Shangai - Pekin - Xi'an
6 Öğle ve 7 Akşam Yemeği Dahil

6 Öğle ve 7 Akşam Yemeği Dahil

5 Yıldız Oteller

5 Yıldız Oteller

Tüm Turlar Dahil

Tüm Turlar Dahil

1 Kişilik Fiyat
3.990 USD

2 Yetişkin Fiyatı
7.980 USD
267.666 TL

Tur Programı


1. Gün
İstanbul – Pekin

Programımız, sizi havalimanındaki buluşma noktamıza götürmek üzere verdiğiniz adrese gelecek olan özel aracın adresinize ulaşması ile başlıyor. İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali'nde buluşarak, check-in işlemlerimizi tamamlıyor ve sonrasında ise Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Pekin’e uçuyoruz. Akşam saatlerinde Pekin’e varıyor ve gümrük işlemlerinin ardından özel otobüsümüz ile dinlenmek üzere otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Uçuş No: TK88 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: İstanbul - Tarih: 12 Ekim 2024 - Saat: 01:35 - Varış: Pekin - Tarih: 12 Ekim 2024 - Saat: 15:35
2. Gün
Pekin

Kahvaltının ardından Kunming Gölü kıyısında yer alan Muhteşem Yazlık Saray Bahçeleri gezeceğiz. Saray gezimizin ardından UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan, Orta Asya Türklerinin kuzeyden gelen istilalarını engellemek amacı ile milattan önce 220 yılında yapımına başlanan Çin Seddi gezisi yapılacaktır. Bu muazzam yapıyı gezdikten sonra öğle yemeğimizi alacağız ve ardından Çin’e özgü inci yetiştiriciliğine tanıklık edeceğimiz İnci Üretim Merkezi’ni ziyaret edeceğiz. Tur bitimi özel Pekin Ördek menüsünden oluşan akşam yemeğimizi alacağımız restoranımıza gidiyoruz. Yemek bitimi otele transfer. Konaklama otelimizde.

3. Gün
Pekin

Kahvaltının ardından Pekin şehir turuna başlıyoruz. Mao Zedong’un Çin Halk Cumhuriyeti’ni ilan ettiği, 1989 yılında tüm dünyayı sarsan protestolarla hafızalara kazınan Tiananmen Meydanı; UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan 980 ayrı binadan oluşan devasa ve büyüleyici Forbidden City yani “Yasak Şehir”i geziyoruz. Öğle yemeğinin ardından 15. yy’da geleneksel Çin mimarisine göre dairesel olarak tamamen ahşaptan yapılan ve yapımında hiç çivi kullanılmadığı söylenen Cennet Tapınağı'nı gezeceğiz. Tur bitimi dinlenmek üzere otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4. Gün
Pekin – Xı’an (Şiyan)

Kahvaltının ardından tren istasyonuna gidiyor ve trenle Xi’an’a yolculuk etmeye başlıyoruz. Xi’an’a varışımızla birlikte öncelikle öğle yemeğimizi alacağız. Yemeğin ardından Big Wild Goose Pagoda’ya (Büyük Vahşi Kaz Pagodası) gidiyoruz. Pagoda, ilk olarak 652 yılında Tang Hanedanlığı İmparatoru Gaozong döneminde inşa edilmiş olup, Hindistan'dan alınan Budist materyallerini toplama işlevi görmüştür. Bir sonraki durağımız Uykusuz Tang Şehri. Rengarenk ışıklarla aydınlatılmış eski mimari yapılar arasında eğlenceli bir yolculuğa çıkıyoruz. Tang hanedanlık dansları eşliğinde yerel bir restoranda akşam yemeğimizi yiyoruz. Yemeğin ardından otelimize döneceğiz. Konaklama otelimizde.

5. Gün
Xı’an (Şiyan)

Kahvaltının ardından Çin'in ilk imparatoru Shihuan’ın mezarını korumak için yapılmış, 20.YY’da ortaya çıkarılan en önemli arkeolojik kazılardan birisi olan Terra Cota Savaşçıları olarak bilinen ‘’ Yeraltı Heykel Ordusu’’ müzesini gezeceğiz. “Pişmiş Toprak” anlamına gelen ‘’ Terra Cota’’ müzesinde göreceğiniz mezar ve heykeller 1987 yılında Unesco Dünya Kültür Mirası Listesine alınmıştır. Tur bitimi öğle yemeğimizi alacak ve sonrasında in’in en iyi korunmuş şehir duvarlarından Xian Antik Şehir Duvarı ile Müslüman tüccarların kendi gelenekleri ve göreneklerine göre kurduğu Xian’ın Müslüman Mahallesini gezeceğiz. Bu mahallede hareketli çarşısı, yerel dükkanları ve restoranları ile kültürel kaynaşma ve ayrışmayı gözlemliyoruz. Tur bitimi akşam yemeğimizi alacak ve otelimize döneceğiz. Konaklama otelimizde.

6. Gün
Xı’an (Şiyan)– Şangay (Shangaı)

Kahvaltının ardından havalimanına transfer olacağız. Yerel havayollarının tarifeli seferi ile Şangay uçuşumuzu gerçekleştireceğiz. Şangay havalimanına varışımızla birlikte alanda bizi bekleyen özel aracımıza biniyor ve şehri keşfetmek üzere alandan ayrılıyoruz. İlk olarak Shanghai’ın önemli dini yapıtlarından biri olan Jade Buddha Tapınağı’nı (Zümrüt Buda Tapınağı) görüyoruz. Ardından Çin Bahçelerine çok güzel bir örnek olan Yu Garden’a gidiyoruz. Yu Garden’ın yakınında yerel bir çay evine giderek geleneksel bir çay seremonisine katılacağız. Bu deneyimin ardından öğle yemeğimizi alacağız. Sonrasında kolonyal dönemde inşa edilen binaların, modern gökdelenlerle yan yana sahil boyunca sıralandığı The Bund bölgesini gezeceğiz. Tur bitimi otelimize transfer olacağız. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

7. Gün
Şangay

Kahvaltının ardından İpek cenneti olarak bilinen Suzhou’u gezeceğiz. Şehir güzel taş köprüleri, pagodaları, Çin bahçeleri ve İpek endüstrisi ile ünlüdür. 900'lü yıllardan bu yana Çin İpek endüstrisinin en önemli merkezlerinden biri olan Suzhou 2500 yıllık bir tarihe sahiptir. Lingering bahçeleri, golden rooster gezilerimizi sonrası muhteşem manzaralara sahip bir göl ve kanal turumuzu tamamlayacağız. Öğle yemeğimizin ardından Şangay’a hareket ediyoruz. Şangay’a Varışımızın ardından Asya mutfağının en özel tatlarını deneyimleyeceğimiz Japon Teppanyaki Restoranında akşam yemeğini alacağız. Ardından Akrobasi şovunu seyredeceğiz. Tur bitimi otelimize transfer olacağız. Konaklama otelimizde.

8. Gün
Şangay- İstanbul

Kahvaltının ardından ünlü Nanjing Road caddesini keşfedeceğiz. Havalimanı transfer saatine kadar alışveriş yapabilir veya şehri dilediğiniz gibi keşfedebilirsiniz. Rehberimizin belirleyeceği saatte buluşuyor, Şangay havalimanına gitmek üzere şehirden ayrılıyoruz. Türk Hava Yolları’nın tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuyoruz. Yeni güne uçakta giriyoruz.

9. Gün
İstanbul

Sabah saatlerinde İstanbul Havalimanı’na varıyoruz. Turumuz, özel şoför ve aracınız ile evinize transferinizle sona eriyor.

Uçuş No: TK27 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: Shangai - Tarih: 19 Ekim 2024 - Saat: 22:25 - Varış: İstanbul - Tarih: 20 Ekim 2024 - Saat: 05:15

Hizmetler


Paket Fiyata Dahil Hizmetler:
 • Türk Hava Yolları ile İstanbul – Pekin / Şangay - İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti
 • Yerel havayolları ile Xi’an – Şangay arası ekonomi sınıf uçak bileti
 • Pekin – Xi’an arası ekonomi sınıfı tren bileti
 • Havalimanı vergileri
 • Pekin’de 3 gece, Xi’an’da 2 gece ve Şangay’da 2 gece olmak üzere toplamda 7 gece, 5* otellerde kahvaltı dahil konaklama
 • Programda belirtilen tüm turlar
 • Gezi esnasında alınacak 6 öğle ve 7 akşam yemeği
 • Kişiye özel eviniz – alan – eviniz transferi de dahil olmak üzere tüm transferler
 • Özel otobüs ile programda belirtilen tüm geziler
 • Gazella Turizm profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
 • Seyahat Sigortası
 • Yurtdışı çıkış harcı
Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
 • Çin Vizesi – Yeşil pasaporta gerekmez
 • Programda belirtilmeyen yemekler
 • Programda belirtilen yemekler esnasında alınacak içecekler
 • Fazla bagaj ücretleri
 • Kişisel harcamalar
 • Bahşişler

Fiyat Bilgileri


TARİHOTELİki Kişilik Odada KişibaşıÜç Kişilik Odada KişibaşıTek Kişilik OdaÇocuk (02,00 - 11,99 Yaş)
12 Ekim 2024 | 20 Ekim 2024 5* Oteller 3.990 USD3.990 USD4.880 USD-

Genel Bilgiler


Otellerimiz

Pekin - 5* Ritz Carlton l vb.
https://www.ritzcarlton.com

Xı’an - 5* Xian Gran Melia vb.
https://www.melia.com

Shangai - 5* InterContinental Shanghai Jing An vb.
https://www.ihg.com/intercontinental/hotels/us/en/shanghai/shgzd/hoteldetail

Katılım Şartları
Bu gezimiz 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur, acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

Vize
Umumi Pasaport                           Vize gerekli         

Yeşil Pasaport                               Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu                        Vize gerekli değil

Vize gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizin tarafınıza ileteceği “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribata uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

Çin umuma Mahsus Pasaport hamillerinden vize istemektedir.**

Yeşil Pasaport sahipleri 30 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaftır.

**Çin Turistik Vizesi için acentemiz tarafından Çin’den davetiye getirtilmektedir bu yüzden şahsi başvuru yapılmamaktadır, başvurular grup halinde acentemiz tarafından yapılmaktadır. Davetiye ve vize evraklarının 40 Gün öncesinden acenteye teslim edilmesi gerekmektedir. Çin vize başvurularında parmak izi verilmektedir. Randevudan sonra pasaport minimum 10-12 gün Başkonsolosluk ’ta kalmaktadır.

** Tüm pasaport çeşitlerinin yeni çipli olması gerekmektedir.

Sağlık
Çin’e girişlerde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Yenilecek yemeklerde sağlığınızı olumsuz etkileyecek bir sorun olacağınız sanmıyoruz. Musluk suyu içmemenizi öneririz.

Uçuş Süreleri
İstanbul                           Pekin                    9 saat

Şangay                            İstanbul                11 sa 50 dk

Konaklama
Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir.

3 Kişilik odalar, otellerin uygunluğuna göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye sunulan yatak, standart yataklardan küçük olabilir. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için katılımcı 3. kişi rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir menü ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

Para Birimi
Çin’in para birimi Yuan’dır (CNY).. Yanınıza USD ve bunun ufak birimlerini almanızı öneririz.

Saat Dilimi
Çin ile Türkiye arasında +5 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken Çin’de 17.00’tür.

Telefon Kullanımı
Tüm cep telefonu operatörleri, hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Fakat konuşma ücretleri oldukça yüksektir

Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont almanızı öneririz.

Yemek Kültürü
Çin mutfağı bölgeden bölgeye farklılıklar gösteren son derece zengin bir mutfaktır. Pekin Ördeği, değişik malzemeler ile hazırlanıp soslarla yenen börekler “dumpling”, tatlı hardal sosları ülke mutfağının karakteristik özellikleridir. Türk mutfağından farklı bir mutfak olduğunu unutmamanızı öneriyoruz.

Elektrik
Çin’de elektrik 220 volt ve 50 Hz’dir. Elektrikli aletlerde üç uçlu, ince girişli prizler kullanılmaktadır Adaptör gerekecektir.

Alışveriş
Çin tam bir alışveriş cennetidir. Elektronik eşyalardan tekstile çok geniş bir yelpazede aradığınız her ürünü bulabilirsiniz.

Önemli Notlar
*** Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Gazella sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 

Gazella, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Gazella, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Gazella sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.