Myrdal - Oslo - Voss - Sogne Fiyordu - Hardanger Fiyordu - Gudvangen - Flaam - Bergen - Ulvik
Sakin ve mütevazi; fiyortlar, dağlar ve kuzey ışıkları ile masalsı bir diyar...
Tüm Turlar Dahil

Tüm Turlar Dahil

2 Öğle ve 2 Akşam Yemeği Dahil

2 Öğle ve 2 Akşam Yemeği Dahil

4 Yıldız Oteller

4 Yıldız Oteller

Kesin Kalkış

Kesin Kalkış

1 Kişilik Fiyat
2.490 EUR

2 Yetişkin Fiyatı
4.980 EUR
178.742 TL
Son 1 kişi

Tur Programı


1. Gün
İstanbul – Oslo – Voss

Turumuz kişiye özel aracın sizi adresinizden alması ile başlıyor. İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali'nde buluşarak, check-in işlemlerimizi tamamlıyor ve Türk Havayollarının tarifeli seferi ile Oslo uçuşunu gerçekleştiriyoruz. Varışta alanda bizi bekleyen özel aracımız ile Voss’a doğru keyifli bir otobüs yolcuğu yapıyoruz. Öğle yemeğimizi yol üzerinde yerel bir restoranda alacağız. Yemek bitimi ile yol üzerinde birçok göl ve muhteşem manzara bize eşlik edecek. Ayrıca çivi kullanılmadan yapılan İskandinav ahşap kiliselerine en güzel örneklerden biri olan Borgund Kilisesini dışarıdan göreceğiz. Akşam yemeği ve konaklama Voss’da bulunan otelimizde.

Uçuş No: TK 1751 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: İstanbul - Tarih: 26 Ağustos 2024 - Saat: 08:05 - Varış: Oslo - Tarih: 26 Ağustos 2024 - Saat: 11:00
2. Gün
Voss – Flam – Sogne Fiyordu – Gudvangen – Myrdal – Bergen

Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerin tamamlayıp, tekne ile ülkenin en güzel fiyortlarından birisi olan Sogne Fiyordu üzerinden Flam’a gene nefes kesici manzaralar eşliğinde hareket ediyoruz. Flam’a varışın ardından dünyanın en keyifli tren yolculuklarından sayılan Flam Dağ Treni turunu yapacağız. Yolculuk boyunca trenimiz ile şelalelerin içinden ilerleyerek Myrdal’a doğru giderken Kjosfossen şelalesinde muhteşem bir görsel şov yolculuğumuza eşlik edecek. Ardından Bergen’e Myrdal’dan unutulmaz bir tren yolculuğu gerçekleştireceğiz. Birbirinden güzel doğa manzaralarının görerek rahat bir şekilde Bergen’e ulaşacağız. Varışımız ile birlikte dinlenmek üzere otelimize geçiyoruz. Konaklama Bergen’de bulunan otelimizde.

3. Gün
Bergen

Kahvaltının ardından yapacağımız Bergen şehir turunda, Rengârenk Hansa evleri, Kraliyet Sarayı, Rosenkranz Kulesi göreceğimiz yerler arasında olacak. Şehrin kalbinin attığı Çiçek pazarını ziyaret ettikten sonra teleferik ile nefes kesici manzarası olan Flojen Dağına çıkıyoruz. Tur bitimi Bergen sokaklarında alışveriş ve şehri istediğimiz gibi keşfetmek için bolca serbest zamanımız olacak. Rehberimizin belirleyeceği saatte buluşuyor ve dinlenmek üzere otelimize geçiyoruz. Konaklama Bergen’de bulunan otelimizde.

4. Gün
Bergen – Hardanger Fiyordu – Ulvık (Eıdfjord)

Kahvaltının ardından çıkış işlemlerin tamamlayıp Ulvik’e (Eidfjord) doğru araçlarımla yola çıkıyoruz. Yol üstünde öncelikle görkemli Voringsfossen Şelalesi’ni ziyaret edeceğiz. Bu görsel şölene tanık olduktan sonra Hardangerfjord’u keşfetmek üzere yolumuza devam ediyoruz. Muhteşem doğa manzaralarını bu yolculuk sırasında görebileceğiz. Öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız. Yemeğin ardından Hardanger Köprüsünü geçerek, Ulvik’e varıyoruz. Sonrasında Norveç’in en büyük milli parkı olan Hardangervidda Nature Centre Eidfjord’u geziyoruz. Turların bitiminde Ulvik’e varışımızın ardından günün yorgunluğunu atmak üzere otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Ulvik’te bulunan otelimizde.

5. Gün
Ulvik – Oslo

Kahvaltının ardından çıkış işlemlerin tamamlayıp mükemmel manzaralar eşliğinde Oslo’ya gidiyoruz. Yol üstünde Norveç’in en eski kiliselerinden olan Torpo Kilisesi’ni dışarıdan görüyoruz. Oslo’ya varışımızla birlikte şehir turuna başlıyoruz. Panoramik Oslo şehir turumuzda yerel halkın ve turistlerin akın ettiği Balık Pazarını, Kraliyet Sarayını, Ulusal Tiyatroyu, Parlamento Sarayını ve ilginç mimarisi ile Opera Sarayını gibi binaları göreceğiz. Turumuz bitiminde otelimize transfer olacağız. Konaklama otelimizde.

6. Gün
Oslo – İstanbul

Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerini yapıyoruz. Öncelikle hayatın çeşitli evrelerindeki kadın erkek ilişkisini, insan yaşamındaki doğum, yaşam, özlem, kırgınlık, çocukluk ve yaşlılık gibi evreleri anlatan Vigeland Park’ı ziyaret edeceğiz. Gezimizin devamında Fram Müzesini ziyaret edeceğiz. Sonrasında şehri dilediğiniz gibi keşfetmeniz için ve Norveç’e son kez selam vermeniz için serbest zaman verilecek. Rehberimizin belirleyeceği saatte buluşup Oslo havaalanına transfer oluyoruz. Türk Havayollarının tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuş. Turumuz önceden vermiş olduğunuz adrese yapılacak kişiye özel transferiniz ile sona eriyor.

Uçuş No: TK 1754 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: Oslo - Tarih: 31 Ağustos 2024 - Saat: 18:45 - Varış: İstanbul - Tarih: 31 Ağustos 2024 - Saat: 23:35

Hizmetler


Paket Fiyata Dahil Hizmetler:
 • Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul - Oslo – İstanbul gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri
 • Havalimanı vergileri
 • Kişiye özel ev-alan – ev transferleri
 • 1 gece Voss’da, 2 gece Bergen’de, 1 gece Ulvik (Eidfjord) da ve 1 gece Oslo’da olmak üzere toplamda 5 gece 4* otellerde kahvaltı dâhil konaklama
 • Programda belirtilen tüm panoramik şehir turları
 • 2 öğle ve 2 akşam yemeği
 • Mini Cruise ile Fiyord turu
 • Flam Dağı tren gezisi
 • Flam – Myrdal ile Myrdal – Bergen arası ekonomi sınıfı tren bileti
 • Floyen Dağı teleferikler ile çıkış
 • Fretheim Müzesi girişi
 • Covid 19 Seyahat Sağlık Sigortası
 • Yurtdışı çıkış fonu
 • Türkçe rehberlik hizmeti
Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
 • Schengen Vize Ücreti ( yeşil pasaporta gerekmemektedir )
 • Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri
 • Yemekler esnasında alınacak içecekler
 • Fazla bagaj ücretleri
 • Kişisel harcamalar

Fiyat Bilgileri


TARİHOTELİki Kişilik Odada KişibaşıÜç Kişilik Odada KişibaşıTek Kişilik OdaÇocuk (02,00 - 11,99 Yaş)
15 Temmuz 2024 | 20 Temmuz 2024 4* Oteller 2.490 EUR2.490 EUR3.180 EUR-
23 Temmuz 2024 | 28 Temmuz 2024 4* Oteller 2.490 EUR2.490 EUR3.180 EUR-
13 Ağustos 2024 | 18 Ağustos 2024 4* Oteller 2.490 EUR2.490 EUR3.180 EUR-
26 Ağustos 2024 | 31 Ağustos 2024 4* Oteller 2.490 EUR2.490 EUR3.180 EUR-
03 Eylül 2024 | 08 Eylül 2024 4* Oteller 2.490 EUR2.490 EUR3.180 EUR-
10 Eylül 2024 | 15 Eylül 2024 4* Oteller 2.490 EUR2.490 EUR3.180 EUR-

Genel Bilgiler


Katılım Şartları
Bu gezimiz, en fazla 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur, acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir. 

Otellerimiz
4* Myrkdalen Hotel vb. - Voss 
https://www.myrkdalen.no/no

4* Oleana Hotel vb. - Bergen
https://www.hoteloleana.com/

4* Brakanes vb vb. - Ulvik
https://brakanes-hotel.no/en/

4* Thon Hotel Cecil vb. - Oslo
https://www.thonhotels.no

Vize Bilgileri
Umumi Pasaport                            Vize gerekli         

Yeşil Pasaport                                Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu                         Vize gerekli değil

Norveç bir Schengen ülkesidir. Umuma mahsus pasaport sahipleri vizeye tabidir. Diplomatik hizmet ve hususi pasaport sahipleri vizeden muaftır.

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir.

Vize gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizin tarafınıza ileteceği “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribata uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

Uçuş Süreleri
İstanbul                          Oslo                    4 sa

Oslo                                 İstanbul             4 sa

Para Birimi
Norveç'te kullanılan para birimi Norveç Kronu'dur, (NOK) seyahatiniz için yanınıza Euro almanızı ve bunun ufak birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneririz.

Konaklama
Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir.

3 Kişilik odalar, otellerin uygunluğuna göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye sunulan yatak, standart yataklardan küçük olabilir. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için katılımcı 3. kişi rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir menü ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

Saat Dilimi
Türkiye ile İzlanda arasında -2 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken Norveç’te 10.00'dur.

Gezi İçin Alınabilecek Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için bir mont almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

Yemek Kültürü
Modern bir ülke olarak, her damak tadına uygun yemekler bulunabilmektedir.

Telefon Kullanımı
Tüm cep telefonu operatörleri, hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir.

Elektrik
Genelde 200–220 V kullanılıyor. Priz konusunda ise genelde bir sıkıntı yaşamazsınız. Çok istisnai durumlarda cihazınız kalın girişli ise sorun olabilir.

Alışveriş
Oslo'da alışveriş yapabileceğiniz birçok alışveriş merkezi bulunmaktadır ancak fiyatlar genel olarak yüksektir. Ayrıca hem Oslo hem de diğer şehirlerde bölgeye özgü hediyelik el yapımı ürünler alınabilir

Önemli Not
**Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Gazella Turizm sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

Gazella Turizm, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Gazella Turizm, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Gazella Turizm sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.