Taormina - Katanya - Malta - Palermo
Suların çarşaf gibi olduğu dinginliğin adresi Akdeniz...
Kahvaltı Dahil

Kahvaltı Dahil

Tüm Turlar Dahil

Tüm Turlar Dahil

4 Yıldız Oteller

4 Yıldız Oteller

1 Kişilik Fiyat
2.190 EUR

2 Yetişkin Fiyatı
4.380 EUR
157.206 TL

Tur Programı


1. Gün
İstanbul – Palermo

Turumuz kişiye özel aracın sizi adresinizden alması ile başlıyor. İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali'nde buluşarak, check-in işlemlerimizi tamamlıyor ve Türk Havayollarının tarifeli seferi ile Palermo uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Varıştan itibaren havalimanından ayrılıyor, Sicilya’nın en renkli liman şehirlerinden, Norman-Romanesk bina cepheleri ve Barok mimarili kiliseleri ile Palermo’ya doğru gitmek üzere özel aracımıza biniyoruz. Palermo’ya varışımızla birlikte şehir turunu gerçekleştiriyoruz. Turumuzda Politeama Meydanı, Quattro Canti Meydanı, Via Roma ve Via Liberta caddeleri görülecek yerler arasındadır. Tur sonrasında otelimize transfer olacağız. Konaklama otelimizde.

Uçuş No: TK1373 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: İstanbul - Tarih: 21 Ekim 2024 - Saat: 06:45 - Varış: Palermo - Tarih: 21 Ekim 2024 - Saat: 08:15
2. Gün
Palermo – Cefalu – Katanya

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından dağlarla kıyı şeridi arasında kalan küçük olmasına rağmen oldukça popüler ufacık tefecik bir balıkçı kasabası olan Cefalu’ya doğru hareket edeceğiz. Muhteşem plajların yanı sıra tarihi yüzyıllara dayanan katedralleri, rengarenk Sicilya evleri ve sokaklarıyla Cefalu’da panoramik gezimizi gerçekleştirdikten sonra küllerinden yeniden doğan barok mimarisinin en güzel örnek şehri Katanya şehrine doğru devam ediyoruz. Varışımızı takiben panoramik Katanya turumuza başlıyoruz. Bu gezimizde Fontana dell’Elefante (Fil Çeşmesi), Duomo Meydanı ve Di Sant’Agata Katedrali, Amaneno Çeşmesi dışarıdan görülecek yerler arasındadır. Sicilya’nın yerel lezzetlerini tatmak için Katanya Balık Pazarında serbest zamanımız da olacak. Tur bitimi Katanya’da bulunan otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

3. Gün
Katanya – Etna – Savoca – Taormına – Katanya

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Avrupa'nın alev püsküren, insanları çoğu zaman heyecanlandıran, Avrupa'nın en yüksek ve en aktif yanardağı olan Etna yanardağını keşfetmek üzere otelimizden ayrılıyoruz. Etna’ya doğru ilerlerken bitki örtüsü ve manzarası ile bizi kucaklayan Etna dağının muhteşem fotoğraflarını çekme imkanını buluyoruz. Avrupa’nın en yüksek aktif volkanik dağına çıkarken yolumuz üzerinde olan 1800 metre yüksekliğindeki 2. krater olan Silvestri’yi göreceğiz. Sonrasında teleferik ve Atvlerle çevre turumuz devam ediyor. Sonrasında Etna yanardağının lavlarından oluşmuş olan bölgede fotoğraf çekebileceğimiz bir sürü güzel manzara eşliğinde turumuza devam ediyoruz. Tur bitimi dünyaca meşhur Baba 2 filminin en önemli sahnelerinin çekildiği Savoca kasabasına doğru yola çıkıyoruz. “Baba” filminin çekildiği yerleri gördükten sonra ayrıca Bar Vitelli, San Michele Kilisesi göreceğimiz yerler arasında. Film gibi sokaklardan geçtikten sonra Sicilya’nın en güzel kıyı kenti olan Taormina’ya hareket ederek devam ediyor. Kıyaslanamaz güzellikteki manzarasına doyamayacağınız Tauro Dağı’nın eteğinde bulunan sokak ve caddeleriyle, hediyelik eşya satan dükkanlarıyla çok beğeneceğiniz bu şirin kenti ziyaret ettikten sonra turumuz sona eriyor. Tur bitimi Katanya’da bulunan otelimize geçip günün yorgunluğunu atıyoruz. Konaklama otelimizde.

4. Gün
Katanya – Malta

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Malta uçuşumuz için Katanya Havalimanına doğru yola çıkıyoruz. Yerel havayolu ile gerçekleştireceğimiz Malta uçuşumuz ardından havalimanında bizi bekleyen özel aracımıza binerek şehri keşfetmeye başlıyoruz. Bulunduğumuz adayı keşfetmeye ülkenin başkenti Valetta ve üç şehrinden başlıyoruz. Osmanlı’nın ilk çıkartmasını yaptığı bölge olarak da bilinen bu şehirde küçük tekneler ile kıyıları geziyor, karaya vardığımızda asansör ile eski şehre ulaşıyor ve çevreyi yürüyerek keşfediyoruz. Dünyanın en güzel barok binaları ile bezeli şehirde Büyük Üstatlar Sarayı, Üst Baraka Bahçeleri, Parlamento Binası, St. John Katedrali ve Büyük Kütüphane dışarıdan göreceğimiz yerler arasındadır. Tur bitiminde iki gecemizi geçireceğimiz otelimize giriş yapıyor ve dinlenmek için odalarımıza çekiliyoruz. Konaklama otelimizde.

5. Gün
Malta – Gozo – Dwerjra – Rabat – Malta

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Gozo adası ziyaretimiz için Cirkewwa limanına doğru hareket ediyoruz. Limandan feribot ile adeta cennetten çalınmış bir köşe olarak tanınan yemyeşil Gozo adasına geçiyoruz. Gezimizde İç Deniz (Inner Sea) ve Mantar Kayası’nı görüyoruz. Truva, Gladyatör, Game of Thrones gibi birçok ünlü filme ev sahipliği yapmış bu bölge Malta’nın da en önemli dalış noktalarından biri olarak tanınmaktadır. Sonrasında eski tarihte küçük bir şapel olan fakat günümüzde çok büyük bir adak kilisesi olan T’pino Kilisesini ziyaret ediyor ve dileklerimizi diliyoruz. Bal, marmelat, keçi boynuzu pekmezi, zeytin, zeytin yağı, Gozo Peyniri, değişik şarapları ve likörleri ile dünyaca ün yapmış ürünleri bu adadan satın alabilirsiniz. Öncelikle Xelendi, Dwerjra ve sonrasında da başkent Victoria Rabat’ta bulunan St. George Bazilikasını gezip adanın dar sokaklarında geçirdiğimiz unutulmaz zaman sonrası Mgarr limanından feribot ile karaya geçip dinlenmek için otelimize dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

6. Gün
Malta – İstanbul

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Mosta’da bulunan ve Avrupa’nın 3. büyük kubbesine sahip olan Santa Maria Assunta Kilisesi ile başlıyoruz. Mosta’daki bu büyük kilisenin içerisinde 2. Dünya Savaşında Alman Nazi uçaklarının atmış olduğu 200 kg ağırlığındaki bombayı görüyoruz. Tur bitiminde rehberimizin belirleyeceği saatte İstanbul’a dönüş uçuşumuz için Malta Havalimanına transfer oluyoruz. Türk Havayollarının tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuyor, turumuz öncesi vermiş olduğunuz adrese yapılacak kişiye özel transferimiz ile sona eriyor. Bir sonraki turumuzda görüşmek üzere…

Uçuş No: TK1372 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: Malta - Tarih: 26 Ekim 2024 - Saat: 19:15 - Varış: İstanbul - Tarih: 26 Ekim 2024 - Saat: 22:45

Hizmetler


Paket Fiyata Dahil Hizmetler:
 • Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul – Palermo / Malta – İstanbul gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri
 • Yerel Havayolları ile Katanya – Malta ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Havalimanı vergileri
 • Kişiye özel ev-alan – ev transferleri ile şehirler arası tüm transferler
 • 1 gece Palermo’da ve 2 gece Katanya ve 2 gece Malta’da olmak üzere toplam 5 gece 4* otellerde kahvaltı dâhil konaklama
 • Palermo, Taormina, Katanya ve Malta şehir turları
 • Cefalu, Savoca, Gozo gezileri
 • Etna Yanardağı gezisi ve teleferik ücretleri
 • Valetta’da tekne bileti
 • Covid 19 Seyahat Sağlık Sigortası
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Yurtdışı çıkış harcı
Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
 • Schengen Vize Ücreti (yeşil pasaporta gerekmemektedir)
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Yemekler esnasında alınacak içecekler
 • Fazla bagaj ücretleri
 • Kişisel harcamalar
 • Bahşişler

Fiyat Bilgileri


TARİHOTELİki Kişilik Odada KişibaşıÜç Kişilik Odada KişibaşıTek Kişilik OdaÇocuk (02,00 - 11,99 Yaş)
21 Ekim 2024 | 26 Ekim 2024 4* Oteller 2.190 EUR2.190 EUR2.980 EUR-

Genel Bilgiler


Otellerimiz
Palermo - 4* Eurostars Central Palace vb.
https://www.eurostarshotels.it/

Katanya - 4* İl Principe Hotel vb. 
https://www.ilprincipehotel.com/new/en/

Malta - 4* Golden Tulip Vivaldi Hotel vb.

Katılım Şartı
Bu gezimiz 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur, acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

Vize
Umumi Pasaport                           Vize gerekli                        

Yeşil Pasaport                                Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu                         Vize gerekli değil

İtalya ve Malta Avrupa Birliği ülkeleridir. Bu sebeple Umuma mahsus pasaport sahipleri vizeye tabidir. Diplomatik hizmet ve hususi pasaport sahipleri vizeden muaftır.

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir.

Vize gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizin tarafınıza ileteceği “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribata uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

Sağlık
İtalya ve Malta’ya girişlerde Türk vatandaşlarına herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Herhangi bir ilaç kullanmanız tavsiye edilmemektedir.

Uçuş Süreleri
İstanbul                            Palermo                2 sa 30 dk

Malta                                 İstanbul                2 sa 30 dk

Konaklama
Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir.

3 Kişilik odalar, otellerin uygunluğuna göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. kişiye sunulan yatak, standart yataklardan küçük olabilir. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için katılımcı 3. kişi rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir menü ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

Para Birimi
İtalya ve Malta’da kullanılan para birimi Euro’dur.

Seyahatiniz için yanınıza Euro almanızı ve bunun ufak birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneririz.

Saat Dilimi
Türkiye ile İtalya ve Malta arasında -1 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken bu ülkelerde saat 11.00’dir.

Telefon Kullanımı
Tüm cep telefonu operatörleri, hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir.

Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için bir hırka almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

Yemek Kültürü
Modern ülkeler olarak, her damak tadına uygun yemekler bulunabilmektedir.

Elektrik
Genelde 200–220 V kullanılıyor. Priz konusunda ise genelde bir sıkıntı yaşamazsınız. Çok istisnai durumlarda cihazınız kalın girişli ise sorun olabilir.

Alışveriş
İtalya ve Malta’da alışveriş yapabileceğiniz birçok alışveriş merkezi bulunmaktadır. Ayrıca bölgeye özgü hediyelik el yapımı ürünler de alınabilir.

Önemli Notlar
**Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Gazella Turizm sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

Gazella Turizm, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Gazella Turizm, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Gazella Turizm sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.