Bari - Salerno - Napoli - Sorrento
Etna Yanardağı’nın tüm heybetini hissettirdiği topraklar ve suların çarşaf gibi olduğu dinginliğin adresi Güney Akdeniz...
Kahvaltı Dahil

Kahvaltı Dahil

Tüm Turlar Dahil

Tüm Turlar Dahil

4 Yıldız Oteller

4 Yıldız Oteller

Kesin Kalkış

Kesin Kalkış

1 Kişilik Fiyat
1.990 EUR

2 Yetişkin Fiyatı
3.980 EUR
143.300 TL
Son 3 kişi

Tur Programı


1. Gün
İstanbul – Napoli

Turumuz size özel aracınız ile evinizden alınmanız ile başlıyor. İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde rehberinizle buluşma sonrası Türk Hava Yolları kontuarından gerçekleştireceğiniz bagaj ve bilet işlemlerinizin ardından, Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Napoli’ye hareket. Varışımızın ardından ilk olarak Bronz Çağı'nda Sarno Nehri'nin ağzındaki bir yamaçta kurulmuş olan, asıl gelişimini MÖ 2.yy’da yaşayan, eşsiz villaları, tapınakları ile o dönemin gelişmiş şehirlerinden, MS 79 yılında yaşadığı Vezüv yanardağının patlaması sonucu bölgede yaşayan tüm canlıların ölümüne neden olan, Yanardağın getirdiği malzemeler ile üzerine kapanan (Patlamanın gücü, MS 1945 yılında Hiroşima'yı yerle bir eden nükleer bombadan 100.000 kat daha büyük olarak hesaplanmıştır.) MS 1755 yılında Sarno Kanalı'nın inşası için çalışmalar başladığında yeniden keşfedilen, UNESCO Dünya Mirası listesinde bulunan antik kent Pompeii’yi ziyaret edeceğiz. Gezimizin ardından Napoli’yi yakından tanımak için panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Turumuzda; VII. Charles’ın 1752 yılında inşa ettirdiği ancak İspanya kralı olmak için tahttan indiğinden hiçbir zaman orada yaşayamadığı, 1996 yılında UNESCO Dünya Mirası listesine alınan Caserta Kraliyet Sarayı, Avrupa'nın hala kullanılan en eski lirik opera binalarından biri olup Napoli eski şehri ile UNESCO Dünya Mirasları listesine girmiş olan San Carlo Tiyatrosu, kafe ve mağazalarıyla ünlü Umberto 1 Galerisi, Roma’daki Pantheon’dan esinlenerek yapılan San Francesco Di Paolo Kilisesi, Napoli’nin en hareketli merkezlerinden Plebiscito Meydanı, Angev’in Kalesi ve Napoli Limanı dışarıdan görülecek yerler arasındadır. Gezimizin ardından dinlenmek üzere Napoli’deki otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelde.

Uçuş No: TK 1453 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: İstanbul - Tarih: 24 Eylül 2024 - Saat: 07:10 - Varış: Napoli - Tarih: 24 Eylül 2024 - Saat: 08:30
2. Gün
Napoli – Sorrento – Positano – Salerno

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Bugün düzenleyeceğimiz turlarımız esnasında Narenciye ve limon bolluğu ile bilinen, her adımda bahçelerde sakanmış limon ağaçlarını görebileceğiniz Sorrento, pastel renkli evleri ve butik mağazaların sıralandığı dar sokakları, Amalfi kıyısının en güzel plajlarına sahip olan Positano, tarihi MÖ 6 yüzyıla kadar uzanan, II.Dünya savaşında ise Almanlar ile bir savaşa tarih sahnesi olan, Orta Çağ yapıları ve çevresi ağaçlarla donatılmış sahili ile Salerno göreceğimiz yerler arasındadır. Gezilerimizin ardından Salerno’da bulunan otelimize transfer olacağız. Konaklama otelde.

3. Gün
Salerno – Matera – Bari

Sabah otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Paleolitik çağ’dan beri insanlığın yaşam izlerinin görüldüğü, Dünya’nın en eski şehirlerinden biri olduğu düşünülen, 1950’lere kadar yaklaşık 16.000 kişinin ikamet ettiği, Tüf kayaların oyulmasıyla inşa edilmiş bir dizi doğal antik mağara konutu olan, Sasso Barisano ve Sasso Caveoso olarak iki bölümden oluşan vaktiyle ev, ahır hatta kilise olarak kullanılmış,1950’li yıllardan sonra devlet tarafından insanların kaliteli yaşamına elverişli olmadığından dolayı boşaltılan ve sonrasından yapılan çalışmalar ile restore edilmiş, 2019 yılında Avrupa kültür başkenti seçilen eşsiz mimarisi ile ünlü Matera’yı ziyaret edeceğiz. Kendimizi film setinde gibi hissedeceğimiz bu antik kentte yapacağımız tur sonrası serbest zaman veriyoruz. Rehberimizin belirlediği saatte toplanmamız ardından Bari’de bulunan otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

4. Gün
Barı – Polignano A Mare – Bari

Sabah otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Sonrasında Bari şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Şehir turumuz esnasında; Saint Nicola Bazilikası, Mercantile Sqaure, Margarita Theatre görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi büyüleyici manzarası ve berrak sularıyla muhteşem atmosfere sahip Polignano A Mare kasabasına transfer olacağız. Polignano A Mare’nin dar sokaklarında yapacağımız yürüyüşümüzün ardından serbest zaman vereceğiz. Rehberimizin belirlediği saatte buluşup otelimize transfer olacağız. Konaklama otelde.

5. Gün
Barı – Alberobello – Locorotondo – Ostunı – Barı

Güne otelde alacağımız kahvaltı ile başlıyoruz. Kahvaltının ardından Puglia özerk bölgesindeki küçük ve şirin kasaba Alberobello’ya transfer oluyoruz. Buradaki turumuz esnasında tarihi 14. Yüzyıllara kadar uzandığı düşünülen, Kral’ın arttığı vergileri ödememek için çatısı taştan olan evler inşa eden halkın, vergi görevlisi kasaba’ya gelince çatıdaki taşları sökmesi ve evleri olmadığını mazeret ederek vergi ödememesi, vergi görevlisi gidince de taşları yeniden dizip çatı inşa ettiği rivayet edilir. Bu yüzden halk zemini ve duvarları sağlam ancak çatısı taştan olan evler inşa etmişlerdir. Başka bir rivayete göre bölgenin ormanlık ve tarım alanlarından oluştuğunu ve halkın yiyecek depolamak için tarımsal amaçlarla inşa ettiğini söylediği Trulli evlerini ziyaret edip sokaklarında yürüyeceğiz. Sonraki durağımız İtalya’nın balkonu olarak bilinen beyaz boyalı evleriyle, kıvrımlı uzun ve rengarenk çiçeklerle süslü sokaklar ile ziyaretçilerini adeta büyüleyen Locorotondo olacak. Locorotondo’dan sonraki son durağımız Duvarlarla çevrili bir akropol ve Doğu etkilerinin bir kanıtı olarak duran beyaz badanalı binalara sahip, "Beyaz İnci" olarak bilinen Puglia’nın güzel şehirlerinden Ostuni’ye transfer oluyoruz. Burada düzenlediğimiz şehir turumuz esnasında; eski şehir, St. Oronzo Heykeli, Ostuni Katedrali görülecek yerler arasındadır. Ostuni ziyaretimiz sonrasında günün yorgunluğunu atmak üzere Bari’de bulunan otelimize geçeceğiz. Konaklama otelimizde.

6. Gün
Bari – İstanbul

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından rehberimizin belirleyeceği saate kadar şehri dilediğiniz gibi keşfedebilirsiniz. Sonrasında Havalimanı’na transfer oluyoruz. Bagaj, bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuşumuz gerçekleşiyor. Varışımızla birlikte, turumuz sizi önceden vermiş olduğunuz adrese götürecek olan araç ve şoförünüzle buluşmanız ve transferiniz ile son buluyor.

Uçuş No: TK 1466 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: Bari - Tarih: 29 Eylül 2024 - Saat: 20:35 - Varış: İstanbul - Tarih: 29 Eylül 2024 - Saat: 23:40

Hizmetler


Paket Fiyata Dahil Hizmetler:
 • Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul - Napoli// Bari – İstanbul gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri
 • Havalimanı vergileri
 • Kişiye özel ev-alan – ev transferleri
 • Napoli’de 1 gece, Salerno’da 1 gece, Bari’de 3 gece olmak üzere toplamda 5 gece 4* otellerde kahvaltı dâhil konaklama
 • Pompeii kazı alanı, Trulli evleri, Saint Nicola Bazilikası girişleri dahildir.
 • Napoli ve Bari şehir turu
 • Pompeii & Sorrento & Positano & Salerno & Polignano A Mare şehir turu
 • Matera, Alberobello, Locorotondo, Ostuni turu
 • Covid-19 seyahat sağlık sigortası
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Yurtdışı çıkış fonu
Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
 • Schengen Vize Ücreti ( yeşil pasaporta gerekmemektedir )
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Programda belirtilmeyen turlar
 • Yemekler esnasında alınacak içecekler
 • Fazla bagaj ücretleri
 • Kişisel harcamalar
 • Bahşişler (İsteğe Bağlı)

Fiyat Bilgileri


TARİHOTELİki Kişilik Odada KişibaşıÜç Kişilik Odada KişibaşıTek Kişilik OdaÇocuk (02,00 - 11,99 Yaş)
24 Eylül 2024 | 29 Eylül 2024 4* Oteller 1.990 EUR1.990 EUR2.580 EUR-

Genel Bilgiler


Oteller
4* Royal Continental vb. - Napoli
https://www.royalgroup.it/royalcontinental/

4* Lloyd's Baia Hotel vb. - Salerno
https://www.lloydsbaiahotel.it/

4**** Parco Dei  Principi Hotel Congress & Spa vb. - Bari
https://www.parcodeiprincipibari.it/

Katılım Şartları
Bu gezimiz 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur, acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

Vize
Umumi Pasaport                            Vize gerekli                        

Yeşil Pasaport                                Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu                         Vize gerekli değil

İtalya ülkesidir. Umuma mahsus pasaport sahipleri vizeye tabidir. Diplomatik hizmet ve hususi pasaport sahipleri vizeden muaftır.

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir.

Vize gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizin tarafınıza ileteceği “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribata uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

Sağlık
İtalya’da girişlerde Türk vatandaşlarına herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Herhangi bir ilaç kullanmanız tavsiye edilmemektedir

Uçuş Süreleri
İstanbul                        Bari               2 sa 05 dk

Napoli                           İstanbul        2 sa 15 dk

Konaklama
Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir.

3 Kişilik odalar, otellerin uygunluğuna göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye sunulan yatak, standart yataklardan küçük olabilir. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için katılımcı 3. kişi rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir menü ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

Para Birimi
İtalya’da kullanılan para birimi Euro.

Seyahatiniz için yanınıza Euro almanızı ve bunun ufak birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneririz.

Saat Dilimi
Türkiye ile İtalya arasında -1 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken bu ülkelerde saat  11.00’dur.

Telefon Kullanımı
Tüm cep telefonu operatörleri, hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir.

Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için bir hırka almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

Yemek Kültürü
Modern ülkeler olarak, her damak tadına uygun yemekler bulunabilmektedir.

Elektrik
Genelde 200–220 V kullanılıyor. Priz konusunda ise genelde bir sıkıntı yaşamazsınız. Çok istisnai durumlarda cihazınız kalın girişli ise sorun olabilir.

Alışveriş
İtalya’da alış veriş yapabileceğiniz birçok alış veriş merkezi bulunmaktadır  Ayrıca bölgeye özgü hediyelik el yapımı ürünler alınabilir

Önemli Notlar
Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Gazella Turizm sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

Gazella Turizm, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Gazella Turizm, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Gazella Turizm sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.