda belirtilen tekne gezileri,
 • Programda belirtilen özel gösteriler,
 • 8 akşam & 7 öğle yemeği, (ara parkur uçuşlarına göre bazı yemekler kumanya olarak verilebilir)
 • Gazella Turizm profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti,
 • Covid-19 Seyahat Sağlık Sigortası,
Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
 • Programda belirtilen yemekler sırasında alınacak içecekler,
 • Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri
 • Fazla Bagaj ücreti,
 • Kişisel harcamalar.
 • Vietnam-Kamboçya vize ücreti, (Vietnam 50 USD, Kamboçya 30 USD, havalimanında ödenir) – Yeşil pasaportlular Vietnam’a vizesiz giriş yapabilir, Laos vizesi 40usd
 • Vietnam C1 Belgesi (Yeşil Pasaporta gerekmez, Normal Pasaportlular için 100 USD)

Fiyat Bilgileri


TARİHOTELİki Kişilik Odada KişibaşıÜç Kişilik Odada KişibaşıTek Kişilik OdaÇocuk (02,00 - 11,99 Yaş)
25 Aralık 2023 | 04 Ocak 2024 4* ve 5* Oteller 3.990 USD3.990 USD4.680 USD-

Genel Bilgiler


Katılım Şartları
Bu gezimiz, en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur, acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

Bu Tur Kimler İçin Uygun ?
Farklı kültürleri tanımak isteyen gezginler için kaçırılmaması gereken bir gezi olmakla birlikte, tempolu bir tur olduğu unutulmamalı, kendini dinç hisseden her gezgin için uygundur.


Sağlık 
Vietnam ve Kamboçya’ya girişlerde Türk vatandaşlarına herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Yanınıza tropik bölgelere özel sinek kovucular almanızı tavsiye ederiz.  Eğer maceracı bir yemek yeme alışkanlığınız var ve sokaklarda açıkta satılan yiyeceklerden yiyorsanız; kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et, tavuk ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve konusunda muz, ananas gibi kabuğu soyulabilen meyveler yemenizi öneriyoruz.

Sağlıklı Seyahat Politikamız

Tura katılan misafirlerimizden , sağlık bakanlıkları tarafından onaylanmış çift aşı ibrazını veya son 3 ay içerisinde Covid-19 hastalığını geçirmiş olma zorunluğunu arıyoruz. Turlarımızda görev yapan, rehberimiz, yerel rehberimiz, araç şoförleri ve muavinlerimiz de çift aşılıdır.

İlgili ülkelerin Sağlık Bakanlıklarının belirlediği ek PCR ve kabul edilen aşı markalarının en güncel hallerinin takip edilmesi gerekmektedir.


Vize Bilgileri   
VİETNAM İÇİN

Umumi Pasaport                           Vize gerekli         

Yeşil Pasaport                                Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu                         Vize gerekli değil

 

KAMBOÇYA İÇİN

Umumi Pasaport                           Vize gerekli         

Yeşil Pasaport                               Vize gerekli

Hizmet Pasaportu                        Vize gerekli

 

LAOS İÇİN

Umumi Pasaport                           Vize gerekli         

Yeşil Pasaport                               Vize gerekli

Hizmet Pasaportu                         Vize gerekli

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir. Hindistan vizesi için şahsi olarak konsolosluğa gidilmesi gerekiyor. Nepal vizesini hem konsolosluktan hem de havalimanından alabilirsiniz

Vize gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizin tarafınıza ileteceği “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribata uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

Uçuş Süreleri  
İstanbul                           Saygon                 10 saat 10 dk

Hanoi                               İstanbul                11 saat 15 dk


Para Birimleri
Vietnam para birimi Dong, Kamboçya'da Riel kullanılmaktadır. Tayland para birimi ise Baht (THB). Yanınıza USD almanızı ve bunun küçük birimlerini de yanınızda bulundurmanızı öneriyoruz.

Saat Dilimi
Türkiye ile her iki ülke arasında +4 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken seyahat edeceğimiz ülkelerde saat 16.00.


Telefon Kullanımı 

Tüm cep telefonu operatörleri, hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Ancak ülkenin bazı kesimlerinde şebeke olmayabilir.


Gerekli Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve akşamları için ince bir mont ya da hırka almanızı öneririz. Sentetik olmayan ve pamuklu kıyafetler tercih etmenizi tavsiye ederiz. Yağmur ihtimaline karşı bir yağmurluk ve şemsiye de getirebilirsiniz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.


Yemek Kültürü
Bölgede Uzakdoğu yemek kültürüne oldukça benzer bir mutfak hâkim.


Elektrik  
Elektrik genellikle büyük şehirlerde 220 volt, kırsal kesimlerde ise 110 volttur. Priz kullanımı ise A tipi ikili yassı priz ve C tipi ikili ince yuvarlak priz şeklindedir.


Alışveriş
Hanoi’de ara sokaklara dağılmış geniş bir alışveriş bölgesi var. İpek kumaş ve hediyelik eşya bakımından zengin olan Hanoi'de herşey çok ucuz. Siem Reap’de ise Psar Chaa ve Night Market giyim kuşam ve hediyelik eşya alabilmeniz için uygun yerlerdir.Hanoi’de ara sokaklara dağılmış geniş bir alışveriş bölgesi var. İpek kumaş ve hediyelik eşya bakımından zengin olan Hanoi'de herşey çok ucuz. Siem Reap’de ise Psar Chaa ve Night Market giyim kuşam ve hediyelik eşya alabilmeniz için uygun yerlerdir.


Önemli Not
*** Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Gazella sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 

Gazella, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Gazella, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Gazella sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.