Bari - Salerno - Napoli - Sorrento
Etna Yanardağı’nın tüm heybetini hissettirdiği topraklar ve suların çarşaf gibi olduğu dinginliğin adresi Güney Akdeniz...
Kahvaltı Dahil

Kahvaltı Dahil

Tüm Turlar Dahil

Tüm Turlar Dahil

4 Yıldız Oteller

4 Yıldız Oteller

1 Kişilik Fiyat
2.190 EUR

2 Yetişkin Fiyatı
4.380 EUR
157.206 TL

Tur Programı


1. Gün
İstanbul – Napoli

Turumuz size özel aracınız ile evinizden alınmanız ile başlıyor. İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde rehberinizle buluşma sonrası Türk Hava Yolları kontuarından gerçekleştireceğimiz bagaj ve bilet işlemlerinizin ardından, Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Napoli’ye uçuyoruz. Varışımızın ardından ilk olarak Bronz Çağı'nda Sarno Nehri'nin ağzındaki bir yamaçta kurulmuş olan, asıl gelişimini MÖ 2.yy’da yaşayan, eşsiz villaları, tapınakları ile o dönemin gelişmiş şehirlerinden, MS 79 yılında yaşadığı Vezüv yanardağının patlaması sonucu bölgede yaşayan tüm canlıların ölümüne neden olan, yanardağın getirdiği malzemeler ile üzerine kapanan (patlamanın gücü, MS 1945 yılında Hiroşima'yı yerle bir eden nükleer bombadan 100.000 kat daha büyük olarak hesaplanmıştır) MS 1755 yılında Sarno Kanalı'nın inşası için çalışmalar başladığında yeniden keşfedilen, UNESCO Dünya Mirası listesinde bulunan antik kent Pompeii’yi ziyaret ediyoruz. Gezimizin ardından Napoli’yi yakından tanımak için panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Turumuzda VII. Charles’ın 1752 yılında inşa ettirdiği ancak İspanya kralı olmak için tahttan indiğinden hiçbir zaman orada yaşayamadığı, 1996 yılında UNESCO Dünya Mirası listesine alınan Caserta Kraliyet Sarayı, Avrupa'nın hala kullanılan en eski lirik opera binalarından biri olup Napoli eski şehri ile UNESCO Dünya Mirasları listesine girmiş olan San Carlo Tiyatrosu, kafe ve mağazalarıyla ünlü Umberto 1 Galerisi, Roma’daki Pantheon’dan esinlenerek yapılan San Francesco di Paolo Kilisesi, Napoli’nin en hareketli merkezlerinden Plebiscito Meydanı, Angev’in Kalesi ve Napoli Limanı dışarıdan görülecek yerler arasındadır. Gezimizin ardından dinlenmek üzere Napoli’deki otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelde.

Uçuş No: TK1453 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: İstanbul - Tarih: 01 Nisan 2025 - Saat: 07:05 - Varış: Napoli - Tarih: 01 Nisan 2025 - Saat: 07:30
2. Gün
Napoli – Sorrento – Positano – Salerno

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Bugün düzenleyeceğimiz turlarımız esnasında narenciye ve limon bolluğu ile bilinen, her adımda bahçelerde sakanmış limon ağaçlarını görebileceğiniz Sorrento, pastel renkli evleri ve butik mağazaların sıralandığı dar sokakları, Amalfi kıyısının en güzel plajlarına sahip olan Positano, tarihi MÖ 6 yüzyıla kadar uzanan, II. Dünya savaşında ise Almanlar ile bir savaşa tarih sahnesi olan, Orta Çağ yapıları ve çevresi ağaçlarla donatılmış sahili ile Salerno göreceğimiz yerler arasındadır. Gezilerimizin ardından Salerno’da bulunan otelimize transfer olacağız. Konaklama otelde.

3. Gün
Salerno – Matera – Bari

Sabah otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Paleolitik Çağ’dan beri insanlığın yaşam izlerinin görüldüğü, Dünya’nın en eski şehirlerinden biri olduğu düşünülen, 1950’lere kadar yaklaşık 16.000 kişinin ikamet ettiği, Tüf kayaların oyulmasıyla inşa edilmiş bir dizi doğal antik mağara konutu olan, Sasso Barisano ve Sasso Caveoso olarak iki bölümden oluşan vaktiyle ev, ahır hatta kilise olarak kullanılmış, 1950’li yıllardan sonra devlet tarafından insanların kaliteli yaşamına elverişli olmadığından dolayı boşaltılan ve sonrasından yapılan çalışmalar ile restore edilmiş, 2019 yılında Avrupa kültür başkenti seçilen eşsiz mimarisi ile ünlü Matera’yı ziyaret ediyoruz. Kendimizi film setinde gibi hissedeceğimiz bu antik kentte yapacağımız tur sonrası rehberimiz bize serbest zaman tanıyor. Rehberimizin belirlediği saatte toplanmamızın ardından Bari’de bulunan otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

4. Gün
Barı – Polignano A Mare – Bari

Sabah otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Sonrasında Bari şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Şehir turumuz esnasında Saint Nicola Bazilikası, Mercantile Meydanı, Margarita Tiyatrosu dışarıdan görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi büyüleyici manzarası ve berrak sularıyla muhteşem atmosfere sahip Polignano a Mare kasabasına transfer oluyoruz. Polignano a Mare’nin dar sokaklarında yapacağımız yürüyüşümüzün ardından serbest zamanımızın tadını çıkartıyoruz. Rehberimizin belirlediği saatte buluşup otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

5. Gün
Barı – Alberobello – Locorotondo – Ostunı – Barı

Güne otelde alacağımız kahvaltı ile başlıyoruz. Kahvaltının ardından Puglia özerk bölgesindeki küçük ve şirin kasaba Alberobello’ya transfer oluyoruz. Buradaki turumuz esnasında tarihi 14. Yüzyıllara kadar uzandığı düşünülen, Kral’ın arttığı vergileri ödememek için çatısı taştan olan evler inşa eden halkın, vergi görevlisi kasabaya gelince çatıdaki taşları sökmesi ve evleri olmadığını mazeret ederek vergi ödememesi, vergi görevlisi gidince de taşları yeniden dizip çatı inşa ettiği rivayet edilir. Bu yüzden halk zemini ve duvarları sağlam ancak çatısı taştan olan evler inşa etmişlerdir. Başka bir rivayete göre bölgenin ormanlık ve tarım alanlarından oluştuğunu ve halkın yiyecek depolamak için tarımsal amaçlarla inşa ettiğini söylediği Trulli evlerini ziyaret edip sokaklarında yürüyeceğiz. Sonraki durağımız İtalya’nın balkonu olarak bilinen beyaz boyalı evleriyle, kıvrımlı uzun ve rengarenk çiçeklerle süslü sokaklar ile ziyaretçilerini adeta büyüleyen Locorotondo olacak. Locorotondo’dan sonraki son durağımız duvarlarla çevrili bir akropol ve Doğu etkilerinin bir kanıtı olarak duran beyaz badanalı binalara sahip, "Beyaz İnci" olarak bilinen Puglia’nın güzel şehirlerinden Ostuni’ye transfer oluyoruz. Burada düzenlediğimiz şehir turumuz esnasında eski şehir, St. Oronzo Heykeli, Ostuni Katedrali dışarıdan görülecek yerler arasındadır. Ostuni ziyaretimiz sonrasında günün yorgunluğunu atmak üzere Bari’de bulunan otelimize geçiyoruz. Konaklama otelimizde.

6. Gün
Bari – İstanbul

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından rehberimizin belirleyeceği saate kadar şehri dilediğimizce keşfedebileceğiz. Sonrasında grubumuz ile buluşup Havalimanı’na transfer oluyor, bagaj, bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuyoruz. Varışımız ile birlikte turumuz sizi önceden vermiş olduğunuz adrese götürecek olan araç ve şoförünüzle buluşmanız ve transferiniz ile son buluyor. Bir sonraki turumuzda görüşmek üzere..

Uçuş No: TK1466 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: Bari - Tarih: 06 Nisan 2025 - Saat: 19:35 - Varış: İstanbul - Tarih: 06 Nisan 2025 - Saat: 23:40

Hizmetler


Paket Fiyata Dahil Hizmetler:
 • Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul - Napoli // Bari – İstanbul gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri
 • Havalimanı vergileri
 • Kişiye özel ev – alan – ev transferleri
 • Napoli’de 1 gece, Salerno’da 1 gece, Bari’de 3 gece olmak üzere toplamda 5 gece 4* otellerde kahvaltı dâhil konaklama
 • Pompeii kazı alanı, Trulli evleri, Saint Nicola Bazilikası girişleri
 • Napoli ve Bari şehir turu
 • Pompeii & Sorrento & Positano & Salerno & Polignano A Mare şehir turu
 • Matera, Alberobello, Locorotondo, Ostuni turu
 • Covid-19 seyahat sağlık sigortası
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Yurtdışı çıkış pulu
Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
 • Schengen Vize ücreti (yeşil pasaporta gerekmemektedir)
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Programda belirtilmeyen turlar
 • Yemekler esnasında alınacak içecekler
 • Fazla bagaj ücretleri
 • Kişisel harcamalar
 • Bahşişler

Fiyat Bilgileri


TARİHOTELİki Kişilik Odada KişibaşıÜç Kişilik Odada KişibaşıTek Kişilik OdaÇocuk (02,00 - 11,99 Yaş)
01 Nisan 2025 | 06 Nisan 2025 4* Oteller 2.190 EUR2.290 EUR3.080 EUR-

Genel Bilgiler


Oteller
Napoli: Hotel Exe Majestic 4*
https://www.eurostarshotels.it/exe-majestic.html

Salerno: Hotel Montestella 4*
https://montestella1914.it/alloggi/

Bari: Hotel Excelsior 4*
https://excelsiorbari.it/

Katılım Şartları
Bu gezimiz, maksimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur, acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

Vize
Umumi Pasaport                             Vize gerekli                         

Yeşil Pasaport                                 Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu                          Vize gerekli değil

İtalya bir Avrupa Birliği ülkesidir. Umuma mahsus pasaport sahipleri vizeye tabidir. Diplomatik hizmet ve hususi pasaport sahipleri vizeden muaftır.

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir.

Vize gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizin tarafınıza ileteceği “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribata uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

Sağlık
İtalya'daki girişlerde Türk kimliğine sahip herhangi bir aşı bulunmamaktadır. Herhangi bir ilaç kullanılması tavsiye edilmemektedir

Uçuş Süreleri
İstanbul                        Napoli             2 sa 20 dk

Bari                               İstanbul        2 sa 05 dk

Konaklama
Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde km'lerden fazla mesafe mevcuttur.

3 kapasiteli kişiye göre verilebilmesine imkan sağlanıp sağlanabildi, ancak tipte 3. Kişiye sunulan yatak, standart yataklardan küçük olabilir. 3 kişilik oda 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. Ek yataklar, açma-kapama ve araba yatağı olarak sunulan yataklardan harcamalar için 3. kişi rezervasyonlarında yaşanabilecek sık ışıklık ve yatak tipinin kabul edilmiş beyan beyanında mevcuttur.

Tur programı dahil hizmetlerden alınan kahvaltılar, sunulan harcamalar kahvaltı ücretine uygun olarak ve genellikle kontinental kahvaltı olarak kayıtlı, format, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir menü ile sunulmakta olup, gruplar için grup bölümlerine ayrılmış ayrı bir salonda servis yapılabilir.

Para Birimi
İtalya'da kullanılan para birimi Euro.

Seyahatiniz için yanınıza Euro özellikleri ve bunun için küçük eşyalarınızı yanınızda bulundurmanızı öneririz.

Saat Dilimi
Türkiye ile İtalya arasında -1 saat fark bulunmaktadır. Türkiye'de saat 12.00 iken bu modda saat 11.00'dur.

Telefon Kullanımı
Tüm cep telefonu operatörleri, hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilir.

Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Kolayca giyilip çıkarılabilecek tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş geceleri, akşamları için bir hırka önerilir. Bunun dışında; Şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletlerini ve yedek hafıza kartlarını da getirebilirsiniz.

Yemek Kültürü
Modern ülkeler olarak, her damak tadına uygun yemekler bulunabilmektedir.

Elektrik kaynağı
200–220 V kullanılır. Ödül konusunda ise genellikle bir sıkıntı yaşamazsınız. Çok istisnai muhafaza edilmeye devam edilmesi sorunu olabilir.

Alışveriş
İtalya'da alış veriş yapabileceğiniz birçok alış veriş merkezi ayrıca bulunmaktadır bölgeye özgü hediyelik el yapımı ürünler alınabilir

Önemli Notlar
Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Gazella Turizm sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

Gazella Turizm, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Gazella Turizm, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Gazella Turizm sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.