Basel - Speyer - Mannheim - Strazburg - Koblenz - Düsseldorf - Köln
Eğlence ve aktivite paketi (Müzik Grubu, Profesyonel Spor Eğitmeni…)
Tüm Turlar Dahil

Tüm Turlar Dahil

Gemide Tam Pansiyon Konaklama

Gemide Tam Pansiyon Konaklama

Türkçe Rehberli

Türkçe Rehberli

1 Kişilik Fiyat
1.370 EUR

2 Yetişkin Fiyatı
2.740 EUR
101.722 TL

Tur Programı


1. Gün
İstanbul – Köln – Düsseldorf

Turumuz kişiye özel aracın sizi adresinizden alması ile başlıyor. İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminali Türk Havayolları kontuarı önünde belirlenen saatte buluşuyoruz. Check-in ve pasaport işlemleri sonrası Türk Havayolları'nın, TK tarifeli seferi ile Köln’e hareket ediyoruz. Köln’e varışımızı takiben havalimanında bizleri bekleyen aracımız ile Köln Şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Buradaki turumuz esnasında Gotik Köln Katedrali, eski şehir meydanı, alışveriş caddeleri, Roma döneminden kalıntılar ve kiliseler görülecek yerler arasındadır. Gezi sonrası Köln limanında demirli olan gemimize transfer oluyoruz. Check-in ve bagaj yerleştirme işlemlerinin ardından serbest zaman. Gemimiz akşam 21.00’de hareket edecektir. Akşam yemeği ve konaklama gemimizde.

Uçuş No: TK 1671 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: İstanbul - Tarih: 08 Aralık 2024 - Saat: 09:20 - Varış: Köln - Tarih: 08 Aralık 2024 - Saat: 10:45
2. Gün
Koblenz

Gemimiz sabah 06.30’ta Koblenz limanına yanaşacaktır. Arzu eden misafirlerimiz sabah 06.30-07.15 arası Dinamik Stretching ile günlük yürüyüşe kaslarını hazırlayabilir. Kahvaltının ardından Koblenz yürüyüş turumuzu gerçekleştiriyoruz. Mosel nehrinin Ren nehrine döküldüğü, Almanların ‘’Deutsches Eck – Alman Köşesi’’ olarak adlandırdıkları, yaklaşık 115.000 nüfuslu ve 2000 yılı aşkın tarihi ile Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan Koblenz’de yapacağımız yürüyüş turunda; Eski şehir, Florinsmarkt meydanı, Barok ve Gotik binalar ve alışveriş caddesi görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından öğle yemeğimizi almak üzere gemimize döneceğiz. Gemimiz 13.30 da Koblenz den hareket edecektir. Akşam yemeği yemeğinin ardından Türk Müzik Grubu eşliğinde keyifli bir akşam geçireceğiz.

3. Gün
Mannheım - Speyer

Güne arzu eden misafirlerimiz sabah 06.30-07.15 arası Dinamik Stretching ile günlük yürüyüşe kaslarını hazırlaması ile başlayabilir. Gemimiz sabah 05.30 Mannheim limanına yanaşacaktır. 11.30’da bu limandan hareket edecektir. Öğlen 14.00 de Speyer’ a varacak olan gemimiz akşam 20:00 da Speyer dan hareket edecektir. Kahvaltı sonrası Heidelberg şehri ve Heidelberg kalesi turumuzu gerçekleştiriyoruz. Nüfusunun çoğunluğunu öğrencilerin oluşturduğu Heidelberg şehrini geziyoruz. Heidelberg aynı zamanda kentin adıyla da anılan matbaa ve baskı makineleri ünlüdür. Heidelberg Sarayı, saray mahzenlerinde sergilenen dev boyutlardaki fıçı Grosses Fass, halk arasında eski köprü (Alte Brücke) diye anılan Carl-Theodor Brücke ve Eski şehrin tam ortasında yer alan Heiligegeistkirche(Tarihi Kilise) görülecek yerler arasındadır. Tura katılan misafirlerimiz ile öğle yemeğimizi gemiden yanımızda getirdiğimiz kumanyalarımız ile alıyoruz. Gezi sonrası Speyer limanında demirli olan gemimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama gemimizde.

4. Gün
Strazburg

Güne arzu eden misafirlerimiz sabah 06.30-07.15 arası Dinamik Stretching ile günlük yürüyüşe kaslarını hazırlaması ile başlayabilir. Sabah 09:00 de Strazburg limanına varıyoruz. Kahvaltı sonrası Strazburg şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. 1988 yılında Unesco tarafından dünya mirası listesine alınan Strazburg aynı zamanda Avrupa Konseyi ve Avrupa Parlamentosunu barındırır. Nüfus olarak Fransa’nın yedinci büyük kenti olan Strazburg’da ilk olarak Avrupa İnsan Hakları mahkemesini ziyaret ediyoruz. Bina önünde vereceğimiz fotoğraf molası ardından tarihi şehre gelip yürüyüş turumuza başlıyoruz. Bu turda tarihi caddeler, Notre Dame Katedrali, Rohan Sarayı, Kammerzehl, Alışveriş caddeleri ve Kleber meydanı görülecek yerler arasındadır. Gezi sonrası öğle yemeğimizi almak üzere gemimize dönüyoruz. Öğle yemeğinin ardından serbest zaman. Gemide alacağımız akşam yemeği sonrası Türk müzik grubunun şarkıları eşliğinde güzel bir akşam geçireceğiz. Gemimiz bu gece Strazburg limanında demirli kalacaktır.

5. Gün
Strazburg – Basel – İstanbul

Sabah kahvaltı sonrası gemiden çıkış işlemlerini gerçekleştiriyoruz. Çıkış işlemlerinin ardından Colmar Şehir turumuzu gerçekleştirmek üzere hareket ediyoruz. Alsas bölgesinin incisi olarak kabul edilen Colmar’a varışımızla birlikte yürüyüş turumuza başlayacağız. Özgürlük heykelinin mimarı Frederic Auguste Bartholdi eserleri, Küçük Venedik bölgesi ve Alman, Fransız mimarisi evleri gördükten sonra şehir merkezinde serbest zaman vereceğiz. Tur bitimi Basel havalimanına transfer oluyoruz. Check-in ve Pasaport kontrolü sonrası Türk Havayolları’nın tarifeli seferi ile İstanbul Havalimanına hareket ediyoruz. İstanbul’a varışımızın ardından turumuz önceden vermiş olduğunuz adrese yapılacak kişiye özel transferiniz ile sona eriyor.

Uçuş No: TK 1926 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: Basel - Tarih: 12 Aralık 2024 - Saat: 18:05 - Varış: İstanbul - Tarih: 12 Aralık 2024 - Saat: 23:10

Hizmetler


Paket Fiyata Dahil Hizmetler:
 • Türk Havayolları ile İstanbul (IST) - Köln (CGN) // Basel (BSL) - İstanbul (IST) gidiş-dönüş parkurunda ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Ev-alan-ev transferi
 • Havalimanı vergileri & Gemi liman vergiler
 • İptal ve Covid-19 Kapsamlı Seyahat & Sağlık Sigortası
 • 2024 yılında renove edilmiş Swiss Splendor nehir gemisinde, 4 gece tam pansiyon konaklama (Tam pansiyon dahilindeki servis gemiye biniş günü Akşam yemeği ile başlayıp, gemiden iniş günü kahvaltı ile son bulmaktadır)
 • Havalimanı transferleri (Gemiye biniş günü ve gemiden iniş günü)
 • Gemide canlı müzik ve aktiviteler
 • Gemide tüm gün kahve & çay istasyonu ve beş çayı ikramları
 • Hoş geldiniz Kokteyli
 • Kaptan’ın Gala Kokteyli, Gala Özel Menüsü
 • Geminin ilk ve son günü bagaj taşıma servisi
 • Profesyonel Türkçe rehberlik ve asistanlık hizmetleri
 • Turist şehir vergileri
 • TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası
 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli
 • Köln şehir turu
 • Koblenz yürüyüş turu
 • Heidelberg şehir & Heidelberg kalesi turu
 • Strazburg şehir turu
 • Colmar şehir turu
Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
 • Vize ücreti ve hizmet bedeli
 • İç hat bağlantı bileti
 • Gemi Personel Servis Ücreti (Gecelik kişi başı 12 Euro’dan hesaplanarak, toplamda kişi başı 48 Euro olarak oda hesabınıza eklenecektir)
 • Gemide alkollü ve alkolsüz tüm içecekler
 • Gemi veya rehber tarafından organize edilecek opsiyonel turlar
 • Her türlü kişisel harcamalar
 • Fiyata dahil hizmetlerde belirtilmemiş müze ve ören yerleri girişleri
 • Seyahat & Sağlık Sigortası Sürprimi (65+ yaş ve üzeri misafirler için)
 • Şoför tipleri 5-10 Euro / kişi başı (isteğe bağlı)

Fiyat Bilgileri


TARİHOTELİki Kişilik Odada KişibaşıÜç Kişilik Odada KişibaşıTek Kişilik OdaÇocuk (02,00 - 11,99 Yaş)
08 Aralık 2024 | 12 Aralık 2024 Dış Kabin Son 1 Oda1.370 EUR-2.069 EUR-
08 Aralık 2024 | 12 Aralık 2024 Orta Kat French Balkonlu Kabin Son 5 Oda1.470 EUR-2.269 EUR-

Genel Bilgiler


4*Swiss Splendor Gemisi
2024 yılında renove edilmiş Swiss Splendor nehir gemisi.

KATILIM ŞARTI
Bu gezimizde maksimum 30 kişi şartı mevcuttur. Gemi şirketi tarafından olası parkur ve anındaki değişiklikler halinde tur yeni rotası ile devam eder.

VİZE :

Umumi Pasaport Vize gerekli (Çok girişli Schengen)  

Yeşil Pasaport Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu Vize gerekli değil

Seyahat bitiş süresinin 6 aydan itibaren geçerli olması ve 10 harfli eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir.

pasaportun olması ve/veya vizenin alınması (yani gerekli destinasyon/pasaport için) olması, göçmenlere giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokma yetkisi vardır. Bu kişinin Gazella'sı sorumlu değildir, sorumluluğu yolcuya aittir. 

Vize yapılması gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizin adınıza iletilmesi “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribata alınması pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; Anılan pasaportların yenilenmesi ve TC belgesine vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

18. yıl küçük çocuklarda tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir, sorulması ihtimalinin varlığına dair belge; 18 yaşında olan çocukların ve anne-babalarının bu konuda kapasite göstermelerini tavsiye ederiz.

SAĞLIK
Nehir Cruise gemilerinde uzman doktorların ve bakım hizmetlerine sahip, donanımlı bir Sağlık Merkezi bulunmaz. Acil karşılama karşılama ve yakın sağlık tedariki çok kısa bir süre içerisinde sağlık ekiplerini gemiye çağırır. Bu tür sağlık görünümleridir. Sağlık sigortanız bu konuda destek olacaktır.

UÇUŞ SÜRELERİ :

İstanbul - Köln 3 - 30 dk

Basel - İstanbul 3 saat 15 dk

OPSİYONEL TURLAR & ETKİNLİKLER
Opsiyonel turlar ve Etkinlikler, servis merkezi yerel acente tarafından en az 20 kişi talep şartı ile düzenlenmekte olup, katılım sağlanmamaktadır. Yeterli miktarda sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya bir adet tur / etkinlik fiyatları, içeriği, kullanım aracının değiştirilmesine göre değişiklik gösterilebilmektedir. Ayrıca ekstra turların / etkinliklerin depolandığı ve saatlerin, gidilecek yerlerdeki müzelerin, ören yerlerinin veya mekanın açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber veya gemi yolu tarafından değiştirilebilir.

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içi rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yerleri girişlerinin dağılımları en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve yerde yerel otoriteler tarafından gezilmesi, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir olay nedeniyle kapalı yolların olması durumunda, bir kez hava koşulları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiğinde bahse konu turların gerçekleştirilmesi Gazella Turizm'in yapılanmasından sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda toplu taşıma dahil olanaklar veya yaya olarak yapılabilir.

GEMİ ÖNCESİ & SONRASI KONAKLAMA
Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde km'lerden fazla mesafe mevcuttur.

3 kişilik odaların yapısına göre verilebilmesine uygun olması, ancak tipte 3. Kişiye sunulan yatak, standart yataklardan küçük olabilir. 3 kişilik oda 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. Ek yataklar, açma-kapama ve araba yatağı olarak sunulan yataklardan harcamalar için 3. kişi rezervasyonlarında yaşanabilecek sık ışıklık ve yatak tipinin kabul edilmiş beyan beyanında mevcuttur.

Tur programı dahil hizmetlerden alınan kahvaltılar, sunulan harcamalar kahvaltı ücretine uygun olarak ve genellikle kontinental kahvaltı olarak kayıtlı, format, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir menü ile sunulmakta olup, gruplar için grup bölümlerine ayrılmış ayrı bir salonda servis yapılabilir.

PARA BİRİMİ
Yanınızda Euro (EUR) bulundurmanızda fayda vardır.

SAAT DİLİMİ
Avrupa, Türkiye'den 1 saat geridedir. Mesela Türkiye'de saat 18:30 iken Avrupa'da 17:30'dur.

TELEFON KULLANIMI
Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık olarak kullanılmaktadır.

KIYAFET VE GEREKLİ EŞYALAR
Yaza gidilecekse kolayca giyilip çıkarılabilecek tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, kısa, rahat yürüyüş etkinlikleri, akşamları için bir ay ve ince bir kazak eklenmesi önerilir. Bunun dışında; Şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletlerini ve yedek hafıza kartlarını da getirebilirsiniz. Kış döneminde rahat hareket kabiliyeti ve sıcak sizi koruyan giysiler önerilir.

YEMEK KÜLTÜRÜ
Avrupa yemek kültürü kapsamında de olsa Türk yeme içme bunlara yakın. Seyahatiniz sırasında gemimiz Avrupa ve Türk Mutfağının seçkin örneklerinden siz değerli kişilerin özel günleri sunacaktır.

ELEKTRİK
Elektrik fiyatları Türkiye ile aynıdır.

ÖNEMLİ NOTLAR
*Programda belirtilen saatler Scylla Cruises ve Türk Havayolları eklenmiştir. Saatlerdeki herhangi bir değişiklikten acentemiz sorumlu değildir. Bu nedenle herhangi bir saat değiştirme acentemiz program değiştirme ücreti saklıdır. Ayrıca deniz & nehir turlarındaki ani liman koşulları, kötü hava koşulları, su seviyesi değişimi, deniz & nehir şebekesi, nehir seviyelerindeki havuzlardaki grev vb. “Fors majör”ün ortaya çıkması nedeniyle gemi firması ve gemi kaptanı programda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Bu değişikliklerden acentemizin sorumlu olmamaktadır.

*Turun başlangıç ​​için acentemiz kapsamı dahilinde belirtilen havalimanında ya da geminin yanaşacağı limanda hazır başlar, uçak ya da gemiyi kaçırarak binemeyen yolcuların seyahatlerini gerçekleştiremeyen acentemiz sorumlu olmayacaktır. Uçağı ya da gemiyi kaçıran yolcuların tura yeniden dahil olmaları için gerekli olacak ulaşım masrafları kendilerine aittir.

 *Gemiye yapılan check-in sırasında istisnasız onun yolcusunun (çiftlerde sadece 1 kişi) manyetik “seyahat kartını” alırken kredi kartını ibraz etmesi veya nakit depozito yatırması gerekmektedir. Bu ibraz sonucunda onun kredi kartından kişi başına ortalama 300 USD'lik bir provizyon çekilmesi planlanıyor. Bunun nedeni siz gemiye check-in yaptıktan sonra seyir sırasında gemi içinde harcadıkları ekstra harcamalar içindir. Gemi Minik check-in sırasında ekstra harcamalarınızı size verilen bu manyetik Cruise Card ile yapabileceksiniz. Gemide hiçbir yerde nakit para geçmemektedir. Tüm harcamalarınızı çalıştıran etkileşimli televizyonlardan, gemilerdeki etkileşimli ekranlardan veya karşılamadan takip edebilirsiniz.

*Gemiye ayırma değiştirme, ütü, saç kurutma makinesi, su ısıtıcı, biberon ısıtıcı, elektrikli battaniye vb. Eşyanın sokulması kesinlikle yasaktır. Her kabinde saç kurutma makinesi birçok kabinde su ısıtıcı mevcuttur.

*Gemi seyahatlerimizin ilişkileri valizleriniz için kalıcı aralıktaki geçerlilik verilerinin ortaya çıkması. Bu etiketlerin eksiksiz doldurulması, kabinlerinize doğru olarak gelme açısı son derece önemlidir.

*Valizleriniz geminin ilk kalkışından akşam geç vakte kadar kabininize gelmeyebilir. Bu nedenle gemiye bineceğiniz ilk gün önemli ihtiyaçlarınızı küçük bir el çantasına bıraktığınız yanınıza kesintilerinde iyilik vardır.

*Acil bir durumda tahliye prosedürlerini tanımanız açısından seyahatlerinizin ilk günü bir güvenlik tatbikatı ve sunumu yapılacaktır. Katılımın son derece önemi vardır. Tatbikattaki buluşma noktaları rehberleriniz ve odanızdan sorumlu gemi çalışanları yönlendirmektedir.

*Geminin olmayan olan uydu bağlantı noktalarından internetten yararlanabilirsiniz. Maliyetlerinin düşük olması için mutlaka gemi tarafından önerilen paketleri tercih ediniz.

*Gemide her akşam, bir sonraki güne ait ayrıntılı bir program kabininize bırakılacaktır. Bu programda, gemideki tüm etkinlikler, eğlence organizasyonlarına ilişkin bilgiler ve önemli notlar eksiksiz bir şekilde yer almaktadır.

*Turlandırabilmenizi özel aksesuarlarınıza sahip olmamanızı önemle rica ederiz. Gemide tüm kabinlerde değerli eşyalarınızı saklamanız için bir kasa mevcuttur. Acentamız kabinde ve bagajda unutulan para ve değerli taşımalarınızın eşyalarının kaybolması ve çalınmasından dolayı sorumluluk üstlenmemektedir. Bulunan eşyalarınızın bulunduğu aileye karşı ödemeli kargo hizmeti ile tarafınıza aktarılması konusunda destek kaydedildi.

*Tur bölümlerinin sonraki günlerde gemideki limanlardaki kalkış saatlerine kesinlikle riayet edilmesi gerekmektedir. Limanlarda geminin kalkış saatinden en geç 45 dakika önce gemiye giriş yapılması gerekmektedir. Aksi takdirde gemiye giremezsiniz. Böyle bir acentemiz sorumlu olmayacaktır. Gemi turuna izin verilen uygun bir limandan yeniden dahil olması için gerekli olacak ulaşım masrafları yolcunun kendisine aittir.

*Gemi seyahatinizin sonunda bir gece önceden kabinlerinize bırakılacak etiketlerin çıkması gerekir. Sabah erkenden kabin kapınızın önünde tutmanız daha sonra valizlerinizi toplanarak yapılacak transfer otobüslerinin önünde dizilir. Yolcular tarafından burada teslim edilir.

Tur Resimleri


Orta ve Üst Kat French Balkonlu Kabin
Orta ve Üst Kat French Balkonlu Kabin
Dış Kabin
Dış Kabin