Moskova - St. Petersburg Turu

Moskova - St. Petersburg Turu

Moskova - St. Petersburg Turu Haziran 2022

Moskova - St. Petersburg Turu

07 - 11 Haziran 2022 THY ile Ev Alan Ev Transfer Maksimum 20 kişi
Kişi Başı
€ 1.660 18.000 ₺
Tek Kişilik Oda Farkı:
€ 690 | 7.482 ₺
Moskova | Saint Petersburg
Neva Nehri'nin can verdiği 42 adacık üzerinde kurulmuş olan Saint Petersburg, Rusya'nın kalbi Moskova ve Altın Rota...
Tüm Extra Turlar Dahil

Tüm turlar dahil

5* Otel Seçenekleri

5* Otel Seçenekleri

 4 öğle ve 4 akşam yemeği dahil

4 öğle ve 4 akşam yemeği dahil

REZERVASYON YAP
1.Gün
İstanbul - Moskova (07/06/2022)

Programımız, sizi havalimanındaki buluşma noktamıza götürmek üzere verdiğiniz adrese gelecek olan  özel aracın ulaşması ile başlıyor. İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali'nde buluşarak, check-in işlemlerimizi tamamlıyor Türk Havayollarının tarifeli seferi ile Moskova’ya uçuyoruz.  Varışta yapılacak panoramik  şehir turumuzda  Kızıl Meydan, ünlü Tverskaya Caddesi, şehrin neredeyse tamamının görülebildiği panoramik Lenin Tepesi, Novadieviçe Manastrı, Kuğu Gölü, Luzniki Stadyumu Moskova Üniversitesi , devasa Kurtarıcı İsa Katedrali ve Aziz Vasil Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Öğle yemeğimizi gezi sırasında  alacağız. Turumuzda Rusya’nın kutsal mekanı olan, ilk temellerinin 1147 yılında Yuri Dolgoruky tarafından atıldığına inanılan Kremlin Müzesi’ne hareket ediyoruz. Aralarında Lenin ve Stalin’in de bulunduğu günümüze kadar birçok Rus hükümdar ve devlet adamının ülkeyi yönettiği efsanevi kale olarak bilinen Kremlin’in  Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in çalışma ofisi ve yönetim merkezi olduğu için  bir kısmı geziye kapalıdır. Kremlin, çevresindeki surları, bahçeleri, çeşitli binaları ve katedralleriyle göz alıcı bir güzelliğe sahiptir. Çarlık döneminde vaftiz, taç giyme ve cenaze törenleri bu katedrallerde yapılmıştır. 200 ton ağırlığındaki dünyanın en büyük çanı da Kremlin'de bulunuyor. Meryem Ana'nın Göğe Çıkışı Katedrali 14. yüzyıldan beri Moskova'nın en önemli kilisesi olarak kabul ediliyor.Turumuzun bitiminde otelimize transfer ve serbest zaman. Konaklama Moskova’da otelimizde.     
 

2.Gün
Moskova (08/06/2022)

Kahvaltının ardından Novodevici Manastırı (Nazım Hikmet’in de mezarı burada bulunuyor) gezisi için otelimizden ayrılacağız. Rusya’nın en önemli manastırlarından olan Novodevici 1524 yılında kurularak, zaman içinde birçok çariçe adayının da yıldızının söndüğü yer olmuştur. 1812 yılında Napolyon’un emriyle yıkılmak istenmesine rağmen rahibeler bu karara engel olmayı başarmışlardır. Gezi kapsamında ve manastırın içinde bulunan Smolenski Katedrali’ni ünlülerin mezarlığını ziyaret edeceğiz.. Öğle yemeğimizi gezi sırasında  alacağız. ardından otelden çıkış işlemlerini tamamlayacağız ve ünlü Moskova Metrosunu göreceğiz. Stalin tarafından 1931’de inşası başlatılan Moskova Metrosu, günümüzde büyüklük bakımından New York, Paris veya Londra metroları ile karşılaştırılsa da iç mimarisi ve dekorasyonuyla dünyanın en güzel metrosu olduğu herkes tarafından kabul ediliyor. Metro ziyareti sonrasında ise ünlü Arbat Sokağı’nda alışverişleriniz için serbest zamanınız olacak. Moskova’nın ortasından geçen Arbat Sokağı, bu şehre yolu düşen herkesin en azından bir kere uğradığı ve bir ucundan diğer ucuna kadar zevkle yürüdüğü trafiğe kapalı yoldur. Burada mağazaların rengarenk vitrinlerini gezebilir, Rus ve dünya mutfaklarının en güzel örneklerini tadabilir, Paris’i aratmayan şık kafelerde oturabilir ve en keyiflisi de bir banka oturup kendilerini hayatın akışına kaptırmış Rusları seyredebilirsiniz. Moskova hatırası edinmek istiyorsanız bu sokak en doğru yer olacak. Gezimiz sonrası otelimize dönüş ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.

3.Gün
Moskova - Saint Petersburg (09/06/2022)

Kahvaltının ardında St Petersburg’a gitmek üzere tren istasyonuna hareket ediyoruz. Yaklaşık 4 saatlik sürecek keyifli bir yolculuk yapacağız. St. Petersburg’a varışımızı takiben öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğle yemeğinin ardından Tekne Turumuzu gerçekleştiriyoruz. Turumuz esnasında rehberimizin anlatımları ile adalar üzerine kurulmuş olan bu şehri tanımaya başlayacağız.  Sonrasında otelimize yerleşeceğiz. Konaklama otelimizde.

4.Gün
Saint Petersburg (10/06/2022)

Kahvaltının ardından Tur bitiminde yapılacak  panoramik şehir turumuzda Nevski Caddesi, Isaac Katedrali, Amirallik Binası, Puşkin’in heykelinin süslediği Sanatçılar Meydanı, devrimin simgesi Aurora Gemisi ile 70 km’lik Neva Nehri’ni göreceğiz. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra Peterhoff Sarayı turumuz için  hareket ediyoruz. Finlandiya Körfezi'nde bulunan ve Petro'nun planlarını kendi çizdikten sonra İtalyan mimar Rastrelli'ye inşa ettirdiği yazlık saray (Peterhoff Sarayı'nı) Paris'teki Versailles'a rakip binası, 150 anıtsal çeşme ve 4 şelalenin süslediği bahçeleri ile muhteşem bir saray kompleksidir. II. Dünya Savaşı sırasında büyük zarar görmesine rağmen tüm ihtişamıyla ilk mimarisine sadık kalınarak restore edilmiştir Tur sonrası otelimize transfer oluyoruz. Konaklama.

5.Gün
St. Petersburg - İstanbul (11/06/2022)

Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Hermitage Müzesi gezisi için yola çıkıyoruz. Katerina’nın kış sarayı olarak inşa ettirdiği binalar kompleksi, günümüzde dünyanın en göz alıcı koleksiyonlarına ev sahipliği yapıyor. 1760’dan itibaren Rus çarlarının kış aylarını geçirdiği bu muhteşem binalar Barok mimarisinin baş yapıtları arasında yer alıyor. Günümüzde 1057 adet oda ve salonunda Da Vinci, Van Gogh, Michelangelo, Rembrandt ve daha nice büyük sanatçının büyüleyici eserleri sergileniyor. Bu gezinin ardından havaalanına transfer. Türk Havayolları’nın tarifeli seferi ile İstanbul’a dönüyoruz. Sizi havalimanında bekleyen özel aracınızla evinize ulaşımı sağladıktan sonra bir sonraki gezimizde buluşuncaya kadar Gazella Turizm hizmetlerinin sonu geliyor

TUR ROTASI

+ Moskova'da meşhur Aziz Vasil Kilisesini, Kızıl Meydanı ve Kremlin sarayını gezme fırsatımız olacak.


+ Da Vinci, Van Gogh, Michelangelo, Rembrandt gibi dehaların orjinal eserlerinin sergilendiği Hermitage Müzesi... 


+Kanallar şehri St Petersburg’da tekne turu yapıp, şehri başka bir açıdan keşfedeceğiz.


+ St. Petersburg'dan Moskova'ya Rusların meşhur hızlı trenini deneyimleme...


+St Petersburg’da 4.5 km.lik uzunluğu ile şehrin kalbinin attığı Nevski Caddesinde yürüyeceğiz.


+ Moskova'da meşhur Kızıl Meydan ve Kremlin sarayı...


+ Dünyaca ünlü her istasyonu birbirinden farklı olarak dizayn edilmiş Moskova metrosu...


+ Moskova'nın meşhur alışveriş caddesi olan Arbat...


+ Ünlü Halk Ozanı Nazım Hikmet'in mezarı...


+ Rusya’nın en önemli saraylarından biri olarak kabul edilen Peterhoff sarayını yakından görüp, Finlandiya kıyılarına uzaktan bakacağız.

Sağlıklı Seyahat Politikamız
Tura katılan misafirlerimizden , sağlık bakanlıkları tarafından onaylanmış çift aşı ibrazını veya son 3 ay içerisinde Covid-19 hastalığını geçirmiş olma zorunluğunu arıyoruz. Turlarımızda görev yapan, rehberimiz, yerel rehberimiz, araç şoförleri ve muavinlerimiz de çift aşılıdır.

İlgili ülkelerin Sağlık Bakanlıklarının belirlediği ek PCR ve kabul edilen aşı markalarının en güncel hallerinin takip edilmesi gerekmektedir.

 

Uçuş Detayı

 01 – 05 Mayıs 2022
TK 413 01MAY  ISTVKO 0745 1030
TK 402 05MAY   LEDIST 1510 1835

07 – 11 Haziran 2022
TK 413 07JUN ISTVKO 0745 1030
TK 402 11JUN   LEDIST 1510 1835

08 – 12 Temmuz 2022
TK 413 08JUL  ISTVKO 0745 1030
TK 402 12JUL   LEDIST 1510 1835

 23 – 27 Ağustos 2022
TK 413 23AUG  ISTVKO 0745 1030
TK 402 27AUG  LEDIST 1510 1835

- Gezi Zamanlaması
Aşağıdaki linkten geziniz sırasında ortalama hava sıcaklıklarını görebilirsiniz.

http://www.gazella.com/destinasyonlar/ulke/21

 

- Sağlık
Bölgelerin iyi restoranlarında yiyeceğimiz öğle yemeklerinde sağlığınızı olumsuz şekilde etkileyecek bir sorunla karşılaşacağınızı düşünmüyoruz. Gezi boyunca musluk suyu içme- menizi yalnızca ilk kez sizin tarafınızdan açılacak şişe suyu tüketmenizi öneriyoruz.

 

- Vize Bilgileri
Rusya Federasyonu; Umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir. Hususî ve hizmet pasaportu hamilleri her 180 günde 90 günü aşmamak şartıyla 30 gün süreyle vizeden muaftır. Diplomatik pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır.

- Uçuş Süreleri
İstanbul – St. Petersburg arası uçuş yaklaşık 3 saat 30 dakika, Moskova – İstanbul uçuşu ise 3 saat 5 dakika sürmektedir. Her iki uçuşta direkt olacaktır.

 

- Para Birimi
Rusya’nın  para  birimi  Ruble’dir.Yanınızda  Euro  veya  Amerikan  Doları  bulundurabilir ülkeye girişte ve çıkışta bozdurabilirsiniz.

 

- Saat Dilimi
Türkiye  ile  Rusya  arasında  +1  saat  fark  bulunmaktadır.  Türkiye’de  saat  12.00  iken Rusya’da 11.00'dir.

 

- Telefon Kullanımı 
Tüm cep telefonu operatörleri eğer telefonunuz uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir.

 

- Gezi İçin Alınabilecek Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz.

- Yemek Kültürü
Yemek kültürü bize yakındır. Modern şehirler olarak hem St. Petersburg hem de Moskova’da her damak tadına uygun yemekler bulunabilmektedir.

 

- Elektrik
200-220 V kullanılmaktadır. Prizler Türkiye ile aynı standarttadır.

 

- Alışveriş
Şehir   merkezlerinde   bulunan   alışveriş   merkezleri   ve   hediyelik   eşya   satan   küçük tezgahlardan alışveriş imkanı bulunmaktadır.

 

-Önemli Not
Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

*Pasaport sürelerinin, tur bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliğinin bulunması ve en az iki boş sayfanın olması gerekmektedir.*

Ücrete Dahil Olan Hizmetler
* Türk Havayolları ile gidiş – dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti,
* Ücretsiz kişiye öze ev– alan – ev transferi
* 5* otellerde oda & kahvaltı konaklama,
* 4 Öğle yemeği
* St. Petersburg Tekne Turu
* Hermitage Müzesi Girişi
* Novodevici Manastırı Turu
* Kremlin Müzesi girişi
* Moskova Metrosu & Arbat Caddesi Turu
* Yurtdışı çıkış harcı,
* Covid 19 Seyahat Sağlık sigortası,
* Gazella Turizm profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti,

 

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler
* Programda belirtilmeyen yemekler
* Programda belirtilen yemekler sırasında alınacak içecekler,
* Fazla Bagaj ücreti,
* Kişisel harcamalar,
* Vize Ücreti

       

Otel Listesi

Bu turdaki otellerin listesini aşağıda görebilirsiniz.