Rovaniemi
Huskylerin çektiği kızaklara binmek, ren geyiklerini sevmek, kutup ayılarını beslemek, donmuş gölde balık tutmak! Tüm bunların hayal olmadığı tek bir yer var İşte Noel Babanın evi : Finlandiya Lapland…
Tüm Turlar Dahil

Tüm Turlar Dahil

4 Yıldız Oteller

4 Yıldız Oteller

2 Öğle Yemeği Dahil

2 Öğle Yemeği Dahil

1 Kişilik Fiyat
1.960 EUR

2 Yetişkin Fiyatı
3.920 EUR
69.053 TL
Taksit Seçenekleri

Tur Programı


1. Gün
İstanbul - Rovaniemi

Turumuz İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali'nde 05:40’ta buluşarak, check-in işlemlerimizi tamamlıyor ve sonrasında Türk Hava Yolları seferi ile İstanbul-Rovaniemi uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Varışımıza istinaden havalimanında karşılanıyor ve “Noel Baba’nın Köyü”ne transfer oluyoruz. Burada Kuzey Kutup Çizgisini geçip sonrasında sertifikalarımızı alacağız. Dilerseniz Noel Baba ile fotoğraf çektirebilir, sevdiklerinize kartpostal gönderebilir veya serbest zamanınızda hediyelik eşyalar alabilirsiniz. Turumuzun ardından otelimize yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde. Akşam saatinde hava koşulları kuzey ışıkları görmek için uygun ise aracımız ile gezintiye çıkacağız. Şansımız iyi giderse büyüleyici kuzey ışıklarını görebileceğiz.

Uçuş No: TK1749 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: İstanbul - Tarih: 29 Aralık 2022 - Saat: 08:40 - Varış: Rovaniemi - Tarih: 29 Aralık 2022 - Saat: 12:40
2. Gün
Rovaniemi

Kahvaltımızın ardından Buzda Yüzme deneyimi için otelimizden ayrılıyoruz. Bölgenin göllerinden birisine gidecek ve özel kıyafetler giyerek, açılan buzların arasında yüzeceğiz. Sonrasında Buz oteli ziyaret ediyoruz. Buzdan ve kardan yapılmış heykeller, otel odaları, restoran masaları ve barı göreceğiz. Öğleden sonra Rovaniemi’de serbest zaman. Akşam saatlerinde kar motorları ile kuzey ışıkları avı turu için hareket ediyoruz. Yaklaşık 2 saat boyunca ormanların içinde eğlenceli bir sürüş yapacak, şansımız var ise kuzey ışıklarını görebileceğiz. Konaklama otelimizde

3. Gün
Rovaniemi

Kahvaltımızın ardından özel aracımız ile yaklaşık 20 dakika yol alarak bir Husky çiftliğine varıyoruz. Burada kuzeye özgü sevimli hayvanlar ile bir arada zaman geçirecek ve sonrasında Husky kızağına bineceğiz ve 5km’lik bir sürüş gerçekleştireceğiz. Kızak turunun ardından öğle yemeğimiz yerel bir restoranda. Öğle yemeğimizin ardından özel aracımız ile Ren Geyiği Çiftliği’ne hareket ediyoruz. Bölgeye özel bu aktivitede kısa bir ren geyiği sürüş turu yapıyoruz. Bununla ilgili sertifikalarımızı alacağız. Bu eğlenceli aktivitelerin ardından Rovaniemi’ye dönüyoruz. Otelimizde Yılbaşı yemeğini alacağız. Ardından şehrin ışıklarının uzağında özel bir chalete gidiyoruz. İçinde şöminesi yanan, dışarda karların üstünde ateş yakacağımız yeni yılı karşılayacağımız chaletimizde içeceklerinizi alarak keyifli vakit geçireceğiz. Gece otelimize dönüyoruz.

4. Gün
Rovaniemi

Kahvaltının ardından serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saate Rovaniemi Havalimanına transfer oluyor ve check-in işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları özel seferi ile 13:20’de İstanbul Havalimanı uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. 18.25’te İstanbul’a varıyoruz; bir sonra ki gezimizde görüşmek üzere vedalaşıyoruz. **Tur programımızda hava durumu kaynaklı günlük yapılan aktiviteler değişiklik gösterebilir.**

Uçuş No: TK1750 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: Rovaniemi - Tarih: 01 Ocak 2023 - Saat: 13:20 - Varış: İstanbul - Tarih: 01 Ocak 2023 - Saat: 18:25

Hizmetler


Paket Fiyata Dahil Hizmetler:
 • Türk Hava Yolları ile İstanbul-Rovaniemi-İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti ve havalimanı vergileri
 • Rovaniemi’de 3 gece 4* otelde oda kahvaltı konaklama
 • Özel araç ile programda belirtilen tüm geziler
 • Geziler esnasında gezilecek müze ve ören yerleri ile diğer noktalara giriş ücretleri
 • Programda belirtilen 2 öğle ve 1 akşam yemeği
 • Husky ve Ren Geyiği Safarileri
 • Buz otel gezisi
 • Snow Mobile safarisi 2 saat
 • Santa Clause Köyü gezisi
 • Özel kıyafetler ile yüzme deneyimi
 • Gazella Turizm profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
 • Yurtdışı çıkış harcı
 • Seyahat Sağlık sigortası
Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
 • Vize ücreti
 • Programda belirtilmeyen yemekler
 • Programda belirtilen yemekler sırasında alınacak içecekler
 • Fazla Bagaj ücreti
 • Kişisel harcamalar

Fiyat Bilgileri


TARİHOTELİki Kişilik Odada KişibaşıÜç Kişilik Odada KişibaşıTek Kişilik OdaÇocuk (02,00 - 11,99 Yaş)
29 Aralık 2022 | 01 Ocak 2023 4* Oteller 1.960 EUR1.960 EUR2.320 EUR-

Şehirler


Genel Bilgiler


Katılım Şartı
Tura katılan misafirlerimizden , sağlık bakanlıkları tarafından onaylanmış çift aşı ibrazını veya son 3 ay içerisinde Covid-19 hastalığını geçirmiş olma zorunluğunu arıyoruz. Turlarımızda görev yapan, rehberimiz, yerel rehberimiz, araç şoförleri ve muavinlerimiz de çift aşılıdır.

İlgili ülkelerin Sağlık Bakanlıklarının belirlediği ek PCR ve kabul edilen aşı markalarının en güncel hallerinin takip edilmesi gerekmektedir.

Bu gezimiz, en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur, acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

Vize
Umumi Pasaport                Vize gerekli                       

Yeşil Pasaport                   Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu             Vize gerekli değil

 Finlandiya, Schengen ülkesidir. Umuma mahsus pasaport sahipleri vizeye tabidir. Diplomatik hizmet ve hususi pasaport sahipleri vizeden muaftır.

*Pasaport sürelerinin, tur bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliğinin bulunması ve en az iki boş sayfanın olması gerekmektedir.*

 Vize gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizin tarafınıza ileteceği “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribata uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

Uçuş Süreleri
Türk Hava Yolları seferi ile İstanbul - Roveniemi uçuşunu İstanbul Havalimanı'ndan direk uçuş olarak gerçekleştireceğiz. İstanbul-Rovaniemi 4 saat 10 dakika, Rovaniemi - İstanbul 3 saat, 30 dakikadır.

Konaklama
Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir.

3 Kişilik odalar, otellerin uygunluğuna göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye sunulan yatak, standart yataklardan küçük olabilir. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için katılımcı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir menü ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

Para Birimi ve Saat Dilimi
Finlandiya, Euro bölgesi ülkelerindendir. Seyahatiniz için yanınıza Euro almanızı ve bunun ufak birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneririz.

Türkiye ile Finlandiya arasında saat farkı bulunmamaktadır.

Tüm cep telefonu operatörleri, hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir.

Telefon Kullanımı
Finlandiya kışın oldukça soğuk olmaktadır. Bunun için yanınıza kalın bir mont / palto, yün kazaklar, polarlar, kalın pantolonlar, yün ya da polar eldiven, başlık ve atkı almanızı öneririz. Bunun dışında kar gözlüğü,fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Fin yemekleri, tadanlara büyük lezzet keyfi yaşatır. Bu kentte vejetaryen, deniz ürünleri, et yemekleri ve her türlü lezzet tüm damak tatlarına göre hazırlanır. Kafeler, barlar, kulüpler ve çok sayıda diğer mekânlar müşterilerine her türlü içeceği sunar.

Yemek Kültürü
Ülkede çok geniş bir yelpazede alışveriş imkânı bulunmamaktadır. Yöreye özgü hediyelik eşyalar satın alınabilir.

Elektirik
Finlandiya’da elektrik 220/230 volttur ve C tipi ikili ince yuvarlak ve F tipi ikili kalın yuvarlak prizler kullanılmaktadır.

Önemli Not 
Bu turumuza yalnızca 34-44 yaş arası misafirlerimizi kabul edebiliyoruz.

*Pasaport sürelerinin, tur bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliğinin bulunması ve en az iki boş sayfanın olması gerekmektedir.*

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Gazella Turizm sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

 Gazella Turizm, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Gazella Turizm, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

 Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Gazella Turizm sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

Yorumlar

0
Toplam 0 Yorum
0 Ortalama Puan
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0

Bu tur için henüz yorum bulunmamakta.