Chiang Mai - Luang Prabang - Bangkok
Muhteşem tapınakları, nefes kesen doğal güzellikleri ve sıcak gülümsemesiyle Tayland.
5 Yıldız Oteller

5 Yıldız Oteller

Tüm Turlar Dahil

Tüm Turlar Dahil

1 Akşam Yemeği Dahil

1 Akşam Yemeği Dahil

1 Kişilik Fiyat
2.590 USD

2 Yetişkin Fiyatı
5.180 USD
175.636 TL

Tur Programı


1. Gün
İstanbul – Bangkok

Turumuz kişiye özel aracın sizi adresinizden alması ile başlıyor. İstanbul Havalimanı Dış Hatlar terminalinde buluşma noktamızda buluşup check-in işlemlerinin tamamlanması ve pasaport kontrollerinin ardından Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Bangkok’a hareket ediyoruz. Geceyi uçakta geçiriyoruz…

Uçuş No: TK64 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: İstanbul - Tarih: 25 Ocak 2025 - Saat: 20:55 - Varış: Bangkok - Tarih: 26 Ocak 2025 - Saat: 10:15
2. Gün
Bangkok – Chiang Mai

Bangkok’a varışımız ile birlikte yerel hava yolları ile yapacağımız aktarmalı uçuşumuza geçiyor ve Chiang Mai’a uçuyoruz. Varışımızı takiben alandan ayrılıyor ve Chiang Mai şehir turumuza başlıyoruz. Şehrin 15 km kadar dışında yer alan Kuzey Tayland’ın en ünlü tapınağı Wat Phrathat Doi Suthep’i ziyaret ediyoruz. Bu ziyaretimizin ardından Tayland Kraliyet ailesinin kışlık sarayı olan Phuping Sarayı’nı görüyoruz. Son derece bakımlı gül bahçeleri ile çevrili bu sarayı gezerken büyük keyif alıyoruz. Gezinin bitiminde ise dinlenmek üzere otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

3. Gün
Chıang Maı

Sabah kahvaltımızın ardından Fil Yetimhanesi’ni ziyaret ederek, ormanda yaralı veya bebekken bulunmuş fillerin beslenme ve banyo yapışlarını izliyoruz. Fil bakıcılarının eşliğinde arzuya göre filleri besleyebilir veya yıkanmasına yardımcı olabiliriz. Buradaki eşsiz deneyimimizin ardından boyunlarına taktıkları halkalarla dünya çapında üne kavuşmuş Karen etnik kabilesini ziyaret ediyor, rehberimizin anlatımıyla bu geleneğin hikayesini yerinde öğreniyoruz. Güne Chiang Mai’nin ünlü sokak pazarını ziyaret ederek devam ediyoruz. Tayland ipeği, gümüşü, antikaları, sanatı, kıyafetleri, ayakkabıları, sokak lezzetleri dahil olmak üzere akla gelebilecek her şeyin satıldığı bu pazarda keyifli anlar yaşıyoruz. Sonrasında rehberimizin belirleyeceği saatte buluşup otelimize dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

4. Gün
Chıang Maı – Luang Prabang

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Tayland’a kısa bir ara veriyor ve anılarımıza yeni bir ülke ve şehir daha eklemek üzere Luang Prabang uçuşumuz için havalimanına transfer oluyoruz. Yerel hava yolları ile gerçekleştireceğimiz uçuşumuzun ardından özel aracımız ile otelimize transfer oluyoruz. Otelde alacağımız akşam yemeği sonrası günün yorgunluğunu atmak için odalarımıza çekiliyoruz. Konaklama otelimizde.

5. Gün
Luang Prabang

Kahvaltımızı otelimizde alıyor ve şehir turumuz için yola koyuluyoruz. Belki de Güneydoğu Asya’nın en iyi korunmuş şehri olan Luang Prabang gezimizde şehrin en eski tapınağı Wat Sene ve Wat Xieng Thoung’u geziyoruz. Ardından şehrin en yüksek noktalarından birinde gizli kalmış bir stupa’yı görüyoruz. Sonrasında akşam pazarını geziyor, şehri ve insanlarını daha yakından tanıma fırsatı buluyoruz. Sonrasında dinlenmek üzere otelimize geçiyoruz. Konaklama otelimizde.

6. Gün
Luang Prabang – Bangkok

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası gezimizin son destinasyonunu olan Bangkok’a uçmak üzere havalimanına transfer oluyoruz. Yerel hava yolları ile gerçekleştireceğimiz uçuşumuz sonrası havalimanında karşılanıyor ve bizi bekleyen özel aracımız ile şehre transfer oluyoruz. Bangkok’u keşfetmek üzere şehir turumuza başlıyoruz. Uyuyan Buda, Oturan Buda, Altın Buda, Kraliyet Caddesi, Eski ve Yeni Parlamento binaları dışarıdan göreceğimiz yerler arasında olacaktır. Turumuzun ardından konaklayacağımız otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

7. Gün
Bangkok

Otelde alacağımız kahvaltının ardından ilk ziyaretimiz yüzen çarşı oluyor. Yaklaşık 1,5 saatlik yolculuğun ardından Asya’ya özgü uzun kuyruklu motorlarla yüzen çarşıya varmış oluyoruz. Su kanalları arasında kurulmuş olan köyleri görerek yüzen çarşıya ulaşıyoruz. Yerel halkın küçük kanolarla tezgahlar kurduğu bu rengarenk çarşıda el emeği eserler, çeşitli hediyelik eşyalar ve yerel meyve-sebzeler satılmaktadır. Güne kanallar turu ile devam ediyoruz. Bu turla beraber Bangkok’u farklı açıda görmüş oluyoruz. Turumuz esnasında Bangkok’un tarihi kanallarında özel teknemiz ile dünyanın hiçbir yerinde göremeyeceğimiz ilginç manzaraları görme fırsatı buluyoruz. Tay’ların kanallar üzerindeki yaşamını yakından tanıyor, Tayland’ın zengin ile fakir kesiminin kaynaşmasına şahit oluyoruz. Tapınaklardan birinin önünde kutsal kedi balıklarını besliyoruz. Turumuzun ardından otelimize transfer oluyor ve dinlenmeye çekiliyoruz. Konaklama otelimizde.

8. Gün
Bangkok – Istanbul

Kahvaltının ardından şehri doyasıya yaşamaya devam ediyoruz. Tüm günü dilediğimizce geçirdikten sonra rehberimizin belirlediği saatte lobide buluşuyor ve İstanbul’a uçmak üzere havalimanına transfer oluyoruz. Türk Hava Yolları’nın tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuyoruz ve yeni güne uçakta giriyoruz.

9. Gün
Istanbul

İstanbul’a varışımızın ardından turumuz evinize özel transferiniz ile son buluyor. Bir sonraki keşfinizde görüşmek üzere..

Uçuş No: TK69 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: Bangkok - Tarih: 01 Şubat 2025 - Saat: 23:15 - Varış: İstanbul - Tarih: 02 Şubat 2025 - Saat: 06:10

Hizmetler


Paket Fiyata Dahil Hizmetler:
 • Türk Hava Yolları ile İstanbul – Bangkok – İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti
 • Yerel havayolları ile Bangkok – Chang Mai / Chang Rai – Luang Prabang / Luang Prabang – Bangkok arası
 • ekonomi sınıf uçak bileti
 • Havalimanı vergileri
 • Kişiye özel ev – alan – ev transferleri
 • Bangkok’da 2 gece, Chiang Mai’da 2 gece ve Luang Prabang’ta 2 gece olmak üzere toplamda 6 gece belirtilen
 • otellerde kahvaltı dahil konaklama
 • Luang Prabang’ta akşam yemeği
 • Programda belirtilen tüm turlar
 • Havalimanı – otel – havalimanı transferleri olmak üzere turlar esnasında gerçekleşecek tüm transferler
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
 • Covid 19 Seyahat Sağlık Sigortası
 • Yurtdışı çıkış harcı
Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
 • Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri
 • Kahvaltı dışındaki tüm yemekler esnasında alınacak içecekler
 • Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 • Program dışı turlar, geziler, müzeler vb.
 • Şoför tipleri 5-10 Usd / kişibaşı

Fiyat Bilgileri


TARİHOTELİki Kişilik Odada KişibaşıÜç Kişilik Odada KişibaşıTek Kişilik OdaÇocuk (02,00 - 11,99 Yaş)
25 Ocak 2025 | 02 Şubat 2025 5* Oteller 2.590 USD2.590 USD3.480 USD-
29 Mart 2025 | 06 Nisan 2025 5* Oteller 2.690 USD2.690 USD3.580 USD-

Genel Bilgiler


Oteller
Bangkok - 5* Mövenpick Hotel Bangkok Sukhumvit vb
https://movenpick.accor.com/en/asia/thailand/bangkok/movenpick-sukhumvit-bangkok.html

Chiang Mai - 5* U Nimman Chiang Mai vb.
https://www.uhotelsresorts.com/unimmanchiangmai/

Luang Prabang - 5* The Grand Luang Prabang vb.
https://www.melia.com/en/hotels/laos/luang-prabang/the-grand-luang-prabang-affiliated-by-melia

Katılım Şartları
Bu gezimiz 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur, acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

Vize
Umumi Pasaport                           Vize gerekli değil

Yeşil Pasaport                                Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu                         Vize gerekli değil

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir.

Vize gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizin tarafınıza ileteceği “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribata uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

Sağlık
Tayland’a girişlerde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Yenilecek yemeklerde sağlığınızı olumsuz etkileyecek bir sorun olacağınız sanmıyoruz. Musluk suyu içmemenizi öneririz.

Uçuş Süreleri
İstanbul                              Bangkok            09 sa 40 dk

Bangkok                              İstanbul            10 sa 20 dk

Konaklama
Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir.

3 kişilik odalar, otellerin uygunluğuna göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye sunulan yatak, standart yataklardan küçük olabilir. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için katılımcı 3. kişi rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. 

Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir menü ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

Para Birimi
Tayland para birimi Baht (THB) dır.

Yanınızda US Dolar (USD) bulundurmanızda fayda vardır.

Saat Dilimi
Gideceğimiz Lokasyon olan Tayland ile Türkiye arasında 4 Saatlik  saat  fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken Bangkok’da  16:00 dır

Telefon Kullanımı
Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise kullanılmaktadır. Bazı bölgelerde iletişim sıkıntılı olabilir.

Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

Yemek Kültürü
Güney Doğu Asya’da tavuk, deniz mahsulleri oldukça yaygındır. Yemeklerde yöreye özgü baharatlar kullanılır .

Elektrik
Elektrik 230 volt olsa da kalınacak otellerde 220 volt elektrik kullanılmaktadır. Prizler A tipi ikili ve B tipi üçlü prizlerdir. Prizlerin örnekleri şu adreslerden görülebilir: http://www.iec.ch/worldplugs/typeA.htm ve http://www.iec.ch/worldplugs/typeB.htm. Adaptör getirmeniz gerekecektir.

Alışveriş
Hediyelik eşyalar dışında gidilen ülkeye özgü el saatları ürünleri ve doğal yiyecek ve içecek türü şeyler bulamanız mümkündür.

Önemli Notlar
*** Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Bin Rota sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 

Gazella Turizm, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Gazella Turizm, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Gazella Turizm sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.