Esna - Hurgada - Abu Simbel - Luksor - Edfu - Kahire - Asvan
Dünyanın en eski ve gizemli medeniyetlerinden biri Mısır...
Tüm Turlar Dahil

Tüm Turlar Dahil

5* Otel & Gemi Konaklama

5* Otel & Gemi Konaklama

Öğle ve Akşam Yemekleri Dahil

Öğle ve Akşam Yemekleri Dahil

Kesin Kalkış

Kesin Kalkış

1 Kişilik Fiyat
2.990 USD

2 Yetişkin Fiyatı
5.980 USD
202.761 TL
TÜKENDİ
Bu turda kontenjanlarımız dolmuştur. Ek yer talebi ya da alternatif turlar hakkında bilgi almak için hemen bizi arayın 0 (212) 233 1598

Tur Programı


1. Gün
İstanbul – Hurgada – Luksor

Turumuz kişiye özel aracın sizi adresinizden alması ile başlıyor. İstanbul havaalanı Dış Hatlar Gidiş Terminali'nde buluşarak check-in işlemlerimizi tamamlıyor ve sonrasında Türk Havayollarının TK 702 tarifeli seferi ile saat Hurgada uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Varışımıza istinaden havalimanında bizleri bekleyen özel aracımız ile dinlenmek üzere otelimize geçiyoruz. Odalarımızda dinlendikten sonra kahvaltımızı otelde alıp Luksor’da bulunan gemimize geçmek üzere Hurgada’dan ayrılıyoruz. Check in işlemlerinin ardından Mısır’daki en büyük tapınak kompleksi olan Karnak Tapınağını ziyaret etmek üzere gemiden ayrlıyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan, Dünyada bugüne kadar inşa edilmiş en geniş antik yapı olan Karnak Tapınağını gezdikten sonra gemiye transfer ve öğle Yemeği. Öğle yemeğimizin ardından dünyanın en büyük açık hava müzesinin bulunduğu Luksor’da 9. Firavun tarafından eski Mısır Tanrılarının en büyüğü Amon adına inşaa ettirilmiş Luksor Tapınağını gezeceğiz. Açık hava müzesini andıran tapınak gezimizin ardından gemimize dönüyoruz. Akşam yemeğimizi gemimizde aldıktan sonra Karnak Işık ve Ses Gösteri’sine gideceğiz. Bu eşsiz gösterinin tadını çıkardıktan sonra dinlenmek üzere gemimize döneceğiz. Konaklama gemide.

Uçuş No: TK702 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: İstanbul - Tarih: 02 Aralık 2024 - Saat: 02:10 - Varış: Hurgada - Tarih: 02 Aralık 2024 - Saat: 03:50
2. Gün
Luksor – Esna – Edfu

Kahvaltının ardından Krallar Vadisi turumuz için hareket ediyoruz. Kral mezarlarını gezdikten sonra ilk kadın firavun Hatşepsut anısına yaptırılan Hatşepşut Tapınağını da göreceğiz. Kraliçe Hatşepsut’a ait ,mezar tapınaklarının en eskisi Hatşepşut’u gezdikten sonra gemimize dönüyoruz ve öğle Yemeğimizi alıyoruz. Gemi Edfu’ya haraket edecektir. Akşam yemeğimi ve konaklama gemide.

3. Gün
Edfu – Kom Ombo – Aswan

Kahvaltının ardından Şahin Başlı Horoz Tapınağı olan M.Ö. 57 yılında tamamlanan Edfu Tapınağını gezeceğiz. Kom Ombo’ya doğru hareket edecek. Öğle yemeği gemide. Yemek sonrası Nil ırmağı kıyısında, Timsah & Şahin Tanrı Tapınağı olan Kom Ombo Tapınağını ziyaret ediyoruz. İyilik tanrısı Horus ve kötülük tanrısı Sobek yani 2 tanrı tarafından paylaşılan tek tapınak olan Kom Ombo içerisindeki kabartmalar, burayı daha sonra kilise olarak kullanan Kıptiler tarafından silinmiştir. Nil ırmağının taşmaları ve depremler sonucu zarar görmüş tapınağın taşlarından başka inşaatlarda kullanılmak üzere kullanılmıştır. Aswan’a hareket. Akşam yemeğimi ve konaklama gemide.

4. Gün
Aswan – Abu Sımbel – Aswan

Bugün erken kahvaltımızı kumanya olarak alacağız. Özel aracımız ile Abu Simbel’e hareket ediyoruz. Varışta muhteşem bir başyapıt olan Abu Simbel Tapınağını geziyoruz. Bu tapınak Güney Mısırda Firavun 2. Ramses tarafından düşmanlarına ne kadar güçlü olduğunu göstermek ve eşi Nefertari’ye sevgisini için yaptırılmıştır. Simbel dağının içerisi oyularak yapılan tapınak, Aswan Barajı yapımında sular altında kalma tehlikesine karşı, UNESCO liderliğinde 6 sene süren çalışma sonrası geriye taşınmıştır. Bu büyüleyici gezinin ardından özel aracımızla Aswan’a dönüyoruz. Asvan’a varışımızla birlikte gemimize binecek ve limandan ayrılacağız. Öğle yemeğimiz gemimizde olacak. Yemeğin ardından gezimize baraj yapımından önce UNESCO Nubiye Projesi kapsamında sökülmüş ve Agilkia adasına taşınmış Filai Tapınağı ile devam edeceğiz. Gezilerimizin ardından Nil Nehrinin huzurlu manzarasını geleneksel yelkenli Felluca ile çıkaracağız. Tur sonrası gemiye transfer. Akşam yemeğimi ve konaklama gemide.

5. Gün
Aswan – Kahire

Sabah kahvaltının ardından, yapımı tamamlanmamış 3500 yıl öncesine ait Obelisk ( dikili taş)’i göreğiz. Gemide öğlen yemeğimizi aldıktan sonra havaalanına transferimiz gerçekleşecek. Yerel havayolları ile Kahire uçucağız. Havalimanına varışta bizi bekleyen aracımız ile dinlenmek üzere otelimize geçeceğiz. Akşam yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.

6. Gün
Kahire

Sabah kahvaltının ardından Gize Piramitleri turumuz için otelimizden hareket edeceğiz. İlk durağımız Dünya’nın yedi harikasından birisi olan ve isimlerini yaptıran firavunlardan almış Keops, Kefren ve Mikerinos piramitleri olacaktır. Binlerce yıl önce yapılan ve gizemlerini hala koruyan bu 3 piramit, aralarında Pisagor üçgeni olacak şekilde tasarlanmıştır. Pisagor’dan yıllar önce yapılan bu piramitler Mısırlıların çok gelişmiş matematik ve geometri bilgileri olduğunu göstermektedirler. Gizemli piramitleri gezdikten sonra kafası Firavun, gövdesi aslan şeklinde olan , doğan güneşi ve firavun için yeniden dirilişi temsil eden Sfenks’i göreceğiz. Pençelerinin arasında tapınak bulunan, “ yaşayan heykel” Sfenks’i gezdikten sonra öğle yemeğimizi alacağız. Yemek sonrası Mısır'ın antik başkenti Memphis'te bulunan, basamaklı Piramit olarak da bilinen Sakkara Piramit’ini gezeceğiz. Dünya üzerinde taştan yapılan ilk büyük anıt olarak kabul edilen Sakkara Piramit’ini gezdikten sonra otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelde.

7. Gün
Kahire – İstanbul

Kahvaltımızın ardından 7000 yıllık tarihi ile en eski medeniyetlerden birisi olan Mısır’ın eski şehir merkezini ve Mohamed Ali Cami ile Han El Halil Bazaar'ı gezeceğiz. Öğle yemeğini turumuz sırasında yerel bir restoranda aldıktan sonra şubat 2017’de kısmen açılan ancak daha sonra 3 Nisan 2021’de görkemli bir şekilde açılan Mısır Medeniyetler Müzesine gideceğiz. Tarih öncesi çağlardan günümüze 50.000 eserden oluşan bir koleksiyon sunan Müze’de ayrıca 18’i kral ve 4’ü kraliçelere ait olmak üzere toplam 22 adet mumya da bulunmaktadır. Turlar bitiminde şehri dilediğiniz gibi keşfetmeniz için serbest zaman verilecek. Rehberimizin belirleyeceği saatte buluşuyor ve havalimanı transfer oluyoruz. Türk Hava yollarının TK 695 tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuşumuz gerçekleşecek.

8. Gün
İstanbul

Yeni günün ilk saatlerinde İstanbul’a varıyoruz. Turumuz evinize özel transferiniz ile son buluyor.

Uçuş No: TK695 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: Kahire - Tarih: 08 Aralık 2024 - Saat: 20:45 - Varış: İstanbul - Tarih: 09 Aralık 2024 - Saat: 00:05

Hizmetler


Paket Fiyata Dahil Hizmetler:
 • Türk Havayolları ile İstanbul – Hurgada gidiş / Kahire – İstanbul dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri,
 • Yerel Havayolları ile Aswan – Kahire ekonomi sınıf uçak biletleri ve bu biletlere ilişkin alan vergileri
 • Ev – alan – ev transferi
 • Belirtilen otelde kahvaltı dahil konaklama
 • Nil Nehri’nde 4 gece 5* Gemi’de tam pansiyon konaklama
 • Kahire’de 2 gece 5* otellerde kahvaltı dahil konaklama
 • Hurgada’da 1 gece 5* otellerde kahvaltı dahil konaklama
 • Son gün hariç tüm öğle ve akşam yemekleri
 • Özel araç ile programda belirtilen tüm geziler
 • Geziler esnasında gezilecek müze ve ören yerlerine giriş ücretleri
 • Yurtdışı çıkış harcı
 • Ücretsiz kişiye öze eviniz – alan – eviniz transferi de dahil tüm transferler,
 • Gazella Turizm profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti,
 • Bahşişler
Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
 • Vize ücreti (Yeşil Pasaporta vize istenmemektedir. Yeşil pasaport sahibi olmayan misafirlerimiz kapıda vize alabilirler)
 • Yemekler esnasında alınacak içecekler
 • Son gün akşam yemeği
 • Bahşişler (sadece tur lideri içindir, isteğe bağlıdır)
 • Fazla bagaj ücretleri
 • Kişisel harcamalar
 • Vize Ücreti
 • Yeşil pasaporta vize gerekmemektedir.
 • Umuma mahsus pasaport ( Bordo ) sahipleri vizeye tabidir.

Fiyat Bilgileri


TARİHOTELİki Kişilik Odada KişibaşıÜç Kişilik Odada KişibaşıTek Kişilik OdaÇocuk (02,00 - 11,99 Yaş)
02 Aralık 2024 | 09 Aralık 2024 5* Oteller 2.990 USD2.990 USD3.880 USD-

Genel Bilgiler


Otellerimiz

Hurgada: 5* Swiss Inn Hotel vb.
https://swissinn.net/hotels/index.php?lang=Hurghada

Kahire: 5*Conrad Hotel Cairo vb.
https://www.hilton.com/en/hotels/caicici-conrad-cairo

Gemi:MS Nil Style
https://www.msnilestyle.com/

Gezi Zamanlaması
Mısır'ı ziyaret etmek için en iyi zaman, hava sıcaklığının daha soğuk olduğu ancak yine de ülke genelinde oldukça sıcak olduğu Ekim ve Nisan ayları arasıdır. Bu, Kahire'nin işlek caddelerini keşfetmeyi, çölde Piramitleri ziyaret etmeyi ve antik Firavun mezarlarını keşfetmeyi daha rahat ve keyifli hale getiriyor.

Yaz sezonu (Mayıs-Eylül) sıcaktır, ancak yüksek sıcaklıklar çok kuru hava, klima, çok daha az ziyaretçi ve daha düşük fiyatlar ile hafifletilir. Bu, yaz mevsiminin seyahatiniz için hala uygun bir mevsim olduğu anlamına gelir. Ayrıca Nil'de biraz esinti olma eğilimindedir ve bu dönemde nehir gezintisi iyi bir seçimdir.

Bu Tur Kimler İçin Uygun?
Mısır medeniyetinin asırlar önce bıraktığı kültürel birikimini ve eserlerini yakından tanımak isteyen gezginler için kaçırılmaması gereken bir gezi olmakla birlikte, yoğun bir tur olduğu unutulmamalı, kendini dinç hisseden her gezgin için uygundur.

Sağlık
Eğer maceracı bir yemek yeme alışkanlığınız var ve sokaklarda açıkta satılan yiyeceklerden yiyorsanız; kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et, tavuk ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve ve sebzelerin iyi yıkanmış olmasından emin olunması, meyvelerin kabuğunun soyulduktan sonra yenmesini tavsiye ederiz.​

Vize Bilgileri
Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vizeye tabidir, kapıda alınabilir. Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri 90 güne kadar seyahatlerinde vizeden muaftır.


Uçuş Süreleri
Türkiye’den Mısır’a uçuş süresi 2 saat 25 dakikadır.


Para Birimi
Mısırın para birimi Mısır Poundu (EGP)’dur. Seyahatiniz için yanınıza USD almanızı ve bunun küçük birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneririz.


Saat Dilimi
Türkiye ile Mısır arasında -1 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken Mısır’da 11.00’dır


Telefon Kullanımı
Tüm cep telefonu operatörleri, hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir.


Gezi İçin Alınabilecek Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz.


Yemek Kültürü
Mısır da birçok deniz kenarında olan ülkeler gibi balık restoranları ve balık pazarları ile doludur.


Elektrik
Mısır’da 220 V; C tipi ve F tipi prizler kullanılmaktadır.


Alışveriş
Yöreye özgü el işi ve hediyelik eşyalar alabilirsiniz. Piraitlerden esinlenerek yapılan hediyelik eşyalar meşhurdur.

Önemli Not
Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

Pasaport sürelerinin, tur bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliğinin bulunması ve en az iki boş sayfanın olması gerekmektedir.*