Erfoud - Fez - Kazablanka - Rabat - Marakeş - Quarzazate
Rengarenk “medina”leri, filmlerde gördüğümüz palmiyeli vahaları, uçsuz bucaksız geçit vermez dağları ve çarpıcı Mağribi mimarisi ile Fas… Efsanevi Kazablanka, imparatorluk şehri Rabat, büyüleyici Fez ve Sahra Çölü
6 Öğle ve 7 Akşam Yemeği Dahil

6 Öğle ve 7 Akşam Yemeği Dahil

4 & 5 Yıldız Oteller

4 & 5 Yıldız Oteller

Tüm Turlar Dahil

Tüm Turlar Dahil

Kesin Kalkış

Kesin Kalkış

1 Kişilik Fiyat
1.690 EUR

2 Yetişkin Fiyatı
3.380 EUR
62.841 TL
Taksit Seçenekleri
TÜKENDİ
Bu turda kontenjanlarımız dolmuştur. Ek yer talebi ya da alternatif turlar hakkında bilgi almak için hemen bizi arayın 0 (212) 233 1598

Tur Programı


1. Gün
İstanbul – Kazablanka – Rabat

Turumuz kişiye özel aracın sizi adresinizden alması ile başlıyor. İstanbul havaalanı Dış Hatlar Gidiş Terminalinde buluşup, check-in işlemlerinin yapılmasının ardından Türk Hava Yolları tarifeli uçuşu ile dünyanın en çok bilinen ve en çok izlenen filmlerinden birine de adını vermiş Kazablanka’ya hareket ediyoruz. Yaklaşık 5 saat süren bir yolcuğun ardından Kazablanka’ya varıyoruz. . Varışımızda pasaport işlemleri sonrası havalimanından ayrılıyoruz. Kazanblanka’da Fas’ın en büyük, dünyanın ise en büyük yedinci camii olan Hassan II Camisi’ni ziyaret edeceğiz. Sonrasında özel aracımız ile Rabat’a hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Uçuş No: TK617 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: İstanbul - Tarih: 03 Aralık 2022 - Saat: 11:00 - Varış: Kazablanka - Tarih: 03 Aralık 2022 - Saat: 13:50
2. Gün
Rabat – Fez

Kahvaltının ardından Rabat şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Panoramik olarak gerçekleştireceğimiz şehir turunda; Mohammed V Mozolesi’ni, Hassan Kulesi ve Kasbah Oudaia görülecek yerler arasındadır. Gezimiz sonrasında Fes’e hareket edeceğiz. Varışımızla birlikte dünyanın hala eğitimine devam eden en eski üniversitesi olan Al-Karaouine Üniversitesi’ne ev sahipliği yapan Fez şehri gezimize başlıyoruz. İlk durağımız UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Fez El-Bali yani Eski Fez. Ardından Fas’a özel takıların, bakır ve süs eşyalarının satıldığı, zanaatkârlar çarsısı gezme fırsatını bulacağız.Bugün dahi aynı arkaik tekniklerle derilerin işlendiği tarihi meydanı gördükten sonra panoramik Medina (Eski Şehir) turumuz ile günü tamamlayıp otelimize hareket ediyoruz. Öğle yemeğimizi yerel bir restoranda turlar esnasında alacağız. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3. Gün
Fez – Ifrane – Erfoud

Kahvaltı sonras Erfoud’e doğru yola çıkıyoruz. Yolumuzun üzerinde Ifrane'ı ziyaret edeceğiz. Çam, sedir ve meşe ormanları ile çevrili olan kent, Fransız Alp mimarisi ile dikkat çekmektedir. Ifrane ziyaretimizin ardından Midelt üzerinden çölün sınırlarına kurulmuş kent Erfoud'a doğru devam ediyoruz. Erfoud’a varışımızla birlikte günün yorgunluğunu atmak üzere otelimize geçiyoruz. Öğle yemeğimizi kumanya olarak alacağız. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4. Gün
Erfoud

Kahvaltı sonrası safari saatine kadar serbest zaman. Sahra Çölü'nün Kapısı olarak bilinen Erfoud'da Prince of Persia ve Mumya gibi filmlerden hatırladığımız dünyanın en büyük çölünü keşfedeceksiniz. Erfoud şehrinde 4x4 ler ve develer ile yapacağımız Sahra Kum Tepeleri turumuzda inanılmaz bir coğrafyada etkileyici manzaralarla kum tepeleri bizleri karşılayacak. Öğle yemeğimizi tur esnasında alacağız. Safarinin ardından otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

5. Gün
Erfoud – Ouarzazate

Erken saatte alacağımız kahvaltının ardından güneşin doğuşu ile Ourzazate'a doğru yola çıkıyoruz. Atlas Dağları'nın eteğinden yapacağımız yolculuk palmiye ormanları ile süslü Draa Vadisinde devam edecek. Yolumuzun üzerinden muhteşem yapısı ile insanları büyüleyen Tingrir şehrini göreceğiz. Ouarzazate şehrine varışımızı takiben otelimize yerleşeceğiz. Kısa bir dinlenmenin ardında dünyaca ünlü Aid Ben Haddou ve Film Stüdyoları turumuz yapacağız. UNESCO’nun Dünya Koruma Mirası Listesi’nde bulunan Aid Ben Haddu köyünü gezeceğiz. Çölde Çay, Babil, Gladyatör, Arabistanlı Lawrence gibi filmlere mekan olmuş, bin yıllık geçmişi ile dünyanın et etkileyici yerleşimlerinden birisi olan bu köy ziyaretimizin ardından Atlas Corporation Film stüdyolarını da ziyaret edeceğiz. Asteriks, Spy Game, Babel, the Physician, Kleopatra, Atlantis, Alexandre, Prince of Persia, Kingdom of Heaven, Game of Thrones vb. filmlerin doğaya terk edilmiş dekorları bizleri şaşırtacak. Öğle yemeğimizi tur esnasında alacağız. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

6. Gün
Ouarzazate – Marakeş

Kahvaltı sonrasında Fas’ın ilk Başkenti kırmızı şehir Marakeş’e hareket ediyoruz. Varışımızla birlikte imparatorluk kentleri arasında belki de en bilineni Marakeş’i panoramik olarak gezmeye başlıyoruz. Marakeş turumuz sırasında 75 metre yüksekliğinde minaresi ile dikkat çeken Kutubiye Camisini, 19 yy sonrasında vezir Si Moussa ve oğlu Ba Ahmed tarafından yapılmış Bahai Sarayı’nı görüyoruz. Labirenti andıran dar sokakları, hayal edilebilen her şeyin satıldığı dükkanları ve tezgahları ile safran kokulu Medina’yı geziyoruz. Öğle yemeğimizi tur esnasında alacağız. Ardından Fas’ta özgün yapısıyla dikkat çeken, Unesco Milli Miraslar listesinde yer alan ender meydanlardan birisi olan Djemma El Fna Meydanı ile sona erecek. Dünya'nın farklı ülkelerinden turist gelmesine sebep olan meddahlar, dövmeciler, hokkabaz ve cambazların gösterileri ile şenlenen bu meydanı gördükten sonra otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Marakeş’teki otelimizde.

7. Gün
Marakeş

Kahvaltının ardından Essaouira’ya hareket ediyoruz. Cichaoua üzerinden Atlas okyanusu kıyısında yer alan eski Portekiz şehri Essaouira'ya varıyoruz. Unesco tarafından “Dünya Mirası” olarak ilan edilen ve Fas’ın en çok turist çeken noktalarından biri olan şehir, uçsuz bucaksız Atlas Okyanusu kıyısında bir balıkçı limanı ile sanat ve kültürün iç içe geçtiği bir sahil şehridir. Şehirde kaleyi ve balıkçı limanı gezip, eski Roma kentlerinden uyarlanarak inşa edilen medinayı ziyaret edeceğiz.. Medinanın daracık labirent sokakları, bembeyaz evleri, maviye boyanmış kapı ve pencereleri birçok Avrupalı ressam, şair ve yazara ilham kaynağı olmuştur. Orson Wells, Jimy Hendrix gibi sanatçılar bu şehirde yaşamışlardır. Öğle yemeğimizi tur esnasında alacağız. Turumuzun bitiminde Marakeş’e dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Marakeş’teki otelimizde.

8. Gün
Marakeş – Istanbul

Kahvaltının ardından özel otobüsümüz ile Marakeş Havalimanına transfer oluyor ve Türk Hava Yolları tarifeli uçuşu ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Turumuz önceden vermiş olduğunuz adrese kişiye özel transferiniz ile son buluyor

Uçuş No: TK620 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: Marakeş - Tarih: 10 Aralık 2022 - Saat: 15:15 - Varış: İstanbul - Tarih: 10 Aralık 2022 - Saat: 22:10

Hizmetler


Paket Fiyata Dahil Hizmetler:
 • Türk Havayolları Tarifeli seferi ile İstanbul - Kazablanka - Marakeş – İstanbul - gidiş – dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Havalimanı vergileri ve servis bedeli
 • 7 gece 4* ve 5* otellerde yarım pansiyon konaklama
 • Ev – alan – ev transferi de dahil olmak üzere tüm transferler
 • Özel otobüs ile programda belirtilen tüm geziler
 • 6 öğle ve 7 akşam yemeği
 • Programda belirtilen müze ve ören yerlerine giriş ücretleri
 • Gazella Turizm profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
 • Seyahat Sigortası
 • Yurtdışı Çıkış Harç Pulu
Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
 • Yemekler esnasında alınacak içecekler
 • Programda belirtilmeyen yemekler,
 • Fazla Bagaj ücreti
 • Kişisel harcamalar

Fiyat Bilgileri


TARİHOTELİki Kişilik Odada KişibaşıÜç Kişilik Odada KişibaşıTek Kişilik OdaÇocuk (02,00 - 11,99 Yaş)
03 Aralık 2022 | 10 Aralık 2022 4* ve 5* Oteller 1.690 EUR1.690 EUR2.140 EUR-

Genel Bilgiler


Sağlıklı Seyahat Politikamız
Tura katılan misafirlerimizden , sağlık bakanlıkları tarafından onaylanmış çift aşı ibrazını veya son 3 ay içerisinde Covid-19 hastalığını geçirmiş olma zorunluğunu arıyoruz. Turlarımızda görev yapan, rehberimiz, yerel rehberimiz, araç şoförleri ve muavinlerimiz de çift aşılıdır.

İlgili ülkelerin Sağlık Bakanlıklarının belirlediği ek PCR ve kabul edilen aşı markalarının en güncel hallerinin takip edilmesi gerekmektedir.

Otellerimiz
4* Gardenia Boutique Hotel - Rabat vb.
 https://gardeniaboutiquehotel.com/

4**** Kasbah Hotel Xaluca Arfoud - Erfoud vb.
https://xaluca.com/

4**** Fez Merinides vb –Fez vb
http://www.lesmerinides.com/?utm_source=gmb

4**** Oscar Hotel vb. Quarzazate vb.
https://oscarhotelbyatlasstudios.com/

5***** Le Méridien N'Fis vb– Marakeş vb
https://www.marriott.com/en-us/hotels/rakmd-le-meridien-nfis/overview/?scid=f2ae0541-1279-4f24-b197-a979c79310b0

Gezi Zamanlaması
Fas'ı ziyaret etmek için en iyi zaman ilkbahar (Mart ortasından Mayıs'a kadar) veya sonbahardır (Eylül'den Ekim'e). Hava, kışın soğuk ve kar yağışından; yazın kavurucu sıcağından farklı olarak ılık ama hoştur.

Kıyı bölgeleri yıl boyunca ziyaret edilebilir. Kışın hoş bir ılıktır, yazın ise 20 ° C'nin ortalarına kadar yükselen sıcaklıklarda güneşlenirler.

Yüksek Atlas Dağları, kışın soğumasına rağmen tüm yıl boyunca ziyaret edilebilir. Yaz hala uzun mesafeli yürüyüşlere çıkmak için biraz sıcak olabilir, ancak sıcaklık sizi rahatsız etmiyorsa, Nisan ve Ekim ayları arasında koşullar her zaman iyidir. 


Sağlık
Bölgenin iyi restoranlarında ve otellerde alınacak yemeklerde, sağlığınızı tehdit edecek bir sorun ile karşılaşılacağını düşünmüyoruz. Buna karşın grupla birlikte olmadığınız anlarda yeme içme konusunda dikkatli olmanızı, kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et, tavuk ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve konusunda ise kabuğu soyulabilen meyveler yemenizi öneriyoruz. 


Vize Bilgileri
Türk vatandaşları, Fas'a gerçekleştirecekleri 90 güne kadar kalış süreli seyahatlerinde vizeden muaftır.


Bu Tur Kimler İçin Uygundur?
Farklı kültürleri tanımak isteyen gezginler için kaçırılmaması gereken bir gezi olmakla birlikte, bu turumuzda gün içinde otobüs ile 6-7 saatlik yolculuklar yapılacak olup, Bu durumdan dolayı yorulmaktan rahatsız olmayan bütün gezginler için uygun bir turdur. Mutfak Kültürü bize göre farklı bir ülke olan Fas’ta öğle ve akşam yemeklerinde çoğunlukla yerel lezzetler tadacak, et, tavuk, balık ve vejetaryen yemekler servis edilecektir.


Uçuş Süresi
THY ile İstanbul -  Marakeş  5 Saat  / Kazablanka: - İstanbul: 4 saat 55 dakika


Para Birimi
Fas’ın para birimi Fas Dirhemi’dir (MAD). Fas Dirhemi’nin ülke dışına çıkarılması yasaktır. Elinizde kalan Dirhem’in ülkeden ayrılmadan önce tekrar USD ya da Euro’ya çevrilmesi gerekmektedir.


Saat Dilimi
Türkiye ile Fas arasında - 2 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken Fas’ta 10.00'dur.


Telefon Kullanımı
Tüm cep telefonu operatörleri, hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir.


Gezi İçin Alınabilecek Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve akşamları için ince bir mont almanızı öneririz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.


Yemek Kültürü
Mutfak kültürü Türk mutfağına göre farklı bir bölgeye gidildiği unutulmamalıdır. Fas mutfağı, Akdeniz, Arap, Yahudi, İran, Batı Afrika ve Berberi mutfağından etkilenmiştir. Yemekler baharatlı olabilir.


Elektrik
Fas'ta 220 V ; C ve E tipi prizler yaygındır.


Alışveriş
Fas bir alışveriş cennetidir. Marakeş ve Fez’de karşımıza çıkacak “souk” adı verilen kapalıçarşılar bir yanda yerel ürünleri beğeninize sunarken, Kazablanka'da bulunan “Morocco Mall” Kuzey Afrika’daki en büyük alışveriş merkezidir. El yapımı ürünler, geneneksel lambalar, yerel kıyafetler, halı ve kilimler bu ülkeden alınabilecek birçok şeyden yalnızca birkaçı.


Önemli Notlar
Bu turumuza yanlızca 14 yaş üstü misafirlerimizi kabul edebiliyoruz.

Pasaport sürelerinin, tur bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliğinin bulunması ve en az iki boş sayfanın olması gerekmektedir.*

Yorumlar

0
Toplam 0 Yorum
0 Ortalama Puan
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0

Bu tur için henüz yorum bulunmamakta.