Romantik Başkent Paris - Normandiya - Loire Vadisi Turu

Romantik Başkent Paris - Normandiya - Loire Vadisi Turu

Romantik Başkent Paris - Normandiya - Loire Vadisi Turu Eylül 2022

Romantik Başkent Paris - Normandiya - Loire Vadisi Turu

07 - 12 Eylül 2022 Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Ev Alan Ev Transfer Maksimum 20 kişi
Kişi Başı
€ 1.050 16.316 ₺
Tek Kişilik Oda Farkı:
€ 450 | 6.992 ₺
Cherbourg (Normandiya) | Paris | Tours
Romantik Başkent Paris, 2. Dünya Savaşı unutulmazlarından Normandiya ve Şatoları ile Loire Vadisi'ne eşsiz gezi...
Tüm Extra Turlar Dahil

Tüm Turlar dahil

4* Otel Seçenekleri

4* Otel Seçenekleri

5 kahvaltı dahil

5 kahvaltı dahil

REZERVASYON YAP
1.Gün
İstanbul - Paris (07/09/2022)

Siz değerli misafirlerimizle İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’nda buluşuyor; bilet, bagaj ve pasaport kontrollerinin ardından Türk Hava Yollarının TK 7764 sefer sayılı uçuşu ile saat 08:40’da Paris’e hareket ediyoruz. Yerel saat ile saat 11:35’de Paris’e varışımızın ardından şehri keşfetmeye başlıyoruz. Notre Dame Kilisesi, Opera Binası, Concorde, Vendome ve Trocadero Meydanları, Madeleine Kilisesi, Champs Elysees,Chaillot Sarayı, Eiffel Kulesi, Askeri Akademi, Napolyon’un Mozolesi ve Millet Meclisi Binası keşfedeceğimiz yerler arasındadır. Tur bitiminde otelimize transfer ve odalara yerleşme. Akşam yemeğimiz için serbest zaman. Geceleme otelimizde.

2.Gün
Paris (08/09/2022)

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Paris’i tüm gün istediğiniz gibi keşfedebilmeniz için serbest zamanınız olacak. Geceleme otelimizde.

3.Gün
Paris -Normandiya - Mont Saint Michel - Saint Malo (09/09/2022)

Kahvaltının ardından 2. Dünya savaşının cereyan ettiği Normandiya bölgesine hareket ediyoruz. Normandiya bölgesinde ilk olarak kendimizi orta çağdaymış gibi hissedeceğimiz Rouen kentini ziyaret edeceğiz. Kendine has oldukça güzel evleri ve sokakları olan Rounen’de kısa bir gezintinin ardından  yolumuza devam ediyoruz ve Seine Nehri’nin İngiliz Kanalı’na döküldüğü Honfleur’a varıyoruz. Limanda bir çok balıkçı teknelerinin gökkuşağını boyadığı bu sahil kasabasında kısa bir mola verdikten sonra Normandiya denince ilk akla gelen yerlerden biri olan Çıkarma sahili gezisi ile 2. Dünya Savaşı’na yakından tanıklık edeceğiz. Son olarak gezimizin en önemli noktalarından biri olan Mont Saint Michel’i görmek için yolumuza devam ediyoruz. Gelgit zamanları ada halini alan ve Avrupa’nın en unutulmaz noktaları arasında gösterilen Mont Saint Michel Kalesi keşfettikten sonra Saint Malo’da bulunan otelimize geçeceğiz. Akşam yemeğimiz için serbest zaman. Geceleme otelimizde.

4.Gün
Mont Saint Michel - Loire Vadisi - (10/09/2022)

Kahvaltının ardından Normandiya bölgesinden ayrılıyor, Fransa Krallarının ve derebeylerinin, zengin yaşamlarını gözler önüne seren Loire Vadisi’nde kendimizi kral gibi hissetmek için yola koyuluyoruz. Loire Vadisinde ilk durağımız UNESCO dünya mirası listesinde de yer alan Azay le Rideau Şatosu. 15 yy da inşa edilen Şato, Indre nehrinin ortasında bir adanın üzerinde yer almaktadır. Bu özel şatoyu ziyaret ettikten sonra Chenonceau Şatosu için yolumuza devam edeceğiz. Fransız krallarının ikamet ettiği bu özel şatoyu inceledikten sonra şatonun bahçelerinde bir nefes molası vereceğiz. Ardından bir zamanlar Fransız kralların gözde bir yerleşim yeri olan ve son olarak Leonardo da Vinci’nin konağı olarak kullanılan Amboise  Şatosu’da keşfedip bugünlük turumuzu noktalayacağız. Joue Les Tours bulunan otelimize transfer. Akşam yemeğimiz için serbest zaman. Geceleme otelimizde.

5.Gün
Loire Vadisi - Tours - Paris (11/09/2022)

Kahvaltının ardından otelimizden check out işlemlerimizi gerçekleştirip sanat ve tarih kokan Tours’u keşfetmek üzere yola çıkacağız. Tours’da kısa bir yürüyüşle şehri gezdikten sonra başka bir şatoyu görmek üzere Tours’dan ayrılıyoruz. Dört farklı mimari stile sahip ve Blois’in merkezinde yer alan ve ayrıca bir sergi sahasına da sahip olan Blois şatosunu inceleyeceğiz. Blois Şatosu çok geniş ve büyük olmasına ragmen bir çok alan ziyarete kapalıdır. Yine de kendinizi bir kral gibi hissedebilirsiniz. Blois şatosunu gezdikten sonra Beauregard Şatosu’nu görmek için turumuza devam ediyoruz. Beauregard Şatosu 16. yy da inşa edilen bir Rönesans şatosudur. Muhteşem bir bahçenin içinden yürüyerek şatonun içine gireceğiz. Ayrıca şatoda yer alan 367 portrenin arasında, Kanuni’nin, Barbaros Hayrettin’in, I. Selim’in ve II. Selim’in de portreleri yer almaktadır. Şatoları gezip, anılar biriktirip Paris’te bulunan otelimize varmak üzere yolumuza devam ediyoruz. Akşam yemeğimiz için serbest zaman. Geceleme otelimizde.

6.Gün
Paris - İstanbul (12/09/2022)

Kahvaltının ardından Paris’e son bir kez daha selam vermek için serbest zamanımız olacak. Rehberimizin belirlediği saatte dönüş yolu için havaalanına transfer oluyoruz. Türk havayollarının TK 7765 tarifeli seferi ile saat 12:30’da İstanbul’a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 16:55’de İstanbul'a varışımızın ardından turumuz sona eriyor. Bir sonraki turumuzda görüşmek üzere..

TUR ROTASI

+Dünya’nın en fazla turist çeken yerlerinden biri olan Paris’i Eyfel kulesinden Notre Dame Kilisesine kadar  keşfediyoruz.

+2. Dünya Savaşı’nda en kilit noktalardan biri olan Normandiya’ya yakından tanıklık edeceğiz.

+Avrupa’nın en unutulmaz noktaları arasında gösterilen Mont Saint Michel Kalesini göreceğiz.

+Fransa Krallarının ve derebeylerinin zengin yaşamlarını gözler önüne seren Loire Vadisi’nde Azay le Rideau, Chenonceau, Blois ve Beauregard gibi şatoları  yakından görüp, kendimizi krallar gibi hissedeceğiz.

+Leonardo da Vinci’nin konağı olarak kullanılan Amboise  Şatosu’nu yakından inceleyeceğiz.

Sağlıklı Seyahat Politikamız
Tura katılan misafirlerimizden, sağlık bakanlıkları tarafından onaylanmış çift aşı ibrazını veya son 3 ay içerisinde Covid-19 hastalığını geçirmiş olma zorunluğunu arıyoruz. Turlarımızda görev yapan, rehberimiz, yerel rehberimiz, araç şoförleri ve muavinlerimiz de çift aşılıdır.İlgili ülkelerin Sağlık Bakanlıklarının belirlediği ek PCR ve kabul edilen aşı markalarının en güncel hallerinin takip edilmesi gerekmektedir.

 

Gezi Zamanlaması
Fransa'yı ziyaret etmek için en iyi zamanlar ilkbahar (Nisan-Mayıs), yaz (Haziran-Ağustos) ve sonbahardır (Eylül-Ekim).

Bölgesel farklılıklar olmasına rağmen Fransa ılıman sıcaklıklara sahiptir: güneyde Akdeniz iklimi ve kuzeyde Manş Denizi yakınında daha yağışlı hava vardır. Ağustos ayında ülkenin çoğu güneydeki güneş ışığını kovalamak için kapanır.

Kış, Paris'i keşfetmek için tercih ettiğimiz zamanlardan biridir, çünkü kalabalıklar daha azdır, ancak restoranlar yerel halkla hala canlıdır.

 

Bu Tur Kimler İçin Uygun?
Paris’i adım adım keşfetmenin yanı sıra Fransa’nın daha az bilinen Normandiya bölgesi ile Loire Vadisinde bulunan birbirinden önemli şatolarını keşfetmek isteyen gezginler için kaçırılmaması gereken bir gezi sizleri bekliyor olacak.

 

Vize Bilgileri
Schengen Bölgesi’ne mensup ülkelerdendir. Umuma Mahsus Pasaport (Bordo Pasaport) hamilleri vizeye tabidir. Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri ise anılan ülkeye yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır.

 

Uçuş Süreleri
İstanbul ile, ülkenin başkenti olan Paris arası uçuş süresi yaklaşık olarak 3 saat 40 dakikadır.

 

Para Birimi
Fransa Euro Bölgesi ülkelerindendir. Seyahatiniz için yanınıza Euro almanızı ve bunun ufak birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneririz.

 

Saat Dilimi
Türkiye ile Fransa  arasında -1 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken Fransa’da  saat 11.00'dir.

 

Telefon Kullanımı
Tüm cep telefonu operatörleri, hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir.

 

Gezi İçin Alınabilecek Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve akşamları için ince bir mont almanızı öneririz. Yağmur ihtimaline karşı bir yağmurluk ve şemsiye de getirebilirsiniz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

 

Yemek Kültürü
Fransız Mutfağı dünyada en çok bilinen mutfak kültürlerinden biridir. Gidilecek şehirlerde bu mutfağın en güzel örneklerini bulacağınız gibi dünya mutfaklarından örnekler sunan restoranları da kolaylıkla bulabilirsiniz. Ancak dünyaca ünlü Fransız peynirlerini denemeden dönmemenizi öneririz.

 

Elektrik
Fransa’da elektrik 220/230 volttur ve E tipi ikili kalın yuvarlak prizler kullanılmaktadır.

 

Alışveriş
Fransa’da alışveriş imkânları son derece geniş bir yelpazeye yayılmıştır. Size ülkeyi anımsatacak ufak hediyelik eşyalardan, dünyaca ünlü markalara kadar her şeyi bulabilirsiniz.

 

Önemli Not
Bu turumuza yalnızca 14 yaş üstü misafirlerimizi kabul edebiliyoruz.

*Pasaport sürelerinin, tur bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliğinin bulunması ve en az iki boş sayfanın olması gerekmektedir.*

Fiyata Dahil Hizmetler
* Ev – alan – ev transferi de dahil olmak üzere programda belirtilen tüm transferler
* Türk Hava Yolları ile İstanbul (Sabiha Gökçen) – Paris – İstanbul (Sabiha Gökçen) ekonomi sınıf uçak bileti ve bu bilete ilişkin alan vergileri,
* Programda belirtilen tüm transferler,
* Özel araçlar ile programda belirtilen tüm geziler,
* 4* otelde oda kahvaltı konaklama,
* Geziler esnasında gerekli olan tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri,
* Gazella Turizm profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri,
* Yurtdışı çıkış harcı ve Seyahat sigortası.

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
* Vize Ücreti,
* Öğle ve akşam yemekleri,
* Yemekler esnasında alınacak içecekler,
* Fazla bagaj ücretleri,
* Kişisel harcamalar.

Otel Listesi

Bu turdaki otellerin listesini aşağıda görebilirsiniz.

4* Mercure Paris La Defense vb

https://all.accor.com/hotel/1546/index.tr.shtml

 

4*  Mercure Saint Malo Front de Mer vb

https://all.accor.com/hotel/3225/index.tr.shtml

 

4*  Mercure Tours Nord vb

https://all.accor.com/hotel/1572/index.tr.shtml