Rovaniemi
Huskylerin çektiği kızaklara binmek, ren geyiklerini sevmek, kar motor safarisi, buzkıran turu unutulmaz Igloo konaklama deneyimi ! Tüm bunların hayal olmadığı tek bir yer var İşte Noel Babanın evi : Finlandiya Lapland…
Tüm Turlar Dahil

Tüm Turlar Dahil

4 Yıldız Oteller

4 Yıldız Oteller

2 Öğle & 1 Akşam Yemeği Dahil

2 Öğle & 1 Akşam Yemeği Dahil

1 Kişilik Fiyat
3.190 EUR

2 Yetişkin Fiyatı
6.380 EUR
228.990 TL

Tur Programı


1. Gün
İstanbul – Rovaniemi

Turumuz kişiye özel aracın sizi adresinizden alması ile başlıyor. İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşarak, check-in işlemlerimizi tamamlıyor ve sonrasında Türk Hava Yolları seferi ile İstanbul-Rovaniemi uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Varışımıza istinaden havalimanında karşılanıyor ve “Noel Baba’nın Köyü’ne’’ transfer oluyoruz. Burada Kuzey Kutup Çizgisini geçiyoruz. Dilerseniz Noel Baba ile fotoğraf çektirebilir, sevdiklerinize kartpostal gönderebilir veya serbest zamanınızda hediyelik eşyalar alabilirsiniz. Turumuzun ardından otelimize yerleşiyoruz, konaklama otelimizde. Akşam saatinde hava koşulları kuzey ışıkları görmek için uygun ise aracımız ile gezintiye çıkacağız. Şansımız iyi giderse büyüleyici kuzey ışıklarını görebileceğiz.

Uçuş No: TK1749 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: İstanbul - Tarih: 16 Ocak 2025 - Saat: 09:50 - Varış: Rovaniemi - Tarih: 16 Ocak 2025 - Saat: 13:30
2. Gün
Rovaniemi

Kahvaltımızın ardından özel aracımız ile yaklaşık 20 dakika yol alarak bir Husky çiftliğine varıyoruz. Burada kuzeye özgü sevimli hayvanlar ile bir arada zaman geçirecek ve sonrasında Husky kızağına bineceğiz ve 3km’lik bir sürüş gerçekleştireceğiz. Kızak turunun ardından öğle yemeğimiz yerel bir restoranda. Öğle yemeğimizin ardından özel aracımız ile Ren Geyiği Çiftliği’ne hareket ediyoruz. Bölgeye özel bu aktivitede kısa bir ren geyiği sürüş turu yapıyoruz. Öğleden sonra 2 saatlik kar motoru safarisi (Snow mobile) yapacağız. Bu eğlenceli aktivitenin ardından otelimize geri dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

3. Gün
Rovaniemi

Kahvaltımızın ardından serbest zaman. Sonrasında öğle yemeğimizi alıp özel aracımız ile limana doğru yola çıkacağız. Buz kıran gemisi ile Baltık Denizinde ilerleyeceğiz ve dilerseniz özel kıyafetler giyip buz tutmuş denize girebilirsiniz. Harika manzaralar eşliğinde turumuzu bitirdikten sonra iglo otelimize yerleşeceğiz. Akşam yemeğimiz iglo otelimizde.

4. Gün
Rovaniemi – Istanbul

Kahvaltımızın ardından her sene yeniden inşa edilen Buz Hotel’ı (Ice Hotel) ziyaret ediyoruz. Kardan yapılan heykeller, kilise, restoran ve otel odalarını göreceğiz. Turumuzu bitirdikten sonra Rovaniemi Havalimanına transfer oluyor ve check-in işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları özel seferi ile İstanbul Havalimanı uçuşumuzu gerçekleştireceğiz. İstanbul’a varışımızla birlikte size özel transfer aracımızın evinize bırakılmanız ile turumuz son buluyor. **Tur programımızda hava durumu kaynaklı günlük yapılan aktiviteler değişiklik gösterebilir. **

Uçuş No: TK1750 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: Rovaniemi - Tarih: 19 Ocak 2025 - Saat: 15:25 - Varış: İstanbul - Tarih: 19 Ocak 2025 - Saat: 21:10

Hizmetler


Paket Fiyata Dahil Hizmetler:
 • Türk Hava Yolları ile İstanbul-Rovaniemi-İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti ve havalimanı vergileri Havalimanı vergileri
 • Rovaniemi’de 2 gece 4* otelde oda kahvaltı konaklama
 • Rovaniemi’de 1 gece Iglo otelde oda kahvaltı konaklama
 • Ev – alan – ev transferi de dahil olmak üzere programda belirtilen tüm transferler
 • Özel araç ile programda belirtilen tüm geziler
 • Geziler esnasında gezilecek müze ve ören yerleri ile diğer noktalara giriş ücretleri
 • Tur boyunca termal kıyafet dâhil
 • Programda belirtilen 2 öğle ve 1 akşam yemeği
 • Husky ve Ren Geyiği Safarileri
 • Kar Motorları ile 2 saat safari
 • Buz kıran gemi turu
 • Ice (Buz) Hotel gezisi
 • Santa Clause Köyü gezisi
 • Gazella Turizm profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
 • Covid 19 Seyahat Sağlık Sigortası
 • Yurtdışı çıkış harcı
Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
 • Şahsi harcamalar
 • Yemekler esnasında alınacak olan içecekler
 • Programda belirtilmeyen yemekler
 • Vize ücreti (Yeşil pasaporta gerekmez)
 • Bahşişler

Fiyat Bilgileri


TARİHOTELİki Kişilik Odada KişibaşıÜç Kişilik Odada KişibaşıTek Kişilik OdaÇocuk (02,00 - 11,99 Yaş)
16 Ocak 2025 | 19 Ocak 2025 4* Oteller 3.190 EUR3.190 EUR4.180 EUR2.990 EUR
30 Ocak 2025 | 02 Şubat 2025 4* Oteller 3.290 EUR3.290 EUR4.280 EUR2.990 EUR
13 Şubat 2025 | 16 Şubat 2025 4* Oteller 3.290 EUR3.290 EUR4.280 EUR2.990 EUR

Şehirler


Genel Bilgiler


Otel Bilgisi
Santa’s Santa Claus 4* vb. - Rovaniemi
https://santashotels.fi/hotellit/hotel-santa-claus-rovaniemi/

Santa’s Igloos Arctic Circle vb. - Rovaniemi
https://santashotels.fi/hotellit/iglu-hotelli-rovaniemi/

Katılım Şartları
Bu gezimiz, en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur, acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

Vize
Umumi Pasaport                           Vize gerekli                        

Yeşil Pasaport                               Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu                         Vize gerekli değil

Finlandiya, Schengen ülkesidir. Umuma mahsus pasaport sahipleri vizeye tabidir. Diplomatik hizmet ve hususi pasaport sahipleri vizeden muaftır.

*Pasaport sürelerinin, tur bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliğinin bulunması ve en az iki boş sayfanın olması gerekmektedir. *

Vize gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizin tarafınıza ileteceği “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribata uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

Uçuş Süreleri
İstanbul                              Rovaniemi            04 sa 35 dk

Rovaniemi                           İstanbul                 04 sa 45 dk

Konaklama
Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir.

3 Kişilik odalar, otellerin uygunluğuna göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye sunulan yatak, standart yataklardan küçük olabilir. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için katılımcı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir menü ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

Para Birimi
Finlandiya, Euro bölgesi ülkelerindendir. Seyahatiniz için yanınıza Euro almanızı ve bunun ufak birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneririz.

Saat Dilimi
Türkiye ile Finlandiya arasında saat farkı bulunmamaktadır.

Telefon Kullanımı
Tüm cep telefonu operatörleri, hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir.

Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Finlandiya kışın oldukça soğuk olmaktadır. Bunun için yanınıza kalın bir mont / palto, yün kazaklar, polarlar, kalın pantolonlar, yün ya da polar eldiven, başlık ve atkı almanızı öneririz. Bunun dışında kar gözlüğü, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

Yemek Kültürü
Fin yemekleri, tadanlara büyük lezzet keyfi yaşatır. Bu kentte vejetaryen, deniz ürünleri, et yemekleri ve her türlü lezzet tüm damak tatlarına göre hazırlanır. Kafeler, barlar, kulüpler ve çok sayıda diğer mekânlar müşterilerine her türlü içeceği sunar.

Elektrik
Finlandiya’da elektrik 220/230 volttur ve C tipi ikili ince yuvarlak ve F tipi ikili kalın yuvarlak prizler kullanılmaktadır.

Alışveriş
Ülkede çok geniş bir yelpazede alışveriş imkânı bulunmamaktadır. Yöreye özgü hediyelik eşyalar satın alınabilir.

Önemli Not 
Bu tura 0 – 2 yaş çocukların katılımları iklim ve coğrafi koşullar nedeniyle zorlayıcı olduğundan kabul edilmemektedir.

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Gazella Turizm sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

Gazella Turizm, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Gazella Turizm, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Gazella Turizm sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir..