Dambulla - Kolombo - Beruwala - Nuwera Eliya - Yala - Kandy
Güneydoğu Asya’nın küçük adası, ‘beklenmeyenin bulunduğu’ Serendip ya da Seylan, ‘göz alan’ ve vahşi doğasıyla dikkat çeken ülkesi...
5 Yıldız Oteller

5 Yıldız Oteller

Tüm Turlar Dahil

Tüm Turlar Dahil

7 Öğle & 7 Akşam Yemeği Dahil

7 Öğle & 7 Akşam Yemeği Dahil

1 Kişilik Fiyat
2.890 USD

2 Yetişkin Fiyatı
5.780 USD
193.873 TL

Tur Programı


1. Gün
İstanbul - Kolombo

Turumuz kişiye özel aracın sizi adresinizden alması ile başlıyor. İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali'nde buluşarak, bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimizi tamamlıyor ve Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Kolombo’ya hareket ediyoruz. Varışımızı takiben havalimanında bizleri karşılayacak olan özel aracımız ile otelimize transfer olacağız. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Uçuş No: TK732 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: İstanbul - Tarih: 10 Kasım 2024 - Saat: 02:50 - Varış: Kolombo - Tarih: 10 Kasım 2024 - Saat: 13:15
2. Gün
Kolombo – Pinnawala – Dambulla

Otelde alacağımız kahvaltımızın ardından Pinnawala’ya doğru yola çıkıyoruz. Pinnewala’da 1975 yılında kurulmuş olan dünyadaki ilk Fil Yetimhanesi’ni ziyaret edip, ormanda yaralı veya bebekken bulunmuş fillerin beslenme ve banyo yapışlarını izleyeceğiz. Buradaki deneyimimizin ardından öğle yemeğimizi almak üzere yerel bir restorana transfer oluyoruz. Yemek sonrası Dambulla'nın Altın Tapınağı olarak da bilinen Dambulla Mağara Tapınağı’na ulaşıyoruz. Burası Sri Lanka'daki en büyük ve en iyi korunmuş mağara tapınağı kompleksidir. 1. yüzyılda mağara içine inşa edilmiş tapınağın içindeki heykel ve freskler Budha ve hayatı üzerine yoğunlaşmıştır. Gezi sonrası dinlenmek üzere otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelde.

3. Gün
Dambulla – Polonnoruwa – Sigiriya – Kandy

Kahvaltının ardından antik kent Polonnoruwa’ya doğru yola çıkıyoruz. Sri Lanka krallıklarının en eski ikincisi olan Polonnoruwa UNESCO tarafından dünya mirası kabul edilen Polonnoruwa antik kenti ziyaretimizi takiben Sigiriya’ya transfer oluyor ve Kaya Kalesi turumuzu gerçekleştiriyoruz. Adı Aslan Kayası anlamına gelen Sigiriya Kaya Kalesi adına yakışan görkemli bir kayalığın üstüne kurulmuştur. Kuruluşu M.Ö. 477 yılına dayanan antik kent, deniz seviyesinden 370 metre yükseklikte bulunmaktadır. Yemyeşil doğanın içinden yükselen, bölgeye kuş bakışı hâkim bu kaleyi hayranlıkla geziyor ve ardından Kandy’de bulunan otelimize transfer oluyoruz. Öğle yemeğimizi turlar esnasında alacağız. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4. Gün
Kandy – Nuwara Elıya

Kahvaltının ardından Sri Lanka’nın antik kralları döneminin son başkenti olan, 1988 yılında UNESCO Dünya Mirası listesine alınan Kandy’i keşfedeceğiz. Merkezde Kandy gölünün etrafında keyifli bir yürüyüş yaptıktan sonra Budistlerin hacı olmak için ziyaret ettikleri Diş Tapınağı’nı ziyarete gidiyoruz. 4.yüzyılda Budha’nın dişi Sri Lanka’ya getirildikten sonra inşa edilen bu kutsal tapınak, Sri Lanka’nın en önemli yerlerinden olarak bilinmektedir. Öğle yemeğimizi turlar esnasında alacağız. Yemek sonrası Yemyeşil vadiler ve tepelerin yamaçlarında yer alan Çay Tarlaları, küçük dereleri ve iklimi ile klasik bir İngiliz ortamı sunan, diğer adı ile ‘’küçük İngiltere’’ olan Nuwara Eliya’ya transfer oluyoruz. Buradaki gezimizin ardından otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelde.

5. Gün
Nuwara Elıya - Yala Ulusal Parkı

Otelde erken kahvaltının ardından otelden hareketle adanın güneyine Yala Ulusal Parkı’na doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde öğle yemeği molası vererek otelimize ulaşıyoruz. Parkta akşam safarisi için otelden ayrılıyor ve Yala Ulusal Parkı’nın vahşi doğasında safari keyfi yaşıyoruz. Safari esnasında park sakinleri arasındaki birçok vahşi hayvanın yanı sıra yaban domuzu, yaban bufalosu, tavus kuşu, çakal, tembel ayı, timsahlar, filler, leoparlar ve çeşitli kuşları banyo yaparken ve su içerken görme fırsatı yakalayacağız. Safari sonrası akşam yemeği ve konaklama için otelimize dönüyoruz.

6. Gün
Yala Ulusal Parkı – Beruwela

Otelde erken kahvaltının ardından sabah safarisi için otelden ayrılıyoruz. Park sakinlerini bu kez avlanırken görme fırsatı yakalamak için 2 saatlik safariye başlıyoruz. Tur sonrası otelimizden check out yapıp Beruwela’ya hareket edeceğiz. Öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alıp otelimize transfer olacağız. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

7. Gün
Beruwela

Otelde alacağımız kahvaltının ardından tüm gün deniz, kum ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz. Öğle ve akşam yemeği otelde. Bu gece otelimizden havalimanına gitmek üzere erken çıkış işlemlerimizi gerçekleştireceğiz.

8. Gün
Beruwela - Kolombo - İstanbul

Otelde alacağımız kahvaltının ardından tüm gün deniz, kum ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz. Öğle yemeği sonrası otelimizden check out yapacak ve Colombo Havalimanına transfer olacağız. Pasaport kontrolü sonrası Türk Havayollarının tarifeli seferi ile İstanbul uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz.

9. Gün
İstanbul

Yeni uçuşumuz esnasında karşılıyoruz. Varışımızı takiben turumuz önceden vermiş olduğunuz adrese yapılacak kişiye özel transferiniz ile son buluyor.

Uçuş No: TK733 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: Kolombo - Tarih: 17 Kasım 2024 - Saat: 21:55 - Varış: İstanbul - Tarih: 18 Kasım 2024 - Saat: 04:25

Hizmetler


Paket Fiyata Dahil Hizmetler:
 • Türk Hava Yolları ile İstanbul - Colombo - İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti ve havalimanı vergileri
 • Colombo’da 1 gece 5* otelde oda kahvaltı konaklama
 • Dambulla’da 1 gece, 5* otelde oda kahvaltı konaklama
 • Kandy’de 1 gece 5*otelde oda kahvaltı konaklama
 • Nuwara Eliya’da 1 gece 5* otelde oda kahvaltı konaklama
 • Yala Ulusal Parkında 1 gece 5* otelde oda kahvaltı konaklama
 • Beruwala’da 2 gece 5*otelde oda kahvaltı konaklama
 • 7 öğle ve7 akşam yemeği
 • Ücretsiz kişiye özel eviniz – alan – eviniz transferi de olmak üzere programda belirtilen tüm transferler
 • Programda belirtilen tüm geziler
 • Gerekli olan müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Gazella Turizm profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
 • Yurtdışı çıkış harcı
 • Covid 19 Seyahat Sağlık sigortası.
Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
 • Programda belirtilen yemekler sırasında alınacak içecekler
 • Vize ücreti (yeşil pasaporta da gerekmektedir, e vize olup turdan en az 15 gün önce başvurulmalıdır)
 • Fazla Bagaj ücreti
 • Kişisel harcamalar
 • Bahşişler (İsteğe Bağlı)

Fiyat Bilgileri


TARİHOTELİki Kişilik Odada KişibaşıÜç Kişilik Odada KişibaşıTek Kişilik OdaÇocuk (02,00 - 11,99 Yaş)
10 Kasım 2024 | 18 Kasım 2024 5* Oteller 2.890 USD2.890 USD3.580 USD-
08 Aralık 2024 | 16 Aralık 2024 5* Oteller 2.890 USD2.890 USD3.580 USD-

Genel Bilgiler


Oteller
5* Heritance Tea Factory vb. - Nuwera Eliya
https://www.heritancehotels.com/teafactory/

5* Grand Cinnamon hotel vb. - Colombo
https://www.cinnamonhotels.com/cinnamongrandcolombo

5* Jetwing Yala vb. - Yala Ulusal Parkı
https://www.jetwinghotels.com/jetwingyala/#gref

5* Cinnamon Bey vb. - Beruwala
https://www.cinnamonhotels.com

5* Grand Serendib Hotel vb. -Kandy

https://grandserendibhotel.com/

5*Jetwing lake vb. -Dambulla

https://www.jetwinghotels.com/jetwinglake/#gref

Katılım Şartları
Bu gezimiz, 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur, acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

Vize
Umumi Pasaport                            Vize gerekli         

Yeşil Pasaport                                Vize gerekli         

Hizmet Pasaportu                         Vize gerekli

Umuma Mahsus, Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri vizeye tabi olup, 30 güne kadar turistik amaçlı seyahatlerinde vizelerini www.eta.gov.lk internet adresinden veya ülkeye girişte sınır kapılarından alabilmektedirler.

Vize gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizin tarafınıza ileteceği “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribata uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

Sağlık
Tura katılan misafirlerimizden, sağlık bakanlıkları tarafından onaylanmış çift aşı ibrazını veya son 3 ay içerisinde Covid-19 hastalığını geçirmiş olma zorunluğunu arıyoruz. Turlarımızda görev yapan, rehberimiz, yerel rehberimiz, araç şoförleri ve muavinlerimiz de çift aşılıdır.. Eğer maceracı bir yemek yeme alışkanlığınız var ve sokaklarda açıkta satılan yiyeceklerden yiyorsanız; kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et, tavuk ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve ve sebzelerin iyi yıkanmış olmasından emin olunması, meyvelerin kabuğunun soyulduktan sonra yenmesini tavsiye ederiz.

Uçuş Süreleri
İstanbul                           Kolombo               09 sa 50 dk

Kolombo                          İstanbul                11 sa 20 dk

Dönüş uçuşunda Male’de 1 saatlik teknik duraklama mevcuttur.

Konaklama
Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir.

3 Kişilik odalar, otellerin uygunluğuna göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye sunulan yatak, standart yataklardan küçük olabilir. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için katılımcı 3. kişi rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir menü ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

Para Birimi
Sri Lanka’nın para birimi Sri Lanka Rupi’sidir. (LKR) Seyahatiniz için yanınıza USD almanızı ve bunun küçük birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneririz.

Saat Dilimi
Sri Lanka ile Türkiye arasında +3 saat 30 dakika fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken ülkede de saat 15.30’dur.

Telefon Kullanımı
Tüm cep telefonu operatörleri eğer telefonunuz uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Ancak ülkenin bazı kesimlerinde şebeke olmayabilir.

Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, şort ve pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve akşamları için ince bir mont, deniz kıyafetler almanızı öneririz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

Ülkede Budist tapınaklarına girerken şort, etek, omuzları açıkta bırakan kıyafetler, vücudu saran giysiler giymekten kaçınılmalıdır. Kadınların yanına ince bir şal veya eşarp almalarını öneririz. Ayrıca bu tarz yapılara girerken ayakkabılar ve çoraplar çıkartıldığından dolayı, kolay giyip çıkartılabilen ayakkabılar ve sandaletler kullanmanızı tavsiye ederiz.

Yemek Kültürü
Ülkenin kendine özgü baharatlı yemeklerden oluşan mutfağı vardır. Yine de kalacağımız otellerde dünya mutfaklarından örnekler sunan restoranlar bulabilirsiniz.

Elektrik
Genelde 200-220 V kullanılıyor. Hindistan’da İngiliz tipi üç pimli prizler kullanılmaktadır. Birçok priz tipine bizim kullandığımız iki pimli fişler uymaktadır. Prizlerin uymadığı yerlerde sorun yaşamamak için elektronik mağazalarında satılan üniversal fiş adaptörlerinden alınabilir.

Alışveriş
Ağaç oymaları, bakır işlemeli eşyalar, biblolar, kumaşlar ve hatta mobilyalar çok uygun fiyata alınabilir.

Önemli Notlar
*Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Gazella Turizm sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

Gazella Turizm, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Gazella Turizm, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Gazella Turizm sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir..