Marsilya - Arles - Aix En Provence - Avignon
Kahvaltı Dahil

Kahvaltı Dahil

Tüm Turlar Dahil

Tüm Turlar Dahil

4 Yıldız Oteller

4 Yıldız Oteller

1 Kişilik Fiyat
1.490 EUR

2 Yetişkin Fiyatı
2.980 EUR
105.697 TL

Tur Programı


1. Gün
İstanbul – Aix En Provence – Marsilya

Turumuz kişiye özel aracın sizi adresinizden alması ile başlıyor. İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali'nde buluşarak, check-in işlemlerimizi tamamlıyor ve Türk Havayollarının tarifeli seferi ile Marsilya uçuşunu gerçekleştiriyoruz. Varışımız ile birlikte Fransa’nın zarif kentlerinden Aix-en-Provence’a doğru yola çıkıyoruz. Roma döneminden kalan su şebekesi ve çeşmeleri halen çalışan bu şehirde yapacağımız yürüyüş turumuz esnasında Rotonde çeşmesi, Pazar yeri, Albertas meydanı, Cours Mirabeau, Belediye meydanı ile St. Sauveur Aix-en-Provence katedrali göreceğimiz yerler arasındadır. Şehrin önemli bir sembolü de ressam Paul Cezanne. Bu şehirde doğan ünlü ressam ve burada yine önemli bir figür haline gelmiş olan Germinal romanının yazarı olan arkadaşı Emile Zola’nın gittiği kafeler ve restaurantlar durak noktalarımız. Gezimizin ardından Marsilya’ya dönüyor ve Marsilya’nın eski liman bölgesini geziyoruz. M.Ö 6. Yy’ da Anadolu’dan giden (Foça) Massilia kavmi tarafından kurulmuş olan bu şehir günümüzde önemli bir denizcilik ve balıkçılık şehridir. Akdeniz çanağının en büyük limanlarından olan Marsilya’dan özellikle kuzey Afrika limanlarına yoğun bir trafik var. Burada katedral, doklar, Belediye binası, Borsa binası göreceğimiz yerler arasındadır. Gezimizin ardından dinlenmek üzere otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

Uçuş No: TK 1365 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: İstanbul - Tarih: 10 Temmuz 2024 - Saat: 07:15 - Varış: Marsilya - Tarih: 10 Temmuz 2024 - Saat: 09:40
2. Gün
Manosque – Ansouis – Lourmarin

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Manosque, Ansouis ve Lourmarin köylerini ziyaret ediyoruz. Bu köylere giderken de yol üzerinde birbirinden güzel manzaralar bizlere eşlik edecek. Sadece yabancıların değil aynı zamanda Fransızların da çok rağbet ettiği, görmek için turlar düzenlediği ve Fransa’nın güney bölgesinin en güzel kasaba ve köylerinden olan bu yerleşimler sizlere kafeleri, tipik restoranları ve orta çağ görüntüleri ile keyifli anlar sunacak. Gezimiz sonrasında Marsilya’daki otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

3. Gün
Carrıeres Des Lumıeres – Avıgnon

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Dünyada çok az örneği bulunan bir sanat mekânı Carrières des Lumières ilk durağımız olacak. Şimdilerde dijital sanat merkezi olarak göreceğimiz Carrières des Lumières öncesinde eski bir taş ocağı olarak kullanılmış. 1935 yılına kadar şatoların, kalelerin ve çevre köy ve kasabaların yapımında kullanılan beyaz kalkerin çıkarıldığı bu taş ocağı, bu tarihten itibaren modern malzemeler ile ekonomik olarak rekabet edemediği için kapatılmış. 1959 yılında yönetmen ve yapımcı Jean Cocteau’nun dikkatini çekmiş ve bir film platosu olarak kullanılmış. Bu tarihten itibaren birçok film, konser, gösteri ve tanıtım etkinliklerine ev sahipliği yapmış. Bu müzede “Vermeer’den Van Gogh’a- Hollandalı Ustalar” konulu dijital sergiyi hep beraber izleyeceğiz. Sonrasında Fransa tarihine dini, askeri ve ekonomik olaylarıyla adını yazdırmış Avignon şehrini ziyaret edeceğiz. Rhone nehri kıyısına kurulmuş ve surları halen dimdik ayakta olan Avignon bir zamanlar Papalığa geçici olarak başkentlik yapmış bir şehirdir. Eski şehir bölgesi, tarihi dokusunu mükemmelen korumuş Provence bölgesinin en güzel şehirlerinden biridir. Yürüyüş güzergâhımızda Avignon Katedrali, dar sokaklar, Moliere’in dahi sahne aldığı tarihi tiyatrosu, şarkılara ilham vermiş tarihi Benezet köprüsü panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Gezilerimizin bitiminde dinlenmek üzere Marsilya’da bulunan otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

4. Gün
Marsilya – Arles – İstanbul

Kahvaltının ardından Van gogh’un hem en önemli resimlerinden birkaçını yaptığı (Yıldızlı Gece, Arles’da Langlois köprüsü ve şemsiyeli kadın, hem de bir sinir krizi esnasında kulağını kestiği yer olan Arles’e gitmek için otelimizden ayrılacağız. Ressamın “Yıldızlı Gece” tablosunu çizdiği yer dışında, roma döneminde yapılmış 25 bin kişilik amfitiyatrosu ve sevimli dar sokaklarını geziyoruz. Gezi sonrası rehberimizin belirlediği saatte buluşuyor ve Marsilya havalimanına transfer olacağız. Türk Havayollarının tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuş. Turumuz önceden vermiş olduğunuz adrese yapılacak kişiye özel transferiniz ile sona eriyor.

Uçuş No: TK 1368 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: Marsilya - Tarih: 13 Temmuz 2024 - Saat: 18:55 - Varış: İstanbul - Tarih: 13 Temmuz 2024 - Saat: 23:10

Hizmetler


Paket Fiyata Dahil Hizmetler:
 • Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul - Marsilya // Marsilya - İstanbul gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri
 • Havalimanı vergileri
 • Kişiye özel ev-alan – ev transferleri dahil tüm transferler
 • 4* otelde 3 gece kahvaltı dâhil konaklama
 • Programda belirtilen tüm turlar
 • Carriêres Des Lumiêres giriş ücreti
 • Covid-19 seyahat sağlık sigortası
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Yurtdışı çıkış pulu
Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
 • Schengen Vize Ücreti ( yeşil pasaporta gerekmemektedir )
 • Tüm öğle ve akşam yemekleri
 • Programda belirtilmeyen turlar
 • Yemekler esnasında alınacak içecekler
 • Fazla bagaj ücretleri
 • Kişisel harcamalar
 • Bahşişler (isteğe bağlı)

Fiyat Bilgileri


TARİHOTELİki Kişilik Odada KişibaşıÜç Kişilik Odada KişibaşıTek Kişilik OdaÇocuk (02,00 - 11,99 Yaş)
10 Temmuz 2024 | 13 Temmuz 2024 4* Oteller 1.490 EUR-1.980 EUR-

Genel Bilgiler


Katılım Şartları
Bu gezimiz 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur, acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

Otellerimiz
4**** Mercure Marseille Centre Vieux Port vb.
https://all.accor.com/hotel/1148/index.tr.shtml?utm_campaign=seo+maps&utm_medium=seo+maps&utm_source=google+Maps

Vize
Umumi Pasaport                            Vize gerekli                        

Yeşil Pasaport                                Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu                         Vize gerekli değil

Fransa ülkesidir. Umuma mahsus pasaport sahipleri vizeye tabidir. Diplomatik hizmet ve hususi pasaport sahipleri vizeden muaftır.

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir.

Vize gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizin tarafınıza ileteceği “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribata uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

Sağlık
Orta Avrupa ülkelerine girişlerde Türk vatandaşlarına herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Herhangi bir ilaç kullanmanız tavsiye edilmemektedir.

Uçuş Süreleri
İstanbul                        Marsilya                  3 sa 25dk

Marsilya                       İstanbul                   3 sa 15dk

Konaklama
Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir.

3 Kişilik odalar, otellerin uygunluğuna göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye sunulan yatak, standart yataklardan küçük olabilir. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için katılımcı 3. kişi rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir menü ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

Para Birimi
Fransa’da kullanılan para birimi Euro

Seyahatiniz için yanınıza Euro almanızı ve bunun ufak birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneririz.

Saat Dilimi
Fransa, Türkiye’den 2 saat geridedir.

Örneğin, Türkiye’de saat 18:30 iken Fransa’da 16:30’dur.

Telefon Kullanımı
Tüm cep telefonu operatörleri, hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir.

Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için bir hırka almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

Yemek Kültürü
Modern ülkeler olarak, her damak tadına uygun yemekler bulunabilmektedir.

Elektrik
Genelde 200–220 V kullanılıyor. Priz konusunda ise genelde bir sıkıntı yaşamazsınız. Çok istisnai durumlarda cihazınız kalın girişli ise sorun olabilir.

Alışveriş
Fransa’da  alışveriş yapabileceğiniz birçok alış veriş merkezi bulunmaktadır  Ayrıca bölgeye özgü hediyelik el yapımı ürünler alınabilir

Önemli Notlar
Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Gazella Turizm sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

Gazella Turizm, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Gazella Turizm, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Gazella Turizm sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.