Le Havre - Cherbourg (Normandiya) - Tours - Paris - Caudebec-En-Caux-Normandy Beaches
Romantik Başkent Paris, 2. Dünya Savaşı unutulmazlarından Normandiya ve Şatoları ile Loire Vadisi'ne eşsiz gezi...
2 Akşam Yemeği Dahil

2 Akşam Yemeği Dahil

Tüm Turlar Dahil

Tüm Turlar Dahil

4 Yıldız Oteller

4 Yıldız Oteller

1 Kişilik Fiyat
1.690 EUR

2 Yetişkin Fiyatı
3.380 EUR
69.922 TL
Taksit Seçenekleri

Tur Programı


1. Gün
İstanbul – Paris – Gıverny – Honfleur – Le Havre

Turumuz kişiye özel aracın sizi adresinizden alması ile başlıyor. İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali'nde buluşarak, check-in işlemlerimizi tamamlıyor ve Türk Havayollarının tarifeli seferi ile Paris uçuşunu gerçekleştiriyoruz. Varışımızın ardından bizi bekleyen aracımız ile Giverny’e hareket edeceğiz. Giverny’de vereceğimiz yemek molası ardından yine burada bulunan ünlü impresyonist ressam Claude Monet’in evini ve kendi tasarladığı muhteşem bahçelerini geziyoruz. Gezimizin ardınddan Honfleur’ı keşfetmek üzere yola çıkıyor ve varışımız ile bu güzel tarihi şehri yürüyerek geziyoruz. Burada tarihi limanda bulunan bir çok restoran ve cafe’de Normandiya’ya ait taze deniz ürünlerini Calvados şarapları eşliğinde tadabilirsiniz. Tur bitiminde Le Havre’de bulunan otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Uçuş No: TK 1821 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: İstanbul - Tarih: 10 Ekim 2023 - Saat: 07:00 - Varış: Paris - Tarih: 10 Ekim 2023 - Saat: 09:40
2. Gün
Le Havre – Arromanches (Çıkartma Sahilleri) – St.Mıchel – St.Malo

Sabah kahvaltısı sonrası 1944 yılında Müttefikler tarafından gerçekleştirilen Normandiya Çıkartması’nın en önemli savaş alanlarını keşfediyoruz. Arromanches bu gezideki ilk durağımız. Bölgedeki tüm limanların Almanlar tarafından kontrol ediliyor olması Winston Churchill’i Normandiya kıyılarında yapay bir liman yapma fikrine iter. İngiltere’de bu amaçla yapılan 115 beton duba gemiler ile çekilerek bölgeye getirilir. 6 haziran 1944 tarihinde dubaları İngiltere’den getiren gemiler koyda batırılarak yapay bir mendirek oluşturulur. Dubalar gemilerin yanaşması ve yükü boşaltması için konumlanır ve deniz üzerinden yüzen köprüler ile karaya her türlü mühimmat ve tıbbi malzemenin sevki gerçekleştirilir. Bu mühendislik harikası proje bir anlamda müttefiklere zaferi getirecek yolu açar. Bu gezilerimizin yanı sıra aynı zamanda Arromanches’de çıkartma müzesini ziyaretimizi gerçekleştirip, sonrasında UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde bulunan Mont St. Michel'e hareket edeceğiz. Körfezin ortasındaki kayalık bir ada üzerinde kurulu ve Ortaçağ’dan beri bir haç yeri olan Mont St. Michel, şaşırtıcı medcezir olayının en iyi gözlemlenebildiği yerlerden biridir. Ada’ya özel otobüsler ile geçtikten sonra daracık eski sokakların içerisinden yürüyüp Benedikten manastırını dışarıdan görüyoruz. Vereceğimiz serbest zamanda daracık sokaklardaki dükkanları gezebilir ve ünlü omletinin tadına bakabilirsiniz. St.Michel sonrası sahilden Le Vivier Sur Mer üzerinden, St.Malo’ya varıyoruz. Bir zamanların korsan yatağı olan etrafı surlar ile çevrili tarihi şehirde yapacağımız yürüyüşün ardından gece kalacağımız otelimize geçiyoruz. Konaklama otelimizde.

3. Gün
St.Malo – Dınan – Chateaux Vıllandry - Tours

Sabah kahvaltısı sonrası yarım saatlik bir yolculuk ardından Bröton kasabası Dinan’a varıyoruz. Sıra dışı bir coğrafyaya sahip olan Dinan aynı zamanda kerpiç ve ahşaptan yapılma evleriyle ünlüdür. Dinan’da vereceğimiz kahve molası sonrası, olağan üstü peyzaja sahip bahçeleri ile ünlü Villandry şatosuna gidiyoruz. 1906 yılında Joachim Carvallo tarafından satın alınan Villandry şatosuna varıyoruz. Günümüzde aynı aile tarafından özel olarak işletilen şatoda, Napoleon Bonapart’ın kardeşi Jerome Bonapart’ın yatak odası, mutfak ve yemek salonu görülmeye değer. Şatonun muhteşem güzellikteki bahçelerini gezdikten sonra, Tours şehrine hareket ediyor ve varışın ardından otele yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde.

4. Gün
Tours – Chateaux Chenonceau – Amboıse – Parıs

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Loire vadisinin incisi olarak kabul edilen Chenonceau şatosuna gidiyoruz. Cher nehri üzerinde bulunan şato aynı zamanda Hanımlar Şatosu olarak’da biliniyor. İlk olarak bir kale olarak 11.yy’da inşaatına başlanılan şato 1547 yılında I.François’in ölümüyle II.Henry’e geçer. II.Henry şatoyu metresi Diane de Poitiers armağan ettikten sonra Diane tarafından nehrin karşı tarafına inşa edilen bir köprü ile bir anlamda av şatosuna çevrilir. II.Henry’nin ölümünden sonra karısı Catherine De Medicis tarafından alınan şatoda Poitiers’in izlerini silmek için köprünün üzerine inşa edilen ilave bina ile bugün ki görünümüne kavuşur. Medicis İtalya’dan getirdiği mobilyalar ile kendi zevkine göre tekrar döşer. Özellikle mutfakları göz alıcı olan şatodaki iki büyük bahçe adını II.Henry’nin karısı Catherine ve metresi Diane’den alır. Chenonceau sonrası yarım saatlik bir yolculuk ardından Amboise şehrine geçiyoruz. Amboise şatosu, etrafı gören yüksek bir tepeye inşa edilmiş şato yıllarca şehrin savunması için kullanılmış. 1516 yılında I.François tarafından baş ressam ve mühendis olarak davet alan Da Vinci öldüğü 1519 yılına kadar burada yaşar. Şatonun bahçesinde yer alan gotik stildeki Saint Hubert şapeli kendisinin gömüldüğü yerdir. Özellikle kale duvarları üzerinden Amboise şehrinin manzarası muhteşem. Gezi bitiminde Paris’e hareket ediyor ve otele yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde.

5. Gün
Parıs

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Öncelikle şehrin doyumsuz manzarasını izlemek için, Paris'in olduğu kadar Fransa’nın da sembolü olan Eiffel Kulesi’ni ziyaret ediyor ve kuleye çıkıyoruz. Paris’i panoramik olarak gördükten sonra, tekne ile Seine Nehri keşfetmek üzere ayrılıyoruz. Paris’in en muhteşem binalarını yakından görecek, Seine Nehri’nin köprülerinin altından geçerek unutulmaz anlar yaşayacaksınız. Bu tekne gezisi sırasında görülecek yerler arasında Amerikan Kilisesi, Millet Meclisi, Dışişleri Bakanlığı, Orsay Müzesi, Cité Adası, Notre Dame Katedrali, Adliye Sarayı, Conciergerie Hapishanesi, Belediye Sarayı, Modern Sanatlar Müzesi ve Louvres Sarayı bulunmakta. Nehir gezisi sonrası şehrin en ilgi çeken merkezlerinden biri olan hareketli Pigalle Semti’nden geçerek, günümüzde halen bohem yaşamın devam ettiği Ressamlar Tepesi adıyla bilinen Montmartre Tepesi’ne çıkacağız. Burada Sacré-Coeur’ü (Adaklar Kilisesi) gördükten sonra, Ressamlar Meydanı’nda portrenizi yaptırmak ve yemek için serbest vaktiniz olacak. Ressamlar Tepesi gezisinin ardından ünlü Champs Elysees caddesinden geçeceğiz. Akşam yemeğini yerel restoranda alacağız. Yemek sonrası otelimize transfer ve serbest zaman.

6. Gün
Paris – İstanbul

Kahvaltının ardından rehberimizin belirleyeceği saate kadar serbest zaman. Ardından Paris havalimanına transfer olacağız. Türk Havayollarının tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuş. Turumuz önceden vermiş olduğunuz adrese yapılacak kişiye özel transferiniz ile sona eriyor.

Uçuş No: TK 1828 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: Paris - Tarih: 15 Ekim 2023 - Saat: 19:55 - Varış: İstanbul - Tarih: 16 Ekim 2023 - Saat: 00:05

Hizmetler


Paket Fiyata Dahil Hizmetler:
 • Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul - Paris – İstanbul gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri
 • Havalimanı vergileri
 • Kişiye özel ev-alan – ev transferleri
 • Programda otellerde kahvaltı dâhil konaklama
 • 2 akşam yemeği
 • Programda belirtilen tüm turlar
 • Eiffel Kulesine çıkış ücretleri (2.kat)
 • Covid-19 seyahat sağlık sigortası
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Yurtdışı çıkış harcı
Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
 • Schengen Vize Ücreti ( yeşil pasaporta gerekmemektedir )
 • Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri
 • Programda belirtilmeyen turlar
 • Yemekler esnasında alınacak içecekler
 • Fazla bagaj ücretleri
 • Kişisel harcamalar

Fiyat Bilgileri


TARİHOTELİki Kişilik Odada KişibaşıÜç Kişilik Odada KişibaşıTek Kişilik OdaÇocuk (02,00 - 11,99 Yaş)
20 Nisan 2023 | 26 Nisan 2023 4* Oteller 1.690 EUR1.690 EUR2.280 EUR-
10 Ekim 2023 | 16 Ekim 2023 4* Oteller 1.690 EUR1.690 EUR2.280 EUR-

Genel Bilgiler


Otellerimiz
Le Havre: 4**** Novotel Le Havre vb.
https://all.accor.com/hotel/5650/index.tr.shtml

St Malo: 4**** Mercure Saint Malo Balmoral vb.
https://www.balmoral-saintmalo.fr/

Tours: 4**** Novotel tours centre gare vb.
https://all.accor.com/hotel/A312/index.tr.shtml?utm_campaign=seo+maps&utm_medium=seo+maps&utm_source=google+Maps

Paris:4**** Novotel Paris Centre Tour Eiffel vb.
https://www.novotel-paris-toureiffel.com/

Gezi Zamanlaması
Fransa'yı ziyaret etmek için en iyi zamanlar ilkbahar (Nisan-Mayıs), yaz (Haziran-Ağustos) ve sonbahardır (Eylül-Ekim).

Bölgesel farklılıklar olmasına rağmen Fransa ılıman sıcaklıklara sahiptir: güneyde Akdeniz iklimi ve kuzeyde Manş Denizi yakınında daha yağışlı hava vardır. Ağustos ayında ülkenin çoğu güneydeki güneş ışığını kovalamak için kapanır.

Kış, Paris'i keşfetmek için tercih ettiğimiz zamanlardan biridir, çünkü kalabalıklar daha azdır, ancak restoranlar yerel halkla hala canlıdır.

 

Bu Tur Kimler İçin Uygun?
Paris’i adım adım keşfetmenin yanı sıra Fransa’nın daha az bilinen Normandiya bölgesi ile Loire Vadisinde bulunan birbirinden önemli şatolarını keşfetmek isteyen gezginler için kaçırılmaması gereken bir gezi sizleri bekliyor olacak.

 

Vize Bilgileri
Schengen Bölgesi’ne mensup ülkelerdendir. Umuma Mahsus Pasaport (Bordo Pasaport) hamilleri vizeye tabidir. Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri ise anılan ülkeye yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır.

 

Uçuş Süreleri
İstanbul ile, ülkenin başkenti olan Paris arası uçuş süresi yaklaşık olarak 3 saat 40 dakikadır.

 

Para Birimi
Fransa Euro Bölgesi ülkelerindendir. Seyahatiniz için yanınıza Euro almanızı ve bunun ufak birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneririz.

 

Saat Dilimi
Türkiye ile Fransa  arasında -1 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken Fransa’da  saat 11.00'dir.

 

Telefon Kullanımı
Tüm cep telefonu operatörleri, hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir.

 

Gezi İçin Alınabilecek Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve akşamları için ince bir mont almanızı öneririz. Yağmur ihtimaline karşı bir yağmurluk ve şemsiye de getirebilirsiniz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

 

Yemek Kültürü
Fransız Mutfağı dünyada en çok bilinen mutfak kültürlerinden biridir. Gidilecek şehirlerde bu mutfağın en güzel örneklerini bulacağınız gibi dünya mutfaklarından örnekler sunan restoranları da kolaylıkla bulabilirsiniz. Ancak dünyaca ünlü Fransız peynirlerini denemeden dönmemenizi öneririz.

 

Elektrik
Fransa’da elektrik 220/230 volttur ve E tipi ikili kalın yuvarlak prizler kullanılmaktadır.

 

Alışveriş
Fransa’da alışveriş imkânları son derece geniş bir yelpazeye yayılmıştır. Size ülkeyi anımsatacak ufak hediyelik eşyalardan, dünyaca ünlü markalara kadar her şeyi bulabilirsiniz.

 

Önemli Not
Bu turumuza yalnızca 14 yaş üstü misafirlerimizi kabul edebiliyoruz.

*Pasaport sürelerinin, tur bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliğinin bulunması ve en az iki boş sayfanın olması gerekmektedir.*

 

Yorumlar

0
Toplam 0 Yorum
0 Ortalama Puan
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0

Bu tur için henüz yorum bulunmamakta.