Khustai Ulusal Parki - Orhun Vadisi - Karakurum - Ulan Batur - Terelj Ulusal Parki
2 gece Geleneksel Moğol Göçebe Kampı deneyimi
Yakında

Tur Programı


Hizmetler


Paket Fiyata Dahil Hizmetler:
  • Programda belirtilmeyen yemekler
  • Programda belirtilen yemekler sırasında alınacak içecekler
  • Fazla Bagaj ücreti
  • Kişisel harcamalar
Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:

Fiyat Bilgileri


Genel Bilgiler


Otellerimiz
Ulan Batur: Holiday Inn Hotel 4* vb.
https://www.ihg.com/holidayinn/hotels/us/en/ulaanbaatar/ulnss/hoteldetail?cm_mmc=GoogleMaps-_-HI-_-MN-_-ULNSS

Terelj: Terelj Lodge Ger Kampı ** vb.
http://www.tereljlodge.com/

Karakorum:  Munkh Tenger Ger ** vb.
Ger:  Geleneksel Moğol Çadırı **Ger konaklamaları nedeniyle turumuzda 3 kişilik oda satışı bulunmamaktadır!**

Gezi Zamanlaması
Sert bir kara iklimine sahip Moğolistan'ı ziyaret etmek için en ideal dönem Mayıs ile Eylül ayları arasıdır. Ancak, ortalama yüksekliği 1580 m olan Moğolistan’da gece ile gündüz arasındaki sıcaklık farkını unutmamak gerekir.

Moğolistan'ın kara ile çevrili konumu, yaz ve kış sıcaklıklarda büyük ölçüde değişiklik, ülkede karasal iklime yol açmaktadır. Ulaan Baatar, dünyanın en soğuk başkentidir ve ülke genelinde kış sıcaklıkları düzenli olarak -30 ° C (-22 ° F) ve altına düşer.

Sadece güney Gobi yaz aylarında gerçekten sıcaktır, ancak bu aynı zamanda her yıl düşen küçük yağmurla karşılaşma olasılığınızın daha yüksek olduğu zamandır.


Sağlık
Eğer maceracı bir yemek yeme alışkanlığınız var ve sokaklarda açıkta satılan yiyeceklerden yiyorsanız; kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et, tavuk ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve ve sebzelerin iyi yıkanmış olmasından emin olunması, meyvelerin kabuğunun soyulduktan sonra yenmesini tavsiye ederiz.​


Vize Bilgileri
Türk vatandaşları, Moğolistan'a gerçekleştirecekleri 30 güne kadar kalış süreli seyahatlerinde vizeden muaftır.


Bu Tur Kimler İçin Uygun?
Farklı kültürleri tanımak isteyen gezginler için kaçırılmaması gereken bir gezi olmakla birlikte, tempolu bir tur olduğu unutulmamalı, kendini dinç hisseden her gezgin için uygundur.


Uçuş Süreleri
İstanbul ile ülkenin başkenti olan Ulan Batur arası uçuş süresi yaklaşık olarak 10 saat 25 dakikadır.


Para Birimi
Moğolistan’ın para birimi Tögrök’tür. Seyahatiniz için yanınıza USD almanızı ve bunun küçük birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneririz. Ülkedeki döviz bürolarından yerel para birimini temin edebilirsiniz.


Saat Dilimi
Türkiye ile Moğolistan arasında +5 saat fark vardır. Türkiye’de saat 12.00 iken Moğolistan’da 17.00’dir.


Telefon Kullanımı
Tüm cep telefonu operatörleri hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Ancak ülkenin bazı kesimlerinde şebeke sorunları yaşanabilir.


Gezi İçin Alınabilecek Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve akşamları için ince bir mont, bir iki ince kazak ve polar almanızı öneririz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, el feneri, fotoğraf makinesi, sinek ve böcek savan ilaçlar, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.


Yemek Kültürü
Özellikle sığır ve koyun olmak üzere et, yemeklerin ana malzemesidir. Geleneksel yemekler çok yağlı koyun eti haşlaması ve pirinç veya mandıra ürünleri içerir. Yerel bir yemek Boodog, tüm keçi kaburgasının içten pişirilmesi ile yapılır. Balık severler için de ideal bir bölgedir.


Elektrik
Moğolistan ‘da 220 volt ve 50 Hz’dir. Elektrikli aletlerde üç uçlu, ince girişli prizler kullanılmaktadır. Seyahatiniz öncesinde priz adaptörü temin etmenizi öneririz.


Alışveriş
Resim, kaşmir giysi, deve tüylü battaniyeler, ulusal kıyafetler, bot, mücevher, halı, kitap tercih edilen ürünlerdir.


Önemli Not
Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

*Pasaport sürelerinin, tur bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliğinin bulunması ve en az iki boş sayfanın olması gerekmektedir.*

**Ger konaklamaları nedeniyle turumuzda 3 kişilik oda satışı bulunmamaktadır!**