MENU
Kelime veya Ülke Arayın
tur bölgesi
 • Kuzey Amerika
 • Orta ve Latin Amerika
 • Kuzey Avrupa ve Rusya
 • Güney Avrupa
 • Orta Asya ve Japonya
 • Güney Doğu Asya
 • Hindistan Alt Kıtası
 • Kuzey Afrika ve Orta Doğu
 • Orta ve Güney Afrika
 • Balkanlar
tur dönemi
 • Kurban Bayramı Turları
 • Sonbahar ve Kış Turları
 • Sömestre ve Kış Turları 2019
 • Yılbaşı Turları
tur tipi
 • Kültür Turları
 • Gemi Turları
 • Nehir Turları
 • Vahşi Yaşam Turları
 • Trekking Turları
 • Fotoğraf Turları
 • Size Özel Turlar
Kapat
Meksika

Meksika ve Maya Rivierası Turu

Meksika ve Maya Rivierası Turu

Meksika ve Maya Rivierası Turu

tarih

17 - 26 Kasım 2018

şehirler
Campache, Cancun, Merida, Mexico City
ulaşım
Air France Havayolları Tarifeli Seferi İle
Peşin ücret
3460 DOLAR
tek kişilik oda farkı
370 DOLAR
tur konsepti
Tüm Turlar Dahil
yemek durumu
6 Adet Öğle Yemeği ve 7 Adet Akşam Yemeği

Sizi Arayalım

0(212) 233 1598

0(549) 433 4445

yaşanacak anlar tur programı hizmetler

- Meksika'nın gözde sahili Cancun'da denizin ve güneşin tadını çıkartacağız

 

- Chichen Itza Piramidi'ni yakından göreceğiz

 

- Beyaz Şehir, Merida'yı tanıma fırsatı yakalayacağız

 

- Uxmal'da Maya kültürünü ve mimarisini keşfedeceğiz

 

- Teotihuacan Piramidi'ni ziyaret edeceğiz

 

- Dünyaca Meşhur Antropoloji müzesini ve Maya eserlerini yakında göreceğiz

 

- Her yıl binlerce Hristiyanın hacı olmak için geldiği Bakire Guadalupe Bazilikası'na gideceğiz

 

- Uxmal'da Puuc mimarisinin etkilerini inceleyeceğiz

 

- Dünyaca ünlü Güneş ve Ay Piramitleri'ni yakından göreceğiz

 • 1.Gün

  17/11/2018
  İstanbul - Paris - Mexico City

  Turumuz vermiş olduğunuz adrese gelecek olan özel araç ve şoförünüz ile buluşmanızla başlıyor. Saat 02:00’de Atatürk Havalimanı’nda kurulacak Gazella Turizm kontuarında buluşuyor; bilet-bagaj ve pasaport kontrollerinin ardından saat 05:05’de Air France Havayolları’na ait AF1391 sefer sayılı uçuşu ile Paris’e hareket ediyoruz. Yerel saat ile 06:50’de Paris’e varıyoruz ve aktarmamızı gerçekleştiriyoruz. Yerel saat ile 11:00 ’da Air France Havayollarına ait AF1781 sefer sayılı uçuş ile Mexico City’ye doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 12 saatlik uçuşun ardından saat 16.20’de Mexico City’ye varıyoruz. Havalimanında bizi bekleyen yetkililerce karşılanıyor ve otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 • 2.Gün

  18/11/2018
  Mexico City

  Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından dünyanın en büyük kentlerinden biri olan Mecixo City’i yakından tanımaya başlıyoruz. Turumuza dünya mirası listesinde yer alan tarihi merkez ile başlıyoruz. Turumuzun devamında ‘’ ZOCALO ‘’, Amerika’nın en büyüklerinden biri olan Metropolitan Katedralini, halen faal olan Ulusal Sarayı görüyoruz. Turumuzun devamında Tenochtitlan şehirinin en önemli Aztek tapınaklarından biri olan Templo Mayor’un harabelerini göreceğiz. Turumuzun bu ayağında ise Antropoloji Müzesine giderek Aztek dönemi hazinelerin, takvim taşlarının ve birçok etkileyici esere ev sahipliği yapmaktadır. Öğle yemeğimizi turlarımızın sırasında alacağız. Sonrasında Frida Kahlo’nun yaşadağu evi ve mahalleyi gezmeye gidiyoruz.  Turumuzun bitiminde otelimize transferimizi gerçekleştiriyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

 • 3.Gün

  19/11/2018
  Mexico City

  Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Teotihuancan’ı keşfetmek için otelimizden ayrılıyoruz. Teotihuacan, arkeolojik olarak ülkenin en etkileyici yerlerinden biridir, 200000 kişinin ferah içinde yaşamaktaydı. O yıllarda Teotihuacan Amerika kıtasının en büyük şehri ve dünyanın en büyüğü idi. bu turumuz esnasın muhtemelen en kültürel açıdan Meksika’nın en önemli kentlerinden biriydi. Turumuzun en önemli bölümü Güneş ve Ay Piramidini göreceğimiz kısımdır. Burada ayrıca Quetzalcoatl Tapınağını ve duvarlarına işlenmiş Tüylü Yılan motiflerini göreceğiz.  Öğle yemeğimizi aldıktan sonra Bakire Guadalupe Bazilikası’nı gezeceğiz. Buraya dünyanın her tarafından Hristiyanlar Hacı olmak için gelmekteler. Gün sonunda otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği Mariachi dansları ve müzikleri eşliğinde yerel restoranda olacak. Konaklama otelimizde

 • 4.Gün

  20/11/2018
  Mexico City - Campache - Merida

  Kahvaltımızı breakfast box olarak alıyor ve erken saatlerde  havalimanına transfer oluyoruz. 1 saat 35dk’lık uçuşun ardından Campeche’ye varıyoruz. Şehir turumuzda Yucatan Yarımadası’nın tariteki en önemli liman şehirlerinden sayılan Campeche’yi keşfedeceğiz. Yıllarca korsanların en çok saldırısına uğrayan bu kolonya tarzı mimariye sahip, önemli şehirde eski kent merkezini göreceğiz. Öğle yemeğimizi turumuz sırasında alıyoruz. Sonrasında Merida'ya doğru yola çıkıyoruz. Yolumuz üzerinde Uxmal Arkeolojik Bölgesi’ni ziyaret edeceğiz. Dünya Mirası listesinde yer alan bölgede Magician Piramidi, Vali’nin sarayının bulunduğu kompleksi geziyoruz. Bu gezinin ardından Merida'ya devam ediyoruz. Varışımıza istinaden akşam yemeğimizi otelimizde alacağız. 

 • 5.Gün

  21/11/2018
  Merida - Chichen Itza - Cancun

  Otelde alacağımız kahvaltının ardından şehir turu için otelimizden ayrılıyoruz. Merida ‘’ Beyaz Şehir ‘’ olarak 1542 yılında kurulan ve günümüzde Yucatan’ın baş kenti olarak sayılmaktadır. halen Maya kültürel mirasını, etkileyici mimarisini, parkları ve mutfağını yansıtmaktadır. turun ardından Dünya’nın 7 harikasından birisi olan sayılan bu yapı kompleksi günümüzde Meksika’nın en çok ziyaret edilen ikinci arkeolojik sit alanı Chichen Itza'ya doğru yola çıkıyoruz. Chichen-Itza’daki El Castillo (kale) adıyla tanınan Kukulkan (Kukuul Kaan) piramidinin yüksekliği üst platforma nazaran 24 m'dir. Efsaneye göre kent 10. yüzyılda Quetzalcoatl önderliğindeki Toltekler'ce alınmıştır.Öğle yemeğimizi turumuz sırasında alıyoruz. Turun ardından Cancun'a devam ediyoruz. Herşey dahil otelimizin keyfini çıkacağız

 • 6.Gün

  22/11/2018
  Cancun

  Otel alacağımız sabah kahvaltısının ardından her şey dahil konaklayacağımız otelimizde deniz ve güneşin tadını çıkartacağız.

 • 7.Gün

  23/11/2018
  Cancun

  Otel alacağımız sabah kahvaltısının ardından Coba'ya doğru yola çıkacağız, Yucatan Yarımadası'nın en fotojenik en popüler arkeolojik alanlarından olan Coba'daki piramid aynı zamanda Meksika'nın en yüksek piramitidir. Bu gezinin sonrasında Tulum'a doğru yola çıkıyoruz.Öğle yemeğimizi turumuz sırasında alacağız. Burada bulunan arkeolojik bölgeleri gezdikten sonra otelimize döneceğiz. 

 • 8.Gün

  24/11/2018
  Cancun - Mexico City - Paris

  Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından öğleden sonraya kadar serbest zaman. Öğleden sonra Cancun havalimanına transferimizi gerçekleştiriyoruz. Saat 19:45’de Paris’e uçuyoruz. Geceleme uçakta olacak.

 • 9.Gün

  25/11/2018
  Paris - İstanbul

  Yerel saat ile 13:30 ’Da Paris’e varıyoruz ve aktarmamızı gerçekleştirip saat 22:35’de AF1390 sefer sayılı uçuş ile İstanbul’a hareket ediyoruz.  Gece yolculuğumuz uçakta geçmektedir.

 • 10.Gün

  26/11/2018
  İstanbul

  Yerel Saat ’te 04:05 te  varışımızın ardından daha önce vermiş olduğunuz adresinize geçekleştireceğimiz alan – eviniz transferi ile turumuz son bulacak.

Fiyata Dâhil Olan Hizmetler

- Air France Havayolları  ile gidiş – dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti,

- 5* ve 4* otellerde konaklama

- Programda belirtilen tüm yemekler

- Özel araçlar ile programda belirtilen tüm turlar,

- Yurtdışı çıkış harcı,

 - Seyahat sigortası,

 - Ücretsiz kişiye öze eviniz – alan – eviniz transferi de dahil tüm transferler,

 - Gazella Turizm profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti,

 

Fiyata Dâhil Olmayan Hizmetler

- Programda belirtilmeyen yemekler,

- Programda belirtilen yemekler sırasında alınacak içecekler,

- Fazla Bagaj ücreti,

- Kişisel harcamalar,

- Vize Ücreti,

Meksika ve Maya Rivierası Turu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

- Hava durumu

Aşağıdaki linkten geziniz esnasında ortalama hava sıcaklıklarını görebilirsiniz.

http://www.gazella.com/destinasyonlar/ulke/37

 

- Sağlık

Meksika’ya girişlerde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Eğer maceracı bir yemek yeme alışkanlığınız var ve sokaklarda açıkta satılan yiyeceklerden yiyorsanız; kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et, tavuk ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve ve sebzelerin iyi yıkanmış olmasından emin olunması, meyvelerin kabuğunun soyulduktan sonra yenmesini tavsiye ederiz.​

 

- Vize Bilgileri

Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vizeye tabidir. Hususi ve Hizmet Pasaport hamilleri ise, vizeye tabidir. Diplomatik Pasaport hamilleri vizeden muaftır. Amerika vizesi olanlar 30 güne kadar kalışlarda vizeden muaftır.

 

- Gezi Zamanlaması

Meksika içinde birkaç iklimin yaşandığı oldukça büyük bir ülkedir. Aralık - Şubat ayları arası ülkeden en soğuk dönem olarak dikkat çekerken, Mayıs ayında başlayan yağmurlar Temmuz - Ağustos aylarında zirve yapar ve giderek azalarak Ekim ayında son bulur. Ekim - Nisan arası ile yağmursuz dönemdir.

 

- Uçuş Süreleri

Türkiye ile, Meksika arasında direkt uçuş bulunmamaktadır. İstanbul'dan Meksika'nın başkenti Mexico City'e aktarmalı olarak uçulabilir. İstanbul - Paris 3 saat,40dk, Paris - Mexico City 12 saat,35dk'dır

 

- Para Birimi

Meksika’nın para birimi Meksika Pesosu’dur. Seyahatiniz için yanınıza USD almanızı ve bunun küçük birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneririz.

 

- Saat Dilimi

Türkiye ile Meksika arasında -8 saat bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken Meksika’da 04.00’tür.

 

- Yemek Kültürü

Meksika mutfağı dünyanın en bilinen mutfaklarından biridir. Et yemekleri, fasulye önde gelen lezzetlerindendir. Yemeklerin oldukça baharatlı, özellikle de acı olduklarını hatırlatmak isteriz.

 

- Alışveriş

Geleneksel kıyafetler ve hediyelik eşyalar alınabilir. Ayrıca Tekila’nın anavatanı olan Meksika’dan bu ürünü de alabilirsiniz.

 

- Sosyal Yaşam

Meksika yerel halkı ve özellikle yüksek kırsal alanlarda yaşayanlar fotoğraflarının çekilmesinden hoşlanmıyorlar. Bu konuda duyarlı olmalıyız.

Meksika ve Maya Rivierası Turu, Meksika Hakkında Videolar

otel listesi Bu turdaki otellerin listesini aşağıda görebilirsiniz.
Meksika ve Maya Rivierası Turu Otel Listesi
alternatif tarih seçiniz Bu tur için aşağıdaki alternatif tarihleri seçebilirsiniz.
Meksika ve Maya Rivierası Turu Alternatif Tur Tarihleri
Sizi Arayalım Sizi Arayalım
Canlı DestekCanlı Destek
Gazella Turizm iletişim +90 212 233 1598
+90 549 433 4445

e-bülten kayıt

E-bültenimize kayıt olarak bizden en son tur bilgilerini, kampanyaları ve diğer aktiviteleri haber alabilirsiniz.