Windhoek - Doha
okyanustan kızıl çöllere uzanan yolculuk; Namibya
4* Otel ve Lodge Konaklama

4* Otel ve Lodge Konaklama

Akşam Yemekleri Dahil

Akşam Yemekleri Dahil

Tüm Turlar Dahil

Tüm Turlar Dahil

1 Kişilik Fiyat
3.990 USD

2 Yetişkin Fiyatı
7.980 USD
176.069 TL
Taksit Seçenekleri

Tur Programı


1. Gün
İstanbul ( Sabiha Gökçen) – Doha

Turumuz kişiye özel aracın sizi adresinizden alması ile başlıyor. İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali'nde buluşarak, check-in işlemlerimizi tamamlıyor ve Katar Havayollarının tarifeli seferi ile Doha’ya uçuşunu gerçekleştiriyoruz.

Uçuş No: QR 244 (Qatar Havayolları) - Kalkış: İstanbul - Tarih: 25 Eylül 2023 - Saat: 19:50 - Varış: Doha - Tarih: 25 Eylül 2023 - Saat: 23:50
2. Gün
Doha – Windhoek – Sossusvleı

Yeni Güne Doha havalimanında giriyoruz. Katar Havayolları ile Doha’dan Windhoek’a uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Varışımız ile birlikte Namibya’nın başkentine mükemmel bir başlangıç olacak yarım günlük turumuzda bu derinlemesine tarih dolu Windhoek’u gezeceğiz. Turumuz esnasında; 1914 yılında inşa edilmiş Windhoek şehrine tepeden bakan, ahşap mobilyaları ile göze çarpan Heinitzburg Kalesi, 1890 yılında Alman komutan Curt Von François tarafından inşa edilen, Namibya’nın tarihinden, sömürge dönemine ve bağımsızlık dönemine kadar Devlet Tarih Müzesi’ne ev sahipliği yapan, Windhoek’un en eski binası Alte Feste göreceğimiz yerler arasındadır. Gezi sonrası Sossusvlei’ye doğru yola çıkacağız. Varışımızı takiben yerel bir restoranda akşam yemeğimizi alıyoruz. Sonrasında konaklayacağımız lodge transfer oluyoruz.

3. Gün
Sossusvleı – Namib Nauklauft – Deadvlei – Sesriem Kanyonu –Sossusvleı

Lodge’da alacağımız kahvaltımızın ardından rehberimiz ile Namib Nauklauft Milli parkında yer alan Deadvlei gezeceğiz. Bu büyük, beyaz tuz ve kil tavası, sizi kesinlikle büyüleyecek geniş kırmızı kumullarla çevrilidir. Buradaki kum tepeleri neredeyse 400 metre ile dünyanın en yüksek tepelerinden bazılarıdır. Namib'deki kum tepeleri dinamiktir ve rüzgarla birlikte şekil değiştirir. Sossusvlei bölgesi etrafındaki kum tepeleri, rüzgarın onları her yönden şekillendirmesi nedeniyle "yıldız kum tepeleri" olarak bilinir. Bölgedeki koşullar çoğunlukla kuru ve sert olsa da, çok sayıda bitki ve hayvanı görebileceğiniz bu turumuz esnasında sabahın erken saatlerinde, ışığın en güzel olduğu zamanda içeriye girip eşsiz fotoğraflar çekebilirsiniz. Fotoğraf molamızı takiben Namib Nauklauft Milli Parkının giriş kapısından yaklaşık olarak 4.5 km uzaklıkta olan Sesriem Kanyonu’na transfer oluyoruz. Bölgede yıl boyunca su barındıran sayılı yerlerden biri olan ve muhteşem kaya oluşumlarıyla dikkat çeken kanyonun bir kısmını aracımız ile bir kısmını ise yürüyerek keşfedeceğiz. Gezimizin ardından otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeğine kadar serbest zaman veriyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Lodge’da.

4. Gün
Sossısvlei – Swakopmund

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Ülkenin en büyük sahil şehirlerinden olan Swakopmund’a gitmek için otelimizden ayrılıyoruz. Swakopmund varışımızı takiben Alman Kolonyal mimarisinin en iyi korunmuş örneklerinden bazılarını şehir turumuz esnasında göreceğiz. Swakopmund sokaklarında gezerken bu şehrin tarihe ışık tutan, Swakopmund’un şehrinin simgesi, 1906 yılında tamamlanmış, Neo-Barok tarzdaki eser "Haus Hohensollern", 1908 yılında özel bir okul olarak inşa edilen, şimdilerde belediye binası olarak kullanılan,"Altes Amptgericht", 1901 yılından beri mahkeme olarak hizmet etmiş, 1990 yılından beri Naminya Devlet başkanının yazlık konutu olarak kullandığı "Kaiserliches Bezirksgericht’ı göreceğimiz yerler arasındadır. Yerel bir restoranda akşam yemeğimizi aldıktan sonra otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelde.

5. Gün
Swakopmund

Sabah otelde aldığımız kahvaltının ardından Namibya'nın tek derin su limanı olan Walvis Bay Limanı'ndan istiridye çiftliklerine ve flamingo, çakal ve güzel istiridye yakalayıcısının görülebileceği, Sabahı yunusları, pelikanları ve uçuşan martıları arayarak, Katamaranların yanında yüzerek geçebileceğiniz, Lagünün sakin suları, büyük ve sabit yelkenli katamaranla birlikte bu deniz harikalarını görüntülemek için mükemmel bir platform sunan, Çeşitli foklar ve kuşların konukları eğlendirdiği, Dolphin&Seal Cruising turumuzu gerçekleştirmek için otelden ayrılıyoruz. Siz değerli misafirlerimiz deniz hayvanları ve insanlar arasındaki etkileşime hayran kalacak ve eşsiz fotoğraflar çekebileceksiniz. Ayrıca taze Namibya İstiridyesinin tadına bakma fırsatı bulabileceksiniz. Turumuz sonrası otelimize transfer oluyoruz. Ardından akşama kadar serbest zaman veriyoruz. Akşam yemeğini yerel bir restoranda alıyoruz. Konaklama otelimizde.

6. Gün
Swakopmund – Spıtzkoppe – Omaruru

Sabah otelde aldığımız kahvaltının ardından yaklaşık 130 milyon yıl önce büyük Gondwanaland kıtasının Afrika ve Güney Amerika kıtalarına ayrılmasıyla oluşmuş, bin yıllık bir süreçte erozyon nedeniyle tuhaf şekiller alarak biçimlenen, muhteşem biçimli kayalıklarla yükselen tepe Spitzkoppe’yi ziyaret edeceğiz. Buradaki gezimizin ardından yaklaşık iki saat yolculuk edecek ve Erongo Bölgesi’nin bir şehri olan Omaruru’ya transfer olacağız. Varışımızı takiben akşam yemeğimizi alıp konaklayacağımız Lodge’a transfer oluyoruz. Konaklama Omaruru’da Lodge’da.

7. Gün
Omaruru – Himba Topluluğu – Etosha

Lodge’da aldığımız kahvaltının ardından Botswana’dan Namibya’ya yerleşen ortalama nüfusu 20.000 -50.000 arasında olan, Su kıtlığı nedeniyle cildi uzun süreler boyunca temizlemek ve kendilerini Kaokoland'ın aşırı sıcak ve kuru ikliminin yanı sıra sivrisinek böcek ısırıklarına karşı korumak için tereyağı ve koyu sarı pigmentin kozmetik bir karışımı olan macun ‘’Otjize’’i kullanan, tarihleri 16.yüzyıl’a kadar uzanan, kadınların köye su taşımak, yemek pişirmek, el işi, giysi ve zanaat, erkeklerin ise hayvancılık, inşaat işleriyle ilgilendiği, kendilerine özgü kültürlerinden kopmayan göçebe topluluk Himba’yı topluluğunu ziyaret etmek için Lodge’dan ayrılıyoruz. Bu özel topluluğa yaptığımız ziyaretimizin ardından gördükten Etosha’da bulunan Lodge’a transfer oluyoruz. ve akşama kadar serbest zaman veriyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Lodge’da.

8. Gün
Etosha

Otelde aldığımız kahvaltının ardından, 4X4 arazi araçları ile Afrika'nın ünlü vahşi yaşam alanlarından biri olan Etosha Ulusal Parkı’nda çevrenizi kuşatacak inanılmaz manzara havaya nüfuz eden taze esintiler, ve gerçek bir Afrika orkestrası, sesler eşliğinde turumuzu gerçekleştirmek üzere Lodge’dan ayrılıyoruz. Etosha Milli Parkı uzaydan görülebilen devasa gümüş-beyaz bir tuz tavası, parkın arazisi boyunca uzanan geniş çimenli ovalar, yarı kurak savan ve dikenli çalılıklarla çevrilidir. Tuz tavası şiddetli, mevsimsel yağmurdan sonra büyüleyici bir göle dönüşür ve beril alglerinde dolaşan çok sayıda şeker ipi renkli flamingoyu kendine çeker. Etosha, sayısız dört ayaklı sakine ve ünlü Beşli, zarif zürafa, nadir kara suratlı impala, Hartmann'ın dağ zebrası ve dünyanın en küçük antilopu Damara dikdik dahil olmak üzere 114'e yakın memeli türüne ev sahipliği yapmaktadır. Turumuz esnasında bu hayvanlardan bazılarını görme fırsatı bulabiliriz. Bölgedeki gezimizin ardından Windhoek’taki otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

9. Gün
Etosha – Windhoek – Doha

Lodge’da aldığımız kahvaltının ardından çıkış işlemlerimizi tamamlayıp Windhoek havalimanına transfer oluyoruz. Check-in ve bagaj teslimi işlemlerini sonrasında Katar Havayollarının tarifeli seferi ile Doha’ya uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz.

10. Gün
Doha – İstanbul ( Sabıha Gökçen)

Yeni güne Doha havalimanında giriyoruz. Katar Havayollarının tarifeli seferi İstanbul Sabiha Gökçen havalimanına uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Varışımızı takiben turumuz sizi önceden vermiş olduğunuz adrese götürecek olan araç ve şoförünüzle buluşmanız ve transferiniz ile son buluyor.

Uçuş No: QR 237 (Qatar Havayolları) - Kalkış: Doha - Tarih: 04 Ekim 2023 - Saat: 01:40 - Varış: İstanbul - Tarih: 04 Ekim 2023 - Saat: 05:55

Hizmetler


Paket Fiyata Dahil Hizmetler:
 • Katar Havayollarının tarifeli seferi ile İstanbul (Sabiha Gökçen) - Doha // Doha - İstanbul (Sabiha Gökçen) gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri
 • Katar Havayolları tarifeli seferi ile Doha – Windhoek // Windhoek – Doha gidiş dönüş ekonomi sınıf uçak biletleri
 • Havalimanı vergileri
 • Kişiye özel ev-alan – ev transferleri
 • Programda otellerde yarım pansiyon konaklama
 • 2 Gece Sossusvlei otel konaklama
 • 2 Gece Swakopmund otel konaklama
 • 1 Gece Omaruru Lodge konaklama
 • 2 Gece Etosha Lodge konaklama
 • Programda belirtilen tüm turlar
 • Namib Nauklauft Milli parkı giriş ücreti
 • Covid-19 seyahat sağlık sigortası
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Yurtdışı çıkış Pulu
Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
 • Schengen Vize Ücreti ( yeşil pasaporta gerekmemektedir )
 • Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri
 • Programda belirtilmeyen turlar
 • Yemekler esnasında alınacak içecekler
 • Fazla bagaj ücretleri
 • Kişisel harcamalar
 • Bahşişler (isteğe bağlı)

Fiyat Bilgileri


TARİHOTELİki Kişilik Odada KişibaşıÜç Kişilik Odada KişibaşıTek Kişilik OdaÇocuk (02,00 - 11,99 Yaş)
25 Eylül 2023 | 04 Ekim 2023 4* Otel ve Lodge Konaklama 3.990 USD-4.480 USD-

Genel Bilgiler


Katılım Şartları
Bu gezimiz, en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur, acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

Vize
Umumi Pasaport                            Vize gerekli değil               

Yeşil Pasaport                                Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu                         Vize gerekli değil

Umuma mahsus pasaport sahipleri vizeye tabidir. Diplomatik hizmet ve hususi pasaport sahipleri vizeden muaftır.

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir.

Vize gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizin tarafınıza ileteceği “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribata uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

Sağlık
Namibya’ya  girişlerde Türk vatandaşlarına herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Herhangi bir ilaç kullanmanız tavsiye edilmemektedir.

Uçuş Süreleri
İstanbul                        Doha                4 sa 25 dk

Doha                           Windhoek        8 sa 50 dk

Windhoek                  Doha                8 sa 50 dk

Doha                            İstanbul           4 sa 25 dk

Konaklama
Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir.

3 Kişilik odalar, otellerin uygunluğuna göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye sunulan yatak, standart yataklardan küçük olabilir. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için katılımcı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir menü ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

Para Birimi
kullanılan para birimi Dolar’dır

Seyahatiniz için yanınıza Dolar almanızı ve bunun ufak birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneririz.

Saat Dilimi
Namibya, Türkiye’den 1 saat geridedir.

Örneğin, Türkiye’de saat 18:30 iken Namibya’da 17:30’dur.

Telefon Kullanımı
Tüm cep telefonu operatörleri, hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir.

Kıyafet ve Gerekli Şeyler
Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için bir hırka almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

Yemek Kültürü
Her damak tadına uygun yemekler bulunabilmektedir.

Elektrik
Genelde 200–220 V kullanılıyor. Priz konusunda ise genelde bir sıkıntı yaşamazsınız. Çok istisnai durumlarda cihazınız kalın girişli ise sorun olabilir.

Alışveriş
Namibya’da  alış veriş yapabileceğiniz birçok alış veriş merkezi bulunmaktadır  Ayrıca bölgeye özgü hediyelik el yapımı ürünler alınabilir.

Önemli Notlar
**
Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Gazella Turizm sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

Gazella Turizm, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Gazella Turizm, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Gazella Turizm sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

 

Yorumlar

0
Toplam 0 Yorum
0 Ortalama Puan
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0

Bu tur için henüz yorum bulunmamakta.