Portekiz Turu

Portekiz Turu

Portekiz Turu Temmuz 2021

Portekiz Turu

20 - 24 Temmuz 2021 Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Ev Alan Ev Transfer Maksimum 20 kişi
€ 1.560 14.987 ₺
Tek Kişilik Oda Farkı:
€ 390 | 3.746 ₺
Batalha | Cascais | Coimbra | Fatima | Guimaraes | Lizbon | Obidos | Porto | Sintra
Buram buram tarih kokan Porto; her köşesi ayrı bir hazine olan Lizbon...
Tüm Extra Turlar Dahil

Tüm turlar dahil

4* Otel Seçenekleri

4* Otel Seçenekleri

3 Öğle Yemeği Dahil

3 Öğle Yemeği Dahil

REZERVASYON YAP
1.Gün
İstanbul - Lizbon (20/07/2021)

Turumuz kişiye özel aracın sizi adresinizden alması ile başlıyor.  İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali'nde buluşarak, check-in işlemlerimizi tamamlıyor ve Türk Havayollarının tarifeli seferi ile Lizbon’a uçuşunu gerçekleştiriyoruz.Varıştan itibaren panoramik Lizbon şehir turumuz için havalimanından ayrılıyoruz. Şehir turumuzda göreceğimiz yerler arasında Öncelikle Expo bölgesini göreceğiz. Ardından Vasco de Gama  Kule ve Köprüsü, Heronimos Manastırı, Vasco de Gama’nın denizaşırı keşiflerini anmak için yapılmış olan  Belem  Kulesi’ni  ziyaret ediyoruz. Turumuz sırasında, ünlü  Pasteis de Belem  Pastanesi’nde, bölgenin özel tatlarından olan  “pasteis” tadımı için bir mola  veriyoruz. Otobüsümüz ile yapacağımız panoramik tur  sırasında ise, Praça do Comercio, Praça Rossio ve coğrafi keişfler anısına yaptırılmış olan Padrao dos Descobrimentos (Keşifler Anıtı)  göreceğimiz yerler arasındadır. Tur sonrası serbest zaman. Geceleme otelimizde

2.Gün
Lizbon – Sintra – Cascais - Lizbon (21/07/2021)

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından 9. yüzyılın  romantik mimarisi ile bezeli  şehir planlaması ile UNESCO   Dünya Mirası Listesi’ne giren Sintra’ya hareket ediyoruz. Şair  Lord Byron’un dünyadaki en güzel köy olarak nitelediği Sintra’da yer alan  National Palace’ı ziyaret ediyoruz. Saray gezimizin ardından ilk olarak, Avrupa  anakarasının Batı’daki en uç noktası kabul  edilen Cabo  do Roca (Roca  Burnu)’yı; sonrasındaysa Cascais adlı eski balıkçı  kasabasını geziyoruz. Öğle yemeğimizi gezimiz sırasında alıyoruz. Turumuzun ardından Lizbon’a  geri  dönüyoruz ve şehir merkezinde serbest zaman.  Ardından otelimize transfer. Daha sonra otelimize transfer oluyoruz.  Konaklama otelimizde.

3.Gün
Lizbon –Obidos – Batalha – Fatima – Coimbra - Porto (22/07/2021)

Kahvaltının ardından Porto’ya gitmek üzere yola çıkacağız. Yolculuğumuz esnasında  ilk durağımız Roma  döneminde kurulmuş şirin  bir kasaba olan  Obidos olacak. Ardından UNESCO   Dünya  Mirası Listesi’nde yer alan muazzam bir mimariye sahip Batalha Manastırı ve “Fatima’nın Üç Sırrı”  mucizesi ile ünlenen ve her  yıl on binlerce Hıristiyan hacıya ev sahipliği yapan Fatima Kasabası olacak. Turumuzun ardından Coimbra’ya  doğru yolumuza devam ediyoruz . Portekiz’in entelektüel merkezi sayılan Coimbra’da 13. Yüzyılın sonunda inşa edilen Coimbra Üniversitesi , her iki yanında 20. Yüzyıldan kalma  dikkat çekici yapıları ile Borges caddesini ve yüzlerce yıl öncesinde ustalarının ellerinden çıkan taş işçiliğinin buluştuğu Eski Katedral’i göreceğiz. Öğle yemeğimizi gezimiz sırasında alıyoruz.  Tur bitimi Porto’ya transfer  ve geceleme otelimizde.

4.Gün
Porto – Guimaraes - Porto (23/07/2021)

Kahvaltının ardından Porto şehir turumuz için otelden ayrılıyoruz.Şehir turumuz sırasında göreceğimiz yerler arasında; Sao Bento  Tren  İstasyonu, Sao Francisco Kilisesi, Foz, Boa Vista Bulvarı ve Stock Exchange Palace mevcut. Şehir turumuz sırasında ayrıca Dom Luis köprüsünü geçerek Gaia´ya şarap tatmak üzere şarap mahzenlerine gidiyoruz. Sonrasında Rio Doura nehri üzerinde tekne gezimizi yapacağız. Tur bitimi “Portekiz uyruğunun doğduğu kent” olarak bilinen Guimaraes’e geçeceğiz.  10. yüzyılda yapılmış Guimaraes Kalesi ve Bragança Dükleri Sarayı (Paço dos Duques de Bragança),15-19. yüzyıla ait heykellerle bezeli cephesiyle Nossa Senhora da Oliveira Kilisesi ve Santa Clara Kilisesi görülecek yerlerdir. Ardından Largo de Oliveira (Zeytin Ağacı Meydanı) da mola verecek ve Porto’ya dönmek üzere yola çıkacağız. Öğle yemeğimizi gezimiz sırasında alıyoruz.   Geceleme otelimizde

5.Gün
Porto - İstanbul (24/07/2021)

Kahvaltının ardından rehberimizin belirleyeceği saate kadar serbest zaman. Ardından Porto havalimanına transfer olacağız. Türk Havayollarının tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuş. Turumuz önceden vermiş olduğunuz adrese yapılacak kişiye özel transferiniz ile sona eriyor.

TUR ROTASI

+ Avrupa’nın en eski şehirlerinden biri olan ve bir çok kaşifin çıkış noktası olan Lizbon’u yakından tanıyacağız.

+ UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan, şair Lord Byron'un dünyadaki en güzel köy dediği Sintra'yı gezeceğiz

+ UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde bulunan Batalha Manastırı, Hristiyan hacılara uzun zaman boyunca ev sahipliği yapan Fatima'yı keşfedeceğiz

+ Roma  döneminde kurulmuş şirin  bir kasaba olan  Obidos ile Portekiz’in entelektüel merkezi sayılan Coimbra’da keyifli dakikalar geçireceğiz.

+ UNESCO Dünya Mirası Listesi’nden herbiri birbirinden güzel beş yeri: Heronimos Manastırı ve Belem Kulesi, Sintra, Batalha Manastırı ve Porto Tarihi Merkezi'ni ziyaret edeceğiz

+ Günümüzde hala kullanımda olan ve Portekiz tarihini anlatan duvarları ile bilinen tarihi Sao Bento Tren İstasyonu'nu ziyaret edeceğiz

+ Belem Pastanesi'nde bölgenin ünlü lezzeti "pasteis"i tadacağız

+ Avrupa anakarasının Batı'daki en uç noktası, Roca Burnu'nu görme şansı elde edeceğiz

+ Gaia Bölgesi'nin enfes lezzetlerini tadacağız

Bu tur için alternatif tarih bulunmamaktadır.

Uçuş Detayı:

 

1.Grup: 20 – 24 Temmuz 2021

TK1755 20JUL              ISTLIS                    0735 1030  

TK1450 24JUL              OPOIST                  1545 2220  

 

- Gezi Zamanlaması

Portekiz'i ziyaret etmek için en iyi zaman, ülkenin çiçek açtığı ve kıştan sonra uyandığı bahardır (Mart-Mayıs). Ayrıca, güneşin hala parladığı, havanın sıcak olduğu ve kalabalığın çoğunun dağıldığı sonbaharda (Eylül ve Ekim arasında) gidebilirsiniz.Yaz (Haziran-Ağustos), özellikle orta Portekiz'de çok sıcak olabilir. Su sıcaklıklarının normalden daha yüksek olduğu bu dönemde çok sayıda Portekizli sahile gidiyor. Ziyaretçiler, güneşli ve davetkar güney Avrupa iklimi tarafından çekiliyor.

Kışlar daha soğuk olsa da yine de bol miktarda güneş sunar. Birçok sahil beldesi şu anda azalırken, şehirleri ve iç bölgeleri keşfetmek için hala iyi bir zaman olabilir.

 

- Vize Bilgileri

Schengen Bölgesi’ne mensup ülkelerdendir. Umuma Mahsus Pasaport (Bordo Pasaport) hamilleri vizeye tabidir. Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri ise anılan ülkeye yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır.

 

- Bu Tur Kimler İçin Uygun?

Farklı kültürleri tanımak isteyen gezginler için kaçırılmaması gereken bir gezi olmakla birlikte, tempolu bir tur olduğu unutulmamalı, kendini dinç hisseden her gezgin için uygundur.

 

- Uçuş Süreleri

İstanbul ile, ülkenin başkenti olan Lizbon arası uçuş saati yaklaşık olarak 5 saattir. Porto uçuşu ise 4 saat 50 dakikadır

 

- Para Birimi

Portekiz Euro Bölgesi ülkelerindendir. Seyahatiniz için yanınıza Euro almanızı ve bunun küçük birimlerini de yanınızda bulundurmanızı öneriyoruz.

 

- Saat Dilimi

Türkiye ile Portekiz arasında - 3 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken Portekiz’de 09.00’dur.

 

- Telefon Kullanımı

Tüm cep telefonu operatörleri, hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir.

 

- Gezi İçin Alınabilecek Kıyafet ve Gerekli Eşyalar

Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve akşamları için ince bir mont almanızı öneririz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

 

- Yemek Kültürü

Portekiz mutfağı diğer Avrupa mutfakları kadar iyi bilinmese de yine de keşfedilmeye değer lezzetleri barındırır. Tuzlanmış morina “Bacalhau”, tavuk ve karides yemeklerinde kullanılan Brezilya asıllı baharat “peri-peri”, et sevenler için ise “Espetada” denenmelidir.

 

- Elektrik

Portekiz’de elektrik 220/230 volttur ve C tipi ikili ince yuvarlak ve F tipi ikili kalın yuvarlak prizler kullanılmaktadır. 

 

- Alışveriş

Porto’da Rua de Santa Catarina önemli dükkânların ve outlet mağazalarının bulunabileceği yerler arasındadır.

 

-Önemli Not

Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

*Pasaport sürelerinin, tur bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliğinin bulunması ve en az iki boş sayfanın olması gerekmektedir.*

Fiyata Dahil Hizmetler :

* Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul -  Lizbon / Porto  – İstanbul gidiş  dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri

* Havalimanı vergileri

* Kişiye özel ev-alan – ev transferleri

* Programda otellerde kahvaltı dâhil konaklama

* Lizbon, Guimaraes, Porto şehir turları

* Sintra, Cascais, Obidos, Batalha, Fatima ve Coimbra gezileri

* Porto’da şarap tadımı ve tekne gezisi

*3 öğle yemeği

*Seyahat Sigortası

*Türkçe rehberlik hizmeti

*Yurtdışı çıkış pulu

 

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:

* Schengen Vize Ücreti ( yeşil pasaporta gerekmemektedir )

* Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri

* Yemekler esnasında alınacak içecekler

* Fazla bagaj ücretleri

* Kişisel harcamalar

Otel Listesi

Bu turdaki otellerin listesini aşağıda görebilirsiniz.

Lizbon:  4* Fenix Lisboa vb.

https://www.hfhotels.com/hoteis/hf-fenix-lisboa-pt

 

Porto:  4*  Eurostars Das Artes Hotel vb.

https://www.eurostarshotels.com.pt/