Meksika - Guatemala - Belize - Honduras Turu

Meksika - Guatemala - Belize - Honduras Turu

Meksika - Guatemala - Belize - Honduras Turu Kasım 2021

Meksika - Guatemala - Belize - Honduras Turu

14 - 24 Kasım 2021 Türk Havayolları Tarifeli Seferi ile Ev Alan Ev Transfer Maksimum 20 kişi
Kişi Başı
$ 3.950 33.777 ₺
Tek Kişilik Oda Farkı:
$ 790 | 6.755 ₺
Antigue | Cancun | Chetumal | Copan | Flores | Mexico City | Rio Dulce
Körfez de 4 ülke ve Mayaların derin tarihi...
Tüm Extra Turlar Dahil

Tüm Turlar Dahil

4*, 5* Otel Seçenekleri

4*, 5* Otel Seçenekleri

Tüm Yemekler Dahil

Tüm Yemekler Dahil

REZERVASYON YAP
1.Gün
İstanbul - Mexico City (14/11/2021)

Turumuz vermiş olduğunuz adrese gelecek olan özel araç ve şoförünüz ile buluşmanızla başlıyor. Saat 18.30’da İstanbul Havalimanı’nda kurulacak Gazella Turizm deskinde buluşuyor; bilet, bagaj ve pasaport kontrollerinin ardından saat 21.20’de Türk Havayolları’na ait TK 181 sefer sayılı uçuş ile Mexico City’e hareket ediyoruz.

2.Gün
Mexico City (15/11/2021)

Yerel saat ile 03.35’de Mexico City’ye varıyoruz. Havalimanında bizi bekleyen yetkililerce karşılanıyor ve kahvaltımızı almak üzere  otele transfer oluyoruz.  Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından dünyanın en büyük kentlerinden biri olan Mecixo City’i yakından tanımaya başlıyoruz. Turumuza dünya mirası listesinde yer alan tarihi merkez ile başlıyoruz. Turumuzun devamında ‘’ Zocalo ‘’, Amerika’nın en büyüklerinden biri olan Metropolitan Katedralini, halen faal olan Ulusal Sarayı görüyoruz. Turumuzun devamında Tenochtitlan şehirinin en önemli Aztek tapınaklarından biri olan Templo Mayor’un harabelerini göreceğiz. Öğle yemeğimizi şehir turu esnasında yerel bir restoranda alacağız. Öğle yemeğinin ardından turumuzun bu ayağında ise Antropoloji Müzesine giderek Aztek dönemi hazinelerin, takvim taşlarının ve birçok etkileyici esere ev sahipliği yapmaktadır. Turumuzun bitiminde otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.  

3.Gün
Mexico City (16/11/2021)

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Teotihuacan Tapınağını keşfetmek için yola çıkıyoruz. Teotihuacan, arkeolojik olarak ülkenin en etkileyici yerlerinden biri olup antik dünyanın en büyük yerleşim birimlerinden biridir. Teotihuacan tapınaklarının yerleşimi, Orion takımyıldızının yerdeki yansıması olacak şekildedir. Aynı zamanda yerleşim, Queatzalcoatl Tapınağı’ndan hareketle incelendiğinde gezegenlerin yerdeki yansıması olacak biçimdedir. Turumuzun en önemli bölümü Güneş ve Ay Piramidini göreceğimiz kısımdır. Burada ayrıca Quetzalcoatl Tapınağını ve duvarlarına işlenmiş Tüylü Yılan motiflerini göreceğiz. Öğle yemeğimizi tur esnasında yerel bir restoranda alacağız.  Tur bitimi Frida Kahlo Müzesi & Xochimilco (Soçimilko) Tekne Turu için yola çıkıyoruz. Yirminci yüzyılın popüler kültür ikonu haline gelen Meksikalı ressam Frida Kahlo, tablolarında kendi resimlerini çizmesinin sebebini şu sözleriyle açıklıyor: “ Kendi resimlerimi çiziyorum. Çünkü çok yalnızım ve en iyi bildiğim şey yine kendimim. “ Picasso’nun “ Biz onun gibi insan yüzleri çizmeyi bilmiyoruz “ dediği, ayrıca Louvre Müzesinin bir tablosunu satın aldığı Frida Kahlo’ya ait yaklaşık 300 parça eşyanın bulunduğu  “La Casa Azul – Mavi Ev” her yıl dünyanın dört bir tarafından ziyaretçi kabul etmektedir. Frida Kahlo’nun evini gezdikten sonra adı çiçekli yer anlamına gelen, Meksika’nın Venedik’i olarak kabul edilen Xochimilco (Soçimilko) tekne turunu yapacağız. Aztekler sebze ve çiçek yetiştirmek için su kanalların etrafında tarım alanları & çiçek bahçeleri yapmışlardır. Gezi sırasında günümüze kadar muhafaza edilmiş olan bahçeleri, çeşitli ağaçları ve yerel halka ait evleri görebilirsiniz.  Öğle yemeğimizi Tekne turu esnasında alacağız. Tur bitimi otele transfer. Akşam yemeği Mariachi dansları ve müzikleri eşliğinde yerel restoranda olacak. Konaklama otelimizde.

4.Gün
Mexico City - Guatemala City - Antigue (17/11/2021)

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından havalimanına transfer oluyoruz. Yerel Havayolları ile Guatemala’ya uçuyoruz. Varışımızın ardından alanda bizi bekleyen özel aracımız ile Guatemala City’i keşfetmek üzere yola çıkıyoruz. Anayasa Meydanı, Eski Başkanlık Sarayı, Catedral Primada ve Metropolitana de Santiago katedralerini görükten sonra Antigua’ya doğru devam ediyoruz. Antigu'ya varışımızın ardından şehri keşfe başlıyoruz. Orta Amerika’nın en renkli ve güzel şehirlerinden biri olan Antigua’yı gezdikten sonra otelimize transferimiz gerçekleşecek. Öğle yemeğimizi turlar esnasında yerel restoranda alacağız. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

5.Gün
Antigua - Copan (18/11/2021)

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Guatemala üzerinden Copan’a doğru hareket ediyoruz. Uzun bir yolculuğun ardından Honduras’ın başkenti Copan’a varıyor ve kısa bir şehir turunun ardından Copan Milli Parkı’nı geziyoruz. Maya uygarlığının en önemli başkentlerinden biri olan Copan, Maya astronominin doruğa ulaştığı merkezdi aynı zamanda. Öğle yemeğimizi turlarımız esnasında alacağız. Tur bitiminde otelimize transfer. Akşam yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.

6.Gün
Copan - İzabel Gölü - Rio Dulce - (19/11/2021)

Kahvaltının ardından Izabel Gölü’nü keşfetmek üzere otelimizden çıkış işlemlerini yapıyoruz. Rio Dulce Nehrinin ağzındaki denizle bağlantısı olan İzabel Gölü, yağmur ormanlarını ve doğal yaşamı görebilmek için en çok ziyaret edilen yerlerden biridir. Gölde tekne turumuzu gerçekleştirip öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız. Tur bitimi Livingston’da bulunan otelimize geçeceğiz. Akşam yemeğimi ve konaklama otelimizde.

7.Gün
Rio Dulce - Tika Ulusal Parkı - Flores (20/11/2021)

Kahvaltımızı aldıktan sonra Tikal Ulusal Parkı’na ulaşabilmek için yola çıkıyoruz. Guatemala’nın tarihi dokusunu koruyan Milli Park, Maya Uygarlığına ait en iyi korunmuş gösterişli tapınakları ile bugun hala bir çok turistin gözde yerlerinden biridir. Parkı keşfettikten sonra öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alıp Flores’e doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Flores’e varışımız ile birlikte dinlenebilmek için otelimize geçiyoruz.  Akşam yemeğimi ve konaklama otelimizde.

8.Gün
Flores - Belize - Chetumal (21/11/2021)

Kahvaltının ardından, yeni bir ülke keşfetmek için otelimizden çıkış işlemlerini tamamlıyoruz. Guatemala’ya sınır komşusu olan Belize’ye varışımızın ardından şehri keşfetmeye başlıyoruz. Eski bir İngiliz toprağı olarak görülen Belize, orta amerika’nın en küçük ülkelerinden biridir. Bu yüzden çevresindeki diğer ülkelerin aksine burada İspanyolca değil İngilizce konuşulmaktadır. Öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız. Yemeğin ardından Cheumal’e hareket edeceğiz. Varışımızın ardından otelimize geçiyoruz. Akşam yemeğini ve Konaklama otelimizde.

9.Gün
Chetumal - Chichen Itza - Cancun (22/11/2021)

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Chetumal’i keşfettikten sonra Dünya’nın yeni 7 harikasından biri olan Chichen Itza’yı görmek üzere otelden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Chichen Itza’ya varışımızda, Kukulkan Piramidi, Caracol, Cenote Kaplan Tapınağı ve Savaşçılar tapınağı görülecek yerler arasındadır. Gezilecek yapılar arasında en ünlüsü olan ve 2007 yılında Dünya’nın Yedi Harikası’ndan biri seçilen Kukulkan Piramidi’nin bu ünü kazanmasındaki en büyük etken hiç şüphesiz mimarinin yapımında kullanılan bilimsel gözlemlerdir. Yüzlerce yıl önce Mayalar tarafından yapılan piramidde yer alan basamakların her biri, bir yıl içerisindeki 365 günün parçalarını temsil etmektedir. Tur bitimi Cenote’de yüzme fırsatımızda olacak. Öğle yemeğimizi tur esnasında yerel bir restoranda alacağız. Tur bitimi Cancun’a hareket edeceğiz. Akşam yemeğini ve Konaklama otelimizde.

10.Gün
Cancun - İstanbul (23/11/2021)

Kahvaltının ardından havalimanına transfer oluyoruz.  Saat 08.40’da Türk Hava Yolları’nın TK 182 tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuyoruz. Saat farkından dolayı günü uçakta geçiriyoruz.

11.Gün
İstanbul (24/11/2021)

Saat 04.40’da İstanbul Havalimanı’na varıyoruz. Turumuz, özel şoför ve aracınız ile evinize transferinizle sona eriyor.

TUR ROTASI

- Antik dünyanın en büyük yerleşim birimlerinden biri olan Teotihuacan Pramidini yakından göreceğiz.

- Dünya mirası listesinde yer alan ve Mexico City’in en önemli meydanı olan Zocalo meydanında yürüyüş gerçekleştireceğiz.

- Dünyaca Meşhur Antropoloji müzesini ve Maya eserlerini yakında göreceğiz.

- Dünyaca ünlü Güneş ve Ay Piramidlerini yakından göreceğiz.

- Yirminci yüzyılın popüler kültür ikonu haline gelen Meksikalı ressam Frida Kahlo’nun evini ziyaret edeceğiz.

- Meksika’nın Venedik’i olarak kabul edilen Xochimilco’da (Soçimilko) tekne turu yapacağız.

- Dünyanın 7 Harikasından biri sayılan Chichen Itza Pramidini yakından göreceğiz.

- Orta Amerika’nın en renkli ve güzel şehirlerinden biri olan Antigua’yı keşfedeceğiz.

- Maya uygarlığının en önemli başkentlerinden biri olan ve bugün Honduras’ın en önemli şehirlerinden biri  Copan’da bulunan Milli Parkı gezeceğiz.

- Yağmur ormanlarını ve doğal yaşamı görebilmek için en çok ziyaret edilen göllerden biri olan Izabel Gölünü ziyaret edeceğiz.

- Maya Uygarlığına ait en iyi korunmuş gösterişli tapınaklarının bulunduğu Tikal Ulusal Parkı’nda tarihi tekrar yaşayacağız.

- Orta Amerika’nın en küçük ikinci ülkesi Belize’yi yakından tanıyacağız.

Bu tur için alternatif tarih bulunmamaktadır.

Uçak Detayı

14 - 24 Kasım 2021

TK 181 14NOV  ISTMEX 2120 0335 +1

TK 182 23NOV  CUNIST 1010 0615 +1 (Istanbul'a varış 24 Kasım)

 

 

Gezi Zamanlaması
Meksika'yı ziyaret etmek için en iyi zaman, neredeyse hiç yağmurun olmadığı Aralık ve Nisan arasındaki kurak mevsimdir. En soğuk aylar Aralık ve Şubat arasındadır, ancak kurak mevsimde sıcaklıklar ortalama 28 ° C'ye ulaşabilir.Yağmur mevsimi güneyde Mayıs ayında başlar ve Ekim ayına kadar sürer. Bu dönemde yoğun bir duş, genellikle tekrar oluşmadan önce artan nemi temizler. Meksika çok büyük bir ülkedir ve hava mevsime ve bölgeye göre değişir. Seçtiğiniz varış noktası için yerel tahmini kontrol etmeye değer.

Guatemala, yıl boyunca ziyaretlere elverişli olan hoş bir iklime sahiptir. Kuru mevsim Kasım'dan Nisan'a kadar sürer, ancak yağışlı mevsimde bile yağış, ana ziyaretçi bölgelerinde genellikle günde sadece birkaç saattir.Kuru ve  yağışlı mevsim orak iki tip mevsim görülmektedir. Yıllık ortalama sıcaklık 22 derecedir. Kuru mevsim tipi Guetemala City’nin orta bölümünde görülür. Kasımdan nisana kadar sürmektedir. Ortalama sıcaklık 18–25 derece arasında değişir.

Belize iklimi, temel olarak tropikal iklimin etkisi altındadır. Yıllık ortalama sıcaklığı 29 derecedir. Deniz meltemleri ve Belize’nin geniş yağmur ormanları, yazın bunaltıcı sıcaklarının etkisini azaltmada büyük bir işleve sahiptir. Kışlar serindir; ancak asla soğuk olmaz. Kış döneminde dahi sıcaklık ortalama 16 derecedir. Yaz dönemi boyunca ise ortalama sıcaklık 30 derece civarındadır. Tüm bu özellikleriyle Belize, sıcaklık bakımından her daim ziyaret edilebilir bir ülkedir.

Honduras'a Aralık ve Nisan arasındaki kurak mevsim genellikle gitmek için en iyi zaman olarak kabul edilir. Mayıs ve Kasım, daha sıcak, daha nemli koşullar ve öğleden sonra sağanak yağışlar getirirken, Sıcaklıklar yıl boyunca önemli ölçüde değişmez, kıyı ve adalarda yaklaşık 27 ° C ila 32 ° C  ve 33 ° C ila 37 ° C . Nemin, sıcaklığın ülkenin yağışlı mevsiminde olduğundan çok daha sıcak olmasına neden olduğunu unutmayın.

 

Bu Tur Kimler İçin Uygun?
Farklı kültürleri tanımak isteyen gezginler için kaçırılmaması gereken bir gezi olmakla birlikte, tempolu bir tur olduğu unutulmamalı, kendini dinç hisseden her gezgin için uygundur.

 

Sağlık   
Tüm ülkeler için girişlerde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Ancak tedbir olarak yanınıza tropik bölgelere özel sinek kovucular almanızı tavsiye ederiz.Eğer maceracı bir yemek yeme alışkanlığınız var ve sokaklarda açıkta satılan yiyeceklerden yiyorsanız; kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et, tavuk ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve ve sebzelerin iyi yıkanmış olmasından emin olunması, meyvelerin kabuğunun soyulduktan sonra yenmesini tavsiye ederiz.

 

Vize Bilgileri 
Meksika:  Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vizeye tabidir. Hususi ve Hizmet Pasaport hamilleri ise, vizeye tabidir. Diplomatik Pasaport hamilleri vizeden muaftır. Amerika, İngiltere veya Shengen (çoklu giriş) vizesi olanlar 30 güne kadar kalışlarda vizeden muaftır. Yeşil pasaport (Amerika, İngiltere veya Shengen vizesi – çoklu giriş vizesi olmayan) müracaatları kişinin şahsen Ankara’dan direk müracaat ederek yapılabilmektedir.(yeşil pasaportlular için kişinin şahsen Ankara  konsolosluğunu arayarak randevu alıp işleme gitmesi gerekmektedirler

Guetamala, Belize ve Honduras için TC vatandaşları vizesiz seyahat edebilirler.

 

Uçuş Süreleri   
Türkiye ile, Meksika arasında direkt uçuş bulunmaktadır. İstanbul'dan Meksika'nın başkenti Mexico City'e  yaklaşık 16 saatte ulaşmak mümkündür.

Türkiye ile, Meksika arasında direkt uçuş bulunmaktadır. Cancun'dan İstanbul'a  yaklaşık 12 saatte ulaşmak mümkündür.

 

Para Birimi   
Meksika’nın para birimi Meksika Pesosu, Guatemala'nın Quetzal, Belize’nin Belize Doları ve Honduras’ın ise Honduras Lempirası’dır.

Seyahatiniz için yanınıza USD almanızı ve bunun küçük birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneririz.

 

 

Saat Dilimi
Türkiye ile Meksika ve diğer ülkeler için -8 saat bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken diğer ülkelerde saat 04.00’tür.

Türkiye ile Guatemala, Belize ve Honduras arasında ise - 9  saat  fark vardır. Türkiye'de saat 12:00 iken, diğer ülkelerde 03.00'dır.

 

Telefon Kullanımı   
Tüm cep telefonu operatörleri, hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Ancak ülkenin bazı kesimlerinde şebeke olmayabilir.

 

Kıyafet ve Gerekli  Eşyalar 
Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun içlikler, pamuklu pantolonlar, rahat soğuk ve su geçirmeyen yürüyüş ayakkabıları ve akşamları için kalın bir mont, bir iki kazak ve polar almanızı öneririz. Bunun dışında başınızı soğuktan koruyacak bir bere, eldiven, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

 

Yemek Kültürü
Meksika mutfağı dünyanın en bilinen mutfaklarından biridir. Et yemekleri, fasulye önde gelen lezzetlerindendir. Yemeklerin oldukça baharatlı, özellikle de acı olduklarını hatırlatmak isteriz. En meşhur yemekleri; Taco, Fajita, Gaspatcho Çorbası, Nacho ve Guacamol…

Guatemala mutfağı aslında çok değişkenlik göstermektedir. Bölge bölge mutfaklarında farklılıklar görmeniz mümkün.Ancak ülkede daha çok  İspanyol ve Meksika usulü yemekler görülmektedir. Orta Amerika mutfağının izlerini taşıyan Guatemala Mutfağı’nda pirinç ve baharatın ayrı yeri olduğu gibi Guatemalalılarda yoğun baharat kullanımı da çok yaygın. . Özellikle et ve et yemeklerinin bolca tüketildiği ülke, yetişen değişik tropikal meyveleri olan guabaya, caimito, mamay, chico zabot, muz ve maracuya tadabileceğiniz tropikal meyvelerdendir. Tabi ki meşhur kahvesinin tadına bakmadan dönülmez.

Honduras'da hemen hemen yer yemeğin yanında bezelye, pilav ve tortilla servis edilir ve birçok pişirme teknikleri vardır. Bezelye haşlanarak ya da kızartılarak servi edilir. Kızartılmış muzu çok severler ve tajadas adını verirler. Domuz eti tüketimi yaygındır ve bunun yanı sıra tavuk ve bifteği de sıklıkla yemeklerinde kullanırlar. Kıyı bölgelerinde balık ve deniz mamulleri önemlidir fakat Garifun da daha çok baharatlı yemekler ve ayrıca hindistancevizi suyu tüketilir.

Belize mutfağı pek çok mutfaktan etkilenmiştir. Maya yemeklerinden Meksika yemeklerine kadar geniş bir etkilenme alanı olmuştur. Bu da Belize mutfağını daha da lezzetli bir hale getirmiştir. Ülkede deniz ürünleri oldukça sık tüketilir. Ayrıca tavuk, pirinç ve fasulye de ülke gıdaları arasına ayrıcalıklı olanlardır. Mısırdan yapılan Dukunu oldukça meşhur bir yerel lezzettir. Domuz pastırmasından yapılan boıl-up, deniz ürünlerinden yapılan conch fritter, tortilla ekmeğine hazırlanan taco vendor ve hamurun mısır ya da muz yaprağına sarılarak hazırlandığı tamales diğer meşhur lezzetlerdendir. Kahvaltıda genelde toetilla denilen ekmek yenir. Fry jack isimli hamur kızartmaları da oldukça sık tüketilir ve bu kızartmalar fasulye, peynir ve mısır gevrekleriyle yenilir. Öğlen yenen yemeklerde pilav ve bakliyat ağırlığı vardır. Öğlen yemekleri arasında en meşhur olanı, mısır kabuklarının kızartılarak fasulye ya da balıkla servis edildiği Panades’tir. Ayrıca soğan çorbası, tavuk yahnisi, biftek ve salatalar da sık tüketilen yemekler arasındadır.

 

Elektrik    
Meksika’da 100 - 127 Volt elektrik ve A tipi ikili prizler kullanılmaktadır.

Guatemala’da 120 V; A tipi ikili yassı ve B tipi üçlü prizler kullanılmaktadır.

Belize’de kullanılan voltaj 110V & 220V, elektriksel frekans ise 60Hz' dir. B ve G tipi prizler kullanılır.

Honduras 'te kullanılan voltaj 110V, elektriksel frekans ise 60Hz' dir. ve A ve B tipi prizler kullanılmaktadır.

 

Alışveriş   
Meksika'da geleneksel kıyafetler ve hediyelik eşyalar alınabilir. Ayrıca Tekila’nın anavatanı olan Meksika’dan bu ürünü de alabilirsiniz.

Guatemala'da ağaç oymaları, bakır işlemeli eşyalar, biblolar, kumaşlar ve hatta mobilyalar çok uygun fiyata alınabilir. Şehir de kurulan halk pazarlarını gezebilir, yöreye özgü tropikal meyveler alabilirsiniz. 

Belize'de alışveriş yapılabilecek pek çok dükkân mevcuttur. En önemli yer Angelus Pres’tir. Burada ülkeye özgü olan hediyelik eşyalar, kitap ve ülke bibloları bulunabilir. Ayrıca ülke farklı meyvelerden yapılan şaraplarıyla oldukça ünlüdür. Belize’de alışveriş yaparken bu şaraplardan almak hem kendiniz hem de sevdikleriniz için iyi bir tercih olabilir.

Honduras’taki yerel mağazalardan ülkeye ait otantik hediyelik eşyalar bulabilirsiniz. El işçiliği ve bohem sitilinde tasarımların, yeşim taşından ve ahşap oyma aksesuarların merkezi Copandır. Ayrıca Hocundasın Pedro Sula’daki  Guamilito Pazarı ile başkent deki San Isidro Pazarı ahşap oyma işlemi ve deri deri işlemeciliği ile adını duyurmuştur. Honduras’ın Bay Adası’ndan sahile özgü deniz kabukları Hindistan cevizinden yapılan çok çeşitli ürünleri hediyelik eşya olarak alabilirsiniz. Kent de bir birçok alışveriş merkezi pazar günleri dışında açıktırlar.

 

Önemli Not  
*Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

*Pasaport sürelerinin, tur bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliğinin bulunması ve en az iki boş sayfanın olması gerekmektedir.*

Fiyata Dâhil Olan Hizmetler
* Türk Havayolları  ile İstanbul – Mexico City / Cancun – İstanbul gidiş – dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti,
* Yerel Havayolları  ile Mexio City – Guatemala City ekonomi sınıfı uçak bileti,
* 4* ve 5* otellerde konaklama
* Tüm kahvaltılar, öğle ve akşam yemekleri,
* Özel araçlar ile programda belirtilen tüm turlar,
* Yurtdışı çıkış harcı,
* Seyahat sigortası,
* Ücretsiz kişiye öze eviniz – alan – eviniz transferi de dahil tüm transferler,
* Gazella Turizm profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti,

 

Fiyata Dâhil Olmayan Hizmetler
* Programda belirtilen yemekler sırasında alınacak içecekler,
* Fazla Bagaj ücreti,
* Kişisel harcamalar,
* Vize Ücreti (30 USD) – Yeşil pasaport sahipleri şahsen Konsolosluğa gidip başvuru yapması gerekmektedir. (Yeşil veya normal pasaportlu misafirlerin pasaportlarında geçerli Amerika, İngiltere veya Shengen vizesi (multiple) olan misafirler Meksika’ya vizesiz giriş yapabilirler)

Otel Listesi

Bu turdaki otellerin listesini aşağıda görebilirsiniz.

5* Barcelo Mexico Reforma vb. - Mexico City

https://www.iberostar.com/en/hotels/riviera-maya/iberostar-paraiso-beach/location-and-map

 

5* Hotel Camino Real Antigua – Antigua

http://www.caminorealantigua.com.gt/

 

4* Hotel Marina Copan – Copan

https://www.hotelmarinacopan.com/

 

4* Hotel Villa Caribe – Livingstone

http://villasdeguatemala.com/esp/

 

4* Hotel Casona del Lago - Flores

https://hotelcasonadellago.com-guatemala.com/en/

 

4* Hotel Fiesta Inn Chetumal - Chetumal

https://www.fiestainn.com/es/web/fiesta-inn-chetumal

 

5* The Pyramid at Grand Oasis - Cancun

https://oasishoteles.com/es/hoteles/the-pyramid-at-grand-oasis