Münih - Salzburg - Prag - Regensburg - Bratislava - Viyana - Budapeste
Kahvaltı Dahil

Kahvaltı Dahil

Tüm Turlar Dahil

Tüm Turlar Dahil

4 Yıldız Oteller

4 Yıldız Oteller

1 Kişilik Fiyat
1.990 EUR

2 Yetişkin Fiyatı
3.980 EUR
142.412 TL

Tur Programı


1. Gün
İstanbul – Prag

Turumuz kişiye özel aracın sizi adresinizden alması ile başlıyor. İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali'nde buluşarak, check-in işlemlerimizi tamamlıyor ve Türk Havayollarının tarifeli seferi ile Prag uçuşunu gerçekleştiriyoruz. Varışımız ile birlikte şehri ünlü Aziz John Nepomuk heykelinin de aralarında bulunduğu 30 farklı heykeli sırtlanmış Karl Köprüsü’ne ilerliyoruz. Yaya trafiğine açık olan köprüyü yürüyerek üzerindeki heykelleri inceleme fırsatı buluyoruz. Turumuzu bitirmeden önce, 64 metre yüksekliğiyle Prag’ın Eyfel Kulesi gibi olan Petrin Gözlem Kulesi’ne varıyoruz. Gezimizin ardından dinlenmek üzere otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

Uçuş No: TK 1771 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: İstanbul - Tarih: 15 Haziran 2024 - Saat: 12:25 - Varış: Prag - Tarih: 15 Haziran 2024 - Saat: 14:00
2. Gün
Prag

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından güne Prag Kalesi ile başlıyoruz. Guinness Rekorlar Kitabı’na göre dünyanın en büyük antik kalesi olan Prag Kalesi 570 metre uzunluğunda ve 130 metre genişliğindedir. Kuruluşu 9.yüzyıla kadar giden mistik kale görenleri büyülüyor. Kale turumuz ardından bir başka tarihi ve görkemli yapı olan Aziz Vitus Katedrali’ni görüyoruz. Pek çok kral ve kraliçenin taç giyme törenine ev sahipliği yapan gotik yapı, Prag’ın sembollerindendir. Tur bitimi şehri dilediğiniz gibi keşfetmek için serbest zamanımız olacak. Rehberimizin belirleyeceği saatte otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

3. Gün
Prag – Regensburg – Münih

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Orta Çağ’dan kalma ve 2000 yıllık bir tarihin izlerini taşıyan, 2006 yılında UNESCO Dünya kültür mirası listesine eklenmiş olan, Ren Nehri ile Tuna Nehri’nin birleştiği noktada kurulan Regensburg’a gidiyor, Bavyera eyaletinin 4.büyük ve Almanya’nın Orta Çağ döneminden beri en iyi korunmuş bu şehirde yürüyüş turumuzu gerçekleştiriyoruz. Turumuzun ardından Avrupa’nın en önemli sanat, teknoloji, finans, kültür, inovasyon, eğitim ve turizm merkezlerinden Bavyera eyaletinin başşehri Münih’e rotamızı çeviriyoruz. Şehir turumuzda ilk durak, etrafı müzeler, kiliseler, dükkanlar, kafelerle çevrili, şehrin kalbinin attığı yer Marienplatz, zarif kubbeleri, etkileyici çan kulesiyle ilgi çekici güzelliğe sahip Eski Belediye Binası (Altes Rathaus), Münih denilince ilk akla gelen yapılardan, şehrin adeta sembolü Yeni Belediye Binası (Neues Rathaus) 14.yüzyıl gotik tarzda inşa edilmiş İsator Kapısı, yine Münih’in simgesi olarak kabul edilen Kral Ludwing’in altın mezarı ve birçok hazinenin sergilendiği Fraunenkirche (Meryemana Kilisesi) görülecek yerler arasında. Tur bitimi dinlenmek üzere otelimize geçiyoruz. Konaklama otelimizde.

4. Gün
Münih – Salzburg – Hallstatt – Viyana

Sabah otelde aldığımız kahvaltının ardından Doğu Avrupa’nın yemyeşil ormanlık yollarında harika manzaralar eşliğinde Salzburg’a doğru yola çıkıyoruz. Ortaçağ, Barok ve Rönesans dönemine ait binaların bulunduğu eski şehir ve Residence Mey danı, aşıkların aşklarının sonsuza dek sürmesi için, dileklerini yazdıkları kilitlerin asıldığı Makartsteg köprüsü, tabelaları ferforjeden yapılmış ünlü markaların mağazalarının olduğu Salzburg’un kalbi ve en güzel caddesi Getreidegasse Caddesi şehri keşfederken göreceğimiz yerler arasında. Tur bitimi Avusturya’da Viyana’nın popülerliğini devralan, insanı bir masalın tam da ortasında hissettiren Hallstatt’a doğru yola çıkıyoruz. Doğanın bütün renklerini ve canlılığını, tertemiz havayı, insanın ruhunu arındıracak kadar güzel ve etkileyici dingin göl atmosferini yaşayacağınız dünyada görülmesi gereken 100 yerden biri olarak geçen Hallstatt, aynı zamanda UNESCO tarafından dünya kültür mirası listesine ekli. Göl kenarında banklarda oturup kuğuları ile dinlendirici, huzur veren manzarayı izleyebilir, ara sokaklarında birbirinden güzel evlerin arasında gezebilir, Hallstat’ın merkezi Market Square’de bölgeye özgü ürünlerin satıldığı mağazalarda alış veriş yapabilirsiniz. Hallstatt gezimiz sonrası ülkenin başkenti Viyana’ya hareket edeceğiz. Başkente varışımızla beraber günün yorgunluğunu atmak üzere otelimize geçiyoruz. Konaklama otelimizde.

5. Gün
Viyana

Sabah otelde aldığımız kahvaltının ardından geçmişte birçok imparatorluğun başkenti olmuş Viyana’yı keşfetmeye başlıyoruz. 2. Dünya Savaşı sırasında bir kısmı Hitler’in kişisel kütüphanesine aktarılan, 12 milyon kitaba sahip Ulusal Kütüphaneyi göreceğiz. Kütüphanenin mimarisine hayranlıkla inceledikten sonra rotamızı Opera Binası’na çevireceğiz. Bunun dışında şehir turumuz esnasında Hunderd Wassa House, Savunma Bakanlığı, Stat Park, Parlamento Binası, Viyana Opera binası dışarıdan göreceğimiz yerler arasındadır. Tur bitimi verilecek serbest zaman esnasında ülkenin çeşitli lezzetlerini yerinde tadabilir veya hediyelik eşyalara bakabilirsiniz. Rehberimizin belirleyeceği vakitte buluşuyor, günün yorgunluğunu atmak üzere otelimize geçiyoruz. Konaklama otelimizde.

6. Gün
Viyana – Bratislava – Budapeşte

Sabah otelde aldığımız kahvaltının Orta Avrupa’nın en eski şehirlerinden olan ve üç ülkenin kesişme noktasında konumlanan Slovakya’nın başkenti Bratislava’yı keşfetmek üzere Viyana’ya veda ediyoruz. Son derece şirin bir başkent olan Bratislava'da; Yahudi Soykırım Anıtı, Barlar Sokağı, Maria Theresa Yürüyüş Yolu, Mozart’ın 6 yaşında, F. Liszt’in de 9 yaşında ilk konserini verdiği saray binaları, Michael Kulesi, Özgürlük ve Şehir meydanları, Cafe Mayer, Napolyon’un Askeri, Opera Binası keşif duraklarımız. Tur bitimi Avrupa’nın en büyük kentlerinden Budapeşte’ye hareket edeceğiz. Şehre varışımzın ardından Budapeşte' de yapılacak panoramik şehir turunda Kahramanlar Meydanı, Opera, Parlamento Binası, Mathias Kilisesi, St. Stephen Bazilikası, Budapeşte’nin en güzel manzarasına sahip Gellert Tepesi göreceklerimiz arasında. Tur bitimi otelimize geçeceğiz. Geceleme Otelimizde.

7. Gün
Budapeşte – İstanbul

Sabah otelde aldığımız kahvaltının ardından Budapeşte’yi istediğiniz gibi keşfedebilirsiniz. Rehberimizin belirleyeceğiz saatte otelin lobisinde buluşuyor ve Istanbul’a uçmak üzere havalimanına hareket ediyoruz. Türk Havayollarının tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuyoruz. Turumuz önceden vermiş olduğunuz adrese yapılacak kişiye özel transferiniz ile sona eriyor.

Uçuş No: TK 1038 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: Budapeste - Tarih: 21 Haziran 2024 - Saat: 20:30 - Varış: İstanbul - Tarih: 21 Haziran 2024 - Saat: 23:40

Hizmetler


Paket Fiyata Dahil Hizmetler:
 • Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul - Prag // Budapeşte - İstanbul gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri
 • Havalimanı vergileri
 • Kişiye özel ev-alan – ev transferleri
 • Prag’da 2 gece, Munih’de 1 gece, Viyana’da 2 gece ve Budapeşte’de 1 gece olmak üzere toplamda 6 gece, 4* otellerde kahvaltı dahil konaklama
 • Programda belirtilen tüm turlar
 • Covid-19 seyahat sağlık sigortası
 • Türkçe rehberlik hizmeti
Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
 • Schengen Vize Ücreti ( yeşil pasaporta gerekmemektedir )
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Programda belirtilmeyen turlar
 • Fazla bagaj ücretleri
 • Kişisel harcamalar

Fiyat Bilgileri


TARİHOTELİki Kişilik Odada KişibaşıÜç Kişilik Odada KişibaşıTek Kişilik OdaÇocuk (02,00 - 11,99 Yaş)
15 Haziran 2024 | 21 Haziran 2024 4* Oteller 1.990 EUR1.990 EUR2.680 EUR-

Genel Bilgiler


Otellerimiz

4*K+K Hotel Fenix Prague vb. Prag

https://www.kkhotels.com/products/kk-hotel-fenix-prague/

4****Holiday Inn Munich Leuchtenbergring vb. Munih

https://www.ihg.com/holidayinn/hotels/gb/en/munich/muclb/hoteldetail?cm_mmc=GoogleMaps-_-HI-_-DE-_-MUCLB

4****RenaissanceWien Hotel vb. Viyana

https://www.marriott.com/en-us/hotels/viehw-renaissance-wien-hotel/overview/

4****IntercityHotel Budapest vb. Budapeşte

https://hrewards.com/en/intercityhotel-budapest

Katılım Şartları
Bu gezimiz, en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur, acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

Vize
Umumi Pasaport                     Vize gerekli                        

Yeşil Pasaport                          Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu                   Vize gerekli değil

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir.

Vize gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizin tarafınıza ileteceği “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribata uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

Sağlık
Çekya, Almanya, Avusturya, Slovakya, Macaristan için girişlerde Türk vatandaşlarına herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Herhangi bir ilaç kullanmanız tavsiye edilmemektedir

Uçuş Süreleri
İstanbul                        Prag                         2 sa 40 dk

Budapeşte                   İstanbul                    2 sa 10 dk

Konaklama
Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir.

3 Kişilik odalar, otellerin uygunluğuna göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye sunulan yatak, standart yataklardan küçük olabilir. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için katılımcı 3. kişi rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir menü ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

Para Birimi
Tüm ülkelerde kullanılan para birimi Euro dur

Seyahatiniz için yanınıza Euro almanızı ve bunun ufak birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneririz.

Saat Dİlimi
Tüm ülkeler, Türkiye’den 2 saat geridedir.

Örneğin, Türkiye’de saat 18:30 iken Diğer Ülkelerde 16:30’dur.

Telefon Kullanımı
Tüm cep telefonu operatörleri, hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir.

Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için bir hırka almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

Yemek Kültürü

Modern ülkeler olarak, her damak tadına uygun yemekler bulunabilmektedir.

Elektrik

Genelde 200–220 V kullanılıyor. Priz konusunda ise genelde bir sıkıntı yaşamazsınız. Çok istisnai durumlarda cihazınız kalın girişli ise sorun olabilir.

Alişveriş

Tüm ülkelerde alış veriş yapabileceğiniz birçok alış veriş merkezi bulunmaktadır  Ayrıca bölgeye özgü hediyelik el yapımı ürünler alınabilir

Önemli Notlar

Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Gazella Turizm sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

Gazella Turizm, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Gazella Turizm, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Gazella Turizm sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.