Siracussa - Taormina - Katanya - Sicilya - Palermo
Politeama Meydanı, Monreale Katedrali, Amaneno Çeşmesi ve Etna Yanardağı...
Kahvaltı Dahil

Kahvaltı Dahil

Tüm Turlar Dahil

Tüm Turlar Dahil

4 Yıldız Oteller

4 Yıldız Oteller

Kesin Kalkış

Kesin Kalkış

1 Kişilik Fiyat
1.790 EUR

2 Yetişkin Fiyatı
3.580 EUR
128.898 TL
TÜKENDİ
Bu turda kontenjanlarımız dolmuştur. Ek yer talebi ya da alternatif turlar hakkında bilgi almak için hemen bizi arayın 0 (212) 233 1598

Tur Programı


1. Gün
İstanbul – Katanya – Palermo

Turumuz kişiye özel aracın sizi adresinizden alması ile başlıyor. İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali'nde buluşarak, check-in işlemlerimizi tamamlıyor ve Türk Havayollarının tarifeli seferi ile Katanya’ya uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Varıştan itibaren havalimanından ayrılıyor, Sicilya’nın en renkli liman şehirlerinden, Norman-Romanesk bina cepheleri ve Barok mimarili kiliseleri ile Palermo’ya doğru gitmek üzere özel aracımıza biniyoruz. Palermo’ya varışımızla birlikte şehir turunu gerçekleştireceğiz. Turumuzda, Politeama Meydanı, Quattro Canti Meydanı, Via Roma ve Via Liberta caddeleri, 8000 mumyasıyla dünyanın en ilginç yeraltı mezarlığını da içeren Cappucini manastırı görülecek yerler arasındadır. Tur sonrasında otelimize transfer olacağız. Konaklama otelimizde.

Uçuş No: TK 1393 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: İstanbul - Tarih: 16 Haziran 2024 - Saat: 07:10 - Varış: Katanya - Tarih: 16 Haziran 2024 - Saat: 08:35
2. Gün
Palermo – Monreale – Erıce – Palermo

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından İtalya’nın Sicilya bölgesinde, sahip olduğu cam mozaiklerle dikkatleri üzerine çeken Monreale Katedralini ziyaret ediyoruz. Dünyada varlığını sürdüren en önemli Norman mimarisi örneği olarak gösterilen Monreale Katedralinde yer alan cam mozaiklerde Âdem, Havva ve Nuh tufanına ait bilgileri görmek mümkün. Katedrali inceledikten sonra tarihi mimarisi ve kaleleriyle ünlü Erice kasabasına doğru gezimize devam ediyoruz. Deniz seviyesinden 751 metre yükseklikle bulunan, bir dağın üzerine kurulmuş olan bu kasabada kale ve kuleleri ile kendine hayran bıraktırırken daracık sokaklarında yürüyeceğiz. Castello di Venere ve Tower of king Federico gezimiz esnasında görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi Palermo’da bulunan otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

3. Gün
Palermo – Cefalu – Katanya

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından dağlarla kıyı şeridi arasında kalan küçük olmasına rağmen oldukça popüler ufacık tefecik bir balıkçı kasabası olan Cefalu’ya doğru hareket edeceğiz. Muhteşem plajların yanı sıra tarihi yüzyıllara dayanan katedralleri, rengarenk Sicilya evleri ve sokaklarıyla Cefalu’da panoramik gezimizi gerçekleştirdikten sonra küllerinden yeniden doğan barok mimarisinin en güzel örnek şehri Katanya şehrine doğru devam ediyoruz. Varışımızı takiben panoramik Katanya turumuza başlıyoruz. Bu gezimizde; Fauntain of the Elephant, Duomo Meydanı ve di sant’Agata Katedrali, Amaneno Çeşmesi ve Roma Amfi Tiyatrosu görülecek yerler arasındadır. Sicilya’nın yerel lezzetlerini tatmak için Katanya Balık Pazarında serbest zamanımız da olacak. Gezimizin sonunda Katanya’da bulunan otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

4. Gün
Katanya – Etna – Savoca – Taormına – Katanya

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Avrupa'nın alev püsküren, insanları çoğu zaman heyecanlandıran, Avrupa'nın en yüksek ve en aktif yanardağı olan Etna yanardağını keşfetmek üzere otelimizden ayrılıyoruz. Etna’ya doğru ilerlerken bitki örtüsü ve manzarası ile bizi kucaklayan Etna dağının muhteşem fotoğraflarını çekme imkanını buluyoruz. Avrupa’nın en yüksek aktif volkanik dağına çıkarken yolumuz üzerinde olan 1800 metre yüksekliğindeki 2. krater Silvestri’yi göreceğiz. Sonrasında teleferik ve Atvlerle çevre turumuz devam ediyor. Sonrasında Etna yanardağının lavlarından oluşmuş olan bölgede fotoğraf çekebileceğimiz bir sürü güzel manzara eşliğinde turumuza devam ediyoruz. Tur bitimi dünyaca meşhur Baba 2 filminin en önemli sahnelerinin çekildiği Savoca kasabasına doğru yola çıkıyoruz. “Baba” filminin çekildiği yerleri gördükten sonra ayrıca Bar Vitelli, San Michele Kilisesi, göreceğimiz yerler arasında. Film gibi sokaklardan geçtikten sonra Sicilya’nın şirin orta çağ kasabası olan Castelmola’ya geçiyoruz. Kendinizi Orta çağ’da bir film sahnesinde gibi hissedeceğiniz bu muhteşem turumuzda doğal güzellikler, barok mimari ve orta çağ renkleriyle bezenmiş turumuz, İyon Denizi’nin incisi ve Sicilya’nın en güzel kıyı kenti olan Taormina’ya hareket ederek devam ediyor. Kıyaslanamaz güzellikteki, manzarasına doyamayacağınız Tauro Dağı’nın eteğinde bulunan; sokak ve caddeleriyle, hediyelik eşya satan dükkanlarıyla çok beğeneceğiniz bu şirin kenti ziyaret ettikten sonra turumuz sona eriyor. Tur bitimi Katanya’da bulunan otelimize geçip günün yorgunluğunu atıyoruz. Konaklama otelimizde.

5. Gün
Katanya – Sıracusa – Istanbul

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Yunanlılar döneminde bir koloni devleti olarak kurulan günümüzde ise Sicilya özerk bölgesinde bulunan Siracusa’ya gidiyor ve burada yer alan Apollon Tapınağı, Diana Çeşmesi, Siracuza Katedrali, Santa Agatha Kilisesi, Arethusa Çeşmesi ve Roma Amfi Tiyatrosu göreceğiz. Tur bitimi Katanya havalimanına transfer olacağız. Türk Havayollarının tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuş. Turumuz önceden vermiş olduğunuz adrese yapılacak kişiye özel transferiniz ile sona eriyor.

Uçuş No: TK 1396 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: Katanya - Tarih: 20 Haziran 2024 - Saat: 19:15 - Varış: İstanbul - Tarih: 20 Haziran 2024 - Saat: 23:40

Hizmetler


Paket Fiyata Dahil Hizmetler:
 • Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul – Katanya – İstanbul gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri
 • Havalimanı vergileri
 • Kişiye özel ev-alan – ev transferleri ile şehirler arası tüm transferler
 • 2 gece Palermo’da ve 2 gece Katanya’da olmak üzere toplam 4 gece 4* otellerde kahvaltı dâhil konaklama
 • Palermo, Taormina ve Katanya şehir turları
 • Monreale Katedrali gezisi ve katedral girişi
 • Erice, Cefalu, Savoca ve Siracusa gezileri
 • Etna Yanardağı gezisi ve teleferik ücretleri
 • Covid 19 Seyahat Sağlık Sigortası
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Yurtdışı çıkış harcı
Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
 • Schengen Vize Ücreti ( yeşil pasaporta gerekmemektedir )
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Yemekler esnasında alınacak içecekler
 • Fazla bagaj ücretleri
 • Kişisel harcamalar
 • Bahşişler (isteğe bağlı)

Fiyat Bilgileri


TARİHOTELİki Kişilik Odada KişibaşıÜç Kişilik Odada KişibaşıTek Kişilik OdaÇocuk (02,00 - 11,99 Yaş)
16 Haziran 2024 | 20 Haziran 2024 4* Oteller 1.790 EUR1.790 EUR2.285 EUR-

Genel Bilgiler


Katılım Şartları
Bu gezimiz, en fazla 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur, acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

Otellerimiz
Palermo ; 4* Mercure Palermo vb.
https://all.accor.com/hotel/5932/index.tr.shtml?utm_campaign=seo+maps&utm_medium=seo+maps&utm_source=google+Maps

Katanya; 4* Four Points Sheraton vb.
https://www.marriott.com/en-us/hotels/ctasi-four-points-catania-hotel-and-conference-center/overview/?scid=f2ae0541-1279-4f24-b197-a979c79310b0

Vize
Umumi Pasaport                           Vize gerekli                        

Yeşil Pasaport                               Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu                         Vize gerekli değil

İtalya ülkesidir. Umuma mahsus pasaport sahipleri vizeye tabidir. Diplomatik hizmet ve hususi pasaport sahipleri vizeden muaftır.

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir.

Vize gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizin tarafınıza ileteceği “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribata uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

Sağlık
İtalya’ya girişlerde Türk vatandaşlarına herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Herhangi bir ilaç kullanmanız tavsiye edilmemektedir.

Uçuş Süreleri
İstanbul                          Katanya                2 sa 25 dk

Konaklama
Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir.

3 Kişilik odalar, otellerin uygunluğuna göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye sunulan yatak, standart yataklardan küçük olabilir. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için katılımcı 3. kişi rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir menü ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

Para Birimi
İtalya’da kullanılan para birimi Euro.

Seyahatiniz için yanınıza Euro almanızı ve bunun ufak birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneririz.

Saat Dilimi
Türkiye ile İtalya arasında -2 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken bu ülkelerde saat  10.00’dur.

Telefon Kullanımı
Tüm cep telefonu operatörleri, hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir.

Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için bir hırka almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

Yemek Kültürü
Modern ülkeler olarak, her damak tadına uygun yemekler bulunabilmektedir.

Elektrik
Genelde 200–220 V kullanılıyor. Priz konusunda ise genelde bir sıkıntı yaşamazsınız. Çok istisnai durumlarda cihazınız kalın girişli ise sorun olabilir.

Alışveriş
İtalya ’da alışveriş yapabileceğiniz birçok alışveriş merkezi bulunmaktadır  Ayrıca bölgeye özgü hediyelik el yapımı ürünler alınabilir.

Önemli Notlar
Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Gazella Turizm sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

Gazella Turizm, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Gazella Turizm, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Gazella Turizm sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.