Riquewihr - Bamberg - Wurzburg - Colmar - Strazburg - Frankfurt - Stuttgart - Nurnberg - Kaysersberg
Kahvaltı Dahil

Kahvaltı Dahil

Tüm Turlar Dahil

Tüm Turlar Dahil

4 Yıldız Oteller

4 Yıldız Oteller

1 Kişilik Fiyat
1.690 EUR

2 Yetişkin Fiyatı
3.380 EUR
121.697 TL

Tur Programı


1. Gün
İstanbul – Frankfurt – Würzburg -Bamberg-Nurnberg

Turumuz kişiye özel aracın sizi adresinizden alması ile başlıyor. İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali'nde buluşarak, check-in işlemlerimizi tamamlıyor ve Türk Havayollarının tarifeli seferi ile Frankfurt uçuşunu gerçekleştiriyoruz. Varışımız ile birlikte yaklaşık 750 bin nüfus ile içinde bulunduğu Hessen eyaletinin en büyük, Almanya’nın 5.büyük şehri olan Frankfurt'a iniyoruz. Havalimanında görevli ekip tarafından karşılanmamızın ardından bizleri bekleyen aracımıza geçiyoruz ve Würzburg’a doğru yola çıkıyoruz. Konforlu araçlarımızda, yeşillerle çevrili bir yolda yapacağımız yolculuğumuzun ardından Würzburg’a varıyoruz. Würzburg, yüzyıllar boyunca nüfuslu ve güçlü Prens-Psikoposların yönetim merkezi oldu. Şehir, günümüzde Avrupa’nın en iyi saraylarından biri olan, Barok mimarinin en yüksek noktası kabul edilen ve UNESCO Dünya kültür mirası olan -Residence Palace- ile ünlüdür ve bizler de elbette bu önemli noktayı dışarıdan görmeyi es geçmeyeceğiz. Würzburg, Franconia olarak bilinen krallığın yönetim merkeziydi aynı zamanda, 19.yy’da Napoleon, Franconia ve Baveria eyaletini birleştirdi. II. Dünya Savaşı sırasında 17 dakikalık ağır bir bombardıman sonucunda büyük bir yıkım yaşadı Würzburg, şehrin %90’ı tamamen yok oldu. Günümüzde görülen Würzburg’un büyük kısmı savaş sonrasında tekrar inşa edilmiştir. 1888’de Würzburg Üniversitesi’nin ünlü profesörlerinden biri de, X-Ray ışınlarını bulan ve Tıp alanında kullanımlarını sağlayan Wilhelm Conrad Röntgen olmuştur. Würzburg şehir turumuzun ardından otobüsümüze geçiyoruz ve Nurnberg’e doğru yola çıkıyoruz. Yolculuğumuzun ortalarında Franken’in en önemli merkezi olan Bamberg’i de görmeyi ihmal etmiyoruz. Bamberg’in yüzyıllardır kendilerini koruyan tarihi binalar, eşsiz köprülerle dolu bu şehirde geçirdiğimiz keyifli vaktin ardından yolculuğumuza Nurnberg’e varmak üzere devam ediyoruz. Nurnberg’e varışımızı takiben otelimize yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde.

Uçuş No: TK1587 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: İstanbul - Tarih: 25 Eylül 2024 - Saat: 08:05 - Varış: Frankfurt - Tarih: 25 Eylül 2024 - Saat: 10:15
2. Gün
Nurnberg-Rothenburg – Dinkelsbuhl-Stuttgart

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından, Bavyera eyaletine bağlı olan ve eyaletin en büyük ikinci şehri olan Nurnberg’ü tanımak için şehir turumuzu yapmak üzere otelimizden ayrılıyoruz. Şehir turumuzda ilk durağımız Nurnberg Sarayı. 11. Yüzyıldan beri kraliyet ailelerine ev sahipliği yapmış ve günümüzde hala varlığını koruyan bu heybetli yapıyı görmemizin hemen ardından 2. Dünya Savaşında bombardımana dayanabilmesiyle bilinen, ahşap bir ev olan Dürer’in evi, orijinal gravür ve ağaç baskılarıyla görenleri şaşırtıyor. Şehir turumuzu tamamlamamızın ardından otobüsümüze geçiyoruz ve Rothenburg’a doğru yola çıkıyoruz. Belki de tüm Almanya’nın en güzel ve kesinlikle en ünlü kasabası olan Rothenburg’un merkezi, günümüz Pazar yeri ve Jakob's Kilisesi dir. Rothenburg turunda; Marktplatz, St. Jakobs-Church, Rathausturm (Kasaba Binası Kulesi), Altstadt, Rathaus (Eski belediye binası), 14.yy’dan kalma Siebersturm ve Kobolzeller Tor (Kobolzeller Kapısı) görülecek yerler arasındadır. Buradaki gezimizin ardından Dinkelsbühl’e transfer oluyoruz. Roma İmparatorluğunun eski bir özgür şehri olan Dinkelsbühl’de vereceğimiz serbest zaman içerisinde misafirlerimiz şehri dilediklerince gezebilecekler. Konaklama için ise, Stuttgart’a doğru yola çıkıyoruz. Şehre varışımızı takiben otelimize yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde.

3. Gün
Stuttgart- Strazburg

Sabah otelde aldığımız kahvaltının ardından Stuttgart şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turumuzda, 10. Yüzyılda inşa edilmiş ve Württemberg Eyalet Müzesi’nin bir kısmına ev sahipliği yapan Old Castle, şehir merkezinde bulunan ve bahçeleriyle ünlü Schlossplatz gibi noktaları görmemizin ardından Strazburg’a doğru yola çıkmak üzere otobüsümüze geçiyoruz. Strazburg’a varmamızın ardından şehri keşfetmeye başlıyoruz. Fransa’nın doğusunda, Almanya’nın sınırında bulunan Alsaz Bölgesi’nin en büyük şehri olan Strazburg’da Alman-Protestan etkisi çok yoğun olarak hissedilir. Strazburg Notre Dame Katedrali, özellikle görülmeye değer noktalarındandır. Ayrıca Rhin Sarayı, Strazburg Katedrali, St. Pierre Protestan Kilisesi, Kammerzehl, Alışveriş caddeleri ve Kleber meydanı Strazburg’un popüler noktalarından. Serbest zamanın ardından otelimize geçiyoruz. Gece konaklama otelimizde.

4. Gün
Strazburg – Colmar – Kaysersberg – Riquewihr – Strasbourg

Sabah otelde aldığımız kahvaltının ardından çiçeklerle süslü balkonlarıyla, kanallarında botların süzüldüğü cıvıl cıvıl bir kent olan Colmar’ı ziyaret ediyoruz. Tarihi şehir merkezi ve “Petite Venise” bölgesi ve meşhur pastel boyalı Colmar evlerinin bulunduğu ara sokaklar, Katedral ve meydanı şehir turu esnasında görülecek yerler arasında. Gezimizin ardından Üzüm bağları yolu üzerindeki güzel bir kasaba olan Kaysersberg’e hareket ediyoruz. Ste Croix kilisesi (Romanesk portal, oyulmuş bir mihrap: nadiren eşi benzeri olmayan bir şaheser) ve kalenin hâkim olduğu müstahkem köprü (eski özgür şehir kalıntıları) çevresindeki Orta Çağ yerleşimleri göreceğimiz yerler arasındadır. Ardından Alsaz Bölgesinin hatta Fransa’nın en güzel köylerinden birisi olan Riquewihr’i keşfedeceğiz. Köyün Arnavut kaldırımlı dar ve renkli sokaklarında yürüyeceğiz. Gezimizin ardından Strazburg’a transfer oluyoruz. Varışımızın ardından dinlenmek üzere otelimize hareket ediyoruz. Konaklama otelde.

5. Gün
Strazburg -Frankfurt- İstanbul

Sabah otelde alacağımız kahvaltımızın ardından Frankfurt’a doğru yola çıkıyoruz. Frankfurt’a varışımızı takiben panoramik Frankfurt şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Hemen ardından ise Frankfurt havalimanına gitmek üzere yola çıkıyoruz. Check in işlemlerinin ardından Türk Havayollarının tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Turumuz önceden vermiş olduğunuz adrese yapılacak kişiye özel transferiniz ile sona eriyor.

Uçuş No: TK1594 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: Frankfurt - Tarih: 29 Eylül 2024 - Saat: 18:50 - Varış: İstanbul - Tarih: 29 Eylül 2024 - Saat: 22:55

Hizmetler


Paket Fiyata Dahil Hizmetler:
 • Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul - Frankfurt // Frankfurt - İstanbul gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri
 • Havalimanı vergileri
 • Kişiye özel ev-alan – ev transferleri
 • Programda otellerde oda+kahvaltı konaklama
 • 1 Gece Nurnburg’da 4* otelde konaklama
 • 1 Gece Stuttgart’da 4* otelde konaklama
 • 2 Gece Strazburg 4* otelde konaklama
 • Programda belirtilen tüm turlar
 • Covid-19 seyahat sağlık sigortası
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Yurtdışı çıkış Pulu
Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
 • Schengen Vize Ücreti (yeşil pasaporta gerekmemektedir)
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Programda belirtilmeyen turlar
 • Fazla bagaj ücretleri
 • Kişisel harcamalar
 • Bahşişler

Fiyat Bilgileri


TARİHOTELİki Kişilik Odada KişibaşıÜç Kişilik Odada KişibaşıTek Kişilik OdaÇocuk (02,00 - 11,99 Yaş)
25 Eylül 2024 | 29 Eylül 2024 4* Oteller 1.690 EUR1.690 EUR2.180 EUR-

Genel Bilgiler


Katılım Şartlar
Bu gezimiz 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur, acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

Otellerimiz
Nurnberg - 4* NH Collection Nurnberg vb.
https://www.nh-hotels.com/en/hotel/nh-collection-nuernberg-city?utm_campaign=local-gmb&utm_medium=organic_search&utm_source=google_gmb

Stuttgart - 4* Mercure Stuttgart vb.
https://all.accor.com/hotel/5424/index.tr.shtml?utm_campaign=seo+maps&utm_medium=seo+maps&utm_source=google+Maps

Strazburg - 4* Aloft Strasbourg Etoile vb.
https://www.marriott.com/en-us/hotels/sxbal-aloft-strasbourg-etoile/overview/?scid=f2ae0541-1279-4f24-b197-a979c79310b0

Vize
Umumi Pasaport                           Vize gerekli                        

Yeşil Pasaport                                Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu                         Vize gerekli değil

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir.

Vize gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizin tarafınıza ileteceği “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribata uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

Sağlık
Basel’e girişlerde Türk vatandaşlarına herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Herhangi bir ilaç kullanmanız tavsiye edilmemektedir

Uçuş Süreleri
İstanbul                        Frankfurt              3 sa 10 dk

Frankfurt                      İstanbul                3 sa 05 dk

Konaklama
Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir.

3 Kişilik odalar, otellerin uygunluğuna göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye sunulan yatak, standart yataklardan küçük olabilir. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için katılımcı 3. kişi rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir menü ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

Para Birimi
Fransa’da kullanılan para birimi Euro’dur.

Seyahatiniz için yanınıza Dolar almanızı ve bunun ufak birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneririz.

Saat Dilimi
Fransa, Türkiye’den 2 saat geridedir.

Örneğin, Türkiye’de saat 18:30 iken Fransa’da 16:30’dur.

Telefon Kullanımı
Tüm cep telefonu operatörleri, hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir.

Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için bir hırka almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

Yemek Kültürü
Modern ülkeler olarak, her damak tadına uygun yemekler bulunabilmektedir.

Elektrik
Genelde 200–220 V kullanılıyor. Priz konusunda ise genelde bir sıkıntı yaşamazsınız. Çok istisnai durumlarda cihazınız kalın girişli ise sorun olabilir.

Alışveriş
Fransa’da  alış veriş yapabileceğiniz birçok alış veriş merkezi bulunmaktadır  Ayrıca bölgeye özgü hediyelik el yapımı ürünler alınabilir.

Önemli Notlar
*
Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Gazella Turizm sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

Gazella Turizm, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Gazella Turizm, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Gazella Turizm sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.