Milano - Venedik - Como
İtalya'nın en kışkırtıcı rotası. Venedik ve Göller bölgesi...
Kahvaltı Dahil

Kahvaltı Dahil

4 & 5 Yıldız Oteller

4 & 5 Yıldız Oteller

Tüm Turlar Dahil

Tüm Turlar Dahil

1 Kişilik Fiyat
1.990 EUR

2 Yetişkin Fiyatı
3.980 EUR
143.300 TL

Tur Programı


1. Gün
İstanbul – Venedik

Programımız, sizi havalimanındaki buluşma noktamıza götürmek üzere verdiğiniz adrese gelecek özel aracınızın evinize ulaşması ile başlıyor. İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde buluşarak, check-in işlemlerin tamamlanmasının ardından Türk Hava Yollarının tarifeli seferi ile Venedik uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Venedik Marco Polo havalimanına varışımızın ardından, havalimanında karşılanıyor ve Venedik turumuzu yapmak üzere şehir merkezine hareket ediyoruz. Kudretli bir imparatorluğun öyküsünü ve geçmiş bir dönemin gelişen sanat sahnesini anlatan mimariyle süslenmiş, su üzerinde asılı duran güzel şehir, Veneto bölgesinin başkenti Venedik, eşi benzeri olmayan bir cazibesi ile bizleri bekliyor Adriyatik Denizi'nin tepesindeki bir lagündeki yaklaşık yüz küçük adadan oluşuyor. Venedik'in benzersizliği, onu bugünkü romantik ortamına dönüştürmüştür ve güzelliği, şehrin deneyimlediği olağanüstü tarihin mükemmel bir tamamlayıcısıdır. Panoramik şehir turumuzda, Venedik’in en eski köprüsü olan Rialto Köprüsü, Ahlar Köprüsü, tarih boyunca Venedikliler ve turistler için önemli bir buluşma yeri olan, büyük olasılıkla oturup çevrenizi gözlemlediğinizde sağladığı muhteşem huzur nedeniyle Napolyon’un bir zamanlar "Avrupa'nın Oturma Odası" olarak bahsettiği, muhteşem Bazilika gibi, şehrin zenginliğini gösteren, San Marco Bazilikası, San Marco Çan Kulesi, Doge Sarayı, San Marco Ulusal Kütüphanesi, Ulusal Arkeoloji Müzesi, gibi siyasi, dini, tarihi ve entelektüel yapılarıyla kamusal yaşamın her biçimini temsil eden San Marco Meydanı, göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzun bitiminde otelimize yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.

Uçuş No: TK 1867 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: İstanbul - Tarih: 04 Eylül 2024 - Saat: 06:55 - Varış: Venedik - Tarih: 04 Eylül 2024 - Saat: 08:25
2. Gün
Venedik -Murano-Burano- Venedik

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Murano ve Burano turumuzu yapmak üzere Venedik’e hareket ediyoruz. Venedik San Morco iskelesinden bineceğimiz feribot ile Murano adasına çok keyifli bir deniz manzarası eşliğinde 15 dakikalık bir yolculuk yapıyoruz. Murano camları bugün dünya genelinde oldukça değerli bir isme sahip. 1290’lı yıllarda Aventurine camın adada icat edilmesiyle birlikte adanın şanı hızlı bir şekilde yayılıyor. Dünyaca ünlü Venini, Alessandro Mandruzzato Ferro Murano, Barovier Toso, Simone Cenedese gibi şirketlerin bu adada tarihi cam fabrikaları bulunuyor. Murano’da bulunan cam atölyesi gezimizin ardından Burano adasına geçiyoruz. Dünya’nın en renkli on yerinden biri olarak gösterilen Burano Adası bazı kaynaklarda ‘Renkli Kolye Adası’ olarak da geçiyor. Dantelleri ile de ünlü olan ada turumuzu bitirdikten sonra Venedik’e dönüş ve otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

3. Gün
Venedik – Como

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Verano’ya hareket etmek üzere otelimizden ayrışıyoruz. Yaklaşık iki saat sürecek yolculuğumuzun ardından zamanı Orta Çağ’da durduran, muhteşem bir İtalyan şehri Verona’ya varacağız. Kuzey İtalya’nın en büyük ovası üzerine kurulan, Adige Nehri sularıyla hayat bulan Verona’yı benzersiz kılan bir diğer özelliği ise dünyanın en bilindik aşk hikayesine ev sahipliği etmesi. Romeo ve Juliet’in ölümsüz aşkının izlerini taşıyan Juliet Evi, Verona’da görülecek yerlerin başında geliyor. İtalyan rönesansına tanıklık eden Verona, tamamı UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne alınan muhteşem şehri rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Göreceğimiz yerler arasında Juliet’in Evi, Piazza El Signiori olacak. Günümüzün ikinci durağı İtalya’nın en büyük gölü olan Garda Gölü. Göl Alpler’in buzullarının erimesiyle oluşmuş. Verona şehir merkezine 30 km uzaklıkta olan bu göl, vahşi kayalıklarla çevrili göl kemanın yaratıcısı olan Gaspare Bertolotti’ ye ilham vermesiyle de biliniyor. Tur bitiminde Como’ daki otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.

4. Gün
Como – Milano

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Como gölüne hareket ediyoruz. Como Gölü İtalya’nın kuzeyinde, sırtını İsviçre’ye yaslamış Hollywood ünlülerinin sayfiye yeri olarak kullandığı küçük ve çok tatlı kasabalara sahip bölgelerinden bir tanesi. Bu enfes manzaranın ve gölün tadını çıkardıktan sonra Venedik camı gibi parlayan göl manzarasıyla çevrilen, sular üzerinde yükselen karlı zirveleriyle masalı andıran dağ görüntüleriyle zamanı durdurmak istediğiniz Lugano, İsviçre'nin İtalyan sınırında, tek İtalyanca konuşulan olan kanton içerisinde yer alıyor. Göl kıyısında, yaklaşık 60.000 nüfusuyla küçük bir şehir olan Lugano, sofistike ve şık bir ruha sahip. Mimarisi, doğal güzelliği ve dünya standardında resort otelleri ile Avrupa'nın huzur sığınaklarından biri olan şehri yürüyerek kolaylıkla keşfedebilirsiniz. Ne sadece İtalyan ne de sadece İsviçre standartlarına sığdırabileceğimiz bu şehri sadece Lugano olarak dolaşıp, tadını çıkaracağız. Tur bitiminde Milano’ya hareket ediyoruz. Milano’ya varışımızın ardından dinlenmek üzere otelimize yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde.

5. Gün
Milano – İstanbul

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Milano panoramik turumuza başlıyoruz. Göreceğimiz yerler arasında bulunan adını dünyanın en ünlü opera binası Teatro alla Scala ‘ya veren “Piazza della Scala” adlı meydanda yer alan La Scala, meydanı bütün ihtişamı ile süslemektedir. Turumuzun bitiminde varacağımız ikinci nokta, inşası yaklaşık 500 yıl süren katedralin yapımına 1386 yılında başlanan, yapımı ancak 1805 yılında Napolyon döneminde tamamlanabilen, başta kırmızı tuğlalarla inşa edilmesi planlanan katedral Dük Gian Galeazzo’nun etkisiyle görkemli bir gücün sembolü olması için mermer kullanılarak gotik bir tarzda yapılmasına neden olan ve 1418 yılında Napolyon bu katedralde takdis edilerek taç giyen, girişinde etkileyici bir güneş saatinin bulunan ve dış cephesini binlerce heykel süsleyen Duomo Katedrali olacaktır. Gezimizin bitiminde havalimanına hareket edeceğiz. Pasaport ve check-in işlemlerinin ardından Türk havayolları seferi ile İstanbul uçuşumuz gerçekleşecek. İstanbul’a varışımızın ardından, turumuz önceden vermiş olduğunuz adrese yapılacak kişiye özel transferiniz ile son buluyor.

Uçuş No: TK 1876 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: Milano - Tarih: 08 Eylül 2024 - Saat: 19:40 - Varış: İstanbul - Tarih: 08 Eylül 2024 - Saat: 23:35

Hizmetler


Paket Fiyata Dahil Hizmetler:
 • Türk Havayolları ile İstanbul –- Venedik // Milano – İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti ve Havalimanı vergileri
 • Venedik’te 2 gece 4* otelde kahvaltı dahil konaklama
 • Como’da 1 Gece 4* otelde kahvaltı dahil konaklama
 • Milano’da 1 Gece 5* otelde kahvaltı dahil konaklama
 • Murano ve Burano adasına feribot ile ulaşım
 • Ev – alan – ev transferi de dahil olmak üzere programda belirtilen tüm transferler
 • Özel araç ile programda belirtilen tüm geziler ve giriş ücretleri
 • Geziler esnasında gezilecek müze ve ören yerleri ile diğer noktalara giriş ücretleri
 • Gazella Turizm profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
 • Yurtdışı çıkış harcı
 • Covid 19 Seyahat Sağlık sigortası
Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
 • Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri
 • Fazla bagaj ücretleri
 • Kişisel harcamalar
 • Bahşişler (İsteğe bağlı)

Fiyat Bilgileri


TARİHOTELİki Kişilik Odada KişibaşıÜç Kişilik Odada KişibaşıTek Kişilik OdaÇocuk (02,00 - 11,99 Yaş)
04 Eylül 2024 | 08 Eylül 2024 4* ve 5* Oteller 1.990 EUR1.990 EUR2.785 EUR-

Genel Bilgiler


Otellerimiz
4* Hotel Santa Marina vb. - Venedik
https://www.hotelsantamarina.it/

4* Metropole Suisse vb. - Como
https://www.hotelmetropolesuisse.com/

5* Doubletree By Hilton Milan vb. - Milano
https://www.hilton.com/en/hotels/mildtdi-doubletree-milan/

Katılım Şartları
Bu gezimiz 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur, acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

Sağlık
Düzenli ilaç kullananların, ihtiyaçtan daha fazla ilacı yanlarında getirmeleri önerilmektedir. Çünkü ülkede her türlü ilaç bulunamıyor. Bunun yanı sıra ciddi bir sağlık sorununuz varsa (kalp, tansiyon, şeker vs.) doktorunuz tarafından imzalı bir belgeyi yanınızda bulundurmanız yararlı olacaktır. Ayrıca çeşme suyu içmemeniz, ilk defa sizin açacağınız kapalı şişe su içmenizi öneririz.

Vize Bilgileri
Umumi Pasaport                         Vize gerekli         

Yeşil Pasaport                              Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu                       Vize gerekli değil

Vize gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizin tarafınıza ileteceği “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribata uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

Uçuş Süreleri
İstanbul                           Venedik                02 sa 30 dk

Milano                             İstanbul                 02 sa 55 dk

Para Birimi
İtalya para birimi Euro’dur (EUR). Bu gezi için yanınıza EUR almanızı ve bunun da küçük birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneriyoruz.

Konaklama
Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir.

3 Kişilik odalar, otellerin uygunluğuna göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye sunulan yatak, standart yataklardan küçük olabilir. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için katılımcı 3. kişi rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir menü ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

Saat Dilimi
Türkiye ile İtalya -1 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken seyahat edeceğimiz İtalya’da saat 11.00 olacaktır.

Telefon Kullanımı
Tüm cep telefonu operatörleri eğer telefonunuz uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Ancak ülkenin bazı kesimlerinde şebeke olmayabilir.

Gezi İçin Alınabilecek Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve ince bir mont ya da hırka almanızı öneririz. Sentetik olmayan ve pamuklu kıyafetler tercih etmenizi tavsiye ederiz. Yağmur ihtimaline karşı bir yağmurluk ve şemsiye de getirebilirsiniz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

Yemek Kültürü
Bölgede İtalyan yemek kültürüne ait bir mutfak hâkim. Bunun yanında yemeklerin damak tadınıza uygunluğunu fark edeceksiniz.

Elektrik
İtalya’da elektrik 220/230 volttur ve C tipi ikili ince yuvarlak ve F tipi ikili kalın yuvarlak prizler kullanılmaktadır. Prizlerin örnekleri http://www.iec.ch/worldplugs/typeC.htm ve http://www.iec.ch/worldplugs/typeF.htm sitesinden görülebilir.

Alışveriş
İtalya, özellikle Venedik el yapımı maske, şapka çeşitleri, Murano cam’ı ve Burano dantelleri ile ünlüdür. Bunun haricinde çeşitli kıyafet ve şallar alınabilir.

Önemli Not  
*** Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Gazella sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 

Gazella, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Gazella, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Gazella sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.