San Jose - Panama City - Granada - Cancun - Antigue - Guatemala
4 & 5 Yıldız Oteller

4 & 5 Yıldız Oteller

Tüm Turlar Dahil

Tüm Turlar Dahil

8 Öğle ve 8 Akşam Yemeği dahil

8 Öğle ve 8 Akşam Yemeği dahil

1 Kişilik Fiyat
5.990 USD

2 Yetişkin Fiyatı
11.980 USD
227.035 TL
Taksit Seçenekleri

Tur Programı


1. Gün
İstanbul – Cancun (Meksika)

Turumuz vermiş olduğunuz adrese gelecek olan özel araç ve şoförünüz ile buluşmanızla başlıyor. İstanbul Havalimanı’nda kurulacak Gazella Turizm kontuarında buluşuyor; bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin tamamlanmasının ardından Türk Havayolları’na ait TK 181 sefer sayılı uçuşu ile Cancun’a hareket ediyoruz. Uçuşumuz sonrası yerel saat ile akşam saatlerinde Cancun’a varıyoruz. Varışımızı takiben yerel rehberimiz bizi havalimanında karşılıyor ve özel aracımız otelimize transfer olacağız. Odaların alınmasının ardından akşam yemeğine kadar istirahat etmeniz için serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Uçuş No: TK 181 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: İstanbul - Tarih: 22 Haziran 2023 - Saat: 02:05 - Varış: Cancun - Tarih: 22 Haziran 2023 - Saat: 12:20
2. Gün
Cancun (Meksika)

Kahvaltı sonrasında, Dünya’nın 7 harikasından birisi sayılan ve Meksika’nın en çok ziyaret edilen ikinci arkeolojik sit alanı olan Chichen Itza’yı görmek üzere yola çıkıyoruz. Chichen-Itza’daki El Castillo (kale) adıyla tanınan Kukulkan (Kukuul Kaan) piramidinin yüksekliği üst platforma nazaran 24 m'dir. Efsaneye göre kent 10. yüzyılda Quetzalcoatl önderliğindeki Toltekler tarafından alınmıştır. Tur bitimi Mayalar’ın inanışlarında kutsal birer bölge olan cenote adı verilen obruklarda daha önce yaşamadığınız türden bir yüzme deneyimi yaşayabilirsiniz. Öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız. Bu büyüleyici keşiflerin ardından otelimize transferimiz gerçekleşecek. Akşam yemeği ve Konaklama otelimizde.

3. Gün
Cancun – Guatalama City (Guatemala)

Kahvaltı sonrası havalimanına transfer oluyoruz. Guatamala City uçuşumuzu yapıyor ve varışımızın ardından yaklaşık 1 saatlik mesafedeki Antigua’ya doğru yola çıkıyoruz. Varışımızın ardından şehir turumuza başlıyoruz. 1979 yılında İnsanlığın Kültür Mirası ilan edilen, İspanyol Barok karışımı mimarisi ve birçok sömürge dönemi kilise kalıntısı ile ünlü bir şehirdir. Şehrin sokaklarında keyifle gezimizi yapacak, Kolonyal Müzesi’ni gezeceğiz. Öğle yemeğimiz sonrasında kahve çiftliği ziyaretimiz olacak, dünyanın en iyi kahvelerinden birisinin nasıl üretildiğini görecek ve kahvelerin tadına bakacağız. Turumuzun sonrasında serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4. Gün
Antigua – Chichicastenango - Atitlan (Guatalama)

Kahvaltımızın ardından Amerika kıtasının en büyük açık hava pazarı Chichicastenango’ya gidiyoruz. Adate renklerin festivali gibi bir Pazar yeri gezecek ve alış veriş yapma imkanı bulacağız. Eski bir maya tapınağı üzerine kurulan 400 yıllık kiliseyi gezecek ardından öğle yemeğimizi alacağız. Sonrasında bir doğa harikası Atitlan Gölüne gidecek, ve burada tekne turu yapacağız. Sonrasında otelimize yerleşeceğiz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde

5. Gün
Atitlan – Guatalama City – San Salvador (El Salvador)

Kahvaltı sonrasında Guatama City’ye dönüyor ardından havalimanına gidiyoruz. Kısa bir uçuşla El Salvador’un başkenti San Salvador’a uçuyoruz. San Salvador’a varışımız ile birlikte şehri tanımak için turumuza başlıyoruz. Eski şehir merkezini ziyaret edecek ve bu renkli şehirde turumuzu yaptıktan sonra otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

6. Gün
San Salvador – Managua – Granada - Managua (Nikaragua)

Erken kahvaltı sonrası havalimanına transfer oluyoruz. Yaklaşık 1 saatlik bir uçuşla Nikaragua’nun başkenti Managua’ya varıyoruz. Ardından Nikaragua’nın en güzel kenti olan Granda’ya gidiyor ve şehri geziyoruz. Öğle yemeğimizin sonrasında Managua’yı gezeceğiz. Akşam saatlerinde dünyanın en aktif volkanlarından birisi olan Masaya Volkanı’nı göreceğiz. Akşam yemeğimizi otelimizde alacağız.

7. Gün
Managua – La Fortuna (Kosta Rika)

Kahvaltı sonrasında yaklaşık 5.30 saatlik mesafede bulunan Kosta Rika’nın başkenti San Jose’ye doğru yola çıkıyoruz. Güzel manzaralar eşliğinde La Fortuna’ya varacağız. Bu muhteşem doğanın içindeki otelimizde dinlenmek için serbest zamanımız olacak. Ardından kısa ve keyifli doğa yürüyüşü yapacağız. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

8. Gün
La Fortuna

Kahvaltımızın sonrasında macera dolu bir güne başlıyoruz. Sky Tram ve Sky trek olarak adlandırılan bu turda teleferikler ile fantastik manzaralar görebileceğimiz bir yolculuk yapacağız. Burada öğle yemeğimizi aldıktan sonra Arenal Volkanı’nın yürüyüş rotasında, donmuş lavların üstünde adım atarak ilerleyecek ve volkanın göz alıcı manzarasını göreceğiz. Bu müthiş yolculukta ağaçların arasında saklanmış fauna yaşamına da tanıklık edeceğiz.

9. Gün
La Fortuna – San Jose - Panama (Panama)

Kahvaltı sonrasında San Jose’ye doğru yola çıkıyoruz. Ardından Panama’ya uçuyoruz. Panama’ya varışımızın sonrasında eski şehir merkezi Casco Viejo’yu gezeceğiz. Sonrasında akşam yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Konaklama otelimizde.

10. Gün
Panama – İstanbul

Sabah kahvaltı sonrasında Panama şehir turu için hareket ediyoruz. Turumuzda öncelikle Miraflores kilidine gidecek ve burada Panama kanalını göreceğiz. Burada Pasifik Okyanusundan Karayip Denizine veya tam tersi yönde geçen gemileri görecek sonrasında Embera Yerlileri Köyünü ziyaret edeceğiz. Yerliler bizleri geleneksel dansları ile karşılarken, yaşamları hakkında bilgi sahibi olacağız. Yapacağımız tekne turunda bölgenin zengin fauna ve florasını gözlemleme sanşımız olacak. Öğle yemeğimizde köyde geleneksel yemeklerden tadacağız. Turumuzun havalimanına transfer oluyoruz. Check-in işlemlerinin ardından İstanbul’a uçuyoruz. Geceyi uçakta geçireceğiz.

11. Gün
İstanbul

Varışımız Türkiye saati ile akşam saatlerinde gerçekleşiyor. Turumuz sizi önceden vermiş olduğunuz adrese götürecek olan özel araç ve şoförünüz ile buluşmanız ve transferinizle son buluyor.

Uçuş No: TK 801 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: Panama City - Tarih: 01 Temmuz 2023 - Saat: 20:10 - Varış: İstanbul - Tarih: 02 Temmuz 2023 - Saat: 16:50

Hizmetler


Paket Fiyata Dahil Hizmetler:
 • Türk Havayolları ile İstanbul – Cancun / Cancun - İstanbul arası dönüş ekonomi sınıf uçak bileti ve bu bilete ilişkin alan vergileri
 • Cancun – Guatamala City / Guatamala City San Salvador / San Salvador - Managua / San Jose -Panama arası ekonomi sınıf uçak biletleri ve bu biletlere ilişkin alan vergileri
 • Cancun’da 2 gece 5* otelde konaklamav
 • Antigua’da 1 gece 4* otelde konaklama
 • Atitlan’da 1 gece 4* otelde konaklama
 • Mangua’da 1 gece 4* otelde konaklama
 • La Fortuna’da 2 gece 4* otelde konaklama
 • San Jose’de 1 gece 5* otelde konaklama
 • Panama’da 1 gece 5* otelde konaklama
 • Programda belirtilen 8 öğle yemeği
 • Programda belirtilen 8 akşam yemeği
 • Programda belirtilen 9 kahvaltı
 • Ev – alan – ev transferi dâhil olmak üzere tüm transferler
 • Özel araç ile programda belirtilen tüm geziler
 • Geziler esnasında gezilecek müze ve ören yerlerine giriş ücretleri
 • Gazella Turizm profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
 • Yurtdışı çıkış harcı
 • Seyahat sigortası
Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
 • Programda belirtilmeyen yemekler,
 • Programda belirtilen yemekler sırasında alınacak içecekler,
 • Fazla Bagaj ücreti,
 • Kişisel harcamalar.

Fiyat Bilgileri


TARİHOTELİki Kişilik Odada KişibaşıÜç Kişilik Odada KişibaşıTek Kişilik OdaÇocuk (02,00 - 11,99 Yaş)
22 Haziran 2023 | 02 Temmuz 2023 4* ve 5* Oteller 5.990 USD5.990 USD6.870 USD-

Genel Bilgiler


Sağlıklı Seyahat Politikamız

Bu gezimiz, en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur, acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

Otellerimiz
*** Üç Kişilik oda talepleri müsaitliğe istinaden sağlanmaktadır.


Hotel 725 Continental 5* vb. – Buenos Aires
http://www.725continental.com/default-en.html

Mabu Thermas & Resorts 5* vb. - Iguazu
https://www.hoteismabu.com.br/en

Arena Ipanema Hotel 4* vb. - Rio De Janerio
https://www.arenahotel.com.br/hotel-ipanema-hotel/


- Sağlık 
Musluk suyu kullanmamanızı, kapalı şişe suyu tüketmenizi öneriyoruz. . Eğer maceracı bir yemek yeme alışkanlığınız var ve sokaklarda açıkta satılan yiyeceklerden yiyorsanız; kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et, tavuk ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve ve sebzelerin iyi yıkanmış olmasından emin olunması, meyvelerin kabuğunun soyulduktan sonra yenmesini tavsiye ederiz.


- Vize Bilgileri

Umumi Pasaport                           Vize gerekli değil.              (Meksika için online vize gerekli)  

Yeşil Pasaport                               Vize gerekli

Hizmet Pasaportu                        Vize gerekli değil.              

 

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir. Meksika için yeşil pasaport sahiplerinin vize alması gerekli.

 Vize gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizin tarafınıza ileteceği “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribata uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

8 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.


- Sağlık
Türk vatandaşları için herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Gezimizin büyük kısmı 2.500 – 4.000 metre yükseklikte geçecektir. Bu nedenle Akut yükseklik hastalığı, astım, kalp hastalıkları, tansiyon gibi hastalıkları bulunanların mutlaka doktorlarına danışmaları gerekmektedir. Eğer maceracı bir yemek yeme alışkanlığınız var ve sokaklarda açıkta satılan yiyeceklerden yiyorsanız; kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve ve sebzelerin iyi yıkanmış olmasından emin olunması, meyvelerin kabuğunun soyulduktan sonra yenmesini tavsiye ederiz.

Sağlıklı Seyahat Politikamız

Tura katılan misafirlerimizden , sağlık bakanlıkları tarafından onaylanmış çift aşı ibrazını veya son 3 ay içerisinde Covid-19 hastalığını geçirmiş olma zorunluğunu arıyoruz. Turlarımızda görev yapan, rehberimiz, yerel rehberimiz, araç şoförleri ve muavinlerimiz de çift aşılıdır.

İlgili ülkelerin Sağlık Bakanlıklarının belirlediği ek PCR ve kabul edilen aşı markalarının en güncel hallerinin takip edilmesi gerekmektedir.


- Uçuş Süreleri
İstanbul – Cancun uçuşu 18 saat 15 dk  Panama İstanbul uçuşu 12 saat 40dk


 - Para Birimi
Arjantin’in para birimi Argentine Peso (ARS), Brezilya’nın para birimi ise Brazilian Real’dir (BRL). Seyahatiniz için yanınıza USD almanızı ve bunun ufak birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneririz.

- Telefon Kullanımı
Tüm cep telefonu operatörleri hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Fakat özellikle ülkenin yüksek kesimlerinde, şebeke sorunları yaşanabilir.


- Gezi İçin Alınabilecek Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için kalın bir mont ve yün kazak almanızı öneririz. Yüksek yerler için yün bere, kaşkol ve eldiven de alınabilir. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

- Yemek Kültürü
Gideceğimiz ülkelerde  deniz mahsülleri ve et oldukça yaygındır. Yemeklerde yöreye özgü baharatlar kullanılır ancak tur boyunca aldığımız yemeklerin damak lezzetinize uygun olduğunu hissedeceksiniz.

 - Elektrik
Yanınıza priz dönüştürücü almanızda fayda vardır.


- Önemli Not
*** Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Gazella sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 

 

Gazella, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Gazella, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler

 

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Gazella sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

Yorumlar

0
Toplam 0 Yorum
0 Ortalama Puan
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0

Bu tur için henüz yorum bulunmamakta.