Moskova - St. Petersburg Turu

Moskova - St. Petersburg Turu

Moskova - St. Petersburg Turu Ağustos 2021

Moskova - St. Petersburg Turu

28 Ağustos - 02 Eylül 2021 Türk Havayolları Tarifeli Seferi ile Tüm Ekstra Turlar Dahil Maksimum 20 kişi
€ 1.200 11.541 ₺
Tek Kişilik Oda Farkı:
€ 340 | 3.269 ₺

Bu tur, 27-39 yaş aralığında keşfederken sosyalleşen ve erişebilir bütçeyle en iyi hizmeti Gazella kalitesiyle tercih eden Gezgin Yaka’lılar içindir!

Moskova | Saint Petersburg
Neva Nehri'nin can verdiği 42 adacık üzerinde kurulmuş olan Saint Petersburg ve Rusya'nın kalbi Moskova...
Tüm Extra Turlar Dahil

Tüm Ekstra Turlar Dahil

3*, 4* Otel Seçenekleri

3*, 4* Otel Seçenekleri

Oda Kahvaltı

Oda Kahvaltı

REZERVASYON YAP
1.Gün
İstanbul - Moskova (28/08/2021)

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali'nde buluşarak, check-in işlemlerimizi tamamlıyor Türk Havayollarının tarifeli seferi ile Rusya’nın başkenti Moskova’ya uçuyoruz.  Moskova havalimanına vardıktan sonra havalimanında bizi bekleyen özel aracımız ile Moskova’yı keşfetmek üzere ayrılıyoruz. Panoramik  şehir turumuzda  Kızıl Meydan, ünlü Tverskaya Caddesi, şehrin neredeyse tamamının görülebildiği panoramik Lenin Tepesi, Novadieviçe Manastrı, Kuğu Gölü, Luzniki Stadyumu Moskova Üniversitesi , devasa Kurtarıcı İsa Katedrali ve Aziz Vasil Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi şehri dilediğimiz gibi keşfedebilmemiz için serbest zaman verilecek. Ardından günün yorgunluğunu atmak üzere otelimize transferimiz gerçekleşecek. Konaklama Moskova’da otelimizde.

2.Gün
Moskova (29/08/2021)

Sabah kahvaltının ardından Rusya’yı kaldığımız yerden keşfetmeye devam ediyoruz. Bugun Çarların vazgeçilmezi Kremlin Sarayını, sanatın somut hali olan Moskova Metrosunu, başkentin nabzının attığı Arbat caddesini ve mavi gözlü devin yani Nazım Hikmet’in Mezarını ziyaret edeceğiz. Öncelikle Rusya’nın kutsal mekanı olan, ilk temellerinin 1147 yılında Yuri Dolgoruky tarafından atıldığına inanılan Kremlin Müzesi’ne hareket ediyoruz. Rusya devlet başkanı Vladimir Putin’in de çalışma ofisinin bulunduğu Kremlin, 14. Yüzyıldan beri Moskova’nın en önemli kilisesi olarak kabul edilen Meryem Ana’nın Göğe Yükselişi Katedralini ve dünyanın en büyük çanını da içinde barındırmakta. Turumuza Moskova Metro’su ile devam edeceğiz. Stalin tarafından 1931’de başlatılan Moskova Metrosu, günümüzde büyüklük bakımından New York, Paris veya Londra metroları ile karşılaştırılsa da iç mimari ve dekorasyon bakımından dünyanın en güzel metrosu olduğu herkes tarafından kabul edilmektedir. Moskova’nın ortasından geçen Arbat Caddesi, bu şehre yolu düşen herkesin en azından bir kere uğradığı, bir ucundan diğer ucuna kadar zevkle yürüdüğü, trafiğe kapalı bir yoldur. Burada mağazaların rengarenk vitrinlerini gezebilir, Rus ve dünya mutfaklarının en güzel örneklerini tadabilir, Paris’i aratmayan şık kafelerde oturabilir ve en keyiflisi de bir banka oturup kendilerini hayatın akışına kaptırmış Rusları seyredebilirsiniz. Moskova hatırası edinmek istiyorsanız bu sokak en doğru yerdir. Ardından Nazım Hikmet’in mezarını ziyaret etmek üzere Novodevici Manastırı (Nazım Hikmet’in de mezarı burada bulunuyor) gideceğiz. Rusya’nın en önemli manastırlarından olan Novodevici 1524 yılında kurularak, zaman içinde birçok çariçe adayının da yıldızının söndüğü yer olmuştur. 1812 yılında Napolyon’un emriyle yıkılmak istenmesine rağmen rahibeler bu karara engel olmayı başarmışlardır. Gezi kapsamında ve manastırın içinde bulunan Nazım Hikmet’in mezarını ziyaret edeceğiz. Tur bitiminde dinlenmek üzere otelimize geçiyoruz. Konaklama Moskova’da otelimizde.

3.Gün
Moskova - Saint Petersburg (30/08/2021)

Kahvaltının ardından St Petersburg’a gitmek üzere tren istasyonuna hareket ediyoruz. Yaklaşık 4 saatlik sürecek keyifli bir yolculuk yapacağız. Moskova’dan sonra Rusya’nın ikinci büyük kenti olan St. Petersburg, aynı zamanda çok önemli bir sanat ve bilim merkezidir. Sanayi konusunda da çok önemli bir yere sahip olan St.Petersburg, ismini yaşamın hemen her konusunda tarih sayfasına yazdırmıştır. Rus Çarı I. Petro tarafından 1703 yılında kurulan şehrin panoramik turunda göreceğimiz yerler arasında 4.5 km.lik uzunluğu ve şehrin kalbinin attığı Nevski Caddesi, Kanlı Katedral, Avrora Gemisi, Bakanlık Binaları, Kış Sarayı ve Saray Meydanı bulunmaktadır. Konaklama St Petersburg’daki otelimizde.

4.Gün
Saint Petersburg (31/08/2021)

Sabah kahvaltının ardından St Peterburg’u keşfetmeye devam ediyoruz. Bugün dünyanın en eski ve en büyük müzelerinden biri olan Hermitaj Müzesi ziyaret edeceğiz ve ayrıca kanallar şehri St Peterburg’u tekne ile gezeceğiz.  Katerina’nın kış sarayı olarak inşa ettirdiği binalar kompleksi, günümüzde dünyanın en göz alıcı koleksiyonlarına ev sahipliği yapıyor. 1760’dan itibaren Rus çarlarının kış aylarını geçirdiği bu muhteşem binalar Barok mimarisinin baş yapıtları arasında yer alıyor. Günümüzde 1057 adet oda ve salonunda Da Vinci, Van Gogh, Michelangelo, Rembrandt ve daha nice büyük sanatçının büyüleyici eserleri sergileniyor. Bu gezinin ardından gezimize kanal turumuz ile devam edeceğiz. Kanal turumuzda rehberimiz eşliğinde St. Petersburg’u bir de kanallardan görerek, Neva Nehri’ne kadar uzanacağız. Tur bitimi günün yorgunluğunu atmak üzere otelimize transfer olacağız. Konaklama St Petersburg’daki otelimizde.

5.Gün
Saint Petersburg (01/09/2021)

Sabah kahvaltının ardından Baltık Denizi kıyısında bulunan ve Rusya’nın en önemli saraylarından biri olarak kabul edilen Peterhof sarayını yakından keşfedeceğiz. Finlandiya Körfezi'nde bulunan ve Petro'nun planlarını kendi çizdikten sonra İtalyan mimar Rastrelli'ye inşa ettirdiği yazlık saray: Paris'teki Versailles'a rakip binası, 150 anıtsal çeşme ve 4 şelalenin süslediği bahçeleri ile muhteşem bir saray kompleksidir. II. Dünya Savaşı sırasında büyük zarar görmesine rağmen tüm ihtişamıyla ilk mimarisine sadık kalınarak restore edilmiştir. Turumuzun bitiminde dinlenmek üzere otelimize geçiyoruz. Konaklama St Petersburg’daki otelimizde.

6.Gün
Saint Petersburg (02/09/2021)

Sabah kahvaltının ardından Rusya’ya veda edip İstanbul’a geri dönmek üzere havaalanına transfer oluyoruz. Türk Havayolları’nın tarifeli seferi ile İstanbul’a dönüyoruz. Bir sonraki keşfinizde buluşmak üzere..

TUR ROTASI

+ Moskova'da meşhur Aziz Vasil Kilisesini, Kızıl Meydanı ve Kremlin sarayını gezme fırsatımız olacak.

+ Dünyaca ünlü her istasyonu birbirinden farklı olarak dizayn edilmiş Moskova metrosunu gezeceğiz.

+ Moskova'nın meşhur alışveriş caddesi olan Arbat'ta gezip modern Rus kültürünü yakından tanıyacağız.

+Rusya’nın kutsal mekanı olan ve ilk temellerinin 1147 yılında atıldığına inanılan Kremlin Sarayını gezme fırsatı yakalayacağız.

+ Ünlü Halk Ozanımız Nazım Hikmet'in mezarını ziyaret edeceğiz

+ Moskova’dan St. Petersburg'a Rusların meşhur hızlı treni  ile geçeceğiz.

+Gündüz uzunluğunun 19 saati bulduğu Beyaz  Geceler esnasında St. Petersburg'da olacağız ve doğa olayını deneyimleme fırsatı yakalayacağız.

+4.5 km.lik uzunluğu ile şehrin kalbinin attığı Nevski Caddesinde yürüyeceğiz.

+ Da Vinci, Van Gogh, Michelangelo, Rembrandt gibi dehaların eserlerinin orjinal olarak sergilendiği Hermitage Müzesini gezeceğiz.

+Kanallar şehri St Petersburg’da tekne turu yapıp, şehri başka bir açıdan keşfedeceğiz.

 + Rusya’nın en önemli saraylarından biri olarak kabul edilen Peterhof sarayını yakından görüp, Finlandiya kıyılarına uzaktan bakacağız.

Bu tur için alternatif tarih bulunmamaktadır.

Uçuş Detayı:

 

28 Ağustos - 01 Eylül 2021

TK 413 28AUG  ISTVKO 0750 1045
TK 402 01SEP   LEDIST 1515 1845

 

Gezi Zamanlaması

Rusya'yı ziyaret etmek için en iyi zaman;, uzun ve hafif akşamları ve 21 ° C-25 ° C'lik ılık sıcaklıklarla yaz aylarıdır (Haziran-Ağustos). Kısa ama görkemli ilkbahar ve sonbahar ayları, Avrupa Rusya'sını kalabalık olmayan bir barış içinde deneyimlemek için mükemmel bir fırsat sunuyor. Bununla birlikte, birçok kişi St Petersburg'u en iyi şekilde, karla kaplı kışın ışıltılı süslemesiyle görüyor. 

 

- Sağlık

Rusya’ya girişlerde Türk vatandaşlarına herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Bölgelerin iyi restoranlarında yiyeceğimiz öğle yemeklerinde sağlığınızı olumsuz şekilde etkileyecek bir sorunla karşılaşacağınızı düşünmüyoruz. Gezi boyunca musluk suyu içme- menizi yalnızca ilk kez sizin tarafınızdan açılacak şişe suyu tüketmenizi öneriyoruz.

 

- Vize Bilgileri

Umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir. Hususî ve hizmet pasaportu hamilleri her 180 günde 90 günü aşmamak şartıyla 30 gün süreyle vizeden muaftır. Diplomatik pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır. Vatandaşlarımız Vladivostok Limanı’ndan e-vize alarak Rusya’ya giriş yapabilmektedir. Vatandaşlarımız giriş tarihi dahil olmak üzere 8 günü aşmamak kaydıyla St. Petersburg, Leningrad Bölgesi ve Kaliningrad Bölgesi’ne e-vizeyle seyahat edebilmektedir. Alınan e-vize ile e-vizenin kapsam alanı dışında kalan Rusya Federasyonu’nun başka şehirlerine gitme imkanı bulunmamaktadır.

 

- Uçuş Süreleri

İstanbul ile, ülkenin başkenti Moskova arasındaki uçuş süresi yaklaşık olarak 3 saattir. Ülkenin en büyük şehirlerinden St. Petersburg'a olan uçuşun süresi ise yaklaşık olarak 3 saat 25 dakikadır.

 

- Para Birimi

Rusya’nın para birimi Ruble’dir. Seyahatiniz için yanınıza Euro veya USD alabilir, ülkede bulunan döviz ofislerinden yerel para birimini temin edebilirsiniz.

 

- Saat Dilimi

Türkiye ile Rusya arasında  saat fark bulunmamaktadır. 

 

- Telefon Kullanımı 

Tüm cep telefonu operatörleri eğer telefonunuz uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir.

 

- Gezi İçin Alınabilecek Kıyafet ve Gerekli Eşyalar

Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz.

 

- Yemek Kültürü

Yemek kültürü bize yakındır. Modern şehirler olarak hem St. Petersburg hem de Moskova’da her damak tadına uygun yemekler bulunabilmektedir.

 

- Elektrik

200-220 V kullanılmaktadır. Prizler Türkiye ile aynı standarttadır.

 

- Alışveriş

Şehir   merkezlerinde   bulunan   alışveriş   merkezleri   ve   hediyelik   eşya   satan   küçük tezgahlardan alışveriş imkanı bulunmaktadır.

 

-Önemli Not

Bu turumuza yalnızca 27-39 yaş arası misafirlerimizi kabul edebiliyoruz.

*Pasaport sürelerinin, tur bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliğinin bulunması ve en az iki boş sayfanın olması gerekmektedir.*

Fiyata Dahil Hizmetler

- Türk Havayolları ile gidiş – dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti,

- Moskova – St Petersburg arası ekonomi sınıfı tren bileti

- 3 ve 4* otellerde oda & kahvaltı konaklama,

- St. Petersburg Tekne Turu

- Hermitage Müzesi Girişi

- Novodevici Manastırı Turu (Nazım Hikmet’in Mezarı)

- Kremlin Müzesi girişi

- Moskova Metrosu & Arbat Caddesi Turu

- Yurtdışı çıkış harcı,

- Seyahat sigortası,

- Türkçe rehberlik hizmeti,

 

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

- Tüm öğle ve akşam yemekleri

- Fazla Bagaj ücreti,

- Kişisel harcamalar,

- Vize Ücreti

Otel Listesi

Bu turdaki otellerin listesini aşağıda görebilirsiniz.

3*  ibis Moscow Kievskaya vb.– Moskova
 https://all.accor.com/hotel/8224/index.tr.shtml

 

4*  Park Inn by Radisson Pribaltiyskaya .- St. Petersburg
 https://www.radissonhotels.com/en-us/hotels/park-inn-congress-st-petersburg-pribaltiyskaya