MENU
Kelime veya Ülke Arayın
tur bölgesi
 • Orta ve Latin Amerika
 • Kuzey Avrupa ve Rusya
 • Avrupa
 • Kafkaslar ve Asya
 • Güney Doğu Asya
 • Hindistan Alt Kıtası
 • Kuzey Afrika ve Orta Doğu
 • Orta ve Güney Afrika
tur dönemi
 • Yılbaşı Turları 2019
 • Kış Turları 2019
 • Sömestre Turları 2019
 • İlkbahar Turları 2019
 • Şeker Bayramı Turları 2019
 • Yaz Turları 2019
 • Kurban Bayramı Turları 2019
 • Sonbahar Turları 2019
tur tipi
 • İleri Seviye Gezgin
 • Kültür Turları
 • Vahşi Yaşam Turları
Kapat
Hindistan

Renklerin Festivali Holide Hindistan & Nepal Turu

turumuz dolmuştur bu turun
alternatif tarihlerini
İncelemek için tıklayınız
Renklerin Festivali Holide Hindistan & Nepal Turu

Renklerin Festivali Holide Hindistan & Nepal Turu

tarih

18 - 27 Mart 2019

şehirler
Agra, Delhi, Jaipur
ulaşım
Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile
Peşin ücret
2.790 DOLAR
tek kişilik oda farkı
690 DOLAR
tur konsepti
Tüm turlar dahil
yemek durumu
Tüm Yemekler

Sizi Arayalım

0(212) 233 15 98

0(530) 469 74 03

yaşanacak anlar tur programı hizmetler

-  Rengârek boyaları, eğlencesi ve kutlamaları ile Holi Festivali'ne katılacağız.

 

- Şah Cihan tarafından yaptırılan ve 17. Yüzyıldan günümüze kadar görkemini korumaya devam eden, içinde birbirinden güzel bina ve anıtları barındıran Red Fort. 

 

- Hindistan'ın en büyük camisi olan Cuma Camisi.

 

- Fotoğraf makinanızın en iyi manzaralarından biri olmaya aday, şehrin ulusal simgesi India Gate (Hint Kapısı).

 

- Yüksek kolonları ve kubbeleriyle, birbirinden güzel resimlerle süslenmiş çarpıcı mimarisiyle dikkat çeken; gizemli atmosferinin size huzur verdiği, imparatorluk kenti Fatehpur Sikri.

 

- Muhteşem bahçeleriyle Hint mimarisinin incisi, gezginlerin uğruna kıtalar atladığı, aşk uğruna yapılmış en büyüleyici yapıtlardan Tac Mahal.

 • 1.Gün

  18/03/2019
  İstanbul - Delhi

  Turumuz vermiş olduğunuz adrese gelecek olan özel araç ve şoförünüz ile buluşmanızla başlıyor. Atatürk Havaalanı Dış Hatlar Terminali'nde buluşuyoruz. Türk Hava Yolları’na ait tarifeli sefer ile Delhi’ye hareket ediyoruz.

 • 2.Gün

  19/03/2019
  Delhi

  Yerel saat ile Delhi’ye varış. Kahvaltımızı alacağımız otelimize hareket ediyoruz.  ardından şehir turumuza başlıyoruz. Tarih boyunca pek çok hanedanlığın hüküm sürdüğü, anıtları ve mimarisi ile zengin bir şehir olmasının yanı sıra, beş yüz yıldan beri Yamuna Nehri kıyısında yer alan ve sayısız şehrin doğup yok olduğu büyük bir anakent ve mezarlıklar şehri olan Delhi’yi keşfedeceğiz. Gezimizin ilk bölümünde Eski Delhi var. Şah Cihan tarafından kırmızı kum taşından sekizgen şeklinde yaptırılan Kızıl Kale’nin yanında geçecek ve Hindistan’ın en büyük camisi olan Cuma Camisini ve Kırmızı Kaleyi ( dışarıdan ) göreceğiz. Mahatma Gandhi anısına yapılan Raj Ghat göreceklerimiz arasında. Öğle yemeğimizin ardından Delhi turumuzun ikinci kısmı için hareket ediyoruz. Bu sefer Delhi’nin modern yüzünü keşfedeceğiz. Zafer Kulesi (Qutub Minar), Birinci Dünya Savaşı Anıtı India Gate, Başkanlık Sarayı, Parlamento, Hükümet Binası'nı, şehrin huzurlu *Sikh Tapınağı (*Hindu mezheplerinden birisi ) Gurudwara Bangla Sahib gördükten sonra otele transfer. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 • 3.Gün

  20/03/2019
  Delhi - Jaipur

  Kahvaltının ardından özel aracımız ile Jaipur’a hareket ediyoruz. Yol üzerinde öğle yemeğimizi alacağız.  Astrolojik ve astronomik gözlemevi Jantar Mantarı ziyaret edip, dışarıdan 5 katlı Hawa Mahal, yani Rüzgârların Sarayı ve Şehir Sarayı'nı göreceğiz. Turların ardından otele transfer. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 • 4.Gün

  21/03/2019
  Holi Festivali - Jaipur

  Kahvaltının ardından baharın gelişini haber veren, renklerin festivali olan Holi Festivali’nin düzenleneceği etkinlik alanına transfer olacağız ve kutlamalara katılacağız. Öğle yemeğimizi otelde alacağız. Yemek sonrası rengârenk Hindistan'a şahit olacağınız Johari, Bapu ve Nehru pazarları görülecektir. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 • 5.Gün

  22/03/2019
  Jaipur - Fatehpur Sikri - Agra

  Kahvaltımızın ardından 1728’e kadar o bölgenin başkenti olan Amber Kalesi’ni ziyaret gideceğiz. Fil sırtında, bu meşhur kalenin bulunduğu tepeye çıkarken aynalardan dolayı görkemli ışıltıya sahip Sheesh Mahal, diğer adıyla Zafer Salonu, Jai Mahal ve Kali Tapınağı’nı da görme fırsatı yakalayacağız. Turumuz sonrası Agra şehrine doğru hareket edeceğiz. Yol üzerinde İmparator Akbar’ın 1569 yılında oğlunun doğumu şerefine yaptırdığı sarayları, camileri, kaleleri ve yapımından 14 yıl sonra politik sebeplerden ötürü terk edilen çöl şehri Fatehpur Sikri’yi ziyaret edeceğiz.  Burada Diwan-ı am, Diwan-ı Khas , Pachisi, Jodha Bai Sarayı, Mariam Sarayı veya Altın Oda (Sunehra Makan), Birbal Sarayı, Rüzgâr Sarayı (Hawa Mahal), Panch Mahal göreceğimiz yerler  arasında. Öğle yemeğimizi yol üzerinde alıyoruz. Yemek sonrası Agra’ya ulaşarak, otelimize geçiyoruz. Yorgunluğumuzu atmak için serbest zaman. Akşam yemeğimiz ve konaklama otelimizde.

 • 6.Gün

  23/03/2019
  Agra - Delhi - Varanasi

  Erken kahvaltının ardından Dünyanın Yedi Harikasından birisi olan Taj Mahal’e hareket ediyoruz. Şah Cihan’ın aşkı uğruna yaptırdığı bu harika eseri görecek ve ardından UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası'na alınan Agra Kalesi’ni göreceğiz. Delhi havaalanına hareket ediyoruz. Öğle yemeğimizi yol üzerinde alacağız. Varışımızı takiben Varanasi uçuşumuzu yapacağız.  Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

   

 • 7.Gün

  24/03/2018
  Varanasi - Delhi

  Sabahın erken saatlerinde geleneksel Hint ayinlerini izlemek için otelimizden ayrılacağız. Gün doğuşunda Ganj Nehri'ni ziyaretimizde tekrar hayata döneceğine inanılan ölülerin yakılışını ve davullar eşliğinde gerçekleştirilen seremonileri izlerken kelimenin tam anlamıyla eşsiz bir deneyim yaşayacağız. Daha sonra otelimize dönecek ve kahvaltımızı alacağız. Kahvaltı sonrasında Varanasi turumuzu gerçekleştireceğiz. Hindistan’ın en mistik şehirlerinde birisi olan Varanasi eğitim, sanat ve el işçiliğinin merkezi olarak kabul edilmektedir. Bharat Mata Tapınağı, Benaras Hindu Üniversitesi, Kashi Wishwanath göreceğimiz yerler arasındadır. Öğle yemeğimizi turumuz sırasında alacağız. Öğleden sonra gezimize devam edecek ve ardından havalimanına transfer olacağız. Yerel havayoluna ait bir uçak ile Varanasi – Delhi uçuşumuzu gerçekleştireceğiz.  Bugün akşam yemeğimizi kumanya olarak alacağız. Varışımızı takiben havalimanında karşılanma ve otele transfer. Konaklama otelimizde.

 • 8.Gün

  25/03/2019
  Delhi - Katmandu

  Kahvaltımızın ardından özel aracımız ile Katmandu’ya uçuşumuzu gerçekleştirmek üzere havalimanına hareket ediyoruz. Yerel havayolları ile yapacağımız uçuşumuzun ardından Katmandu’ya varıyoruz ve şehir turumuza başlıyoruz. Turumuz esnasında, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Katmandu Vadisi’nde ilk durağımız Durbar Meydanı olacak. Birkaç yüzyıla yayılmış mimari harikaları görebileceğimiz Hanuman Dhoka Sarayı en göz alanlardan bir tanesi olacak. Budistlere ait Swyambhunath Tapınağı'nı  gördükten sonra öğle yemeğimizi alıyoruz. Ardından şehrin kalbi olarak sayılan Thamel’e gidiyoruz. Katmandu’nun en hareketli bölgesi olan Thamel’i gezdikten sonra otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 • 9.Gün

  26/03/2019
  Katmandu

  Kahvaltının ardından ilk durağımız asırlık kültür ve geleneğini koruyan Bhaktapur Durbar Meydanı olacak. Ara sokaklarda yürüyerek kendimizi adeta 17. yüzyılda, Nepal Malla döneminde hissedeceğiz. Bu büyülü ortamını ziyaret ettikten sonra küçük Tibet olarak bilinen Bouddhanath Stupası'nı ziyaret ediyoruz (Stupa içine girilemeyen Budist Tapınağı anlamına gelir.) Öğle yemeğimizi turumuz sırasında alacağız.  Yemek sonrası dünyanın en geniş tapınaklarından Pashupatinath Tapınağı’nı ziyaret etmek için hareket ediyoruz. Hinduizm tanrısı Lord Şiva’nın tapınağı olarak kabul edilen ve Katmandu’nun en eski tapınağında ölü yakma seremonilerini izleme fırsatı bulacağız. Bu turumuz esnasında Stupa’ya dua etmeye gelen Budistler'in ruhani ortamına eşlik etme şansını yakalayacağız. Otelimize transfer. Akşam yemeğimiz ve konaklama otelimizde.

 • 10. Gün

  27/03/2019
  Katmandu - İstanbul

  Kahvaltının ardından havalimanına transfer. Türk Hava Yolları’nın tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuyoruz. Varışımızda turumuz sizi evinize bırakacak transfer aracımız ile son bulacak.

Ücrete  Dâhil Olan Hizmetler

- Türk Havayollarının tarifeli seferi ile İstanbul – Katmandu  / Delhi - İstanbul uçuşları ve havalimanı vergileri,

- Katmandu – Delhi / Jaipur – Varanasi / Varanasi – Delhi uçuşları ve vergileri,

- Size özel eviniz-alan-eviniz transferleri,

- Programda belirtilen tüm transferler,

- 5* otellerde kahvaltı dâhil konaklamalar,

- Programda belirtilen yemekler (bazı yemekler iç hat uçuşunun saatine bağlı olarak, uçakta veya kumanya olarak alınabilir),

- Programda belirtilen tüm geziler,

- Taj Mahal gezisi  giriş ücreti,

- Amber Kalesi’ne giriş ücretleri,

- Agra Kalesi giriş ücretleri,

- Ganj Nehri turu,

- Swyambhunath Tapınağı turu,

- Profesyonel Gazella Turizm Türkçe rehberlik hizmetleri,

- Seyahat Sigortası,

- Yurtdışı çıkış harcı.

 

Ücrete Dâhil Olmayan Hizmetler

- Hindistan Vize ücreti ( Yeşil pasaporta da gerekmektedir ),

- Nepal Vize ücreti ( Kapıda ödenmektedir, Yeşil pasaporta da gerekmektedir ),

- Programda belirtilmeyen yemekler,

- Programda belirtilen yemekler sırasında alınacak içecekler,

- Fazla Bagaj ücreti,

- Kişisel harcamalar.

Renklerin Festivali Holide Hindistan & Nepal Turu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

UÇUŞ DETAYI:

TK 716 18MAR  ISTDEL 2055 0515+1
TK 727  27MAR KTMIST 1255 1850  

 

- Gezi Zamanlaması

Aşağıdaki linkten geziniz sırasında ortalama hava sıcaklıklarını görebilirsiniz.

http://gazella.com/destinasyonlar/ulke/10

 

- Sağlık

Hindistan'a girişlerde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Bölgenin iyi restoranlarında ve otellerde alınacak yemeklerde, sağlığınızı tehdit edecek bir sorun ile karşılaşılacağını düşünmüyoruz. Buna karşın grupla birlikte olmadığınız anlarda yeme içme konusunda dikkatli olmanızı, kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et, tavuk ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve konusunda muz, ananas gibi kabuğu soyulabilen meyveler yemenizi öneriyoruz.

 

- Bu Tur Kimler İçin Uygun?

Farklı kültürleri tanımak isteyen gezginler için kaçırılmaması gereken bir gezi olmakla birlikte, tempolu bir tur olduğu unutulmamalı. Bu turumuzda gün içinde otobüs ile 6-7 saatlik yolculuklar yapılacak olup, bu durumdan dolayı yorulmaktan rahatsız olmayan bütün gezginler için uygun bir turdur.

 

- Vize Bilgileri

Hindistan ve Nepal tüm pasaportlara vize uygulamaktadır. Hindistan vizesi için şahsi olarak konsolosluğa gidilmesi gerekiyor. Nepal vizesini hem konsolosluktan hem de havalimanından alabilirsiniz

 

- Ülkeyle İlgili Özel Giyim Kuralları

Ülkede budist tapınakları ve pagodalara girerken şort, etek, omuzları açıkta bırakan kıyafetler, vücudu saran giysiler giymekten kaçınılmalıdır. Kadınların yanına ince bir şal veya eşarp almalarını öneririz. Ayrıca bu tarz yapılara girerken ayakkabılar ve çoraplar çıkartıldığından dolayı, kolay giyip çıkartılabilen ayakkabılar ve sandaletler kullanmanızı tavsiye ederiz.

 

- Uçuş Süreleri

İstanbul - Delhi arası uçuşumuz yaklaşık 6 saattir.

 

- Para Birimi 

Hindistan’ın para birimi Hindistan Rupisi’dir. 1 USD yaklaşık 60 INR, 1 Euro yaklaşık 85 INR’dir.

 

- Saat Dilimi 

Türkiye ile Hindistan arasında +3 saat 30 dakika fark vardır. Türkiye’de saat 12.00 iken Hindistan’da 15.30’dur.

 

- Telefon Kullanımı

Tüm cep telefonu operatörleri eğer telefonunuz uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Ancak ülkenin bazı kesimlerinde şebeke olmayabilir.

 

- Gezi İçin Alınabilecek Kıyafet ve Gerekli Eşyalar

Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve akşamları için ince bir mont, bir iki ince kazak ve polar almanızı öneririz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, sinek ve böcek savan ilaçlar, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

 

- Yemek Kültürü

Hindistan Mutfağı bizim damak zevkimize yakındır.

 

- Elektrik

Hindistan'da 220 volt ve 50 Hz’dir. Elektrikli aletlerde üç uçlu, ince girişli prizler kullanılmaktadır. Adaptör gerekecektir.

 

- Alışveriş

Hindistan bir alışveriş cennetidir. Her şehrin kendine özgü bir ürünü, bir el işçiliği bulunmaktadır. Bu nedenle kumaşlar, gümüş ürünler, halılar, değerli taşlar, mücevherler ve daha birçok ürün kolaylıkla ve çeşitler ile bulunabilir, alınabilir.

 

-Önemli Not

Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

otel listesi Bu turdaki otellerin listesini aşağıda görebilirsiniz.
Renklerin Festivali Holide Hindistan & Nepal Turu Otel Listesi
alternatif tarih seçiniz Bu tur için aşağıdaki alternatif tarihleri seçebilirsiniz.
Renklerin Festivali Holide Hindistan & Nepal Turu Alternatif Tur Tarihleri
Sizi Arayalım Sizi Arayalım
Canlı DestekCanlı Destek
Gazella Turizm iletişim +90 212 233 15 98
+90 530 469 74 03

e-bülten kayıt

E-bültenimize kayıt olarak bizden en son tur bilgilerini, kampanyaları ve diğer aktiviteleri haber alabilirsiniz.