MENU
Kelime veya Ülke Arayın
tur bölgesi
 • Orta ve Latin Amerika
 • Kuzey Avrupa ve Rusya
 • Avrupa
 • Kafkaslar ve Asya
 • Güney Doğu Asya
 • Hindistan Alt Kıtası
 • Kuzey Afrika ve Orta Doğu
 • Orta ve Güney Afrika
tur dönemi
 • Yılbaşı Turları 2019
 • Kış Turları 2019
 • Sömestre Turları 2019
 • İlkbahar Turları 2019
 • Şeker Bayramı Turları 2019
 • Yaz Turları 2019
 • Kurban Bayramı Turları 2019
 • Sonbahar Turları 2019
tur tipi
 • İleri Seviye Gezgin
 • Kültür Turları
 • Vahşi Yaşam Turları
Kapat
Myanmar

Myanmar - Kuzey Tayland Turu

Myanmar -  Kuzey Tayland Turu

Myanmar - Kuzey Tayland Turu

tarih

31 Mayıs - 09 Haziran 2019

şehirler
Bagan, Chiang Mai, Chiang Rai, Inle Gölü, Yangon
ulaşım
Qatar Airways Tarifeli Seferi İle
Peşin ücret
3.690 DOLAR
tek kişilik oda farkı
650 DOLAR
tur konsepti
Tüm Turlar Dahil
yemek durumu
Tüm Öğle ve Akşam Yemekleri Dahil

Sizi Arayalım

0(212) 233 15 98

0(530) 469 74 03

yaşanacak anlar tur programı hizmetler

+ Yangon’da 2.500 yıllık geçmişi ile Myanmar’ın en önemli tapınaklarından biri olan Sule Pagoda’yı gezeceğiz.


+ HalBagan’ın yerel pazarı Nyaung U Pazarı’nda halkla iç içe zaman geçirerek, Myanmar halkını yakından tanıma fırsatı bulacağız.


+ Güneşin tüm ışıklarını saklamışçasına sapsarı görünen, kaplaması için 60 tondan fazla saf altın kullanılan Altın Tapınak Shwedagon Pagoda’yı göreceğiz.


+ Bir sergiden farksız resimlerle bezenmiş duvarlarıyla, inançların sanata olan etkisini açıkça görebileceğiniz, mimarisi ve atmosferiyle sizi büyüleyen Gubyaukgyi ve Htilomino Tapınakları'nı gezeceğiz.


+ Shwesandaw Pagoda’nın üst teraslarında Bagan’ın muhteşem gün batımına tanık olurken, Nget Pyit Taung Tepesi’nin ikiz tapınaklar ve mağara-tapınak mimarisinin en önemli örneklerinden Thamee Hwet ve Hmya Tha U Min Tapınakları ile zamanın derinliğine yolculuk. 


+ Chiang Mai’nin en meşhur ve Kuzey Tayland’ın en kutsal  tapınağı sayılan Wat Phrathat Doi Suthep Tapınağı'nı gezeceğiz.


+ Kanallar boyunca kendimizi akıntının kucağın bırakarak, Inle Gölü’nün üzerine kurulmuş köyler arasında, küçücük sallar içinde bacakları ile kürek çeken balıkçılarla tanışacağımız sıra dışı bir gezinti yapacağız.


+ Sıra dışı tasarımı ve mimarisiyle Tayland’ın en güzel tapınakları arasında yer alan Beyaz Tapınak klasik tapınaklardan farklı olarak beyaz malzeme ve camdan inşa edilmiş Beyaz Tapınak’ta farklı bir deneyim yaşayacağız.


+ Altın Üçgen bölgesi olarak da bilinen Tayland Myanmar ve Laos'nun ortak sınırı olan bölgeye gidip Laos’a ayak basma fırsatı bulacağız.


+ Zürafa kadınlar olarak bilinen uzun boyunlu kadınları göreceğiz.

 • 1. Gün

  31/05/2019
  İstanbul - Doha

  Turumuz kişiye özel aracın sizi adresinizden alması ile başlıyor. Atatürk Havaalanı Dış Hatlar Gidiş Terminali'nde buluşarak, check-in işlemlerimizi tamamlıyor ve sonrasında ise Qatar Havayolları ile saat 13.00'de Doha’ya hareket ediyoruz. Varışımız yerel saat ile 17.10’da olup yolculuğumuza yerel saatle 20.30’da uçak değiştirerek Yangon'a devam ediyoruz. Yeni güne uçakta gireceğiz.

 • 2. Gün

  01/06/2019
  Yangon - Inle Gölü

  Saat 05.45’te varış sonrası yerel havayolları ile Heho uçuşu. Heho’ya varışımızın ardından Myanmar’ın en güzel manzaralarına sahip olan rotamızı izleyerek İnle Gölü’ne transfer oluyoruz. Yolculuğumuz sırasında; muazzam oyma eserler ve Buddha heykelleri görebileceğimiz ahşap Shwe Yan Pyay Manastırı’nda mola vereceğiz. Öğle yemeğimiz yerel restoranda. Yemek sonrasında özel botumuza binerek keyifli bir tura çıkacağız. Bot yolculuğumuz sırasında Intha halkının yaşadığı ve ahşap sütunlar üzerine inşa edilmiş evleri, Nga Phe Chaung Manastırı, Hpaung Daw Pagodası ile Myanmar'ın en sevilen yerlerini gezeceğiz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 • 3. Gün

  02/06/2019
  Inle Gölü - Bagan

  Kahvaltımızın ardından bölgenin en renkli pazarlarından Nam Pam pazarını ziyaret ediyoruz. Birçok kabileden insanın yaşamına tanıklık edeceğimiz pazar gezimizi tamamladıktan sonra küçük kanallar boyunca ilerleyecek Paoh Köyü'ne varacak ve çok mütevazı bir hayat yaşayan insanlar ile sosyalleşme imkânı bulacağız. Inle Gölü'nün muhteşem manzarasını buradan gördükten sonra öğle yemeğimizi alıyoruz. Ardından havaalanına transfer oluyoruz ve yerel havayolları ile Bagan uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz.  Varışta otele transfer. Akşam yemeği ve konaklama Bagan otelimizde.

 • 4. Gün

  03/06/2019
  Bagan

  Kahvaltımızın ardından Bagan şehrini ve bitki örtüsünü panoramik olarak görebileceğimiz Tayoke Pyay Tapınağı'nı ziyaret ediyoruz. İkinci durağımız ise, Irrawaddy Irmağı kenarına kurulu birçok tapınağın en etkileyicilerinden biri olan altın kaplı Shwezigon Pagoda. Kral Anawrahta döneminde yapımına başlanan bu muazzam yapıtın gezilmesinden sonra 13. yüzyıl duvar resimleri ile son derece etkileyici iki tapınak olan Gubyaukgyi ve Htilominlo Tapınakları'nı geziyoruz. Öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız. Öğleden sonraki gezimiz, Myanmar’a özgü el yapımı lake eşyaların üretildiği workshoplardan birini ziyaretimiz ile başlıyor. Sonrasındaysa, eşsiz Buddha görüntüleri içeren, Bagan'ın en güzel tapınaklarından biri olan Ananda Tapınağı da ziyaretlerimiz ve fotoğraf makinelerimizdeki yerini alıyor. Buradan at arabaları eşliğinde yapacağımız gezimiz sırasında; Bagan’ın en yüksek tapınağı olan Thatbyinnyu, en büyük tapınağı Dhammayangyi, olağanüstü tuğla işçiliği ile ünlü Sulamani Tapınağı görülecek yerler arasındadır. Tapınaklardan birinin tepesinden günbatımını gözlemleme fırsatı bulacağız. Akşam yemeği ve konaklama Bagan’daki otelimizde.

 • 5. Gün

  04/06/2019
  Bagan - Yangon

  Kahvaltımızın ardından rengarenk bir Pazar yeri olan Nyaung  U Pazarı’na gidiyoruz. Ardından Myinkaba Köyü’ne gidecek kısa ve keyifli bir yürüyüş ile Manuha ve Nanpaya tapınaklarını ziyaret edeceğiz. Öğle yemeğimizin ardından Minnanthu Köyü'ne gidecek ve Payathonzu, Lemyethna ve Nandamannya Tapınakları'nı gezme şansımız olacak. Tapınak ve köy gezilerimizi tamamladıktan sonra Irrawaddy Nehri’nde keyifli bir bot turuna çıkacağız. Bot turu sırasında balıkçı köylerinin yanından geçecek geleneksel yöntemler ile balık avlayan yerlileri göreceğiz. Turumuzun ardından Yangon uçuşumuz için havalimanına transfer oluyoruz. Yangon’a varışımız ile birlikte otelimize transfer olacağız. Akşam yemeği otelimizde veya yerel bir restoranda ardından konaklama için otelimize geçiyoruz.

 • 6. Gün

  05/06/2019
  Yangon - Chiang Mai

  Kahvaltının ardından Yangon gezimize başlıyoruz. İlk durağımız, uzanmış devasa bir Buddha heykelinin bulunduğu Chaukhtatgyi Pagodası. Sonrasında ise Kandawgyi Gölü çevresinde gezimizi gerçekleştiriyoruz. Şehrin kalbinde yer alan, 2.500 yıllık  geçmişi ile Myanmar’ın en önemli tapınaklarından biri olan Sule Pagoda’yı ve Shwedagon Pagoda’yı ziyaret ediyoruz. Mahabandoola Parkı'nda yapacağımız keyifli yürüyüşün ardından öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alıp havaalanına transfer oluyoruz. Yerel havayolları ile Chiang Mai uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Varışta otelimize transfer oluyoruz.  Akşam yemeği ve konaklama Chiang Mai’daki otelimizde.

 • 7. Gün

  06/06/2019
  Chiang Mai

  Kahvaltının ardından Chiang Mai’nin dağlık köylerinde yaşayan kendilerine özgü dilleri, yaşam tarzları, dinleri  olan dağ kabilelerini yani etnik azınlık köylerini gezeceğiz. Gezeceğimiz kabileler arasında ergenlik çağlarından itibaren boyunlarına pirinç halkalar takan uzun boyunlu Karen kadınlarının bulunduğu kabile de olacak.  Her sene halka sayısını arttırarak normal boynun iki üç katına sahip olan zürafa kadınlar olarak bilinen kadınların yaşadığı bu kabileyi gezdikten sonrası yerel restoranda öğle yemeğimizi alacağız ve ardından Chiang Mai’in tarihi eski şehrinin sokaklarında dolaşacağız. Akabinde 1383 yılında Lanna Krallığı zamanında yapılmış Chiang Mai’nin en meşhur ve Kuzey Tayland’ın en kutsal tapınağı sayılan Wat Phrathat Doi Suthep Tapınağı'nı gezeceğiz. Doi Suthep Dağı'nın tepesinde Muson ormanları içinde bulunan bu tapınak Tay mimarisinin en önemli örneklerinden birisidir. Tapınak gezisi sonrası Chiang Mai’daki otelimize transfer. Otelde alacağımız akşam yemeğinin ardından akşam pazarına gideceğiz. Konaklama otelimizde.

 • 8. Gün

  07/06/2019
  Chiang Rai - Altın Üçgen - Chiang Mai

  Kahvaltının ardından gerçek Tayland olarak bilinen Chiang Rai’ye hareket ediyoruz. İlk durağımız Beyaz Tapınak (Wat Rong Khun) olacak. Sıra dışı tasarımı ve mimarisiyle Tayland’ın en güzel tapınakları arasında yer alan Beyaz Tapınak klasik tapınaklardan farklı olarak beyaz malzeme ve camdan inşa edilmiştir. Kendinizi bilim kurgu filminde gibi hissedeceğiniz bu tapınaktan sonra Siyah ev olarak bilenen ağaç evi ziyaret edeceğiz. Yerel restoranda alacağımız öğle yemeğinin ardından ilk durağımız Mavi Tapınak olacak ardından Altın Üçgen Bölgesi olarak da bilinen Tayland Myanmar ve Laos'un ortak sınırı olan bölgeye gidiyoruz. Myanmar – Laos sınırından geçeceğimiz Mekong Nehri tekne gezisi sırasında Laos’a ayak basma imkânı elde edeceğiz. Tekne gezisinin ardından sınır pazarını geziyoruz. Chiang Rai’daki gezilerimizin bitişi sonrasında Chiang Mai’a doğru yola çıkıyoruz ve otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelde.

   

 • 9. Gün

  08/06/2019
  Chiang Mai - Bangkok

  Kahvaltının ardından filleri koruma altına alan Fil Bakım Merkezi'ni gezeceğiz.  Dilerseniz ellerimizle besleyip, çamur banyolarında yardımcı olacağız. Keyifli bir deneyimin ardından Kaplan Krallığı'na gideceğiz. Kaplanlar ile yakın temas kurup fotoğraf çektirebileceğimiz bu turumuzun ardından yerel restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası havaalanına transfer. Qatar Havayolları ile saat 19.05’te Bangkok uçuşu ve saat 20.35’te varış.

 • 10. Gün

  09/06/2019
  Doha - İstanbul

  02.35’te Doha uçuşu ve saat 05.30’da varış. Yerel saat ile 07.10’da İstanbul uçuşu ve 12.10’da varış. Turumuz önceden vermiş olduğunuz adrese kişiye özel transferiniz ile son buluyor.

Ücrete  Dâhil Olan Hizmetler
- Qatar Havayolları ile ekonomi sınıf uçak bileti ve bu bilete ilişkin havalimanı vergileri
- Kişiye özel Ev – Alan – Ev transferi dâhil olmak üzere programda belirtilen tüm transferler
- Yerel  Havayolları ile bütün ara uçuşlar
- Kahvaltı dahil konaklama
- Özel araçlar ile programda belirtilen tüm turlar
- Tüm öğle yemekleri
- Tüm akşam yemekleri
- Tüm giriş ücretleri
- Gazella Turizm profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
- Seyahat Sigortası
- Yurtdışı çıkış harcı
 

Ücrete Dâhil Olmayan Hizmetler
- Myanmar vize ücreti    
- Programda belirtilen yemekler esnasında alınacak içecekler 
- Fazla bagaj ücretleri
- Kişisel harcamalar

Myanmar - Kuzey Tayland Turu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Gezi Zamanlaması

Aşağıdaki linkten geziniz sırasında ortalama hava sıcaklıklarını görebilirsiniz.

http://gazella.com/destinasyonlar/ulke/24

 

- Sağlık

Myanmar’a ve Kuzey Tayland'a girişlerde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır.  Eğer maceracı bir yemek yeme alışkanlığınız var ve sokaklarda açıkta satılan yiyeceklerden yiyorsanız; kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et, tavuk ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve ve sebzelerin iyi yıkanmış olmasından emin olunması, meyvelerin kabuğunun soyulduktan sonra yenmesini tavsiye ederiz.

 

- Vize Bilgileri
Myanmar (Burma veya Birmanya): Diplomatik, Hizmet, Hususi ve Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vizeye tabidir. Kuzey Tayland vizesizdir.

 

- Ülkeyle İlgili Özel Giyim Kuralları

Ülkede budist tapınakları ve pagodalara girerken şort, etek, omuzları açıkta bırakan kıyafetler, vücudu saran giysiler giymekten kaçınılmalıdır. Kadınların yanına ince bir şal veya eşarp almalarını öneririz. Ayrıca bu tarz yapılara girerken ayakkabılar ve çoraplar çıkartıldığından dolayı, kolay giyip çıkartılabilen ayakkabılar ve sandaletler kullanmanızı tavsiye ederiz.

 

- Bu Tur Kimler İçin Uygun?

Farklı kültürleri tanımak isteyen gezginler için kaçırılmaması gereken bir gezi olmakla birlikte, tempolu bir tur olduğu unutulmamalı. Bu turumuzda birden fazla iç hat mevcut olup, yoğun tempolu bir gezidir. Bu durumdan dolayı yorulmaktan rahatsız olmayan bütün gezginler için uygun bir turdur. Mutfak Kültürü bize göre farklı bir ülke olan Myanmar’da öğle ve akşam yemeklerinde çoğunlukla yerel lezzetler tadacak, et, tavuk, balık ve vejetaryen yemekler servis edilecektir.

 

- Uçuş Süreleri
İstanbul – Doha arası 4 saat 15 dakika, Doha – Yangon arası 5 saat 40 dakika , Yangon – Doha arası 7 saat 15 dakika , Doha– İstanbul arası 4 saat 45 dakika

 

- Para Birimi
Myanmar’ın para birimi Myanmar Kyat’tır (MMK). Kuzey Tayland para birimi Baht’tır ( THB) Gezimiz için yanınıza Amerikan Doları almanızı ve bunun da küçük birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneriyoruz. Ülkeye götürülen USD'nin eski, kırışık, silik, çizik veya damgalı olmaması konusunda dikkatli olunması gerekmektedir. Bu tip banknotlar ülkede kabul edilmemektedir.

 

- Saat Dilimi
Myanmar  & Kuzey Tayland Türkiye arasında +3 saat 30 dakika saat fark bulunmaktadır.

 

- Telefon Kullanımı
Myanmar’da cep telefonu kullanımı son derece kısıtlıdır. Bazı yerlerde Vodafone hatlar çekmektedir. Bunun dışında herhangi bir hat çalışmıyor.
Tayland'da tüm cep telefonu operatörleri, hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Ancak ülkenin bazı kesimlerinde şebeke olmayabilir.

 

- Gezi İçin Alınabilecek Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Kolayca giyilip çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

 

- Yemek Kültürü
Mutfak kültürü Türk mutfağına göre farklı bir bölgeye gidildiği unutulmamalıdır. Baharatlı yemekler, deniz mahsulleri, pirinç, et yemekleri ağırlıktadır.

 

- Elektrik
Elektrik 220 volttur. Ülkede C tipi ikili yuvarlak uçlu ve F tipi ikili kalın yuvarlak uçlu prizler kullanılmaktadır. 

 

- Alışveriş
Myanmar özellikle yeşim taşı, yakut gibi mücevherlerin ucuza alınabildiği bir ülkedir. Yangon’da bulunan Bogyoke (Scott) Market mücevher ve antika eşyalar satan dükkanlarla doludur. Bunun dışında özellikle Bagan’da bulunan lake kaplama el yapımı ürünler de alınabilecekler arasındadır. 

-Önemli Not

Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

Myanmar - Kuzey Tayland Turu, Myanmar Hakkında Videolar

otel listesi Bu turdaki otellerin listesini aşağıda görebilirsiniz.

4* Best Western Green Hill Hotel vb. - Yangon

http://greenhillhotelyangon.com/

 

4 * Thiripyitsaya Sanctuary Resort vb.  -Bagan

http://www.thiripyitsaya-resort.com/

 

4* Novotel Inle Lake vb. – Inle Lake 

http://www.novotel.com/gb/hotel-9395-novotel-inle-lake-myat-min/index.shtml

 

5* Dusit D2 Chiang Mai Hotel – Chiang Mai

https://www.dusit.com/dusitd2/chiangmai/

Myanmar -  Kuzey Tayland Turu Otel Listesi
alternatif tarih seçiniz Bu tur için aşağıdaki alternatif tarihleri seçebilirsiniz.
Myanmar -  Kuzey Tayland Turu Alternatif Tur Tarihleri
Sizi Arayalım Sizi Arayalım
Canlı DestekCanlı Destek
Gazella Turizm iletişim +90 212 233 15 98
+90 530 469 74 03

e-bülten kayıt

E-bültenimize kayıt olarak bizden en son tur bilgilerini, kampanyaları ve diğer aktiviteleri haber alabilirsiniz.