Dambulla - Kolombo - Beruwala - Polonnaruwa - Nuwera Eliya - Galle - Yala - Habarana - Kandy - Negombo
Güneydoğu Asya’nın küçük adası, ‘beklenmeyenin bulunduğu’ Serendip ya da Seylan, ‘göz alan’ ve vahşi doğasıyla dikkat çeken ülkesi...
Yakında

Tur Programı


Hizmetler


Paket Fiyata Dahil Hizmetler:
  • Programda belirtilmeyen yemekler
  • Programda belirtilmeyen yemekler
  • Fazla Bagaj ücreti
  • Kişisel harcamalar
Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:

Fiyat Bilgileri


Genel Bilgiler


Otellerimiz
5* Jetwing Blue vb.
 www.jetwinghotels.com

5* Araliya Lake vb.
 www.jetwinghotels.com

5* Araliya Green City Hotel vb.
https://www.araliyagreencity.com/

4*Sup. Jetwing Yala Hotel vb.
www.jetwinghotels.com

5* Cinnamon Bey Resort vb.
https://www.cinnamonhotels.com/cinnamonbeyberuwala/stay

Gezi Zamanlaması
Sri Lanka'yı ziyaret etmek için en iyi zaman, gideceğiniz ülkenin hangi bölümüne bağlıdır. Tutarlı sıcaklığa ve bol güneş ışığına sahip, en yüksek sıcaklıkta 31 ° C ve en düşük sıcaklıkta 22 ° C arasında değişen, yıl boyunca geçerli bir destinasyon. Normalde kıyı bölgelerinde ve alçak bölgelerde, yüksek rakımlı bölgelere göre daha sıcaktır. Sağanak her an ortaya çıkabilir.

Güneybatı sahili, muson mevsimi başlamadan önce Aralık ve Nisan ayları arası tercih edilir; doğu kıyısı ve kuzey, muson mevsiminin sona erdiği Mayıs ve Eylül ayları arasında daha az nemlidir.

Merkezdeki tepeler tüm yıl boyunca daha serin kalır ve bunlardan yalnızca yağmurun daha az tahmin edilebilir olduğu Ekim ve Kasım aylarında kaçınmanızı öneririz.

Sağlık
Eğer maceracı bir yemek yeme alışkanlığınız var ve sokaklarda açıkta satılan yiyeceklerden yiyorsanız; kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et, tavuk ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve ve sebzelerin iyi yıkanmış olmasından emin olunması, meyvelerin kabuğunun soyulduktan sonra yenmesini tavsiye ederiz.​

Vize
Sri Lanka: Diplomatik, Hizmet, Hususi ve Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vizeye tabi olup, 30 güne kadar seyahat-lerinde vizelerini sınır kapılarında alabilirler.

Bu Tur Kimler İçin Uygun?
Farklı kültürleri tanımak isteyen gezginler için kaçırılmaması gereken bir gezi olmakla birlikte, tempolu bir tur olduğu unutulmamalı, kendini dinç hisseden her gezgin için uygundur.

Uçuş Süreleri
Colombo - İstanbul: 11 saat 20 dakika

Para Birimi
Sri Lanka’nın para birimi Sri Lanka Rupi’sidir. (LKR) Seyahatiniz için yanınıza USD almanızı ve bunun küçük birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneririz.

Saat Dilimi
Sri Lanka ile Türkiye arasında +2 saat 30 dakika fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken ülkede de saat 14.30’dur.

Telefon
Tüm cep telefonu operatörleri, hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Bölgeler değişen şebeke sorunları olabilir.

Gezi İçin Alınabilecek Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz.

Elektrik
Sri Lanka’da 230 V; D ve G tipli pirizler kullanılır.

Yemek Kültürü
Ülkenin de kendine özgü baharatlı yemeklerden oluşan mutfakları vardır. Yine de kalacağımız otellerde dünya mutfak-larından örnekler sunan restoranlar bulabilirsiniz.

Alışveriş
Ağaç oymaları, bakır işlemeli eşyalar, biblolar, kumaşlar ve hatta mobilyalar çok uygun fiyata alınabilir.

Önemli Not
*Pasaport sürelerinin, tur bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliğinin bulunması ve en az iki boş sayfanın olması gerekmektedir.*

Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.