Lyon - Arles - Macon - Avignon
Avrupa'yı bir de Nehirden gezin.
Gemide Tam Pansiyon Konaklama

Gemide Tam Pansiyon Konaklama

Türkçe Rehberli

Türkçe Rehberli

Sigorta Dahil

Sigorta Dahil

Kesin Kalkış

Kesin Kalkış

1 Kişilik Fiyat
1.999 EUR

2 Yetişkin Fiyatı
3.998 EUR
146.941 TL
Son 2 kişi

Tur Programı


1. Gün
İstanbul - Lyon

Turumuz kişiye özel aracın sizi adresinizden alması ile başlıyor. İstanbul Yeni Havalimanı, Dış Hatlar Terminali Türk Havayolları kontuarı önünde belirlenen saatte buluşuyoruz. Check-in ve pasaport işlemleri sonrası Türk Havayolları'nın, tarifeli seferi ile Lyon'a hareket. Lyon'a varışımızı takiben havalimanında bizleri bekleyen aracımız Fransa’nın en güzel kasabalarından biri olan Orta Çağ’dan kalma Perouges kasabasını ziyaret ediyoruz. Gezimizin ardından Lyon limanında bulunan gemimize transfer. Gemiye check-in yaptıktan sonra, kabinlere yerleşiyor ve ardından serbest zaman veriyoruz. Gemimiz 22.00'de hareket edecektir. Akşam yemeği ve konaklama gemimizde.

Uçuş No: TK 1807 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: İstanbul - Tarih: 24 Ekim 2024 - Saat: 07:15 - Varış: Lyon - Tarih: 24 Ekim 2024 - Saat: 09:40
2. Gün
Macon

Gemimiz Mâcon limanına saat 06.00’da yanaşacaktır. Kahvaltı sonrası arzu eden misafirlerimiz rehberimizin opsiyonel olarak düzenleyeceği Macon Bölgesi ve Beaujolais müzesi turuna katılabilirler. Turumuzda uçsuz bucaksız ve muhteşem manzaralar eşliğinde üzüm bağlarının arasından yol alacak, tüm dünyada markalaşmış Beaujolais yerel içeceklerinin yetiştirildiği Solutré ve Pouilly bölgelerini panoramik olarak keşfedeceğiz. Gezimizden sonra öğle yemeğimizi almak üzere gemimize transfer oluyoruz. Yemeği takiben Duboeuf ailesinden Monsieur Georges Duboeuf tarafından eski Romaneche-Thorins tren garının 1993 yılında müzeye dönüştürülmesi ile Beaujolais yerel içeceklerinin üretildiği ünlü bir imalathaneyi gezerek Fransa’nın “en Fransız” yerel içeceklerini tanıyacak, tadım yapma fırsatını bulacağız. Gezimizin ardından gemimize transfer. Macon limanından gemimizin hareket saati 18.00’dir. Akşam yemeği ve konaklama gemide olacaktır.

3. Gün
Chalon Sur Saone - Tournus

Gemimiz Chalon Sur Saone limanına saat 01:00’da yanaşacaktır. Kahvaltı sonrası arzu eden misafirlerimiz rehberimizin opsiyonel olarak düzenleyeceği Beaune kasabası & hotel dieu müzesi ve Cormatin şatosu turuna katılabilirler. Beaune kasabası, gerek mimarisi gerekse “patisserie” ve cafe’leriyle etkileyici ve defalarca gitseniz dahi hiç sıkılmayacağınız, meşhur üzüm bağlarıyla çevrili bölgede olan özel bir kasabadır. Kasaba ziyaretimizden sonra, mutlaka görülmesi gereken yerlerden birisi olan ve 15. yy’dan kalma “Hotel Dieu” Müzesini keşfedeceğiz. Harika mimarisi ve bir kısmı korunmuş iç dekoruyla gezerken keyfine doyamayacağınız bu tarihi bina, kasabanın tam da göbeğinde yer alıyor. Sonrasında serbest zaman, Burgonya Bölgesi içecekleri, hardalları gibi yerel ürünleri bulabileceğiniz birçok dükkan karşınıza çıkacak. Gezimizin ardından öğle yemeğimizi almak üzere gemimize transfer oluyoruz. Öğle yemeğimizi gemide aldıktan sonra, takriben 40 dakikalık mesafedeki 17.yy’dan kalma, bölge markizlerinin güç ve ihtişam timsali olarak inşa ettirdikleri Cormatin Şatosunu gezeceğiz, o dönemin aristokratik hayat tarzı hakkında bilgilerimizi tazeleyecek ve bahçelerinde vakit geçireceğiz. Daha sonra Tournus'da bizleri bekleyen gemimize dönüş. Gemimiz öğleden sonra Tournus limanına gitmek için 14:30’da hareket edecektir.( Tura katılmayan misafirlerimiz gemide seyir halinde olacaktır.) Tournus limanına varış saati 17:30’dur. Buradan 19:30’da hareket edecektir. Akşam yemeği ve konaklama gemimizde.

4. Gün
Lyon

Gemimiz Lyon limanına sabah saat 07:00’da yanaşacaktır. Kahvaltı sonrası arzu eden misafirlerimiz rehberimizin düzenleyeceği Lyon Yürüyüş Turuna katılabilirler. Gemimiz bu limandan saat 12.00’de hareket edecektir. Öğle ve akşam yemeklerini seyir esnasında alacağız. Konaklama gemimizde.

5. Gün
Avignon

Gemimiz Avignon limanına sabah saat 09:00’da yanaşacaktır. Kahvaltı sonrası arzu eden misafirlerimiz rehberimizin opsiyonel olarak düzenleyeceği baux de provence ve carrieres de lumieres show’u/sergisine katılabilirler. Avignon’a 40 km mesafedeki Baux Köyü, yakınındaki “Carrieres de Lumiere” adı verilen ve yapılan düzenlemelerle interaktif bir müzeye dönüştürülen ve ünlü Fransız sinema yönetmeni Jean Cocteau tarafından keşfedilen bu eski taş ocağında Cocteau 1960 yılında Orphee’nin Vasiyeti filminin çekimi ve bu vesile ile bu gözlerden uzak kalmış terk edilmiş ocağı tüm dünyaya tanıtmayı başarmıştır. İçeriye girer girmez bizleri büyüleyecek bu ortamda zamanın nasıl geçtiğini anlayamayacağız. Öğle yemeğimizi gemiden yanımıza getirdiğimiz kumanyalarımız ile alacağız. Ziyaretimizi takiben hemen yanımızdaki Provence deyince olmazsa olmazlardan sayılan tipik Provence köyü olan BAUX köyüne gidiyoruz. Tepelere konuşlanmış küçük ama tarihi dokusuyla nefes kesen ve ismini bir zamanlar çıkarılan Boksit madeninden alan Baux, köyünün labirenti andıran ufak ve dar sokaklarında butik mağazalar, minik kafeler arasında gezeceğiz. Gezimizi takiben gemimize transfer oluyoruz. Akşam yemeğimizden sonra gemimiz Avignon’dan saat 19:00’da hareket edecektir.

6. Gün
Arles

Gemimiz sabah saat 00:01’da Arles limanına yanaşacaktır. Kahvaltı sonrası arzu eden misafirlerimiz rehberimizin opsiyonel olarak düzenleyeceği St. remy de provence - Aix en Provence turuna katılabilirler. Turumuzda Provence Bölgesi’nin en fazla gezilen köylerinden birine doğru yola çıkıyoruz. St Remy de Provence’de şehri tanıyıp, bölgeyi keşfediyoruz. Gezimizden sonra öğle yemeğimizi almak için gemiye transfer oluyoruz. Akabinde bölgenin Avignon’dan sonraki en büyük şehri olan, suların ve sanatın şehri olarak anılan Aix en Provence’a doğru yola çıkıyoruz. Burada da modern resmin babası olarak anılan Cezanne’ın izlerini takip edecek, Fransa tarihine yön vermiş Emile Zola’yı hatırlayacağız. En eski kısımlarının dar sokaklarını gezerek şehri keşfedecek, Ana caddesi üzerinde alışveriş yapma olanağı bulacağız. Gemimiz saat 18.30’da Arles’dan hareket edecektir. Akşam yemeği ve geceleme gemimizde yapılacaktır.

7. Gün
Chateauneuf du Rhone - Le Pouzin

Gemimiz Chateauneuf Du Rhone limanına saat 04:30’da yanaşacaktır. Le Pouzin limanına gitmek için buradan saat 08:30’da hareket edecektir. (Tura katılmayan misafirlerimiz gemide seyir halinde olacaklardır.) Kahvaltının ardından, arzu eden misafirlerimiz rehberimizin opsiyonel olarak düzenleyeceği Grignan köyü & trüf mantarı çiftliğinde mantar avı ve bölgenin yerel içeceği eşliğinde mantar tadımı turuna katılabilirler. Lavanta tarlaları ile çevrili, Fransa’nın güneydoğusundaki en tarihi köylerden biri olan Grignan’a doğru yola çıkıyoruz. Sarp kayalıkların eteğine kümelenmiş evleri ve dar sokaklarıyla Grignan köyü, 12.yy’dan kalma şatosu, çınarların gölgelendirdiği çeşmeleri, üzümden yapılan yerel içeceği, peyniri, değerli trüf mantarları ile nam salmış. Romantik Madame Sevignet’ye dair dinleyeceğimiz hikâyeler bu tipik Provence köyü gezimize ayrıca renk katacak. Gemimiz Le Pouzin limanına saat 12:30’da yanaşacaktır. Öğle yemeğimizi almak üzere gemimize transfer olacağız. Le Pouzin den hareket saati 14:00’dır. Akşam yemeği ve konaklama gemimizde.

8. Gün
Cenevre- İstanbul

Gemimiz sabaha karşı saat 02.00’de Lyon limanına yanaşacaktır. Kahvaltı sonrası gemiden çıkış işlemlerinin ardından ve Lyon şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Öğleden sonra havalimanına transfer oluyoruz. Check-in ve Pasaport kontrolü sonrası Türk Havayolları’nın tarifeli seferi ile saat İstanbul Yeni Havalimanına hareket. İstanbul’a varışımızın ardından turumuz önceden vermiş olduğunuz adrese yapılacak kişiye özel transferiniz ile sona eriyor.

Uçuş No: TK 1808 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: Lyon - Tarih: 31 Ekim 2024 - Saat: 11:40 - Varış: İstanbul - Tarih: 31 Ekim 2024 - Saat: 16:55

Hizmetler


Paket Fiyata Dahil Hizmetler:
 • Türk Havayolları ile İstanbul (IST) - Lyon (LYS) gidiş-dönüş parkurunda ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Kişiye özel ev-alan – ev transferleri
 • Havalimanı vergileri & Gemi liman vergiler
 • Covid-19 ve İptal Teminatlı Seyahat & Sağlık Sigortası (Seyahatin Türkiye dışında başladığı andan itibaren geçerlidir.)
 • 2017 Yapımı, 5*Deluxe Nehir gemisi Amadeus Provence, 7 gece tam pansiyon konaklama (Tam pansiyon dahilindeki servis gemiye biniş günü Akşam yemeği ile başlayıp, gemiden iniş günü kahvaltı ile son bulmaktadır)
 • Havalimanı transferleri (Gemiye biniş günü ve gemiden iniş günü)
 • Gemide canlı müzik ve aktiviteler
 • Gemide tüm gün kahve & çay istasyonu ve beş çayı ikramları
 • Hoşgeldiniz Kokteyli
 • Kaptan’ın Gala Kokteyli, Gala Özel Menüsü
 • Geminin ilk ve son günü bagaj taşıma servisi
 • Profesyonel Türkçe rehberlik
 • Turist şehir vergileri
 • TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası
 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli
 • Perouges Kasabası Turu
 • Lyon Yürüyüş Turu
 • Lyon Şehir Turu
Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
 • Vize ücreti ve hizmet bedeli
 • İç hat bağlantı bileti
 • Gemi Personel Servis Ücreti (Gecelik kişi başı 11 Euro’dan hesaplanarak, toplamda kişi başı 77 Euro olarak oda hesabınıza eklenecektir)
 • Gemide alkollü ve alkolsüz tüm içecekler
 • Gemi veya rehber tarafından organize edilecek opsiyonel turlar
 • Her türlü kişisel harcamalar
 • Fiyata dahil hizmetlerde belirtilmemiş müze ve ören yerleri girişleri
 • Covid-19 Seyahat & Sağlık Sigortası Sür primi (65+ yaş ve üzeri misafirler için)
 • Şoför tipleri 5-10 Euro / kişi başı (isteğe bağlı)

Fiyat Bilgileri


TARİHOTELİki Kişilik Odada KişibaşıÜç Kişilik Odada KişibaşıTek Kişilik OdaÇocuk (02,00 - 11,99 Yaş)
24 Ekim 2024 | 31 Ekim 2024 Dış Kabin Son 1 Oda1.999 EUR-3.598 EUR-
24 Ekim 2024 | 31 Ekim 2024 Orta Kat French Balkonlu Kabin (B4) DOLU2.099 EUR-3.798 EUR-
24 Ekim 2024 | 31 Ekim 2024 Orta Kat French Balkonlu Kabin (16m²) DOLU2.199 EUR-3.898 EUR-
24 Ekim 2024 | 31 Ekim 2024 Üst Kat French Balkonlu Kabin DOLU2.299 EUR-4.098 EUR-
24 Ekim 2024 | 31 Ekim 2024 Üst Kat Gerçek Balkonlu Suite Kabin DOLU2.499 EUR-4.398 EUR-

Genel Bilgiler


AMADEUS PROVENCE GEMİSİ ÖZELLİKLERİ

https://www.lueftner-cruises.com/en/our-amadeus-fleet/detail/amadeus-provence.html

2017 yılında seferlerine başlayan gemi, 110 metre, 70 kabin / 140 yolcu kapasitelidir. Tüm kabinlerde; oturma alanı, Tv, wi-fi hizmeti, kasa, saç kurutma makinası vb hizmetler bulunmaktadır.

 Kapsamlı restoran ve Panorama-Bar, geçen nehir manzaralarının muhteşem manzarasını sunar ve açık, cam korumalı Nehir Terası, hava nasıl olursa olsun açık havada dinlenmenizi sağlar.

 Buna ek olarak, AMADEUS Provence, AMADEUS filosunun yüzme havuzlu bir havuz güvertesi ve güneşte gemide dinlenerek saatler geçirebileceğiniz Lido Bar'ı içeren ilk gemisidir. Yolcu gemisinin lüks düzeni ve donanımı, özenli gemi içi hizmetimizle tamamlanır. Mürettebat, AMADEUS Provence'taki deneyiminizin unutulmaz olmasını sağlamak için rahatınızı görecek ve tipik Avusturya konukseverliği ile her dileğinizi yerine getirecektir.

Katılım Şartları

Bu gezimizde kişi katılım şartı yoktur. Gemi şirketi tarafından olası parkur ve tarih değişikliği halinde tur yeni güzergahı ile devam eder.

Vize

Umumi Pasaport                              Vize gerekli           (Schengen Vizesi)

Yeşil Pasaport                                  Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu                            Vize gerekli değil

Sağlık

Nehir Cruise gemilerinde uzman doktorların ve tıbbi personelin hizmet verdiği, donanımlı Sağlık Merkezi bulunmaz. Acil durumlarda resepsiyon en yakın sağlık kuruluşundan çok kısa süre içerisinde sağlık ekiplerini gemiye çağırır. Bu tür sağlık hizmetleri ücretlidir. Sağlık sigortanız bu konuda destek olacaktır.

Gemi yolculuğunuz esnasında alacağınız yemeklerde sağlığınızı tehdit edecek bir sorun ile karşılaşılacağını düşünmüyoruz. Buna karşın gemide olmadığınız anlarda yeme içme konusunda dikkatli olmanızı, kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve konusunda muz, ananas gibi kabuğu soyulabilen meyveler yemenizi öneriyoruz. Ülke girişlerinde ve yurda dönüşlerde güncel aşı/pcr kurallarına uyulmalıdır

Gemi Öncesi ve Sonrası Konaklama

Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir.

3 kişilik odalar, otellerin uygunluğuna göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye sunulan yatak, standart yataklardan küçük olabilir. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için katılımcı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan ve fiyatlandırma bölümünde belirtilen yaş grubuna uyan tek (1) çocuk için geçerlidir.

Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir menü ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir

 Para Birimi

Yanınızda Euro (EUR) bulundurmanızda fayda vardır.

Saat Dilimi

Fransa, Türkiye ile yaz saat diliminde aynı saat diliminde, kış saat diliminde 1 saat geridedir.

Örneğin, Kışın Türkiye’de saat 18:30 iken Fransa’da 17:30’dur.

Telefon Kullanımı

Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise kullanılmaktadır.

Kıyafet ve Gerekli Eşyalar

Yaz sezonunda gidilecekse kolayca giyilip çıkarılabilecek t-shirt, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz. Kış döneminde ise, rahat hareket edebileceğiniz ve sizi sıcak tutacak giysiler öneririz.

Yemek Kültürü

Fransız yemek kültürü kısmen de olsa Türk yeme içme kültürüne oldukça yakındır. Seyahatiniz esnasında gemimiz Fransa Mutfağının seçkin örneklerinden siz değerli misafirlerimize belirli günlerde sunacaktır.

Önemli Notlar

Programda belirtilen saatler Lüftner Cruises ve Türk Havayolları firmalarından alınmıştır. Saatlerde oluşabilecek herhangi bir değişiklikten acentemiz sorumlu değildir. Dolayısıyla herhangi bir saat değişikliği durumunda acentemiz programın içeriğini düzenleme hakkını saklı tutar. Ayrıca deniz & nehir turlarımızda ani gelişen liman şartları, kötü hava şartları, su seviye değişimi, deniz & nehir trafiği, nehir seviye havuzlarındaki grev vb. “fors majör” nedenlerden dolayı gemi firması ve gemi kaptanı programda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Bu değişikliklerden acentemiz sorumlu olmamaktadır.

*Tura başlangıç için acentemiz tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havalimanında ya da geminin yanaşacağı limanda hazır bulunmayan, uçağı ya da gemiyi kaçırarak binemeyen yolcuların seyahati gerçekleştirememelerinden acentemiz sorumlu olmayacaktır. Uçağı ya da gemiyi kaçıran yolcuların tura yeniden dahil olmaları için gerekli olacak ulaşım masrafları kendilerine aittir.

 *Gemiye yapılan check-in esnasında istisnasız her yolcunun (çiftlerde sadece 1 kişi) manyetik “cruise card”larını alırken kredi kartını ibraz etmesi veya nakit depozit yatırması gerekmektedir. Bu ibraz sonucunda her kredi kartından kişi başına ortalama 300 USD’lik bir provizyon çekimi yapılacaktır. Bunun nedeni sizler gemiye check-in yaptıktan sonra seyir esnasında gemi içinde yapacağınız ekstra harcamalar içindir. Gemi içindeki ekstra harcamalarınızı check-in esnasında sizlere verilmiş olan bu manyetik Cruise Card ile yapabileceksiniz. Gemide hiçbir yerde nakit para geçmemektedir. Tüm harcamalarınızı odalarınızdaki interaktif televizyonlardan, gemi içerisindeki interaktif ekranlardan veya resepsiyondan takip edebilirsiniz.

*Gemiye alkollü içki, ütü, saç kurutma makinası, su ısıtıcı, biberon ısıtıcı, elektrikli battaniye vb. eşyalar sokmak kesinlikle yasaktır. Her kabinde saç kurutma makinası birçok kabinde su ısıtıcı mevcuttur.

*Gemi seyahatimizin başlangıcında valizleriniz için belirli renklerde valiz etiketleri tahsis edilecektir. Bu etiketlerin eksiksiz doldurulması valizlerinizin kabinlerinize doğru olarak gelmesi açısından son derece önemlidir.

*Valizleriniz geminin ilk kalkış gününde akşam geç vakte kadar kabininize gelmeyebilir. Bu yüzden gemiye bineceğiniz ilk gün önemli ihtiyaçlarınızı küçük bir el çantasına koyup yanınıza almanızda fayda vardır.

*Acil bir durumda tahliye prosedürlerini tanımanız açısından seyahatinizin ilk günü bir güvenlik tatbikatı ve sunumu yapılacaktır. Katılımı son derece önemlidir. Tatbikattaki buluşma noktasına rehberleriniz ve odanızdan sorumlu gemi çalışanı yönlendirmektedir.

*Geminin ücretli olan uydu bağlantılı internet sisteminden faydalanabilirsiniz. Maliyetinin düşük olması için mutlaka gemi tarafından önerilen paketleri tercih ediniz.

*Gemide her akşam, bir sonraki güne ait ayrıntılı bir program kabininize bırakılacaktır. Bu programda, gemi içerisindeki tüm aktiviteler, eğlence organizasyonlarına dair bilgiler ve önemli notlar eksiksiz şekilde yer almaktadır.

*Tur süresince tüm özel eşyalarınıza sahip çıkmanızı önemle rica ederiz. Gemide tüm kabinlerde değerli eşyalarınızı muhafaza edebileceğiniz bir kasa mevcuttur. Acentamız kabinde ve bagajda unutulan para ve değerli zihniyet eşyalarınızın kaybolması ve çalınmasından dolayı sorumluluk üstlenmemektedir. Bulunan eşyalarınızın bulunduğu ülkeden karşı ödemeli kargo hizmeti ile tarafınıza gönderilmesi konusunda destek sağlanacaktır.

*Tur başlangıcından sonraki günlerde de geminin limanlardaki kalkış saatlerine kesinlikle riayet edilmesi gerekmektedir. Limanlarda geminin kalkış saatinden en geç 45 dakika öncesinde gemiye giriş yapılması gerekmektedir. Aksi takdirde gemiye giriş yapamayabilirsiniz. Böyle bir durumdan acentemiz sorumlu olmayacaktır. Gemi turuna izin verilen uygun bir limandan yeniden dahil olunması için gerekli olacak ulaşım masrafları yolcunun kendisine aittir.

*Gemi seyahatinizin sonunda bir gece önceden kabinlerinize bırakılacak etiketlerin takılması gerekir. Sabah erkenden kabin kapılarınızın önüne bırakmanız gerekmektedir daha sonra valizlerinizi toplanarak transfer yapılacak otobüslerin önünde dizilir. Yolcular tarafından burada teslim alınacaktır.

Tur Resimleri


Orta ve Üst Kat French Balkonlu Kabin
Orta ve Üst Kat French Balkonlu Kabin
Suite Kabin
Suite Kabin
Dış Kabin - Alt Kat
Dış Kabin - Alt Kat