Le Havre - Mantes La Jolie - Rennes - Honfleur - Caudebec en caux - Tours - Rouen - Vernon - Paris
Romantik Başkent Paris, 2. Dünya Savaşı unutulmazlarından Normandiya ve Şatoları ile Loire Vadisi'ne eşsiz gezi...
Tüm Turlar Dahil

Tüm Turlar Dahil

Gemide Tam Pansiyon Konaklama

Gemide Tam Pansiyon Konaklama

4* Oteller ve Gemi Konaklama

4* Oteller ve Gemi Konaklama

1 Kişilik Fiyat
1.999 EUR

2 Yetişkin Fiyatı
3.998 EUR
94.976 TL
Taksit Seçenekleri

Tur Programı


1. Gün
İstanbul – Paris

Turumuz kişiye özel aracın sizi alması ile başlıyor. İstanbul Yeni Havalimanı, Dış Hatlar Terminali Türk Havayolları kontuarı önünde belirlenen saatte buluşuyoruz. Check-in ve pasaport işlemleri sonrası Türk Havayolları'nın, TK1825 tarifeli seferi ile saat 12.35’te Paris’e hareket. Yerel saat ile 15.20 de Paris’e varışımızı takiben havalimanında bizleri bekleyen aracımız ile Panoramik Paris şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Gezi sonrası Paris limanında bulunan gemimize transfer oluyoruz. Gemiye check-in yaptıktan sonra, kabinlere yerleşiyor ve ardından serbest zaman veriyoruz. Gemimiz 21.00'de hareket edecektir.

Uçuş No: TK 1825 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: İstanbul - Tarih: 18 Ekim 2023 - Saat: 12:35 - Varış: Paris - Tarih: 18 Ekim 2023 - Saat: 15:20
2. Gün
Mantes La-Jolie – Vernon

Gemimiz 06.00’ da Mantes la jolie limanına yanaşacaktır. Kahvaltımızı gemide alıyoruz. Gemimiz saat 12.00’ de hareket edecektir. Vernon limanına saat 15.00’de yanaşacaktır. Burada düzenleyeceğimiz Giverny Monet in evi ve Chateau de Gailalard turumuzu gerçekleştiriyoruz. Öğle yemeğimizi gemiden getirdiğimiz kumanyalarımız ile alıyoruz. Gemimiz 22.00’de Vernon limanından hareket edecektir. Akşam yemeği ve konaklama gemimizde. Gemide alacağımız akşam yemeğinin ardından dileyen misafirlerimiz gemide organize ettiğimiz, birçok müzik türünü deneyimleyebileceğiniz konsere katılabilir. Konaklama gemimizde.

3. Gün
Rouen – Caudebec En Caux

Gemimiz 05.30’da Rouen limanına yanaşacaktır. Gemide aldığımız kahvaltı sonrası serbest zaman. Öğle yemeği sonrası Rouen şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Gemimiz 17.30’da Rouen limanından hareket edecektir. Gemimiz saat 22.00’de Caudebec limanına yanaşacaktır ve bu gece limanda demirli kalacaktır. Akşam yemeği ve konaklama gemimizde. Akşam yemeğinin ardından Dileyen misafirlerimiz bol bol gülecekleri Genç Stand-up’çı yeteneklerin Canlı Stand-up Show’unu izleyebilir. Konaklama gemimizde.

4. Gün
Caudebec En Caux

Gemide aldığımız kahvaltının ardından Fecamp ve Benedictine sarayı turumuzu gerçekleştiriyoruz. Öğle yemeğimizi gemiden getirdiğimiz kumanyalarımız ile alıyoruz. Gezi sonrası gemiye transfer oluyoruz. Bu limandan hareket saati 22.00’dir. Akşam yemeği ve konaklama gemimizde. Gemide alacağımız akşam yemeğinin ardından dileyen misafirlerimiz gemide organize ettiğimiz, birçok müzik türünü deneyimleyebileceğiniz konsere katılabilir. Konaklama gemimizde.

5. Gün
Le Havre – Honfleur – Caen – Rennes

Sabah saat 04.00’de gemimiz Le Havre limanına yanaşacaktır. Kahvaltı sonrası gemiden çıkış işlemlerinin ardından aracımız ile Normandiya Kıyılarının güzel balıkçı kasabası Honfleur da kısa bir gezinti yapıp fotoğraf molası verdikten sonra yönümüzü Normandiya bölgesinin merkezi olan ve aynı zamanda Fransa’nın süt ve Elması ile meşhur Caen şehrine transfer oluyoruz. Burada yaptığımız gezi esnasında birbirinden değişik peynirleri deneme fırsatı bulabilirsiniz. Gezimiz sonrasında eski Bretonya Düklüğünün başkenti olan Rennes şehrine transfer oluyoruz. Rennes de düzenleyeceğimiz şehir gezisinin ardından otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

6. Gün
Rennes – St. Mıchel – Dınan- Rennes

Sabah otelde aldığımız kahvaltı sonrası UNESCO Dünya kültür mirası listesinde bulunan St.Michel’e hareket ediyoruz. Körfezin ortasındaki kayalık bir ada üzerinde kurulu ve Ortaçağ’dan beri bir haç yeri olan St.Michel, şaşırtıcı medcezir olayının en iyi gözlemlenebileceği yerlerden biridir. Adaya özel otobüs ile geçtikten sonra daracık eski sokakların içerisinden yürüyüp Benedikten manastırını dışarıdan görebileceğiz. Ardından serbest zaman veriyoruz. St.Michel sonrası Bröton kasabası olan Dinan’a hareket ediyoruz. Sıra dışı bir coğrafyaya sahip olan Dinan aynı zamanda kerpiç ve ahşaptan evleriyle ünlüdür. Gezi sonrası otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

7. Gün
Rennes – Chateaux Vıllandry – Tours

Sabah otelde aldığımız kahvaltının ardından olağan üstü peyzaja sahip bahçeleri ile ünlü Villandry şatosuna hareket ediyoruz. 1906 yılında Joachim Bonapart tarafından satın alınan şato, günümüzde hala aynı aile tarafından özel olarak işletilmektedir. Şatonun muhteşem güzellikteki bahçelerini gezdikten sonra, Tours şehrine hareket ediyoruz. Burada otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

8. Gün
Tours – Paris – İstanbul

Sabah otelde aldığımız kahvaltının ardından Tours şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Gezi sonrası Paris havalimanına transfer oluyoruz. Check-in ve Pasaport kontrolü sonrası Türk Havayolları’nın 1834 tarifeli seferi ile saat 17.55’te İstanbul Yeni Havalimanına hareket. Yerel saat ile 22.25’te İstanbul’a varışımızın ardından turumuz önceden vermiş olduğunuz adrese yapılacak kişiye özel transferiniz ile sona eriyor.

Uçuş No: TK 1834 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: Paris - Tarih: 25 Ekim 2023 - Saat: 17:55 - Varış: İstanbul - Tarih: 25 Ekim 2023 - Saat: 22:25

Hizmetler


Paket Fiyata Dahil Hizmetler:
 • Türk Havayolları ile İstanbul (IST) – Paris (CDG) // Paris (CDG) – İstanbul (IST) gidiş-dönüş
 • Gemide eğlence ve aktivite paketi ( Stand-up Show, Türk Müzik Grubu, Profesyonel Spor Eğitmeni)
 • Rennes’de 4* otelde 2 Gece oda kahvaltı konaklama
 • Tours’da 4* otelde 1 Gece oda kahvaltı konaklama
 • 2022 yılında yenilenmiş 4*Deluxe Nehir gemisi Viva Gloria’da, 4 gece tam pansiyon konaklama (Tam pansiyon dahilindeki servis gemiye biniş günü Akşam yemeği ile başlayıp, gemiden iniş günü kahvaltı ile son bulmaktadır)
 • Havalimanı vergileri & Gemi liman vergiler
 • Gemide canlı müzik ve aktiviteler
 • Özel araçlar ile programda belirtilen tüm turlar,
 • Yurtdışı çıkış harcı,
 • Seyahat sigortası,
 • Ücretsiz kişiye öze eviniz – alan – eviniz transferi de dahil tüm transferler,
 • Gazella Turizm profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti,
 • Programda belirtilen tüm turlar,
Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
 • Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri
 • Fazla Bagaj ücreti,
 • Kişisel harcamalar,
 • İç hat bağlantı bileti
 • Gemi personel bahşişleri (Kişi başı 44 Euro tutarında)
 • Gemide Tüm Alkollü ve Alkolsüz İçecekler
 • Covid-19 Seyahat & Sağlık Sigortası Sür primi (65+ yaş ve üzeri misafirler için)

Fiyat Bilgileri


TARİHOTELİki Kişilik Odada KişibaşıÜç Kişilik Odada KişibaşıTek Kişilik OdaÇocuk (02,00 - 11,99 Yaş)
18 Ekim 2023 | 25 Ekim 2023 4* Oteller 1.999 EUR-3.298 EUR-

Genel Bilgiler


Otellerimiz
Rennes: 4* Mercure Rennes  Centre  Gare vb.
https://all.accor.com/hotel/1249/index.tr.shtml?utm_campaign=seo+maps&utm_medium=seo+maps&utm_source=google+Maps

Tours: 4****Novotel Tours Centre Gare vb.
https://all.accor.com/hotel/A312/index.tr.shtml?utm_campaign=seo+maps&utm_medium=seo+maps&utm_source=google+Maps

Gemi:4**** MS Gloria
https://scylla.com/en/ships/ms-gloria

Gemi konaklamamız Orta Kat French Balkonlu kabinlerde olacaktır..

Katılım Şartları
Bu gezimiz, en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur, acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

Vize Bilgileri
Umumi Pasaport                           Vize gerekli         

Yeşil Pasaport                                Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu                         Vize gerekli

Vize gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizin tarafınıza ileteceği “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribata uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

Sağlık
Fransa’ya girişlerde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Eğer maceracı bir yemek yeme alışkanlığınız var ve sokaklarda açıkta satılan yiyeceklerden yiyorsanız; kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et, tavuk ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve ve sebzelerin iyi yıkanmış olmasından emin olunması, meyvelerin kabuğunun soyulduktan sonra yenmesini tavsiye ederiz.

Uçuş Süreleri
İstanbul                           Paris                      03 sa 40 dk

Paris                                 İstanbul                03 sa 40 dk

Konaklama
Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir.

3 Kişilik odalar, otellerin uygunluğuna göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye sunulan yatak, standart yataklardan küçük olabilir. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için katılımcı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan ve fiyatlandırma bölümünde belirtilen yaş grubuna uyan tek (1) çocuk için geçerlidir.

Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir menü ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

Para Birimi
Fransa’nın para birimi Euro’dur. Seyahatiniz için yanınıza EUR almanızı ve bunun küçük birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneririz.

Saat Dilimi
Avrupa, Türkiye ile yaz saat diliminde 1 saat geride, kış saat diliminde ise 2 saat geridedir.

Örneğin, Kışın Türkiye’de saat 18:30 iken Avrupa’da 16:30’dur.

Telefon Kullanımı
Tüm cep telefonu operatörleri, hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Ancak ülkenin bazı kesimlerinde şebeke olmayabilir.

Gezi İçin Alınabilecek Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun içlikler, pamuklu pantolonlar, rahat soğuk ve su geçirmeyen yürüyüş ayakkabıları ve akşamları için kalın bir mont, bir iki kazak ve polar almanızı öneririz. Bunun dışında başınızı soğuktan koruyacak bir bere, eldiven, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

Yemek Kültürü
Avrupa yemek kültürü kısmen de olsa Türk yeme içme kültürüne oldukça yakındır. Seyahatiniz esnasında gemimiz Avrupa Mutfağının seçkin örneklerinden siz değerli misafirlerimize belirli günlerde sunacaktır.

Elektrik
Elektrik prizleri Türkiye ile aynıdır.

Alışveriş
Şehir merkezlerinde bulunan alışveriş merkezleri ve hediyelik eşya satan küçük tezgahlardan alışveriş imkânı bulunmaktadır.

Önemli Not
*** Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

*Programda belirtilen saatler Viva Cruises ve Türk Hava Yolları firmalarından alınmıştır. Saatlerde oluşabilecek herhangi bir değişiklikten acentemiz sorumlu değildir. Dolayısıyla herhangi bir saat değişikliği durumunda acentemiz programın içeriğini düzenleme hakkını saklı tutar. Ayrıca deniz & nehir turlarımızda ani gelişen liman şartları, kötü hava şartları, su seviye değişimi, deniz & nehir trafiği, nehir seviye havuzlarındaki grev vb. “fors majör” nedenlerden dolayı gemi firması ve gemi kaptanı programda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Bu değişikliklerden acentemiz sorumlu olmamaktadır.

*Tura başlangıç için acentemiz tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havalimanında ya da geminin yanaşacağı limanda hazır bulunmayan, uçağı ya da gemiyi kaçırarak binemeyen yolcuların seyahati gerçekleştirememelerinden acentemiz sorumlu olmayacaktır. Uçağı ya da gemiyi kaçıran yolcuların tura yeniden dahil olmaları için gerekli olacak ulaşım masrafları kendilerine aittir.

 *Gemiye yapılan check-in esnasında istisnasız her yolcunun (çiftlerde sadece 1 kişi) manyetik “cruise card”larını alırken kredi kartını ibraz etmesi veya nakit depozit yatırması gerekmektedir. Bu ibraz sonucunda her kredi kartından kişi başına ortalama 300 USD’lik bir provizyon çekimi yapılacaktır. Bunun nedeni sizler gemiye check-in yaptıktan sonra seyir esnasında gemi içinde yapacağınız ekstra harcamalar içindir. Gemi içindeki ekstra harcamalarınızı check-in esnasında sizlere verilmiş olan bu manyetik Cruise Card ile yapabileceksiniz. Gemide hiçbir yerde nakit para geçmemektedir. Tüm harcamalarınızı odalarınızdaki interaktif televizyonlardan, gemi içerisindeki interaktif ekranlardan veya resepsiyondan takip edebilirsiniz.

*Gemiye alkollü içki, ütü, saç kurutma makinası, su ısıtıcı, biberon ısıtıcı, elektrikli battaniye vb. eşyalar sokmak kesinlikle yasaktır. Her kabinde saç kurutma makinası birçok kabinde su ısıtıcı mevcuttur.

*Gemi seyahatimizin başlangıcında valizleriniz için belirli renklerde valiz etiketleri tahsis edilecektir. Bu etiketlerin eksiksiz doldurulması valizlerinizin kabinlerinize doğru olarak gelmesi açısından son derece önemlidir.

*Valizleriniz geminin ilk kalkış gününde akşam geç vakte kadar kabininize gelmeyebilir. Bu yüzden gemiye bineceğiniz ilk gün önemli ihtiyaçlarınızı küçük bir el çantasına koyup yanınıza almanızda fayda vardır.

*Acil bir durumda tahliye prosedürlerini tanımanız açısından seyahatinizin ilk günü bir güvenlik tatbikatı ve sunumu yapılacaktır. Katılımı son derece önemlidir. Tatbikattaki buluşma noktasına rehberleriniz ve odanızdan sorumlu gemi çalışanı yönlendirmektedir.

*Geminin ücretli olan uydu bağlantılı internet sisteminden faydalanabilirsiniz. Maliyetinin düşük olması için mutlaka gemi tarafından önerilen paketleri tercih ediniz.

*Gemide her akşam, bir sonraki güne ait ayrıntılı bir program kabininize bırakılacaktır. Bu programda, gemi içerisindeki tüm aktiviteler, eğlence organizasyonlarına dair bilgiler ve önemli notlar eksiksiz şekilde yer almaktadır.

*Tur süresince tüm özel eşyalarınıza sahip çıkmanızı önemle rica ederiz. Gemide tüm kabinlerde değerli eşyalarınızı muhafaza edebileceğiniz bir kasa mevcuttur. Acentamız kabinde ve bagajda unutulan para ve değerli zihniyet eşyalarınızın kaybolması ve çalınmasından dolayı sorumluluk üstlenmemektedir. Bulunan eşyalarınızın bulunduğu ülkeden karşı ödemeli kargo hizmeti ile tarafınıza gönderilmesi konusunda destek sağlanacaktır.

*Tur başlangıcından sonraki günlerde de geminin limanlardaki kalkış saatlerine kesinlikle riayet edilmesi gerekmektedir. Limanlarda geminin kalkış saatinden en geç 45 dakika öncesinde gemiye giriş yapılması gerekmektedir. Aksi takdirde gemiye giriş yapamayabilirsiniz. Böyle bir durumdan acentemiz sorumlu olmayacaktır. Gemi turuna izin verilen uygun bir limandan yeniden dahil olunması için gerekli olacak ulaşım masrafları yolcunun kendisine aittir.

*Gemi seyahatinizin sonunda bir gece önceden kabinlerinize bırakılacak etiketlerin takılması gerekir. Sabah erkenden kabin kapılarınızın önüne bırakmanız gerekmektedir daha sonra valizlerinizi toplanarak transfer yapılacak otobüslerin önünde dizilir. Yolcular tarafından burada teslim alınacaktır.

Yorumlar

0
Toplam 0 Yorum
0 Ortalama Puan
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0

Bu tur için henüz yorum bulunmamakta.