MENU
Kelime veya Ülke Arayın
Kalkış Tarihine Göre Turlar
 • AĞUSTOS '20
 • EYLÜL '20
 • EKİM '20
 • KASIM '20
 • ARALIK '20
 • OCAK '21
 • ŞUBAT '21
 • MART '21
 • NİSAN '21
 • MAYIS '21
 • HAZİRAN '21
 • TEMMUZ '21
tur bölgesi
 • Orta ve Latin Amerika
 • Kuzey Avrupa ve Rusya
 • Avrupa
 • Güneydoğu Asya
 • Hindistan Alt Kıtası
 • Kuzey Afrika ve Orta Doğu
 • Orta ve Güney Afrika
 • Uzakdoğu
 • Kafkaslar ve Orta Asya
tur dönemi
 • Sonbahar - Kış Turları 2020
 • Yılbaşı Turları 2021
 • Sömestre turları 2021
 • Kış Turları 2021
 • İlkbahar Turları 2021
 • Şeker Bayramı Turları 2021
 • Yaz Turları 2021
 • Kurban Bayramı Turları 2021
tur tipi
 • Gezgin Yaka
 • İleri Seviye Gezgin
Kapat
Myanmar

Myanmar Turu

Myanmar Turu

Myanmar Turu

tarih

29 Ocak - 06 Şubat 2021

şehirler
Bagan, Inle Gölü, Mandalay, Yangon
ulaşım
Emirates Hava Yolları Tarifeli Seferi İle
Peşin ücret
2.590 DOLAR
tek kişilik oda farkı
600 DOLAR
tur konsepti
Tüm Turlar Dahil
yemek durumu
Tüm Yemekler Dahil

Sizi Arayalım

0(212) 233 15 98

0(530) 469 74 03

yaşanacak anlar tur programı hizmetler

+ Yangon’da 2.500 yıllık geçmişi ile Myanmar’ın en önemli tapınaklarından biri olan Sule Pagoda

 

 

+ Genç yaşlı birlikte herkesin emek vererek yetiştirdiği Burma Çayı'nın tadına bakma deneyimi

 

 

+ Bir sergiden farksız resimlerle bezenmiş duvarlarıyla, inançların sanata olan etkisini açıkça görebileceğiniz, mimarisi ve atmosferiyle sizi büyüleyen Gubyaukgyi ve Htilomino Tapınakları

 

 

+ Kanallar boyunca kendimizi akıntının kucağın bırakarak, Inle Gölü’nün üzerine kurulmuş köyler arasında, küçücük sallar içinde bacakları ile kürek çeken balıkçılarla tanışacağımız sıra dışı bir gezinti

 

 

+ 200 yıllık tik ağacından kullanılarak yapılmış U Bein Teak köprüsünü göreceğiz.

 

 

+ Ünlü Yeşim Market'i gezme imkanı

 • 2.Gün

  29/01/2021
  İstanbul - Dubai - Yangon

  Emirates Havayolları’na ait uçak ile saat 01.40’da Dubai’ye hareket ediyoruz. Dubai’ye varışımız yerel saat ile 07:05’de olacak. Ardından uçak değiştirip Emirates Havayolları ile saat 10:30’da Yangon’a hareket ediyoruz. Yerel saatle 18.35’de Yangon’a varış ve bizi bekleyen aracımızla otelimize transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 • 3.Gün

  30/01/2021
  Yangon-Heho - Inle Gölü

  Kahvaltının ardından havalimanına transfer oluyoruz. Yerel havayollarının tarifeli seferi ile Heho uçuşumuz için biniş işlemlerimizi tamamlıyoruz. Yaklaşık 1 saat 10 dakikalık uçuşumuzu tamamladıktan sonra Heho’ya varıyor ve Myanmar’ın en güzel manzaralarına sahip olan rotamızı izleyerek İnle Gölü’ne transfer oluyoruz. Öğle yemeğimiz yerel restoranda. Yemek sonrasında özel botumuza binerek keyifli bir tura çıkacağız. Bot yolculuğumuz sırasında Intha halkının yaşadığı ve ahşap sütunlar üzerine inşa edilmiş evleri göreceğiz. Nga Hpe Chaung Manastırı, Phaung Daw Pagodası ile Myanmar'ın en sevilen yerlerini gezeceğiz. Yerel bir restoranda alacağımız akşam yemeğinin ardından otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

 • 4.Gün

  31/01/2021
  Inle Gölü-Heho - Mandalay

  Kahvaltımızın ardından Inle Gölü’ndeki sabah pazarını ziyaret ediyoruz. Birçok kabileden insanın yaşamına tanıklık edeceğimiz pazar gezimizi tamamladıktan sonra gölün batı ucu olan Indein’e doğru tekne turu yapacağız. Küçük kanallar boyunca ilerleyecek Paoh Köyü’ne varacak ve çok mütevazı bir hayat yaşayan insanlar ile sosyalleşme imkânı bulacağız. Inle Gölü'nün muhteşem manzarasını buradan gördükten sonra öğle yemeğimizi alıyoruz. Ardından otelimize dönecek ve çıkış işlemlerinin ardından havalimanına transfer olacağız. Yerel havayolları ile Mandalay uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Varışımızı takiben 200 yıllık ahşaptan yapılmış U Bein Teak köprüsünü göreceğiz. Ardından otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklamamız otelimizde.

 • 5.Gün

  01/02/2021
  Mandalay -

  Otelimizde alınacak kahvaltı sonrası altın yapraklarla kaplı Mahamuni Pagodası’nı ziyaret edeceğiz. Ardından Mandalay Yeşim Marketi’ni ziyaret edeceğiz. Burada yeşim alım satımı yapılır, Myanmar’ın en ilgi çekici dükkânları buradadır. Öğle yemeğinden sonra Irrawaddy Nehri’nde yeşim ticareti yapan tekneleri görerek rotamızı şehrin kuzeyine çeviriyoruz. Günbatımından sonra Shwe Inbin manastırını ziyaret edip, ağaç mimarisinin en güzel işçiliğine sahip Shwe Nan Daw Kyaung pagodası ve 729 mermer plaka bulunan Kuthodaw pagodasını göreceğiz. Gezi sonrası otelimize transfer. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 • 6.Gün

  02/02/2021
  Amarapura - Ava - Sagaing - Mandalay - Bagan

  Otelimizde alınacak kahvaltı sonrası Amarapura’ya yola çıkıyoruz. Ülkenin en büyük manastırlarından biri olan Mahagandayon Manastırı’nda keşişlerin günlük yemeklerine katılıyoruz. Ardından ipek dokuma atölyesini ziyaret ediyoruz. 14. ve 18. yüzyıllar arasında başkent olan Ava’ya devam ediyoruz. Ava’da at ve vagonlarla eski ahşap Bagaya Manastırı'nı ve Kraliyet Sarayı’nın kale kalıntılarını ziyaret ediyoruz. Öğleden sonra Irrawaddy nehrinin üzerindeki köprüden geçerek Sagaing’e devam ediyoruz. 600 beyaz boyalı pagoda ve manastırla kaplı olan Sagaing Tepesi, Myanmar'ın dini merkezi olarak kabul edilir. 3.000 keşiş ve 100 meditasyon merkezine ev sahipliği yapar. Gezimizin ardından havaalanına transfer oluyoruz. Yerel havayolları ile Bagan’a uçuş. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 • 7.Gün

  03/02/2021
  Bagan -

  Kahvaltımızın ardından Bagan şehrini ve bitki örtüsünü panoramik olarak görebileceğimiz Tayokye Pyay tapınağını ziyaret ediyoruz. İkinci durağımız ise, Irrawaddy Irmağı kenarına kurulu birçok tapınağın en etkileyicilerinden biri olan altın kaplı Shwezigon Pagoda. Kral Anawrahta döneminde yapımına başlanan bu muazzam yapıtın gezilmesinden sonra 13. yüzyıl duvar resimleri ile son derece etkileyici iki tapınak Gubyaukgyi ve Htilomino Tapınakları’nı geziyoruz. Öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız. Öğleden sonraki gezimiz, Myanmar’a özgü el yapımı lake eşyaların üretildiği atölyelerden birini ziyaretimiz ile başlıyor. Sonrasındaysa, Bagan'ın en güzel tapınaklarından biri olan Ananda Tapınağı’nı ziyaret ediyoruz. Buradan at arabaları eşliğinde yapacağımız gezimiz sırasında; Bagan’ın en yüksek tapınağı olan Thatbyinnyu, en büyük tapınağı sayılan Dhammayangyi, olağanüstü tuğla işçiliği ile ünlü Sulamani Tapınağı görülecek yerler arasındadır. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 • 8.Gün

  04/02/2021
  Bagan - Yangon

  Kahvaltının ardından Yangon uçuşumuz için havalimanına transfer oluyoruz. Varışımızı takiben gezimize başlıyoruz. İlk durağımız, uzanmış devasa bir Buddha heykelinin bulunduğu Chaukhtatgyi Pagodası. Sonrasında ise Kandawgyi Gölü çevresinde gezimizi gerçekleştiriyoruz. Şehrin kalbinde yer alan, 2.500 yıllık geçmişi ile Myanmar’ın en önemli tapınaklarından biri olan Sule Pagoda’yı ziyaret ediyoruz. Mahabandoola Park’ında yapacağımız keyifli yürüyüşün ardından belediye binasını görüyoruz. Ardından son durağımız ise Shwegadon Pagodası. Gezimiz esnasında öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alıyoruz. Gezimizin bitimiyle otelimize transfer oluyor ve odalarımıza dinlenmeye çekiliyoruz. Akşam yemeğimizin ardından havalimanına transfer.

 • 9.Gün

  05/02/2021
  Yangon - Dubai - İstanbul

  Emirates havayollarının tarifeli uçuşu ile Dubai aktarmalı olarak İstanbul’a hareket. Varışımızı takiben turumuz sizi adresinize bırakacak özel transferiniz ile son buluyor. Başka bir turumuzda görüşmemiz dileği ile.

Fiyata Dâhil Olan Hizmetler

- Emirates Havayolları ile İstanbul-Dubai-Yangon / Yangon- Dubai -İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti ve havalimanı vergileri,

- Yerel havayolları ile Yangon-Heho / Heho-Mandalay / Mandalay-Bagan / Bagan-Yangon arası ekonomi sınıf uçak bileti ve bu bilete ilişkin havalimanı vergileri,

- İnle Gölü’nde 1 gece 4* otelde konaklama,

- Mandalay’da 2 gece 4* otelde konaklama,

- Bagan’da 2 gece 4* otelde konaklama,

- Yangon’da 2 gece 4* otelde konaklama,

- Ev – alan – ev transferi de dâhil olmak üzere programda belirtilen tüm transferler

- Özel araç ile programda belirtilen tüm geziler,

- Geziler esnasında gezilecek müze ve ören yerleri ile diğer noktalara giriş ücretleri,

- Programda belirtilen bot/tekne gezileri,

- Programda belirtilen tüm öğle yemekleri,

- Programda belirtilen tüm akşam yemekleri,

- Gazella Turizm profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti,

- Yurtdışı çıkış harcı,

- Seyahat sigortası,

 

Fiyata Dâhil Olmayan Hizmetler

- Programda belirtilmeyen yemekler,

- Programda belirtilen yemekler sırasında alınacak içecekler,

- Fazla Bagaj ücreti,

- Kişisel harcamalar,

- Myanmar vize ücreti (85 USD)

Myanmar Turu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

SIKÇA SORULAN SORULAR

 

Uçuş Bilgileri

EK 2227 30JAN SAW – DXB         01:40 – 07:05

EK 2068 30JAN DXB – RGN         10:30 – 18:35

 

EK 2069 06FEB   RGN – DXB         01:50 – 05:45

EK 119   06FEB    DXB – SAW         09:55 – 13:50  

    

Sağlık   

Myanmar’a girişlerde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır.  Eğer maceracı bir yemek yeme alışkanlığınız var ve sokaklarda açıkta satılan yiyeceklerden yiyorsanız; kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et, tavuk ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve ve sebzelerin iyi yıkanmış olmasından emin olunması, meyvelerin kabuğunun soyulduktan sonra yenmesini tavsiye ederiz.

      

Vize Bilgileri    

Myanmar’da Diplomatik, Hizmet, Hususi ve Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vizeye tabidir. Myanmar vizesini ücreti karşılığında Gazella Turizm sizin için temin edecektir.

     

Uçuş Süreleri   

İstanbul – Dubai arası 4 saat 30 dakika, Dubai – Yangon arası 5 saat 35 dakika , Yangon – Dubai arası 6 saat 25 dakika , Doha– İstanbul arası 4 saat 55 dakika.

            

Para Birimi       

Myanmar’ın para birimi Myanmar Kyat’tır (MMK).Gezimiz için yanınıza Amerikan Doları almanızı ve bunun da küçük birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneriyoruz. Ülkeye götürülen USD'nin eski, kırışık, silik, çizik veya damgalı olmaması konusunda dikkatli olunması gerekmektedir. Bu tip banknotlar ülkede kabul edilmemektedir.

 

Saat Dilimi

Myanmar ile Türkiye arasında +3 saat 30 dakika saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken Myanmar’da 15.30.

 

Telefon Kullanımı         

Tüm cep telefonu operatörleri, hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Ancak ülkenin bazı kesimlerinde şebeke olmayabilir.

 

Kıyafet ve Gerekli   Eşyalar       

Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve akşamları için ince bir mont ya da hırka almanızı öneririz. Sentetik olmayan ve pamuklu kıyafetler tercih etmenizi tavsiye ederiz. Yağmur ihtimaline karşı bir yağmurluk ve şemsiye de getirebilirsiniz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

 

Yemek Kültürü

Bölgede Uzakdoğu yemek kültürüne oldukça benzer bir mutfak hâkim.

          

Elektrik               

Elektrik genellikle büyük şehirlerde 220 volt, kırsal kesimlerde ise 110 volttur. Priz kullanımı ise A tipi ikili yassı priz ve C tipi ikili ince yuvarlak priz şeklindedir.

 

 Alışveriş             

Myanmar özellikle yeşim taşı, yakut gibi mücevherlerin ucuza alınabildiği bir ülkedir. Yangon’da bulunan Bogyoke (Scott) Market mücevher ve antika eşyalar satan dükkanlarla doludur. Bunun dışında özellikle Bagan’da bulunan lake kaplama el yapımı ürünler de alınabilecekler arasındadır.

 

-Önemli Not

 

Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

*Pasaport sürelerinin, tur bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliğinin bulunması ve en az iki boş sayfanın olması gerekmektedir.*

otel listesi Bu turdaki otellerin listesini aşağıda görebilirsiniz.

Yangon – 5* Rose Garden Hotel vb.

http://www.theroseyangon.com/

 

İnle Gölü – 4* Novotel Inle Lake Hotel vb.

http://www.novotel.com/gb/hotel-9395-novotel-inle-lake-myat-min/index.shtml

 

Mandalay – 4* Eastern Palace Hotel vb.

http://www.easternpalacehotels.com/

 

Bagan – 4* Ananta Bagan Hotel vb.

https://www.anantabagan.com/ 

Myanmar Turu Otel Listesi
alternatif tarih seçiniz Bu tur için aşağıdaki alternatif tarihleri seçebilirsiniz.
Myanmar Turu Alternatif Tur Tarihleri
Sizi Arayalım Sizi Arayalım
Canlı DestekCanlı Destek
Gazella Turizm iletişim +90 212 233 15 98
+90 530 469 74 03

e-bülten kayıt

E-bültenimize kayıt olarak bizden en son tur bilgilerini, kampanyaları ve diğer aktiviteleri haber alabilirsiniz.