Bangkok - Singapur - Hong Kong
5 Yıldız Oteller

5 Yıldız Oteller

Tüm Turlar Dahil

Tüm Turlar Dahil

1 Kişilik Fiyat
3.790 USD

2 Yetişkin Fiyatı
7.580 USD
212.310 TL

Tur Programı


1. Gün
İstanbul – Hong Kong

Programımız, sizi havalimanındaki buluşma noktamıza götürmek üzere verdiğiniz adrese gelecek özel aracınızın evinize ulaşması ile başlıyor. İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde buluşarak, check-in işlemlerin tamamlanmasının ardından Türk Hava Yolları'na ait tarifeli sefer ile Hong Kong’a hareket edeceğiz. Varışımızı takiben canlı müzik ve açık büfe servisi ile Hong kong’un ışıkları altındaki muhteşem manzarayı seyredebileceğiniz, Yemekli Hong Kong Körfezi tekne gezimizi gerçekleştireceğiz. Gezimizin ardından otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelde.

Uçuş No: TK 70 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: İstanbul - Tarih: 11 Kasım 2023 - Saat: 02:05 - Varış: Hong Kong - Tarih: 11 Kasım 2023 - Saat: 17:00
2. Gün
Hong Kong

Sabah otelde aldığımız kahvaltının ardından pastel rengi kolonyal binaları ve dinlenme yolları ile tanınan, uzun bir süre Portekiz yönetimi altında olan, ikinci dünya savaşı esnasında Japon işgaline maruz kalan, 1999 yılında Çin’e geri verilen ve günümüzde ‘’Asya’nın Las Vegas’ı sayılan Macau adasına transfer olacağız. Burada yapacağımız gezimizi takiben serbest zaman. Rehberimizin belirlediği saatte toplandıktan sonra yerel bir restoranda akşam yemeğimizi alıyoruz. Yemeği takiben Hong Kong’da bulunan otelimize transfer. Konaklama otelde.

3. Gün
Hong Kong – Bangkok

Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi yaparak ayrılıyoruz. Sonrasında Hong kong şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Turumuz esnasında Hong Kong’un kuzeyinde, yarımada da yer alan Kowloon, lüks restoranlardan sokak lezzetlerine kadar birçok yemeği deneyimleyebileceğiniz Causeway Bay, Aberdeen Balıkçılar koyu, Repulse Bay ve Tin Hau tapınağı göreceğimiz yerler arasındadır. Gezimizi takiben Bangkok uçuşumuzu gerçekleştirmek üzere, Hong kong havalimanına transfer oluyoruz. Check-in ve pasaport kontrollerinin ardından yaklaşık üç saat sürecek uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Varışımızı takiben yerel bir restoranda akşam yemeğimizi alıyoruz ardından otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

4. Gün
Bangkok

Sabah kahvaltımızın ardından Bangkok şehir turumuzu gerçekleştireceğiz. Turumuz esnasında Hem Güneydoğu Asya’nın hem de Tayland’ın en güzel Buda heykellerinden biri olduğuna inanılan Altın Buda, eski ve yeni Parlamento binaları ve kraliyet caddesi göreceğimiz yerler arasındadır. Şehir turumuzu takiben Tayland yerel halkının kanallar üzerindeki yaşamına yakından tanıklık edebileceğiniz ve Tapınaklardan birinin önünde kutsal kedi balıklarını besleyebileceğiniz Kanallar turumuzu gerçekleştiriyoruz. Gezimizi takiben yerel bir restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz ve otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

5. Gün
Bangkok

Sabah kahvaltımızın ardından Bangkok’un dışına çıkarak yol üzerinde ilk önce dünyaca tanınmış Siam ikizlerinin doğduğu Samut Songkram kasabasında Hindistan cevizi çiftliğine uğrayacağız. Burada Hindistan cevizi ağacından Tay halkının nelerde faydalandıkları hakkında bilgi alıp, bu ağaçtan yapılmış hediyelik eşyaları göreceğiz. Ayrıca içerideki orkide bahçelerini gezebilirsiniz. Buradan hareket edip yakşalık 10 dakikalık bir otobüs yolculuğundan sonra Tay stili teknelerin kalktığı iskeleye geliyoruz. Buradan teknelere binip nefis egzotik Uzakdoğu manzaraları eşliğinde yaklaşık yarım saatlik zevkli bir yolculuktan sonra dergilere kapak, belgesellere jenerik olmuş meşhur yüzen çarşı’ya geliyoruz, nehir üzerindeki kanoların içinde kurulan açık pazarı görecek ve alışveriş yapma imkanına sahip olacaksınız. Ayrıca burada Kobro ve Piton gibi yılanlarla yapılan ilginç gösteriler izleme imkanı bulacağız. Yüzen çarşıyı öğlen vakti çarşı kapanana kadar gezeceğiz. Dönüş yolunda ağaç oymacılığının en güzel örneklerinin bulunduğu ağaç oyma atölyesini gezecek, burada gül ve tik gibi değerli ağaçların sanatçıların elinde nasıl mükemmel biçimde şekillendiğini göreceğiz. Gezimizin ardından dinlenmek üzere otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelde.

6. Gün
Bangkok – Singapur

Sabah kahvaltısının ardından, Singapur uçuşumuz için Bangkok havaalanına transfer oluyoruz. Bagaj ve pasaport işlemlerimizin ardından Singapur’a uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Varışımızı takiben Singapur şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Panoramik olarak gerçekleştireceğimiz şehir turumuz esnasında Singapur Meclis Binası, Singapur nehri, Opera ve mahkeme binaları, Singapur’un simgesi olan Merlion Heykeli ve Çin mahallesi göreceğimiz yerler arasındadır. Öğle yemeğimizi turumuz esnasında yerel bir restoranda alıyoruz. Şehir turumuzu takiben, Güneş enerjisi ile elektrik üreten dev yapay ağaçların bulunduğu ayrıca dünyanın en büyük cam serasına sahip Gardens by the Bay Parkı ve Singapur Akşam turumuzu gerçekleştireceğiz. Kendinizi adeta başka bir dünyada gibi hissedeceğiniz bu turumuzun ardından otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelde.

7. Gün
Singapur

Kahvaltımızın ardından Singapur’un bağımsızlık simgesi olan, Malay yarımadasının en güney ucu Sentosa adasını ziyaret edeceğiz. Sentosa, Singapur’un eğlence ve alışveriş adasıdır. Bir zamanlar küçük bir balıkçı köyü olan ada günümüzde Asya’nın en ünlü eğlence adalarından biridir. Teleferik ile adayı bir uçtan diğer uca geçerken Malakka boğazının muhteşem manzarasının keyfini çıkaracağız. Tur bitimi otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.

8. Gün
Singapur – İstanbul

Kahvaltımızın ardından otelden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Bugün tüm gün boyunca Singapur şehir merkezinde serbestçe zaman geçirip bölgeyi keşfedebilirsiniz. Rehberimizin belirlediği saatte toparlanıp Singapur havalimanına transfer oluyoruz. Check in ve pasaport kontrollerinin ardından Türk Hava Yolları’nın tarifeli seferi ile İstanbul uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz.

9. Gün
Istanbul

Yeni güne uçuşumuz esnasında giriyoruz. Sabah erken saatlerde varışımızı takiben,Turumuz, sizi önceden vermiş olduğunuz adrese götürecek olan araç ve şoförünüzle buluşmanız ve transferiniz ile son buluyor.

Uçuş No: TK 55 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: Singapur - Tarih: 18 Kasım 2023 - Saat: 23:35 - Varış: İstanbul - Tarih: 19 Kasım 2023 - Saat: 06:10

Hizmetler


Paket Fiyata Dahil Hizmetler:
 • Türk Havayolları ile İstanbul –- Hong Kong // Singapur - İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti ve Havalimanı vergileri
 • Hong Kong – Bangkok arası ekonomi sınıf uçak bileti
 • Bangkok – Singapur arası ekonomi sınıf uçak bileti
 • Hong Kong’da 2 gece 5* otelde kahvaltı dahil konaklama
 • Bangkok’ta 3 Gece 5* otelde kahvaltı dahil konaklama
 • Singapur’da 2 Gece 5* otelde kahvaltı dahil konaklama
 • Ev – alan – ev transferi de dahil olmak üzere programda belirtilen tüm transferler
 • Özel araç ile programda belirtilen tüm geziler ve giriş ücretleri
 • Geziler esnasında gezilecek müze ve ören yerleri ile diğer noktalara giriş ücretleri
 • Programda belirtilen tekne gezileri
 • Tur boyunca alınacak 2 öğle ve 3 akşam yemeği
 • Gazella Turizm profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
 • Yurtdışı çıkış harcı
 • Covid 19 Seyahat Sağlık sigortası
Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
 • Programda belirtilmeyen yemekler
 • Programda belirtilen yemekler esnasında alınacak içecekler
 • Fazla bagaj ücretleri
 • Kişisel harcamalar
 • Bahşişler (İsteğe bağlı)

Fiyat Bilgileri


TARİHOTELİki Kişilik Odada KişibaşıÜç Kişilik Odada KişibaşıTek Kişilik OdaÇocuk (02,00 - 11,99 Yaş)
11 Kasım 2023 | 19 Kasım 2023 5* Oteller 3.790 USD3.790 USD4.580 USD-
02 Aralık 2023 | 10 Aralık 2023 5* Oteller 3.790 USD3.790 USD4.580 USD-

Genel Bilgiler


Oteller
5* Alexander Hotel vb. - Hong Kong
https://www.hotelalexandrahk.com/hotelalexandra/en/

5***** Pullman Hotel G Bangkok vb. - Bangkok
https://all.accor.com/hotel/3616/index.tr.shtml?utm_campaign=seo+maps&utm_medium=seo+maps&utm_source=google+Maps

5***** Vıbe Hotel vb. - Singapur
https://www.vibesingapore.com/?utm_source=googleplaces_vhso&utm_medium=organic

Katılım Şartları
Bu gezimiz, en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur, acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

Vize
Umumi Pasaport                           Vize gerekli değil               

Yeşil Pasaport                               Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu                        Vize gerekli değil

Vize gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizin tarafınıza ileteceği “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribata uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

Sağlık
Düzenli ilaç kullananların, ihtiyaçtan daha fazla ilacı yanlarında getirmeleri önerilmektedir. Çünkü ülkede her türlü ilaç bulunamıyor. Bunun yanı sıra ciddi bir sağlık sorununuz varsa (kalp, tansiyon, şeker vs.) doktorunuz tarafından imzalı bir belgeyi yanınızda bulundurmanız yararlı olacaktır. Ayrıca çeşme suyu içmemeniz, ilk defa sizin açacağınız kapalı şişe su içmenizi öneririz.

Uçuş Süreleri
İstanbul                           Hong Kong                          10 sa 30 dk

Singapur                         İstanbul                                10 sa 40 dk

Konaklama
Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir.

3 Kişilik odalar, otellerin uygunluğuna göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye sunulan yatak, standart yataklardan küçük olabilir. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için katılımcı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan ve fiyatlandırma bölümünde belirtilen yaş grubuna uyan tek (1) çocuk için geçerlidir.

Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir menü ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

Para Birimi
Singapur’un para birimi (SGD) Singapur Doları.

Tayland para birimi Baht (THB).

Seyahatiniz esnasında yanınıza Dolar cinsinden ufak birimlerini almanızı öneririz.

Saat Dilimi
Türkiye ile Hong Kong arasında +5 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken seyahat edeceğimiz Japonya’da saat 17.00

Bangkok ile Türkiye arasında +4 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12:00’iken  Bangkok’da saat 16:00’dır

Telefon Kullanımı
Tüm cep telefonu operatörleri eğer telefonunuz uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Ancak ülkenin bazı kesimlerinde şebeke olmayabilir.

Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve ince bir mont ya da hırka almanızı öneririz. Sentetik olmayan ve pamuklu kıyafetler tercih etmenizi tavsiye ederiz. Yağmur ihtimaline karşı bir yağmurluk ve şemsiye de getirebilirsiniz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

Yemek Kültürü
Bölgede Uzakdoğu yemek kültürüne ait bir mutfak hâkim. Sokak satıcılarından bir şey almamanızı öneririz. Bunun yanında gideceğimiz restoranlar ve otellerde alacağımız yemeklerin damak tadınıza uygunluğunu fark edeceksiniz.

Elektrik
Bahsedilen ülkelerin hepsinde elektrik 230 volt olsa da kalınacak otellerde 220 volt elektrik kullanılmaktadır. Prizler A tipi ikili ve B tipi üçlü prizlerdir. Prizlerin örnekleri şu adreslerden görülebilir: http://www.iec.ch/worldplugs/typeA.htm ve http://www.iec.ch/worldplugs/typeB.htm. Adaptör getirmeniz gerekecektir.

Alışveriş
Bahsedilen ülkelerden hediyelik eşyalar dışında gidilen ülkeye özgü el saatları ürünleri ve doğal yiyecek ve içecek türü şeyler bulamanız mümkündür. Ayrıca Elektronik eşya vb. gibi şeyler de temin edebilirsiniz. Ancak Elektronik eşyaların ülkemize getirilmesi ile ilgili kısıtlama mevcuttur. Bunun üzerindeki sayılara gümrükte el koyuluyor.

Önemli Notlar
*** Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Gazella sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 

Gazella, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Gazella, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Gazella sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.