Ürdün Hazineleri Turu

Ürdün Hazineleri Turu

Ürdün Hazineleri Turu Mayıs 2022

Ürdün Hazineleri Turu

01 - 05 Mayıs 2022 Türk Hava Yolları Tarifeli Seferi ile Ev Alan Ev Transfer Maksimum 20 kişi
Kişi Başı
$ 1.440 19.754 ₺
Tek Kişilik Oda Farkı:
$ 490 | 6.722 ₺
Akabe | Amman | Jerash | Madaba | Ölü Deniz | Petra | Rum Vadisi
Büyük manzaraları görmek için plan yapın, ancak, sokaklarda dolaşmak ve böylesine eski ve kutsal bir yerin gündelik hayatına kendinizi kaptırmak…
Tüm Extra Turlar Dahil

Tüm Turlar Dahil

5*, Kamp Otel Seçenekleri

5*, Kamp Otel Seçenekleri

Tüm Yemekler Dahil

Tüm Yemekler Dahil

REZERVASYON YAP
1. Gün
İstanbul - Akabe (01/05/2022)

Programımız, sizi havalimanındaki buluşma noktamıza götürmek üzere verdiğiniz adrese gelecek olan özel aracın adresinize ulaşması ile başlıyor. İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali'nde buluşarak, check-in işlemlerimizi tamamlıyor ve sonrasında ise Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Akabe’ye uçuyoruz. Yeni günü uçakta karşılıyoruz.

2. Gün
Akabe – Petra - Rum Vadisi (02/05/2022)

Akabe’ye varışımız ile beraber  gümrük işlemlerinin ardından özel otobüsümüz ile konaklama yapacağımız otelimize transfer oluyoruz. Otelde dinlenmenin ve sabah kahvaltısının ardından, Petra Antik Kent gezisi için otelden ayrılıyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde bulunan, Dünya’nın 7 harikasından biri olarak seçilen, MÖ 400 ve MS 106 yılları arasında Nebati Krallığı’na başkentlik yapmış Petra Antik Şehri turumuza başlıyoruz.  Pembe, kırmızı, sarı ve turuncu kayaların renginden dolayı “Pembe Şehir” olarak da bilinen şehirde Al-Khazneh (Hazine), Roma tiyatrosu, Kral mezarlarını gördükten sonra öğle yemeğimizi alıyoruz.  Ardından Ürdün’ün en büyük vadisi Rum Vadisine hareket ediyoruz. 74000 hektarlık alanda pembe kum ve eşsiz doğa oluşumların göreceğimiz Rum Vadisinde 4x4 araçlar ile safari turu yapacağız.  Safarinin ardından akşam yemeğimizi alacağız. Sonrasında dinlenmek için Mars gezegenini anımsatan çöle özel tasarlanmış kamp alanına hareket edeceğiz.  Konaklama kamp otelimizde olacaktır.

3. Gün
Rum Vadisi - Mabada - Nebo Dağı - Ölü Deniz - Amman (03/05/2022)

Kahvaltının ardından, Madaba, Nebo Dağı ve Ölü Deniz turumuz için hareket edeceğiz. Arava Vadisi boyunca dünyanın en düşük noktasına doğru (Ölü Deniz seviyesinden yaklaşık 410 metre, yaklaşık 1306 metre deniz seviyesi) hareket ediyoruz. Ardından Hz. Musa’nın kutsal toprakları ilk gördüğü yer olduğu düşünülen Nebo Dağı’nı göreceğiz. Son durağımız ise Filistin’i uzaklardan görebileceğimiz ve mozaikleri ile ünlü olan Mabada. Turumuzun ardından Amman’a hareket. Sonrasında serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde olacaktır.

4. Gün
Amman - Jerash (04/05/2022)

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Amman şehir turumuzu yapıyoruz.  Ürdün’ün modern başkenti, tarihte Roma gibi 7 tepe üzerine kurulmuş olup günümüzde en az  19 tepeyi kaplamış Amman’da şehir turumuza başlıyoruz. Karşıtlıkların, modern ve eskinin karışımı olan şehirde altı bin kişilik kapasitesi ile kültür ve sanat etkinlikleri için de hala kullanılmakta olan Roma Tiyatrosu,  Amman’ı oluşturan 7 tepeden birisinde bulunan Amman kalesi, eski kent kalıntılarından oluşan Umayyad  Sarayı ve Ulusal Müze göreceğimiz yerler arasındadır. Şehir turunun ardından öğle yemeğimizi alacağız ve sonrasında 6500 yıllık tarihe sahip, M.S. 749 yılında depremde yüzyıllarca toprak altında kalan Antik kent Jerash turumuzu düzenleyeceğiz. Turumuzun ardından Amman’a dönüp akşam yemeğimizi alacağız. Akşam yemeği bitimi havalimanı transferine kadar, serbest zaman. sonrasında havalimanına transferimiz gerçekleşecek.

5.Gün
Amman - İstanbul (05/05/2022)

Türk Hava Yolları’nın tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuyoruz. İstanbul’a varışımızın ardından turumuz evinize özel transferiniz ile son buluyor.

TUR ROTASI

+ M.Ö. 7000 yılında kurulmuş olan tarihteki en eski şehirlerden biri olan Amman ziyaret edeceğiz.

+ 5000 yıllık ünlü mozaik haritanın bulunduğu “Mozaik Şehri” Mabada'yı geziyoruz.

+ Hz. Musa’nın kutsal toprakları ilk gördüğü yer olduğu düşünülen Nebo Dağı’nı keşfe çıkacağız.

+ Yeryüzünün en alt noktası olan Ölü Deniz'de denize girme fırsatı yakalayacağız.

+ Jerash antik kentinde M.Ö. 6000 senesine ait ilk insanlığın yerleşimlerinden olan demir ve bronz çağlarının kalıntılarına tanık olacağız

+ Petra antik kentindeki kireç taşına oyularak yapılmış tiyatro, tapınak, ev, gibi yapıları yakından tanıyacağız.

+ Ürdün’ün en büyük vadisi olan ve kum ve eşsiz doğa oluşumların eşlik ettiği Rum Vadisine’de 4x4 araçlar ile safari turu yapacağız

+ Wadi Rum’da Mars gezegenini anımsatan çöle özel tasarlanmış kamplarda konaklama deneyimini yaşayacağız.

Sağlıklı Seyahat Politikamız
Tura katılan misafirlerimizden , sağlık bakanlıkları tarafından onaylanmış çift aşı ibrazını veya son 3 ay içerisinde Covid-19 hastalığını geçirmiş olma zorunluğunu arıyoruz. Turlarımızda görev yapan, rehberimiz, yerel rehberimiz, araç şoförleri ve muavinlerimiz de çift aşılıdır.

İlgili ülkelerin Sağlık Bakanlıklarının belirlediği ek PCR ve kabul edilen aşı markalarının en güncel hallerinin takip edilmesi gerekmektedir.

 

Uçuş Detayları

01 – 05 Mayıs 2022
TK 818 01MAY  ISTAQJ 2210 0045+1 (Akabe’ye varış 02 Mayıs’da)
TK 815 05MAY AMMIST 0215 0435

15 – 19 Kasım 2022
TK 818 15NOV  ISTAQJ 2210 0045+1 (Akabe’ye varış 16 Kasım’da)
TK 815 19NOV AMMIST 0215 0435

30 Aralık 2022– 03 Ocak 2023
TK 818 30DEC  ISTAQJ 2210 0045+1 (Akabe’ye varış 31 Aralık’da)
TK 815 05MAY AMMIST 0215 0435

 

Gezi Zamanlaması
Ürdün'ü ziyaret etmek için en iyi zamanlar, günlerin sıcak olduğu, sıcaklığın yükseldiği, ancak gecelerin serin olduğu ilkbahar ve sonbahardır. Bu iklim, keşfetmek için hoş ve mükemmeldir - doğa  yürüyüşü yapmak için çok sıcak değildir  Ürdün'ün yaz ayları çok sıcaktır   Ürdün, kış aylarında soğuktur ve özellikle çöl bölgelerinde geceler daha soğuk olur. Kış aynı zamanda yağmurun çoğunun düştüğü zamandır, ancak sağanak kısa ve yoğun olma eğilimindedir.

 

Sağlık
Eğer maceracı bir yemek yeme alışkanlığınız var ve sokaklarda açıkta satılan yiyeceklerden yiyorsanız; kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et, tavuk ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve ve sebzelerin iyi yıkanmış olmasından emin olunması, meyvelerin kabuğunun soyulduktan sonra yenmesini tavsiye ederiz.​

 

Vize Bilgileri
Umuma Mahsus Pasaport hamilleri 180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydıyla, anılan ülkeye yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır.

 

Bu Tur Kimler İçin Uygun?
Farklı kültürleri tanımak isteyen gezginler için kaçırılmaması gereken bir gezi olmakla birlikte, tempolu bir tur olduğu unutulmamalı, kendini dinç hisseden her gezgin için uygundur.

 

Uçuş Süreleri
Türkiye’den Ürdün’e uçuş süresi yaklaşık olarak 2 saat 10 dakikadır.

 

Para Birimi
Ürdün’ün para birimi Ürdün Dinar’ıdır (JOD), USD almanızı ve bunun küçük birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneririz.

 

Saat Dilimi
Ürdün ile Türkiye arasında saat farkı yoktur.

 

Telefon Kullanımı
Tüm cep telefonu operatörleri, hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir.

 

Gezi İçin Alınabilecek Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz. Güneş için kremler ve güneş gözlüğü ihtiyacınız olabilir.

 

Yemek Kültürü
Falafel, humus, tabulet gibi başlıca arap yemeklerini ve çok daha fazlasını tadabilirsiniz.

 

Alışveriş
Ürdün’ün geleneksel motiflerle modern kurguları harmanlayan seçenekleri, ziyaretçilerine zengin alışveriş imkânları sunmaktadır.

 

Önemli Not
*Pasaport sürelerinin, tur bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliğinin bulunması ve en az iki boş sayfanın olması gerekmektedir.*

Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

 

Fiyata Dahil Hizmetler
* Türk Havayolları ile İstanbul- Akabe / Amman-İstanbul ekonomi sınıf uçak bileti ve bu bilete ilişkin alan vergileri
* Ev – alan – ev transferi 
* Amman ve Akabe’de 5* Otellerde kahvaltı dahil  konaklama 
* Tüm öğle ve akşam yemekleri 
* Tüm turlar
* Özel araç ile programda belirtilen tüm geziler
* Geziler esnasında gezilecek müze ve ören yerlerine giriş ücretleri
* Gazella Turizm profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
* Yurtdışı çıkış harcı
* Covid 19 Seyahat Sağlık sigortası

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
* Yemekler esnasında alınacak içecekler
* Bahşişler  
* Fazla bagaj ücretleri
* Kişisel harcamalar

Otel Listesi

Bu turdaki otellerin listesini aşağıda görebilirsiniz.