Ölü Deniz - Amman - Madaba - Jerash - Akabe - Petra - Rum Vadisi
Büyük manzaraları görmek için plan yapın, ancak, sokaklarda dolaşmak ve böylesine eski ve kutsal bir yerin gündelik hayatına kendinizi kaptırmak için biraz zaman ayırın.
5 Yıldız Oteller

5 Yıldız Oteller

Tüm Turlar Dahil

Tüm Turlar Dahil

Öğle ve Akşam Yemekleri Dahil

Öğle ve Akşam Yemekleri Dahil

Kesin Kalkış

Kesin Kalkış

1 Kişilik Fiyat
1.790 USD

2 Yetişkin Fiyatı
3.580 USD
101.282 TL
Son 2 kişi

Tur Programı


1. Gün
İstanbul - Amman

Programımız, sizi havalimanındaki buluşma noktamıza götürmek üzere verdiğiniz adrese gelecek olan özel aracın adresinize ulaşması ile başlıyor. İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali'nde buluşarak, check-in işlemlerimizi tamamlıyor ve sonrasında ise Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Amman’a uçuyoruz. Amman havalimanına varışımızla birlikte şehir turumuzu yapıyoruz. Ürdün’ün modern başkenti, tarihte Roma gibi 7 tepe üzerine kurulmuş olup günümüzde en az 19 tepeyi kaplamış Amman’da şehir turumuza başlıyoruz. Karşıtlıkların, modern ve eskinin karışımı olan şehirde altı bin kişilik kapasitesi ile kültür ve sanat etkinlikleri için de hala kullanılmakta olan Roma Tiyatrosu , Amman’ı oluşturan 7 tepeden birisinde bulunan Amman kalesi, eski kent kalıntılarından oluşan Umayyad Sarayı ve Ulusal Müze göreceğimiz yerler arasındadır. Şehir turunun ardından Jerash antik kentini görmek üzere Amman’dan ayrılıyoruz. Turdan önce öğle yemeğimizi alacağız ve sonrasında 6500 yıllık tarihe sahip, M.S. 749 yılında depremde yüzyıllarca toprak altında kalan Antik kent Jerash turumuzu düzenleyeceğiz. Turumuzun ardından Amman’a dönüp akşam yemeğimizi alacağız. Akşam yemeği bitimi otelimize geçeceğiz.

Uçuş No: TK816 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: İstanbul - Tarih: 10 Kasım 2023 - Saat: 07:55 - Varış: Amman - Tarih: 10 Kasım 2023 - Saat: 10:10
2. Gün
Amman – Mabada – Nebo Dağı – Ölü Deniz – Amman

Kahvaltının ardından, Madaba, Nebo Dağı ve Ölü Deniz turumuz için hareket edeceğiz. Arava Vadisi boyunca dünyanın en düşük noktasına doğru (Ölü Deniz seviyesinden yaklaşık 410 metre ,yaklaşık 1306 metre deniz seviyesi) hareket ediyoruz. Suyunda bulunan yüksek tuz oranı sebebiyle hiçbir canlı yaşamına izin vermemesinden dolayı Ölü Deniz ismini alan Lut Gölü’nde yüzme deneyimini yaşayacağız. Batmanın imkansız olduğu bu yüzme deneyiminin ardından öğle yemeğimizi alacak ve yemek bitimi Hz. Musa’nın kutsal toprakları ilk gördüğü yer olduğu düşünülen Nebo Dağı’nı göreceğiz. Sonrasında; Filistin’i uzaklardan görebileceğimiz ve mozaikleri ile ünlü olan Mabada’yı keşfetmek olacak. Turumuzun ardından Amman’a hareket. Sonrasında serbest zaman. Akşam yemeğimizi yerel bir restoranda aldıktan sonra dinlenmek üzere otelimize geçeceğiz. Konaklama otelimizde.

3. Gün
Amman – Petra – Wadi Rum

Sabah kahvaltısının ardından, Petra Antik Kent gezisi için otelden ayrılıyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde bulunan, Dünya’nın 7 harikasından biri olarak seçilen, MÖ 400 ve MS 106 yılları arasında Nebati Krallığı’na başkentlik yapmış Petra Antik Şehri turumuza başlıyoruz. Pembe, kırmızı, sarı ve turuncu kayaların renginden dolayı “Pembe Şehir” olarak da bilinen şehirde Al-Khazneh (Hazine), Roma tiyatrosu, Kral mezarlarını gördükten sonra öğle yemeğimizi alıyoruz. Ardından Ürdün’ün en büyük vadisi Rum Vadisine hareket ediyoruz. Akşam yemeğimizi Wadi Rum’da alacağız. Sonrasında dinlenmek için Mars gezegenini anımsatan çöle özel tasarlanmış kamp alanına hareket edeceğiz. Konaklama kamp otelinizde.

4. Gün
Wadi Rum – Akabe

Sabah kahvaltımızı aldıktan sonra 74000 hektarlık alanda pembe kum ve eşsiz doğa oluşumların göreceğimiz Rum Vadisinde 4x4 araçlar ile safari turu yapacağız. Safarinin ardından Akabe’ye transfer olacağız. Akabe’ye varışımızla birlikte Glass Boat (Cam Tekne) turumuzu yapacağız. Kızıldeniz’in berrak sularında açılırken cam tabanlı teknemizden Kızıldeniz'de bulunan resifleri, mercan kayalıklarını ve bir çok çeşit balıkları görme fırsatı bulacağız. Ayrıca isteyen misafirlerimiz için şnorkel ile yüzebilirler. Öğle yemeğimizi turumuz dahilinde teknede alacağız. Tur bitiminde akşam yemeğine kadar şehri dilediğiniz gibi keşfetme ve alışveriş için serbest zamanımız olacak. Akşam yemeğimizi yerel bir restoranda aldıktan sonra dinlemek üzere otelimize geçiyoruz.

5. Gün
Akabe – İstanbul

Gecenin ilerleyen saatlerinde check out işlemlerimizi yapıyor ve Akabe havalimanına doğru gitmek üzere otelden ayrılıyor ve Türk Hava Yolları’nın tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuyoruz. Sabahın erken saatlerinde İstanbul’a varışımızın ardından turumuz evinize özel transferiniz ile son buluyor.

Uçuş No: TK834 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: Akabe - Tarih: 14 Kasım 2023 - Saat: 00:50 - Varış: İstanbul - Tarih: 14 Kasım 2023 - Saat: 05:25

Hizmetler


Paket Fiyata Dahil Hizmetler:
 • Türk Havayolları ile İstanbul- Amman / Akabe -İstanbul ekonomi sınıf uçak bileti ve bu bilete ilişkin alan vergileri
 • Ev – alan – ev transferi
 • Amman’da 5* Otellerde kahvaltı dahil konaklama
 • Wadi Rum’da çöle özel tasarlanmış kamplarda konaklama deneyimi
 • Tüm öğle ve akşam yemekleri
 • Tüm turlar
 • Özel araç ile programda belirtilen tüm geziler
 • Gazella Turizm profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
 • Yurtdışı çıkış harcı
 • Covid-19 Seyahat Sağlık sigortası
Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
 • Fazla Bagaj ücreti,
 • Yemekler sırasında alınacak içecekler,
 • Kişisel harcamalar.
 • Bahşişler

Fiyat Bilgileri


TARİHOTELİki Kişilik Odada KişibaşıÜç Kişilik Odada KişibaşıTek Kişilik OdaÇocuk (02,00 - 11,99 Yaş)
10 Kasım 2023 | 14 Kasım 2023 5* Otel ve 5* Kamp 1.790 USD1.790 USD2.280 USD-
12 Kasım 2023 | 16 Kasım 2023 5* Otel ve 5* Kamp 1.790 USD1.790 USD2.280 USD-
24 Kasım 2023 | 28 Kasım 2023 5* Otel ve 5* Kamp 1.790 USD1.790 USD2.280 USD-

Genel Bilgiler


Otellerimiz
Amman: 5* Movenpick Hotel Amman vb.
https://www.movenpick.com/en/middle-east/jordan/amman/hotel-amman/overview/?utm_source=google&utm_medium=local&utm_campaign=glocal+amman

Mazayen Rum Camp – Martian Tent vb.
https://mazayenrumcamp.com/rooms.html

Akabe: 5* Double Tree by Hilton vb.
https://www.hilton.com/en/hotels/aqjdtdi-doubletree-aqaba/?SEO_id=GMB-EMEA-DI-AQJDTDI


Gezi Zamanlaması
Ürdün'ü ziyaret etmek için en iyi zamanlar, günlerin sıcak olduğu, sıcaklığın yükseldiği, ancak gecelerin serin olduğu ilkbahar ve sonbahardır. Bu iklim, keşfetmek için hoş ve mükemmeldir - doğa  yürüyüşü yapmak için çok sıcak değildir  Ürdün'ün yaz ayları çok sıcaktır   Ürdün, kış aylarında soğuktur ve özellikle çöl bölgelerinde geceler daha soğuk olur. Kış aynı zamanda yağmurun çoğunun düştüğü zamandır, ancak sağanak kısa ve yoğun olma eğilimindedir.


Sağlık
Eğer maceracı bir yemek yeme alışkanlığınız var ve sokaklarda açıkta satılan yiyeceklerden yiyorsanız; kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et, tavuk ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve ve sebzelerin iyi yıkanmış olmasından emin olunması, meyvelerin kabuğunun soyulduktan sonra yenmesini tavsiye ederiz.​


Vize Bilgileri
Umuma Mahsus Pasaport hamilleri 180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydıyla, anılan ülkeye yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır.


Bu Tur Kimler İçin Uygun?
Farklı kültürleri tanımak isteyen gezginler için kaçırılmaması gereken bir gezi olmakla birlikte, tempolu bir tur olduğu unutulmamalı, kendini dinç hisseden her gezgin için uygundur.


Uçuş Süreleri
Türkiye’den Ürdün’e uçuş süresi yaklaşık olarak 2 saat 10 dakikadır.


Para Birimi
Ürdün’ün para birimi Ürdün Dinar’ıdır (JOD), USD almanızı ve bunun küçük birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneririz.


Saat Dilimi
Ürdün ile Türkiye arasında saat farkı yoktur.


Telefon Kullanımı
Tüm cep telefonu operatörleri, hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir.


Gezi İçin Alınabilecek Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz. Güneş için kremler ve güneş gözlüğü ihtiyacınız olabilir.


Yemek Kültürü
Falafel, humus, tabulet gibi başlıca arap yemeklerini ve çok daha fazlasını tadabilirsiniz.


Alışveriş
Ürdün’ün geleneksel motiflerle modern kurguları harmanlayan seçenekleri, ziyaretçilerine zengin alışveriş imkânları sunmaktadır.


Önemli Not
*Pasaport sürelerinin, tur bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliğinin bulunması ve en az iki boş sayfanın olması gerekmektedir.*

Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.