Ölü Deniz - Amman - Jerash - Akabe - Petra
Büyük manzaraları görmek için plan yapın, ancak, sokaklarda dolaşmak ve böylesine eski ve kutsal bir yerin gündelik hayatına kendinizi kaptırmak için biraz zaman ayırın.
Yakında

Tur Programı


Hizmetler


Paket Fiyata Dahil Hizmetler:
  • Yemekler sırasında alınacak içecekler,
  • Fazla Bagaj ücreti,
  • Kişisel harcamalar.
  • Bahşişler
Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:

Fiyat Bilgileri


Genel Bilgiler


Otellerimiz
Amman: 5* Movenpick Hotel Amman vb.
https://www.movenpick.com/en/middle-east/jordan/amman/hotel-amman/overview/?utm_source=google&utm_medium=local&utm_campaign=glocal+amman

Mazayen Rum Camp – Martian Tent vb.
https://mazayenrumcamp.com/rooms.html

Akabe: 5* Double Tree by Hilton vb.
https://www.hilton.com/en/hotels/aqjdtdi-doubletree-aqaba/?SEO_id=GMB-EMEA-DI-AQJDTDI


Gezi Zamanlaması
Ürdün'ü ziyaret etmek için en iyi zamanlar, günlerin sıcak olduğu, sıcaklığın yükseldiği, ancak gecelerin serin olduğu ilkbahar ve sonbahardır. Bu iklim, keşfetmek için hoş ve mükemmeldir - doğa  yürüyüşü yapmak için çok sıcak değildir  Ürdün'ün yaz ayları çok sıcaktır   Ürdün, kış aylarında soğuktur ve özellikle çöl bölgelerinde geceler daha soğuk olur. Kış aynı zamanda yağmurun çoğunun düştüğü zamandır, ancak sağanak kısa ve yoğun olma eğilimindedir.


Sağlık
Eğer maceracı bir yemek yeme alışkanlığınız var ve sokaklarda açıkta satılan yiyeceklerden yiyorsanız; kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et, tavuk ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve ve sebzelerin iyi yıkanmış olmasından emin olunması, meyvelerin kabuğunun soyulduktan sonra yenmesini tavsiye ederiz.​


Vize Bilgileri
Umuma Mahsus Pasaport hamilleri 180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydıyla, anılan ülkeye yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır.


Bu Tur Kimler İçin Uygun?
Farklı kültürleri tanımak isteyen gezginler için kaçırılmaması gereken bir gezi olmakla birlikte, tempolu bir tur olduğu unutulmamalı, kendini dinç hisseden her gezgin için uygundur.


Uçuş Süreleri
Türkiye’den Ürdün’e uçuş süresi yaklaşık olarak 2 saat 10 dakikadır.


Para Birimi
Ürdün’ün para birimi Ürdün Dinar’ıdır (JOD), USD almanızı ve bunun küçük birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneririz.


Saat Dilimi
Ürdün ile Türkiye arasında saat farkı yoktur.


Telefon Kullanımı
Tüm cep telefonu operatörleri, hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir.


Gezi İçin Alınabilecek Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz. Güneş için kremler ve güneş gözlüğü ihtiyacınız olabilir.


Yemek Kültürü
Falafel, humus, tabulet gibi başlıca arap yemeklerini ve çok daha fazlasını tadabilirsiniz.


Alışveriş
Ürdün’ün geleneksel motiflerle modern kurguları harmanlayan seçenekleri, ziyaretçilerine zengin alışveriş imkânları sunmaktadır.


Önemli Not
*Pasaport sürelerinin, tur bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliğinin bulunması ve en az iki boş sayfanın olması gerekmektedir.*

Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.