Delhi - Katmandu - Agra - Varanasi - Jaipur
Gandhi’nin önderliğinde ve Ganj’ın arındırdığı ruhlarda gezinen ülke Hindistan...
8 Akşam Yemeği Dahil

8 Akşam Yemeği Dahil

5 Yıldız Oteller

5 Yıldız Oteller

Tüm Turlar Dahil

Tüm Turlar Dahil

1 Kişilik Fiyat
3.490 USD

2 Yetişkin Fiyatı
6.980 USD
236.668 TL

Tur Programı


1. Gün
İstanbul – Delhi

Turumuz kişiye özel aracın sizi adresinizden alması ile başlıyor. İstanbul havaalanı Dış Hatlar Gidiş Terminalinde buluşuyoruz. Türk Hava Yolları’na ait tarifeli sefer ile Delhi’ye hareket ediyoruz. Yeni güne uçakta gireceğiz.

Uçuş No: TK716 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: İstanbul - Tarih: 11 Mart 2025 - Saat: 20:50 - Varış: Delhi - Tarih: 12 Mart 2025 - Saat: 05:15
2. Gün
Delhi – Agra

Günün erken saatlerinde Delhi havalimanına varıyoruz. Alandan ayrılıp kahvaltı yapmak üzere havalimanında bulunan bir otele geçiyoruz. Kahvaltının ardından özel aracımız ile Agra’ya gidiyor ve Dünyanın Yedi Harikasından birisi olan TaJ Mahal’e hareket ediyoruz. Şah Cihan’ın aşkı uğruna yaptırdığı bu harika eseri görecek ve ardından UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirasına alınan Agra Kalesi’ni gezeceğiz. Tur sonrası Agra’da bulunan otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3. Gün
Agra – Jaipur

Kahvaltımızın ardından Jaipur’a hareket edeceğiz. Jaipur’a varışımızın ardından Amber Kalesi’ni ziyaret gideceğiz. Amber Kalesi ya da bilinen ismi ile Amer Fort, Hindistan’ın Jaipur şehrinde yer alan ve manzarası ve mimarisi ile görenleri büyüleyen bir yapı olan bu tarihi kale şehrin ve bölgenin en ünlü yapılarından biri kabul edilmektedir. Muhteşem Amer Kalesi, uçuk sarı, kırmızı kumtaşı ve beyaz mermer ile inşa edilmiş geniş bir saray kompleksidir. Jaipur’un simgelerinden biri olan Amber Kalesi, aynı zamanda Rajasthan’da UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne giren beş kaleden biridir. Jeeplerle gideceğimiz kalede anılarımıza unutulmaz anlar ekleyeceğiz. Bunun ardından ise Kali Temple, Sheesh Mahal ve Jai Mahal’i görmek için turumuza devam edeceğiz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde

4. Gün
Jaıpur (Holi Festivali)

Kahvaltının ardından Holi Festivalinin düzenleneceği etkinlik alanına transfer olacağız ve kutlamalara katılacağız. Öğleye doğru kutlamaların bitişinin ardından otelimize döneceğiz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

5. Gün
Jaıpur – Delhi – Varanasi

Kahvaltımızın ardından özel aracımızla Delhi’de bulunan havaalanına transfer olacağız. Havalimanına varış ile birlikte Varanasi uçuşumuz için check in ve bagaj işlemlerimiz tamamlıyoruz sonrasında Varanasi uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Varışımız ile birlikte otelimize transferimizi gerçekleştireceğiz. Check in (standart check in zamanı 15:00’dir. Odalar müsaitse check in işlemi daha erken yapılacak. Ve yerleşme sonrası Geleneksel Hint ayinlerini izlemek için otelden hareket edeceğiz. Gün batışında Ganj Nehrini ziyaretimizde tekrar hayata döneceğine inanılan ölülerin yakılışını ve davullar eşliğinde gerçekleştirilen seremonileri izlerken kelimenin tam anlamıyla eşsiz bir deneyim yaşayacağız. Bu benzersiz deneyim sonrası otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

6. Gün
Varanasi – Delhi

Sabahın erken saatlerinde geleneksel Hint ayinlerini izlemek için otelimizden ayrılacağız. Gün doğuşunda Ganj nehrini ziyaretimizde tekrar hayata döneceğine inanılan ölülerin yakılışını ve davullar eşliğinde gerçekleştirilen seremonileri izlerken kelimenin tam anlamıyla eşsiz bir deneyim yaşayacağız. Daha sonra otelimize dönecek ve kahvaltımızı alacağız. Kahvaltı sonrasında panoramik Varanasi turumuzu gerçekleştireceğiz. Hindistan’ın en mistik şehirlerinden birisi olan Varanasi eğitim, sanat ve el işçiliğinin merkezi olarak kabul edilmektedir. Bharat Mata Tapınağı, Benaras Hindu Üniversitesi, Kashi Wishwanath göreceğimiz yerler arasındadır. Tur bitimi havaalanına transfer oluyoruz. Yerel havayolları ile Delhi uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Varışta alanda bizi bekleyen aracımızla otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

7. Gün
Delhi

Kahvaltının ardından tarih boyunca pek çok hanedanlığın hüküm sürdüğü, anıtları ve mimarisi ile zengin bir şehir olmasının yanı sıra, beş yüz yıldan beri Yamuna nehri kıyısında yer alan ve sayısız şehrin doğup yok olduğu büyük bir anakent ve mezarlıklar şehri olan Delhi’yi keşfedeceğiz. Şah Cihan tarafından kırmızı kum taşından sekizgen şeklinde yaptırılan Kızıl Kale’nin yanından geçecek ve Hindistan’ın en büyük camisi olan Cuma Camisini ve Kırmızı Kaleyi dışarıdan göreceğiz. Ardından şehrin huzurlu *Sikh tapınağı (*Hindu mezheplerinden birisi) şehir turu esnasında görülecek yerler arasındadır. Gezimizin bitiminde otelimize dönecek ve akşam yemeğimizi otelimizde alacağız.

8. Gün
Delhi – Katmandu

Sabah kahvaltının ardından Delhi havalimanına geçiyor ve yerel havayollarının tarifeli seferi ile Katmandu’ya hareket ediyoruz. Katmandu varışımızın ardından havalimanında karşılanıyor ve Katmandu vadisini keşfetmek üzere havalimanından ayrılıyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Katmandu Vadisi’nde ilk durağımız Durbar Meydanı olacak. Birkaç yüzyıla yayılmış mimari harikaları görebileceğimiz Hanuman Dhoka Sarayı en göz alanlardan bir tanesidir. Budistlere ait Swyambhunath Tapınağını gördükten sonra şehrin kalbi olarak sayılan Thamel’e gidiyoruz. Katmandu’nun en hareketli bölgesi olan Thamel’i gezdikten sonra otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

9. Gün
Katmandu

Kahvaltıdan sonra Katmandu gezimize devam ediyoruz. İlk durağımız asırlık kültür ve geleneğini koruyan Bhaktapur Durbar Meydanı’dır. Ara sokaklarda yürüyerek kendimizi adeta 17. yüzyılda Nepal Malla döneminde hissedeceğiz. Bu büyülü ortamı ziyaret ettikten sonra küçük Tibet olarak bilinen Bouddhanath Stupa’sını ziyaret ediyoruz (Stupa içine girilemeyen Budist Tapınağı anlamına gelir.) Ardından Dünya’nın en geniş tapınaklarından Pashupatinath Tapınağı’nı ziyaret etmek için hareket ediyoruz. Hinduizm tanrısı Lord Şiva’nın tapınağı olarak kabul edilen ve Katmandu’nun en eski tapınağında ölü yakma seremonilerini izleme fırsatı bulacağız. Bu turumuz esnasında Stupa’ya dua etmeye gelen Budistlerin ruhani ortamına eşlik etme şansını yakalayacağız. Otelimize transfer. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

10. Gün
Katmandu – İstanbul

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından havaalanına transfer oluyoruz. Türk Hava Yolları’nın tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuşumuz gerçekleşecek. İstanbul’a varışımızın ardından, turumuz sizi evinize bırakacak transfer aracımız ile son bulacak.

Uçuş No: TK727 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: Katmandu - Tarih: 20 Mart 2025 - Saat: 12:25 - Varış: İstanbul - Tarih: 20 Mart 2025 - Saat: 18:25

Hizmetler


Paket Fiyata Dahil Hizmetler:
 • Türk Havayollarının tarifeli seferi ile İstanbul – Delhi/ Katmandu - İstanbul uçuşları ve havalimanı vergileri
 • Delhi - Varanasi / Varanasi – Delhi ve Delhi-Katmandu ekonomi sınıfı uçuşları ve vergileri
 • Size özel eviniz-alan-eviniz transferleri
 • Programda belirtilen tüm transferler,
 • Jaipur’da 2 gece, Delhi’de 2 gece, Katmandu’da 2 gece, Varanasi’de 1 gece ve Agra’da 1 gece olmak üzere toplamda 8 gece 5* otellerde kahvaltı dâhil konaklama
 • 8 akşam yemeği (otellerde açık büfe)
 • Programda belirtilen tüm geziler
 • Taj Mahal, Amber Kalesi ve Agra kalesi için gerekli giriş ücretleri
 • Ganj Nehri turu
 • Swyambhunath Tapınağını turu
 • Rehberlik Hizmetleri
 • Swyambhunath Tapınağını turu,
 • Covid-19 Seyahat Sağlık Sigortası
 • Yurtdışı çıkış harcı
Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
 • Hindistan Vize ücreti (Yeşil pasaporta da gerekmektedir)
 • Nepal Vize ücreti (Kapıda ödenmektedir, Yeşil pasaporta da gerekmektedir)
 • Tüm öğle yemekleri
 • Programda belirtilen yemekler sırasında alınacak içecekler
 • Fazla Bagaj ücreti
 • Kişisel harcamalar
 • Bahşişler

Fiyat Bilgileri


TARİHOTELİki Kişilik Odada KişibaşıÜç Kişilik Odada KişibaşıTek Kişilik OdaÇocuk (02,00 - 11,99 Yaş)
11 Mart 2025 | 20 Mart 2025 5* Oteller 3.490 USD3.490 USD4.380 USD-

Genel Bilgiler


Katılım Şartı
Bu gezimiz en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur, acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

Vize
Umumi Pasaport                       Vize gerekli                        

Yeşil Pasaport                                Vize gerekli

Hizmet Pasaportu                         Vize gerekli

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir. Hindistan vizesi için şahsi olarak konsolosluğa gidilmesi gerekiyor. Nepal vizesini hem konsolosluktan hem de havalimanından alabilirsiniz

Vize gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizin tarafınıza ileteceği “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribata uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

Otellerimiz
Katmandu - 5* Aloft Hotel Kathmandu vb.
https://www.marriott.com/en-us/hotels/ktmal-aloft-kathmandu-thamel/overview/?scid=f2ae0541-1279-4f24-b197-a979c79310b0

Jaipur- 5* Holiday Inn Hotel vb
https://www.ihg.com/holidayinn/hotels/us/en/jaipur/jaicc/hoteldetail?cm_mmc=GoogleMaps-_-HI-_-IN-_-JAICC

Agra - 5* Grand Mercure Hotel vb.
https://all.accor.com/hotel/C0W7/index.en.shtml

Delhi - 5* Vivanta by Taj Dwarka vb.
https://www.vivantahotels.com/en-in/vivanta-new-delhi-dwarka/?utm_source=google&utm_medium=local&utm_campaign=vivanta_new_delhi_dwarka_cla&utm_content=vivanta_new_delhi_dwarka_gmb

Varanasi - 5* Radisson Blu vb.
https://www.radissonhotels.com/en-us/hotels/radisson-varanasi?cid=a:se+b:gmb+c:apac+i:local+e:rad+d:ind+h:INUPVAR1

Sağlık
Düzenli ilaç kullananların, ihtiyaçtan daha fazla ilacı yanlarında getirmeleri önerilmektedir. Çünkü ülkede her türlü ilaç bulunamıyor. Bunun yanı sıra ciddi bir sağlık sorununuz varsa (kalp, tansiyon, şeker vs.) doktorunuz tarafından imzalı bir belgeyi yanınızda bulundurmanız yararlı olacaktır. Ayrıca çeşme suyu içmemeniz, ilk defa sizin açacağınız kapalı şişe su içmenizi öneririz. 

Uçuş Süreleri
İstanbul                           Delhi        5 saat 55 dk

Katmandu                      İstanbul   8 saat 45 dk

KONAKLAMA 
Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir.

3 Kişilik odalar, otellerin uygunluğuna göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye sunulan yatak, standart yataklardan küçük olabilir. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için katılımcı 3. kişi rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir menü ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

Para Birimi
Nepal para birim iNepal Rupisi (NPR)’dir.

Hindistan para birimi Hint Rupisi (INR)’dir.

Yanınızda US Dolar (USD) bulundurmanızda fayda vardır.

Saat Dilimi
Hindistan ile Türkiye arasında +2 saat 30dak. fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken Hindistan’da 14.30’dur. Nepal ile +2 saat 45dak. Fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken Nepal’de 14.45’dir. 

Telefon Kullanımı 
Tüm cep telefonu operatörleri, hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Ancak ülkenin bazı kesimlerinde şebeke olmayabilir.

Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, sort ve pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve akşamları için ince bir mont almanızı öneririz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz. 

Yemek Kültürü        
Hindistan Mutfağı bizim damak zevkimize yakındır. Yemeklerimizi otelimizde ve en iyi restoranlarda alacağımız için hiçbir sorunla karşılaşmayacaksınız ayrıca gideceğimiz her yerde kapalı şişe suyu temin etme imkânımız olacaktır. Asla açıkta satılan yiyecekleri ve musluktan akan suyu tüketmemeliyiz. Konaklayacağımız oteller sağlık bilgisi bakımından üst düzey tesisler olduğundan bu riskler minimumdur.

Elektrik        
Genelde 200-220 V kullanılıyor. Hindistan’da İngiliz tipi üç pimli prizler kullanılmaktadır. Birçok priz tipine bizim kullandığımız iki pimli fişler uymaktadır. Prizlerin uymadığı yerlerde sorun yaşamamak için elektronik mağazalarında satılan üniversal fiş adaptörlerinden alınabilir. 

Alışveriş        
Yeni Delhi’de alışveriş yapılabilecek en önemli mekanlardan biri The Central Cottage Industries Emporium. Birçok şubesi bulunan bu mağazalar zinciri sabit fiyatlarla müşterilerine hizmet veriyor. Ağaç oymaları, bakır işlemeli eşyalar, biblolar, kumaşlar ve hatta mobilyalar çok uygun fiyata alınabilir.

ÖNEMLİ NOTLAR           
*** Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Gazella sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

Gazella, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Gazella, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Gazella sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.