Cancun - Antigue - Tulum - Mexico City - Guatemala - Playa Del Carmen
Geçmişten Günümüze, Kuzeyden Güneye, Tapınaklardan Şehirlere; Geçişler Ülkesi Meksika...
6 Öğle ve 7 Akşam Yemeği Dahil

6 Öğle ve 7 Akşam Yemeği Dahil

4 & 5 Yıldız Oteller

4 & 5 Yıldız Oteller

Tüm Turlar Dahil

Tüm Turlar Dahil

Kesin Kalkış

Kesin Kalkış

1 Kişilik Fiyat
3.990 USD

2 Yetişkin Fiyatı
7.980 USD
176.069 TL
Taksit Seçenekleri
Son 7 kişi

Tur Programı


1. Gün
İstanbul – Mexıco Cıty

Turumuz vermiş olduğunuz adrese gelecek olan özel araç ve şoförünüz ile buluşmanızla başlıyor. İstanbul Havalimanı’nda kurulacak Gazella Turizm deskinde buluşuyor; bilet, bagaj ve pasaport kontrollerinin ardından saat Türk Havayolları’na ait tarifeli sefer ile Mexico City’e hareket ediyoruz. Yerel saat ile sabah saatlerinde Mexico City’ye varıyoruz. Havalimanında bizi bekleyen yetkililerce karşılanıyor ve kahvaltımızı yapmak üzere konaklama yapacağımız otele doğru hareket ediyoruz. (check in yapılmayacak, check in işlemleri saat 16:00’dan sonra otel kabul etmektedir). Kahvaltımızı yaptıktan sonra Xochimilco (Soçimilko) Tekne Turu için yola çıkıyoruz. İlk olarak Nahuatl dilinde ‘Çiçeklerin büyüdüğü yer’ anlamına gelen Xochimilco’ya görmek için yola çıkacağız. 1987’de UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne giren Xochimilco’da, Aztek döneminden beri bölgede yaşayanlar için önemli bir tarım alanı olan kanalların 180 kilometre kadarı günümüze ulaşmış. Burada çeşitli renklerle boyanmış “trajineras” adı verilen kayıklara binerek, manzaranın ve doğanın tadını çıkarabilirsiniz. Tur bitimi şehir merkezine dönüyor ve Meksika’nın dünyaca ünlü yemeği olan Taco’larını tatmak üzere yerel bir restoranda öğle yemeğimizi alacağız. Yemeğin ardından Dünyanın en büyük kentlerinden biri olan Mecixo City’i yakından tanımaya başlıyoruz. Turumuza dünya mirası listesinde yer alan tarihi merkez ile başlıyoruz. Turumuzun devamında ‘’ Zocalo ‘’, Amerika’nın en büyüklerinden biri olan Metropolitan Katedralini, halen faal olan Ulusal Sarayı görüyoruz. Turumuzun devamında Tenochtitlan şehirinin en önemli Aztek tapınaklarından biri olan Templo Mayor’un harabelerini göreceğiz. Sonrasında dinlenmek üzere otelimize geçiyoruz. Konaklama otelimizde.

Uçuş No: TK181 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: İstanbul - Tarih: 30 Kasım 2023 - Saat: 02:15 - Varış: Mexico City - Tarih: 30 Kasım 2023 - Saat: 08:10
2. Gün
Mexıco Cıty

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Aztek dönemi hazinelerine, takvim taşlarına ve birçok etkileyici esere ev sahipliği yapan Antropoloji Müzesini ziyaret edeceğiz. Müze gezimizin ardından öğle yemeğimizi almak üzere yerel restorana geçiyoruz. Yemek bitimi Frida Kahlo müzesini ziyaret etmek üzere yola çıkacağız. Yirminci yüzyılın popüler kültür ikonu haline gelen Meksikalı ressam Frida Kahlo, tablolarında kendi resimlerini çizmesinin sebebini şu sözleriyle açıklıyor: “ Kendi resimlerimi çiziyorum. Çünkü çok yalnızım ve en iyi bildiğim şey yine kendimim. “ Picasso’nun “ Biz onun gibi insan yüzleri çizmeyi bilmiyoruz “ dediği, ayrıca Louvre Müzesinin bir tablosunu satın aldığı Frida Kahlo’ya ait yaklaşık 300 parça eşyanın bulunduğu “La Casa Azul – Mavi Ev” her yıl dünyanın dört bir tarafından ziyaretçi kabul etmektedir. Frida Kahlo’nun evini gezdikten otelimize transfer olacağız. Konaklama otelimizde.

3. Gün
Mexıco Cıty

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Teotihuacan Tapınağını keşfetmek için yola çıkıyoruz. Teotihuacan, arkeolojik olarak ülkenin en etkileyici yerlerinden biri olup antik dünyanın en büyük yerleşim birimlerinden biridir. Teotihuacan tapınaklarının yerleşimi, Orion takımyıldızının yerdeki yansıması olacak şekildedir. Aynı zamanda yerleşim, Queatzalcoatl Tapınağı’ndan hareketle incelendiğinde gezegenlerin yerdeki yansıması olacak biçimdedir. Turumuzun en önemli bölümü Güneş ve Ay Piramidini göreceğimiz kısımdır. Burada ayrıca Quetzalcoatl Tapınağını ve duvarlarına işlenmiş Tüylü Yılan motiflerini göreceğiz. Tur bitimi Mexico City şehir merkezine dönüyor ve öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız. Yemeğin ardından rehberimizin vereceği buluşma saatine kadar şehri dilediğiniz gibi keşfedebilirsiniz. Sonrasında otelimize döneceğiz. Konaklama otelimizde.

4. Gün
Mexıco Cıty – Guatemala City - Antigua

Kahvaltının ardından havalimanına transfer oluyoruz. Yerel havayolları ile Guatamala City uçuşumuzu yapıyor ve varışımızın ardından yaklaşık 1 saatlik mesafedeki Antigua’ya gitmek üzere havalimanından ayrılıyoruz. Antigua’ya varışımızla birlikte şehri tanımaya başlıyoruz. 1979 yılında İnsanlığın Kültür Mirası ilan edilen Antigua, İspanyol Barok karışımı mimarisi ve birçok sömürge dönemi kilise kalıntısı ile ünlü bir şehirdir. Şehrin sokaklarında keyifle gezimizi yapacak, Kolonyal Müzesi’ni gezeceğiz. Öğle yemeğimiz sonrasında kahve çiftliği ziyaretimiz olacak, dünyanın en iyi kahvelerinden birisinin nasıl üretildiğini görecek ve kahvelerin tadına bakacağız. Turumuzun sonrasında serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

5. Gün
Antıgua – San Juan La Lagunu – Atıtlan Gölü

Erken kahvaltımızın ardından San Juan Lagunun’da keyifli bir tekne turuna çıkıyoruz. Lagunun etrafında sonra derece organize olmuş köyleri ziyaret edecek, burada üretilen çikolata workshop’una katılacağız. Köylerde ayrıca tekstil ürünlerinden de alabilirsiniz. Sonrasında bir doğa harikası Atitlan Gölüne gidecek, doğanın içinde bulunan otelimize yerleşeceğiz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

6. Gün
Atıtlan Gölü – Chıchıcastenango – Guatemala Cıty

Erken kahvaltımızın ardından Amerika kıtasının en büyük açık hava pazarı Chichicastenango’ya gidiyoruz. Adate renklerin festivali gibi bir Pazar yeri gezecek ve alış veriş yapma imkanı bulacağız. Eski bir maya tapınağı üzerine kurulan 400 yıllık kiliseyi gezecek ardından öğle yemeğimizi alacağız. Sonrasında alışveriş için bolca zamanımız olacak. Rehberimizin belirleyeceği buluşma saatinde buluşuyor ve başkent Guatemala City’e hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

7. Gün
Guatelama City – Chıchen Itza – Cancun

Kahvaltı sonrası havalimanına transfer oluyor ve yerel havayolları Cancun’a uçuyoruz. Varışımızın arından Dünya’nın 7 harikasından birisi sayılan ve Meksika’nın en çok ziyaret edilen ikinci arkeolojik sit alanı olan Chichen Itza’yı görmek üzere yola çıkıyoruz. Chichen-Itza’daki El Castillo (kale) adıyla tanınan Kukulkan (Kukuul Kaan) piramidinin yüksekliği üst platforma nazaran 24 m'dir. Efsaneye göre kent 10. yüzyılda Quetzalcoatl önderliğindeki Toltekler tarafından alınmıştır. Tur bitimi Mayalar’ın inanışlarında kutsal birer bölge olan cenote adı verilen obruklarda daha önce yaşamadığınız türden bir yüzme deneyimi yaşayabilirsiniz. Öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız. Bu büyüleyici keşiflerin ardından otelimize transferimiz gerçekleşecek. Konaklama Cancun otelimizde.

8. Gün
Cancun – Tulum – Playa Del Carmen – Cancun

Kahvaltı sonrası Mayalara 300 yıl boyunca ev sahipliği yapan, Unesco Dünya Mirası Listesi’nde yer alan turkuvaz denizi ve yerel kültürün canlılığını halen taşıyan tarihi kent Tulum’a gidiyoruz. Kayalıkların üzerine inşa edilen tarihi yapılar deniz seviyesinden 12 mt yüksekliktedir. Tulum ziyaretimizin ardından rotamızı Playa de Carmen’e çeviyoruz. Masmavi bir okyanusun kenarında yer alan, şirin bir tatil kasabası olan Playa de Carmen’i keşfettikten sonra tur bitimi dinlenmek üzere otelimize geçiyoruz. Konaklama Cancun otelimizde.

9. Gün
Cancun

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından otelimizde deniz ve güneşin tadını çıkartacağız.

10. Gün
Cancun - İstanbul

Kahvaltımızın ardından otelden check out işlemlerimizi tamamlayıp İstanbul uçuşu için havalimanına transfer oluyoruz. Türk Hava Yolları’nın tarifeli seferi ile saat İstanbul’a uçuyoruz.

11. Gün
İstanbul

Sabah saatlerinde İstanbul’a varışımızın ardından daha önce vermiş olduğunuz adresinize geçekleştireceğimiz transfer ile turumuz son buluyor.

Uçuş No: TK181 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: Cancun - Tarih: 09 Aralık 2023 - Saat: 14:45 - Varış: İstanbul - Tarih: 10 Kasım 2023 - Saat: 10:35

Hizmetler


Paket Fiyata Dahil Hizmetler:
 • Türk Havayolları ile İstanbul – Mexico City / Cancun – İstanbul gidiş – dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti,
 • Yerel Havayolları ile Mexio City – Guatemala City / Guatemala City - Cancun ekonomi sınıfı uçak bileti,
 • Mexico City’de 5* otelde 3 gece oda kahvaltı konaklama,
 • Guatemala City’de 5* otelde 1 gece oda kahvaltı konaklama
 • Atitlan 4* superior otelde 1 gece oda kahvaltı konaklama
 • Antigua’da 4* superior otelde 1 gece oda kahvaltı konaklama
 • Tüm kahvaltılar, 6 öğle ve 3 akşam yemeği,
 • Cancun’da 5* otelde 3 gece oda kahvaltı konaklama
 • Programda belirtilen tüm turlar
 • Yurtdışı çıkış harcı,
 • Seyahat sigortası,
 • Gazella Turizm profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti,
Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
 • Programda belirtilen yemekler esnasında alınacak içecekler
 • Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri
 • Fazla Bagaj ücreti,
 • Kişisel harcamalar,
 • Vize Ücreti (Meksika için) Yeşil pasaport sahipleri şahsen Konsolosluğa gidip başvuru yapması veya bordo pasaport çıkarıp onlie vize alması gerekmektedir. (Yeşil veya normal pasaportlu misafirlerin pasaportlarında geçerli Amerika, İngiltere veya Shengen vizesi (multiple) olan misafirler Meksika’ya vizesiz giriş yapabilirler)

Fiyat Bilgileri


TARİHOTELİki Kişilik Odada KişibaşıÜç Kişilik Odada KişibaşıTek Kişilik OdaÇocuk (02,00 - 11,99 Yaş)
24 Haziran 2023 | 04 Temmuz 2023 4* ve 5* Oteller 3.990 USD3.990 USD4.880 USD-
30 Kasım 2023 | 10 Aralık 2023 4* ve 5* Oteller 3.990 USD3.990 USD4.880 USD-

Genel Bilgiler


Otelerimiz

Mexico City : Barcelo Reforma 5* vb
https://www.barcelo.com/es-mx/barcelo-mexico-reforma/?utm_source=google&utm_medium=organic&utm_campaign=my_business&utm_content=412

Antıgua :  Camino Real Antigua 4* vb
http://www.caminorealantigua.com.gt/en/

Atıtlan : Hotel Atitlan  4* vb..
https://www.hotelatitlan.com/

Guatemala : Barcelo Guatemala City  5* vb.
https://www.barcelo.com/es-es/barcelo-guatemala-city/?utm_source=google&utm_medium=organic&utm_campaign=my_business&utm_content=7319

Cancun : Presidente Intercontinental  5* vb.
https://www.ihg.com/intercontinental/hotels/us/en/cancun/cunhc/hoteldetail?cm_mmc=GoogleMaps-_-IC-_-MX-_-CUNHC

Katılım Şartları

Bu gezimiz, en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur, acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

Vize

Meksika İçin
Umumi Pasaport                              Vize gerekli     
Yeşil Pasaport                                  Vize gerekli
Hizmet Pasaportu                            Vize gerekli

Yeşil pasaport (Amerika, İngiltere veya Shengen vizesi – çoklu giriş vizesi olmayan) müracaatları kişinin şahsen İstanbul veya Ankara’dan direk müracaat ederek yapılabilmektedir.(yeşil pasaportlular için kişinin şahsen İstanbul  veya Ankara  konsolosluğunu arayarak randevu alıp işleme gitmesi gerekmektedirler

 

Guatemala İçin
Umumi Pasaport                              Vize gerekli değil                
Yeşil Pasaport                                  Vize gerekli değil
Hizmet Pasaportu                            Vize gerekli değil

Sağlık
Meksika’ya girişlerde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Eğer maceracı bir yemek yeme alışkanlığınız var ve sokaklarda açıkta satılan yiyeceklerden yiyorsanız; kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et, tavuk ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve ve sebzelerin iyi yıkanmış olmasından emin olunması, meyvelerin kabuğunun soyulduktan sonra yenmesini tavsiye ederiz.

Uçuş Süreleri
İstanbul                             Mexico City          16 saat
Cancun                              İstanbul                 14 sa 40 dk

Konaklama
Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir.

 3 Kişilik odalar, otellerin uygunluğuna göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye sunulan yatak, standart yataklardan küçük olabilir. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için katılımcı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

 Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan ve fiyatlandırma bölümünde belirtilen yaş grubuna uyan tek (1) çocuk için geçerlidir.

 Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir menü ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

Para Birimi
Meksika’nın para birimi Meksika Pesosu’durSeyahatiniz için yanınıza USD almanızı ve bunun küçük birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneririz.

Saat Dilimi
Türkiye ile Meksika arası -8 saat farkı bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken Meksika’da saat 04.00’tür.

Telefon Kullanımı
Tüm cep telefonu operatörleri, hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Ancak ülkenin bazı kesimlerinde şebeke olmayabilir.

Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun içlikler, pamuklu pantolonlar, rahat soğuk ve su geçirmeyen yürüyüş ayakkabıları ve akşamları için kalın bir mont, bir iki kazak ve polar almanızı öneririz. Bunun dışında başınızı soğuktan koruyacak bir bere, eldiven, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

Yemek Kültürü
Meksika mutfağı dünyanın en bilinen mutfaklarından biridir. Et yemekleri, fasulye önde gelen lezzetlerindendir. Yemeklerin oldukça baharatlı, özellikle de acı olduklarını hatırlatmak isteriz.

Elektrik
Meksika’da 100 - 127 Volt elektrik ve A tipi ikili prizler kullanılmaktadır.

Alışveriş
Geleneksel kıyafetler ve hediyelik eşyalar alınabilir. Ayrıca Tekila’nın anavatanı olan Meksika’dan bu ürünü de alabilirsiniz.

Önemli Not
Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

*Pasaport sürelerinin, Norveç ve Fiyortları Turu bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliğinin bulunması ve en az iki boş sayfanın olması gerekmektedir.*

Yorumlar

0
Toplam 0 Yorum
0 Ortalama Puan
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0

Bu tur için henüz yorum bulunmamakta.