Tournon - Lyon - Arles - Cenevre - Viviers - Avignon
Eğlence ve aktivite paketi (Müzik Grubu, Profesyonel Spor Eğitmeni…)
Gemide Tam Pansiyon Konaklama

Gemide Tam Pansiyon Konaklama

Türkçe Rehberli

Türkçe Rehberli

Sigorta Dahil

Sigorta Dahil

1 Kişilik Fiyat
1.699 EUR

2 Yetişkin Fiyatı
3.398 EUR
124.889 TL

Tur Programı


1. Gün
Istanbul – Lyon

İstanbul Yeni Havalimanı, Dış Hatlar Terminali Türk Havayolları kontuarı önünde belirlenen saatte buluşuyoruz. Check-in ve pasaport işlemleri sonrası Türk Havayolları'nın tarifeli seferi ile saat Lyon’a hareket. Varışımızı takiben Lyon şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz ve Lyon limanında demirli olan gemimize transfer oluyoruz. Bu limandan hareket saati 17.00’dir. Akşam yemeği ve konaklama gemide.

Uçuş No: TK1807 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: İstanbul - Tarih: 29 Mart 2025 - Saat: 07:55 - Varış: Lyon - Tarih: 29 Mart 2025 - Saat: 09:15
2. Gün
Vıvıers

Gemimiz Viviers limanına 09.00’da yanaşacaktır. Dileyen misafirlerimiz Profesyonel spor eğitmeni eşliğinde sabah erken saatlerde başlayan Dinamik stretching egzersizlerine katılabilir. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin opsiyonel olarak organize edeceği Grignan köyü turuna katılabilirler. Kahvaltının ardından Grignan Köyü turumuz için gemiden ayrılacağız. Lavanta tarlaları ile çevrili, Fransa’nın güneydoğusundaki en tarihi köylerden biri olan, Sarp kayalıkların eteğine kümelenmiş evleri ve dar sokaklarıyla Grignan köyü, 12.yy’dan kalma şatosu, çınarların gölgelendirdiği çeşmeleri, peyniri, değerli trüf mantarları ile nam salmış tipik bir Provence köyüdür. Buradaki gezimizin ardından öğle yemeğimizi almak üzere gemimize geri döneceğiz. Bu limandan hareket saati 15.00’dir. Akşam yemeğimizi seyir halinde alacağız. Konaklama gemide.

3. Gün
Arles

Gemimiz Arles limanına 00.30’da yanaşacaktır. Dileyen misafirlerimiz Profesyonel spor eğitmeni eşliğinde sabah erken saatlerde başlayan Dinamik stretching egzersizlerine katılabilir. Kahvaltının ardından arzu eden misafirlerimiz rehberimizin opsiyonel olarak organize edeceği Arles & Aix en Provence turuna katılabilirsiniz. Roma döneminden kalan su şebekesi ve çeşmeleri halen çalışan Aix en Provence’a varışımız ile yapacağımız yürüyüş turumuzda Rotonde çeşmesi, Pazar yeri, Albertas meydanı, Cours Mirabeau, Belediye meydanı ile St. Sauveur Aix-en-Provence katedrali göreceğimiz yerler arasındadır. Şehrin önemli bir sembolü de ressam Paul Cezanne. Bu şehirde doğan ünlü ressam ve burada yine önemli bir figür haline gelmiş olan Germinal romanının yazarı olan arkadaşı Emile Zola’nın gittiği kafeler ve restoranlar durak noktalarımız. öğle yemeğimizi gemiden yanımıza getirdiğimiz kumanyalarımız ile alıyoruz. Sonra Arles’a geri dönecek ve buradaki turumuzu gerçekleştireceğiz. Gezimizin ardından gemimize transfer oluyoruz. Akşam yemeğinin ardından serbest zaman. Bu gece Türk Müzik grubu eşliğinde keyifli bir akşam geçireceğiz. Bu limandan hareket saati 23.59’dur.

4. Gün
Avignon

Gemimiz Avignon limanına saat 04.30’da yanaşacaktır. Güne Profesyonel spor eğitmeni eşliğinde sabah erken saatlerde başlayan Dinamik stretching egzersizleri yaparak başlıyoruz. Gemide alacağımız kahvaltının ardından Avignon turumuzu gerçekleştiriyoruz. Rhone nehri kıyısına kurulmuş ve surları halen dimdik ayakta olan Avignon bir zamanlar Papalığa geçici olarak başkentlik yapmış bir şehirdir. Aynı zamanda Eski şehir bölgesi, tarihi dokusunu mükemmelen korumuş Provence bölgesinin en güzel şehirlerinden biridir. Yürüyüş güzergâhımızda Avignon Katedrali, Moliere’in dahi sahne aldığı tarihi tiyatrosu, şarkılara ilham vermiş tarihi Benezet köprüsü panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Gezimizi takiben öğle yemeğimizi almak üzere gemimize geri döneceğiz. Sonrasında serbest zaman. Bu limandan hareket saati 22.30’dur. Akşam yemeği ve konaklama gemide.

5. Gün
Tournon

Bugün kahvaltımızı ve öğle yemeğimizi gemide seyir esnasında alacağız. Gemimiz saat 14.00’de Tournon limanına yanaşacaktır. Varışımızı takiben Tournon yürüyüş turumuzu gerçekleştireceğiz. Tur sonrası akşam yemeğimizi almak üzere gemimize geri döneceğiz. Yemek sonrası Türk Müzik grubu eşliğinde keyifli bir akşam geçireceğiz. Bu limandan hareket saati 20.30’dur. Konaklama gemide.

6. Gün
Lyon – Cenevre – İstanbul

Gemimiz sabah saat 06.00’de Lyon limanına yanaşacaktır. Kahvaltı sonrası gemiden çıkış işlemlerinin ardından Cenevre Şehir Turumuzu gerçekleştiriyoruz. Mont Blanc Köprüsü, Jean Jacques Rousseau adası, Büyük Katedral, Barış Parkı ve Birleşmiş Milletler Binası şehir turu esnasında başlıca göreceğimiz yerler arasındadır. Tur sonrası Cenevre havalimanına transfer oluyoruz. Check-in ve Pasaport kontrolü sonrası Türk Havayollarının tarifeli seferi ile İstanbul’a hareket. Varışımızı takiben turumuzun sonu.

Uçuş No: TK1920 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: Cenevre - Tarih: 03 Nisan 2025 - Saat: 19:00 - Varış: İstanbul - Tarih: 03 Nisan 2025 - Saat: 23:20

Hizmetler


Paket Fiyata Dahil Hizmetler:
 • Eğlence ve aktivite paketi ( Türk Müzik Grubu, Profesyonel Spor Eğitmeni)
 • Türk Havayolları ile İstanbul (IST) - Lyon (LYS) gidiş // Cenevre (GVA) –İstanbul (IST) dönüş parkurunda ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Havalimanı vergileri & Gemi liman vergiler
 • Covid-19 ve İptal Teminatlı Seyahat & Sağlık Sigortası (Seyahatin Türkiye dışında başladığı andan itibaren geçerlidir.)
 • 5*Superior Nehir gemisi MS swiss Emerald’da, 5 gece tam pansiyon konaklama (Tam pansiyon dahilindeki servis gemiye biniş günü Akşam yemeği ile başlayıp, gemiden iniş günü kahvaltı ile son bulmaktadır)
 • Havalimanı transferleri (Gemiye biniş günü ve gemiden iniş günü)
 • Cenevre şehir turu
 • Avignon turu
 • Tournon Turu
 • Lyon şehir turu
 • Gemide tüm gün kahve & çay istasyonu ve beş çayı ikramları
 • Hoşgeldiniz Kokteyli
 • Kaptan’ın Gala Kokteyli, Gala Özel Menüsü
 • Geminin ilk ve son günü bagaj taşıma servisi
 • Profesyonel Türkçe rehberlik
 • Turist şehir vergileri
 • TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası
 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli
Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
 • Vize ücreti ve hizmet bedeli
 • İç hat bağlantı bileti
 • Gemi Personel Servis Ücreti (Gecelik kişi başı 12 Euro’dan hesaplanarak, toplamda kişi başı 60 Euro olarak oda hesabınıza eklenecektir)
 • Gemide alkollü ve alkolsüz tüm içecekler
 • Gemi veya rehber tarafından organize edilecek opsiyonel turlar (Opsiyonel turlar ücrete tabidir)
 • Her türlü kişisel harcamalar
 • Fiyata dahil hizmetlerde belirtilmemiş müze ve ören yerleri girişleri
 • Covid-19 Seyahat & Sağlık Sigortası Sür primi (65+ yaş ve üzeri misafirler için)
 • Şoför tipleri 5-10 Euro / kişi başı (isteğe bağlı)

Fiyat Bilgileri


TARİHOTELİki Kişilik Odada KişibaşıÜç Kişilik Odada KişibaşıTek Kişilik OdaÇocuk (02,00 - 11,99 Yaş)
29 Mart 2025 | 03 Nisan 2025 Dış Kabin 1.699 EUR-2.889 EUR-
29 Mart 2025 | 03 Nisan 2025 Üst Kat French Balkonlu Kabin (B4) Son 2 Oda1.799 EUR-3.048 EUR-
29 Mart 2025 | 03 Nisan 2025 Orta Kat Mini Suite Kabin Son 2 Oda1.899 EUR-3.248 EUR-

Genel Bilgiler


MS SWISS EMERALD GEMİSİ ÖZELLİKLERİ
2006 yılında seferlerine başlayan ve 2009 yılında yenilenen gemimizin Uzunluğu 110m, genişliği 11m ve toplam 3 katlı olan gemide 52 kabin bulunmaktadır ve yolcu kapasitesi 104 olarak belirlenmiştir.
https://scylla.com/ships/ms-swiss-emerald/

Katılım Şartları
Bu gezimizde kişi katılım şartı yoktur. Gemi şirketi tarafından olası parkur ve tarih değişikliği halinde tur yeni güzergahı ile devam eder.

Vize

Umumi Pasaport                              Vize gerekli (Schengen Vizesi)

Yeşil Pasaport                                  Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu                            Vize gerekli değil

Sağlık

Nehir Cruise gemilerinde uzman doktorların ve tıbbi personelin hizmet verdiği, donanımlı Sağlık Merkezi bulunmaz. Acil durumlarda resepsiyon en yakın sağlık kuruluşundan çok kısa süre içerisinde sağlık ekiplerini gemiye çağırır. Bu tür sağlık hizmetleri ücretlidir. Sağlık sigortanız bu konuda destek olacaktır.

Gemi yolculuğunuz esnasında alacağınız yemeklerde sağlığınızı tehdit edecek bir sorun ile karşılaşılacağını düşünmüyoruz. Buna karşın gemide olmadığınız anlarda yeme içme konusunda dikkatli olmanızı, kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve konusunda muz, ananas gibi kabuğu soyulabilen meyveler yemenizi öneriyoruz. Ülke girişlerinde ve yurda dönüşlerde güncel aşı/pcr kurallarına uyulmalıdır

Gemi Öncesi ve Sonrası Konaklama

Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir.

3 kişilik odalar, otellerin uygunluğuna göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye sunulan yatak, standart yataklardan küçük olabilir. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için katılımcı 3. kişi rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir menü ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir

Para Birimi
Yanınızda Euro (EUR) bulundurmanızda fayda vardır.

Saat Dilimi
Fransa, Türkiye ile yaz saat diliminde aynı saat diliminde, kış saat diliminde 1 saat geridedir.

Örneğin, Kışın Türkiye’de saat 18:30 iken Fransa’da 17:30’dur.

Telefon Kullanımı
Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise kullanılmaktadır.

Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Yaz sezonunda gidilecekse kolayca giyilip çıkarılabilecek t-shirt, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz. Kış döneminde ise, rahat hareket edebileceğiniz ve sizi sıcak tutacak giysiler öneririz.

Yemek Kültürü
Fransız yemek kültürü kısmen de olsa Türk yeme içme kültürüne oldukça yakındır. Seyahatiniz esnasında gemimiz Fransa Mutfağının seçkin örneklerinden siz değerli misafirlerimize belirli günlerde sunacaktır.

ÖNEMLİ NOTLAR           
*Programda belirtilen saatler Scylla Cruises ve Türk Havayolları firmalarından alınmıştır. Saatlerde oluşabilecek herhangi bir değişiklikten acentemiz sorumlu değildir. Dolayısıyla herhangi bir saat değişikliği durumunda acentemiz programın içeriğini düzenleme hakkını saklı tutar. Ayrıca deniz & nehir turlarımızda ani gelişen liman şartları, kötü hava şartları, su seviye değişimi, deniz & nehir trafiği, nehir seviye havuzlarındaki grev vb. “fors majör” nedenlerden dolayı gemi firması ve gemi kaptanı programda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Bu değişikliklerden acentemiz sorumlu olmamaktadır.

*Tura başlangıç için acentemiz tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havalimanında ya da geminin yanaşacağı limanda hazır bulunmayan, uçağı ya da gemiyi kaçırarak binemeyen yolcuların seyahati gerçekleştirememelerinden acentemiz sorumlu olmayacaktır. Uçağı ya da gemiyi kaçıran yolcuların tura yeniden dahil olmaları için gerekli olacak ulaşım masrafları kendilerine aittir.

 *Gemiye yapılan check-in esnasında istisnasız her yolcunun (çiftlerde sadece 1 kişi) manyetik “cruise card”larını alırken kredi kartını ibraz etmesi veya nakit depozit yatırması gerekmektedir. Bu ibraz sonucunda her kredi kartından kişi başına ortalama 300 USD’lik bir provizyon çekimi yapılacaktır. Bunun nedeni sizler gemiye check-in yaptıktan sonra seyir esnasında gemi içinde yapacağınız ekstra harcamalar içindir. Gemi içindeki ekstra harcamalarınızı check-in esnasında sizlere verilmiş olan bu manyetik Cruise Card ile yapabileceksiniz. Gemide hiçbir yerde nakit para geçmemektedir. Tüm harcamalarınızı odalarınızdaki interaktif televizyonlardan, gemi içerisindeki interaktif ekranlardan veya resepsiyondan takip edebilirsiniz.

*Gemiye alkollü içki, ütü, saç kurutma makinası, su ısıtıcı, biberon ısıtıcı, elektrikli battaniye vb. eşyalar sokmak kesinlikle yasaktır. Her kabinde saç kurutma makinası birçok kabinde su ısıtıcı mevcuttur.

*Gemi seyahatimizin başlangıcında valizleriniz için belirli renklerde valiz etiketleri tahsis edilecektir. Bu etiketlerin eksiksiz doldurulması valizlerinizin kabinlerinize doğru olarak gelmesi açısından son derece önemlidir.

*Valizleriniz geminin ilk kalkış gününde akşam geç vakte kadar kabininize gelmeyebilir. Bu yüzden gemiye bineceğiniz ilk gün önemli ihtiyaçlarınızı küçük bir el çantasına koyup yanınıza almanızda fayda vardır.

*Acil bir durumda tahliye prosedürlerini tanımanız açısından seyahatinizin ilk günü bir güvenlik tatbikatı ve sunumu yapılacaktır. Katılımı son derece önemlidir. Tatbikattaki buluşma noktasına rehberleriniz ve odanızdan sorumlu gemi çalışanı yönlendirmektedir.

*Geminin ücretli olan uydu bağlantılı internet sisteminden faydalanabilirsiniz. Maliyetinin düşük olması için mutlaka gemi tarafından önerilen paketleri tercih ediniz.

*Gemide her akşam, bir sonraki güne ait ayrıntılı bir program kabininize bırakılacaktır. Bu programda, gemi içerisindeki tüm aktiviteler, eğlence organizasyonlarına dair bilgiler ve önemli notlar eksiksiz şekilde yer almaktadır.

*Tur süresince tüm özel eşyalarınıza sahip çıkmanızı önemle rica ederiz. Gemide tüm kabinlerde değerli eşyalarınızı muhafaza edebileceğiniz bir kasa mevcuttur. Acentemiz kabinde ve bagajda unutulan para ve değerli zihniyet eşyalarınızın kaybolması ve çalınmasından dolayı sorumluluk üstlenmemektedir. Bulunan eşyalarınızın bulunduğu ülkeden karşı ödemeli kargo hizmeti ile tarafınıza gönderilmesi konusunda destek sağlanacaktır.

*Tur başlangıcından sonraki günlerde de geminin limanlardaki kalkış saatlerine kesinlikle riayet edilmesi gerekmektedir. Limanlarda geminin kalkış saatinden en geç 45 dakika öncesinde gemiye giriş yapılması gerekmektedir. Aksi takdirde gemiye giriş yapamayabilirsiniz. Böyle bir durumdan acentemiz sorumlu olmayacaktır. Gemi turuna izin verilen uygun bir limandan yeniden dahil olunması için gerekli olacak ulaşım masrafları yolcunun kendisine aittir.

*Gemi seyahatinizin sonunda bir gece önceden kabinlerinize bırakılacak etiketlerin takılması gerekir. Sabah erkenden kabin kapılarınızın önüne bırakmanız gerekmektedir daha sonra valizlerinizi toplanarak transfer yapılacak otobüslerin önünde dizilir. Yolcular tarafından burada teslim alınacaktır.

Tur Resimleri


Orta ve Üst Kat French Balkonlu Kabin
Orta ve Üst Kat French Balkonlu Kabin
Dış Kabin
Dış Kabin