Pisa - Bologna - Toskana - Portofino - Siena - Lucca
Van Gogh'un tablolarından çıkmış gibi, rüya gibi topraklara yolculuk...
1 Öğle Yemeği Dahil

1 Öğle Yemeği Dahil

Tüm Turlar Dahil

Tüm Turlar Dahil

4 Yıldız Oteller

4 Yıldız Oteller

Kesin Kalkış

Kesin Kalkış

1 Kişilik Fiyat
2.090 EUR

2 Yetişkin Fiyatı
4.180 EUR
154.677 TL
Son 2 kişi

Tur Programı


1. Gün
İstanbul – Bologna – Pısa – Lucca - Montecatını

Turumuz kişiye özel aracın sizi adresinizden alması ile başlıyor. İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali'nde buluşarak, check-in işlemlerimizi tamamlıyor ve Türk Havayolları"nın tarifeli seferi ile Bologna’ya uçuyoruz. Varışımızın ardından Tur bitimi rotamızı Lucca’ya çeviriyoruz. Lucca’yı keşfetmeden önce Michelin yıldızına sahip bir restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrasında şehir turumuzu yapacağız. Rönesans döneminden kalma çok iyi korunmuş olan bu kenti gezdikten sonra Pisa’ya doğru hareket edeceğiz. Romanesk mimarisinin en güçlü simgelerinden biri olup UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Pisa Kulesi ile ayrıca kentin en önemli meydanı olarak dikkat çeken “Mucizeler Meydanı” da (Campo dei Miracoli) Pisa’da keşfedeceğimiz noktalar olacak. Sonrasında günün yorgunluğunu atmak üzere Montecatini’de bulunan otelimize geçeceğiz. Konaklama otelimizde.

Uçuş No: TK 1321 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: İstanbul - Tarih: 18 Eylül 2024 - Saat: 08:20 - Varış: Bologna - Tarih: 18 Eylül 2024 - Saat: 09:55
2. Gün
Montecatini – Cinque Terre – Portofıno – Montecatini

Sabah kahvaltısı sonrası La Spezia’ya doğru yola çıkıyoruz. Trenimize biniyor ve kısa yolculuğumuz sonrası pastel bir resim gibi görünen beş köyün tepelerden denize doğru devrildiği UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Cinque Terre’ye varıyoruz. Sarmaşık kaplı tepeleri ile Manorolo ile karayolu ulaşımı olmayan yalnızca tekneler ile ulaşılabilen, İtalyan Rivierası’nın gerçek balıkçı köyü Vernazza gezimiz esnasında göreceklerimiz arasında. Tur bitimi Portofino’ya doğru yola çıkıyoruz. Portofino’ ya ulaşımı sağlayacağımız yemyeşil tepelerle kaplı, kestane ve palmiye ağaçları ile renkli evlerin bulunduğu şirin Santa Margherita kasabasından tekneye binerek yaklaşık 30 dakikalık deniz yolculuğu sonrası Portofino’dayız. Sarı, turuncu, yeşil ve kırmızı rengine hâkim evlerin konumlandığı, evlerin arkasında da yeşil ağaçların hakimiyet kurduğu Portofino’da keyifli zamanlar bizi bekliyor. Tur bitimi Montecatini’de bulunan otelimize dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

3. Gün
Montecatini – San Gimignano – Siena

Sabah kahvaltısı sonrası yaklaşık 2 saat mesafedeki San Gimignano’ya doğru hareket ediyoruz. Toscana’nın Elsa Vadisi’nde Orta çağdan kalma “Güzel Kuleler Şehri’nde” keyifli bir gezinti yapacağız. Palazzo Comunale’yi ziyaret ettikten sonra serbest zamanımız olacak. Ardından 45 dk mesafedeki Siena’ya doğru yola çıkıyoruz. Siena’ya gelişimizle birlikte şehri keşfetmeye başlıyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan bu güzel orta çağ şehrinde; Piaza del Campo Meydanı ve her yıl “Palio” adı verilen geleneksel at yarışlarının yapıldığı eski Siena sokakları, Siena Katedrali, Gaia Çeşmesi ve Çarşı Meydanı’nı geziyoruz. Gezimiz sonrasında otelimize geçiyoruz ve serbest zaman.

4. Gün
Siena – Monteriggioni – Arezzo – Siena

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından 30 dk’lık uzaklıktaki Monteriggioni’ye doğru yola çıkıyoruz. Orta çağ’dan kalma bu kasaba zamanında konumu dolayısı ile Siena ve Floransa arasındaki savaşlarda önemli bir yere gelmiştir. Sonrasında üzüm bağları ile ünlü Castelnuova Berardenga komününe gidiyoruz. Burada hem ev yapımı makarna yapımını öğrenecek hem de üzüm bağlarından üretilen bölgenin iyi ürünlerinden tadacağız. Ardından Hayat Güzeldir filminin çekildiği şirin Arezzo kasabasını geziyoruz. Turlarımızın ardından Siena’ya dönüyoruz.

5. Gün
Siena – Bologna - İstanbul

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Bologna’ya doğru yola çıkıyoruz. Kızıl şehir olarak adlandırılan şehirde turumuzu yapacak ve 1600’lü yıllarda inşa edilen Teatro Anatomico’yu ziyaret edececeğiz. Serbest zamanın ardından rehberimizin belirleyeceğiz saatte havalimanına transfer oluyoruz. Türk Hava Yolları ile İstanbul Havalimanı’na uçuyoruz. Havalimanında sizi karşılayacak olan şoförünüz ile evinize transfer oluyorsunuz.

Uçuş No: TK 1326 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: Bologna - Tarih: 22 Eylül 2024 - Saat: 19:20 - Varış: İstanbul - Tarih: 22 Eylül 2024 - Saat: 22:55

Hizmetler


Paket Fiyata Dahil Hizmetler:
 • Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul - Bologna – İstanbul gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri
 • Havalimanı vergileri
 • Kişiye özel ev-alan – ev transferleri
 • Programda belirtilen 4* otellerde 2 gece Montecatini’de, 2 gece Siena’da kahvaltı dâhil konaklama
 • 1 öğle yemeği Michelin Yıldızlı Restoranda
 • Siena Duomo Katedrali girişleri
 • Programda belirtilen tüm turlar
 • Ev yapımı makarna yapımı tanıtımı ve üzümden yapılan içecek tadımı
 • Covid-19 seyahat sağlık sigortası
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Yurtdışı çıkış fonu
Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
 • Schengen Vize Ücreti ( yeşil pasaporta gerekmemektedir )
 • Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri
 • Yemekler esnasında içecekler
 • Programda belirtilmeyen turlar
 • Fazla bagaj ücretleri
 • Kişisel harcamalar

Fiyat Bilgileri


TARİHOTELİki Kişilik Odada KişibaşıÜç Kişilik Odada KişibaşıTek Kişilik OdaÇocuk (02,00 - 11,99 Yaş)
21 Ağustos 2024 | 25 Ağustos 2024 4* Oteller 1.990 EUR1.990 EUR2.580 EUR-
18 Eylül 2024 | 22 Eylül 2024 4* Oteller 2.090 EUR2.090 EUR2.680 EUR-

Genel Bilgiler


Katılım Şartı      
Bu gezimiz 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur, acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

Otellerimiz
4* Grand Hotel Croce Di Malta vb.
https://www.ghcrocedimalta.com/    

4* Four Points By Sheraton vb.
https://www.marriott.com/hotels/travel/flrfp-four-points-siena/

Vize      
Umumi Pasaport              Vize gerekli        
Yeşil Pasaport                   Vize gerekli değil
Hizmet Pasaportu            Vize gerekli değil            

İtalya ülkesidir. Umuma mahsus pasaport sahipleri vizeye tabidir. Diplomatik hizmet ve hususi pasaport sahipleri vizeden muaftır.

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir.

Vize gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizin tarafınıza ileteceği “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribata uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

Sağlık   
İtalya’ya girişlerde Türk vatandaşlarına herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Herhangi bir ilaç kullanmanız tavsiye edilmemektedir

Uçuş Süreleri
İstanbul               Bologna              2 sa 40 dk
Bologna              İstanbul               2 sa 30 dk

Konaklama       
Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir.

3 Kişilik odalar, otellerin uygunluğuna göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye sunulan yatak, standart yataklardan küçük olabilir. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için katılımcı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir menü ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

Para Birimi
İtalya’da kullanılan para birimi Euro
Seyahatiniz için yanınıza Euro almanızı ve bunun ufak birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneririz.

Saat Dilimi
Türkiye ile İtalya arasında -2 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken bu ülkelerde saat  10.00’dur.

Telefon Kullanımı
Tüm cep telefonu operatörleri, hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir.

Kıyafet Ve Gerekli Eşyalar          
Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için bir hırka almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

Yemek Kültürü
Modern ülkeler olarak, her damak tadına uygun yemekler bulunabilmektedir.

Elektrik
Genelde 200–220 V kullanılıyor. Priz konusunda ise genelde bir sıkıntı yaşamazsınız. Çok istisnai durumlarda cihazınız kalın girişli ise sorun olabilir.

Alışveriş
İtalya ’da alış veriş yapabileceğiniz birçok alış veriş merkezi bulunmaktadır. Ayrıca bölgeye özgü hediyelik el yapımı ürünler alınabilir

Önemli Notlar
Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.
Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Gazella Turizm sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

Gazella Turizm, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Gazella Turizm, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Gazella Turizm sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.