Vietnam - Kamboçya Turu

Vietnam - Kamboçya Turu

Vietnam - Kamboçya Turu Kasım 2021

Vietnam - Kamboçya Turu

13 - 21 Kasım 2021 Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Tüm Ekstra Turlar Dahil Maksimum 20 kişi
Kişi Başı
$ 1.890 16.161 ₺
Tek Kişilik Oda Farkı:
$ 390 | 3.334 ₺

Bu tur, 27-39 yaş aralığında keşfederken sosyalleşen ve erişebilir bütçeyle en iyi hizmeti Gazella kalitesiyle tercih eden Gazella Nomads’lılar içindir!

Hanoi | Saigon | Siem Reap
Göz kamaştırıcı doğal güzellikleri ve bunun yanında son derece zengin kültürleri ile 2 farklı eşsiz ülke...
Tüm Extra Turlar Dahil

Tüm Ekstra Turlar Dahil

4* Otel Seçenekleri

4* Otel Seçenekleri

3 öğle, 1 akşam yemeği dahil

3 öğle, 1 akşam yemeği dahil

REZERVASYON YAP
1.Gün
İstanbul - Saigon (13/11/2021)

Siz değerli misafirlerimizle İstanbul Havalimanı’nda buluşuyor; bilet, bagaj ve pasaport kontrollerinin ardından Türk Hava Yollarının TK 162 sefer sayılı uçuşu ile saat 02:25’de Saygon’a hareket ediyoruz. Yerel saat ile saat 17:10’da Saygon’a varmış olacağız. Özel aracımız ile dinlenmek üzere otelimize transferimiz gerçekleşecek. Akşam yemeğimiz için serbest zaman. Konaklama otelimizde.

2.Gün
Saigon (14/11/2021)

Sabah kahvaltının ardından Cu Chi Tünelleri’ni keşfetmek üzere otelden çıkıyoruz. Yakın tarihimizin en etkileyici olaylarından, birçok filme konu olmuş Vietnam – A.B.D. savaşı sırasında Kuzey Vietnamlı halkın inşa ettiği ve savaş boyunca bir şehir haline gelen siperleri, kampları ve tünelleri yakından keşfedeceğiz. Geleneksel Noodle’dan oluşan öğle yemeğimizi aldıktan sonra Saygon şehir turumuz için Chu Chi Tünellerinden ayrılıyoruz. Savaş Müzesi, Opera Binası, Tarihi Posta Binası ve Notre-Dame Katedrali gördükten sonra güzergahımızdaki son nokta ise yerel ürünlerin satıldığı şehrin ünlü pazarı Ben Thanh olacak. Akşam yemeğimizi yerel lezzetin en iyi temsil edildiği yerlerden birinde alacağız. Yemeği tatmak için çoğu Vietnamlı gibi motosikletlerin arkasında seyahat ederek gideceğiz. Yemeğimizin ardından otelimize geçip dinleniyoruz. Geceleme otelimizde.

3.Gün
Saigon - Siem Reap (15/11/2021)

Kahvaltının ardından otelimizden çıkış işlemlerimizi yapıp, Saygon’un yakınlarında bulunan Monroue Rezerv ormanlarını tekne turu ile yakından tanıklık edeceğiz. Tur bitimi havalimanına transfer olacağız. Yerel havayolları ile Siem Reap’e hareket ediyoruz. Varışta otele transfer oluyoruz. Akşam yemeğimiz için serbest zaman. Konaklama otelimizde.

4.Gün
Siem Reap (16/11/2021)

Kahvaltının ardından UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Angkor Thom turumuzu gerçekleştireceğiz. İlk durağımız Angkor Thom ve Güney Kapısı olacak. Daha sonra Baphuon, Bayon Tapınağı ve Ta Phrom Tapınağı’nı geziyor ve Cüzamlı Kral ve Fil Teraslarını ziyaret ediyoruz Daha sonra Vietnamlıların geleneksel ulaşım aracı olan tuk tuklar ile insanlık tarihinin en muazzam yapıtlarından biri olan Angkor Wat ile gezimizi tamamlıyoruz. Gezimizin ardından otelimize döneceğiz. Akşam yemeğimiz için serbest zaman. Konaklama Siem Reap otelimizde.

5.Gün
Siem Reap - Hanoi (17/11/2021)

Kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve otelimizden çıkış işlemlerini gerçekleştiriyoruz. Ardından Güney Doğu Asya’nın en büyük gölü olan Tonle Sap Gölü’nde tekne turuna katılacağız. Yapacağımız tekne turunda Kamboçya’nın en önemli gelir kaynağı olan balıkçılıkla geçinen ailelerin, kazıklar üzerine oturtulmuş evleri ve yüzen evlerini yakından görüyoruz. Tur bitimi havaalanına transfer olup, yerel havayolları ile Hanoi’ye uçuyoruz. Varışta otele transfer ve Akşam yemeğimiz için serbest zaman. Konaklama Hanoi otelimizde.

6.Gün
Hanoi (18/11/2021)

Kahvaltının ardından yapılacak panoramik Hanoi şehir turumuzda Ho Chi Minh Mozalesi, Başkanlık Sarayı, Vietnam’ın ilk üniversitesi olan Literatür Tapınağı ve Single Pillar Pagodası görülecek yerler arasındadır. Öğle yemeğimiz için önce Vietnam mutfağından geleneksel bir yemeği katılacağımız workshop’la öğreneceğiz ve ardından hazırladığımız yemekler ile öğle yemeğimizi alacağız. Bu deneyimin ardından Eski kent merkezinde yerel bir ulaşım aracı olan çekçeklerle (rickshow) gezimize devam edeceğiz. Tur bitimi dünyanın en büyük kahve ürericilerinden biri olan Vietnam’lıların özel olarak hazırladıkları bir tarif olan yumurtalı kahveyi (Egg Coffee) test ederek günümüzü noktalayacağız. Akşam yemeğimiz için serbest zaman. Konaklama Hanoi otelimizde.

7.Gün
Hanoi (19/11/2021)

Kahvaltının ardından Vietnam denince akla ilk gelen yerlerden biri olan Halong Bay’de eşsiz anılar biriktirmek için yola çıkıyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Halong Bay’de keyifli bir tekne turu ile dünyanın en muhteşem doğal güzelliklerinden biri kabul edilen körfezi keşfedeceğiz. Adacıklar ve mağaralar etrafında gezimizi gerçekleştiriyoruz. Öğle yemeğimizi teknede alacağız. Bu eşsiz deneyimin ardından Hanoi otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeğimiz için serbest zaman. Konaklama Hanoi otelimizde.

8.Gün
Hanoi - İstanbul (20/11/2021)

Kahvaltının ardından uçak saatine kadar şehri istediğiniz gibi keşfedebilirsiniz. Rehberimizin belirleyeceği saatte havaalanına transferimiz gerçekleşecek. Türk Havayollarına ait TK 165 sefer sayılı uçuşu ile saat 22:00’de Istanbul’a uçuş. Yeni günü uçakta karşılıyoruz.

9.Gün
İstanbul (21/11/2021)

Ertesi gün sabah saat 04:35’de İstanbul'a varışımızın ardından turumuz sona eriyor. Bir sonraki turumuzda görüşmek üzere..

TUR ROTASI

+Vietnam Savaşı'nın kalbi Cu Chi Tünelleri'ni keşfedip, burada bir kaç tünele girme şansı elde edeceğiz.

+Saygon’un yakınlarında bulunan Monroue Rezerv ormanlarını yapacağımız tekne turu ile yakından tanıyacağız.

+Vietnamlılar gibi motosikletlerin arkasında seyahat ederek akşam yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız.

+Hanoi'de kolonyal mimari örneği yapıları, bulvarları, Literatür Tapınağı'nı geziyoruz.

+Hanoi’de öğle yemeğimiz için önce Vietnam mutfağından geleneksel bir yemeği katılacağımız workshop’la öğreneceğiz ve ardından hazırladığımız yemekler ile öğle yemeğimizi tadacağız.

+Dünyanın en büyük kahve üreticilerinden biri olan Vietnam’lıların özel olarak hazırladıkları bir tarif olan yumurtalı kahveyi (Egg Coffee) test edeceğiz.

+UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Halong Bay'i gezecek ve yöreye özgü "Junk Boat"larda tura çıkacağız.

+Kamboçyalıların geleneksel ulaşım aracı olan tuk tuklar ile insanlık tarihinin en muazzam yapıtlarından biri olan Angkor Wat’ı yakından keşfedeceğiz.

+UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Angkor'u, Angkor Thom, Güney Kapısı,Baphuon Tapınağı ve Ta Phrom Tapınağı’nı geziyor ve Cüzamlı Kral ve Fil Teraslarını ziyaret ediyoruz.

+Tonle Sap Gölü’nde yapacağımız tekne turuyla Kamboçya’nın balıkçılıkla geçinen ailelerin, kazıklar üzerine oturtulmuş yüzen evlerini yakından göreceğiz.

Bu tur için alternatif tarih bulunmamaktadır.

Uçuş Detayı

13 - 21 Kasım 2021

TK 164 13NOV ISTHAN 0220 1610

TK 163 20NOV SGNIST   2140 0540 +1 (Istanbul'a varış 21 Kasım)

 

Gezi Zamanlaması
Kuzey Vietnam İki farklı mevsim var. Mayıstan ekime kadar sıcaktır, ancak yüksek nem önemli yağışlara neden olur. Hava kasımdan nisana kadar soğur ve çok daha kurak geçer. Aralık ve Ocak en soğuk aylardır - çoğu bölgede sıcaklıklar ortalama 10 ° C'ye kadar düşer.

Orta Vietnam Orta Vietnam'ın yaz sezonu Ocak ayından Ağustos ayının sonuna kadar sürer. Hava sıcak ve kurak, sıcaklıklar 21 ° C ile 35 ° C arasındadır. Eylül ve Aralık ayları arasındaki koşullar  daha yağışlıdır, ancak sıcaklıklar ılık kalmaktadır.

Güney Vietnam Güney Vietnam'ın sıcak ve kurak mevsimi Kasım'da başlar ve Nisan sonunda sona erer ve sıcaklıklar genellikle 30 ° C'ye ulaşır. Yağmur, Mayıs ve Ekim ayları arasında düşer, ancak hava hala ılık, genellikle 25 ° C ile 32 ° C arasında kalır. 

Kamboçya'yı yağmur az görüldüğü zamanlar Kasım ve Nisan ayları arasıdır. Bu süre zarfında, güney sahilinde dinlendirici bir kaçamağın tadını çıkarmak için harika bir zaman oluşturan berrak mavi gökyüzü göreceksiniz.

Bu dönemin dışında nem artar ve yağmurlar gelir, Kamboçyalı çiftçilere mahsullerini yetiştirmede yardımcı olur. Bununla birlikte, seyahat etmekten alıkonulmamalısınız - kırsal bölge gür ve yeşil, nehirler dolu ve akıyor ve tapınaklar sessiz. Bu, genellikle terkedilecek olan bazı dış tapınakları ziyaret etmek için en iyi zamandır. Yaz sonunda Kamboçya'nın gerçek harikalarından biri canlanıyor 

 

Sağlık   
Vietnam ve Kamboçya’ya girişlerde Türk vatandaşlarına herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Yanınıza tropik bölgelere özel sinek kovucular almanızı tavsiye ederiz.  Eğer maceracı bir yemek yeme alışkanlığınız var ve sokaklarda açıkta satılan yiyeceklerden yiyorsanız; kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et, tavuk ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve ve sebzelerin iyi yıkanmış olmasından emin olunması, meyvelerin kabuğunun soyulduktan sonra yenmesini tavsiye ederiz.​

 

Vize Bilgileri 
Vietnam vizesi için öncelikle, Vietnam dış işleri Bakanlığı’ndan özel adınıza özel bir davetiye alınması gerekmektedir. Bu davetiyenin gelmesi 2-3 haftayı bulabilir. Bu nedenle tura katılmayı düşünüyorsanız 1 ay öncesinden tura kaydınızı yaptırmanızı öneririz.

Kamboçya'ya giriş yapabilemek için umuma mahsus pasaport hamili Türk vatandaşlarının vize almaları gerekmektedir. Kamboçya vizesi, Türkiye'de bulunan fahri konsolosluklardan alınabileceği gibi, ülke sınır kapılarında da temin edilebilir. Diplomatik, hizmet ve hususi pasaport hamilleri ise, 30 günü aşmayan seyahatlerinde vizeden muaftır.

 

Uçuş Süreleri   
İstanbul ile, ülkenin en önemli şehirlerinden Ho Chi Minh City (Saygon) arası uçuş süresi yaklaşık olarak 12 saat 40 dakikadır.

Hanoi ile İstanbul arası uçuş süresi yaklaşık olarak 11 saat 40 dakikadır.

 

Para Birimi     
Vietnam’ın para birimi Vietnamese Dong’dur (VND). Seyahatiniz için yanınıza USD almanızı ve bunun küçük birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneririz.

Kamboçya’nın para birimi Kamboçya Rieli’dir (KHR). Seyahatiniz için yanınıza USD almanızı ve bunun küçük birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneririz.

 

Saat Dilimi  
Türkiye ile her iki ülke arasında +4 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken seyahat edeceğimiz ülkelerde saat 16.00.

 

Telefon Kullanımı      
Tüm cep telefonu operatörleri, hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Ancak Bölgelere göre şebeke sorunları yaşanabilir.

 

Kıyafet ve Gerekli
Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz.

 

Yemek Kültürü
Bölgede Uzakdoğu yemek kültürüne oldukça benzer bir mutfak hâkim. Sokak satıcılarından bir şey almamanızı öneririz. Bunun yanında gideceğimiz restoranlar ve otellerde alacağımız yemeklerin damak tadınıza uygunluğunu fark edeceksiniz.

 

Elektrik    
Vietnam 220 V; A, B ve C tipi prizler kullanılır.

Kamboçya 230 V; A, C ve E tipi prizler kullanılır.

 

Alışveriş   
Hanoi’de ara sokaklara dağılmış geniş bir alışveriş bölgesi var. İpek kumaş ve hediyelik eşya bakımından zengin olan Hanoi'de her şey çok ucuz. Siem Reap’de bulunan Psar Chaa ve Night Market giyim kuşam ve hediyelik eşya alabilmeniz için uygun yerlerdir.

 

 

Önemli Not    
Bu turumuza yalnızca 27-39 yaş arası misafirlerimizi kabul edebiliyoruz.

*Pasaport sürelerinin, tur bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliğinin bulunması ve en az iki boş sayfanın olması gerekmektedir.*

Fiyata Dahil Hizmetler
* Türk Hava Yolları ile İstanbul – Hanoi / Saigon – İstanbul ekonomi sınıf uçak bileti ve bu bilete ilişkin alan vergileri,
* Programda belirtilen tüm transferler,
* Özel araçlar ile programda belirtilen tüm geziler,
* 4* otellerde oda kahvaltı konaklama,
* Yerel restoranlarda 3 Öğle ve 1 akşam yemeği
* Geziler esnasında gerekli olan tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri,
* Gazella Turizm profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri,
 *Yurtdışı çıkış harcı ve Seyahat sigortası.

 

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
* Vize Ücreti,
* Öğle ve akşam yemekleri,
* Yemekler esnasında alınacak içecekler,
* Fazla bagaj ücretleri,
* Kişisel harcamalar.

Otel Listesi

Bu turdaki otellerin listesini aşağıda görebilirsiniz.

Saygon - 4*  Grand Cititel Central Hotel vb

https://cititels.com/grand-cititel-central-saigon-hotel/index.html

 

Siem Reap - 4*  Memoire Siem Reap Hotel vb

https://www.memoiresiemreaphotel.com/

 

Hanoi - 4*  Thang Long Opera Hotel vb

https://opera.thanglonghanoihotels.com/