Lapland; Igloo Konaklamalı Exclusive Turu

Lapland; Igloo Konaklamalı Exclusive Turu

Lapland; Igloo Konaklamalı Exclusive Turu Şubat 2022

Lapland; Igloo Konaklamalı Exclusive Turu

10 - 13 Şubat 2022 Türk Hava Yolları ile Ev Alan Ev Transfer Maksimum 20 kişi
Kişi Başı
€ 2.190 33.225 ₺
Tek Kişilik Oda Farkı:
€ 650 | 9.861 ₺
Rovaniemi
Igloo Konaklama, Buz Kıran Gemi Gezisi, Husky Kızakları, Ren Geyikleri ve Noel Baba; Masalsı bir yolculuk...
Tüm Extra Turlar Dahil

Tüm Ekstra Turlar Dahil

4*Superior, Butik Otel Seçenekleri

4*Superior, Butik Otel Seçenekleri

3 Öğle ve 2 Akşam Yemeği Dahil

3 Öğle ve 2 Akşam Yemeği Dahil

REZERVASYON YAP
1. Gün
İstanbul - Rovaniemi (10/02/2022)

Turumuz kişiye özel aracın sizi adresinizden alması ile başlıyor. İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali'nde 05:40’ta buluşarak, check-in işlemlerimizi tamamlıyor ve sonrasında Türk Hava Yolları seferi ile saat 08.40 İstanbul-Rovaniemi uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. 12.40’ta varışımıza istinaden havalimanında karşılanıyor ve “Noel Baba’nın Köyü”ne transfer oluyoruz. Burada Kuzey Kutup Çizgisini geçiyoruz.. Dilerseniz Noel Baba ile fotoğraf çektirebilir, sevdiklerinize kartpostal gönderebilir veya serbest zamanınızda hediyelik eşyalar alabilirsiniz. Öğle yemeğimizi turumuz sırasında alıyoruz. Turumuzun ardından otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Akşam saatinde hava koşulları kuzey ışıkları görmek için uygun ise aracımız ile gezintiye çıkacağız. Şansımız iyi giderse büyüleyici kuzey ışıklarını görebileceğiz.

2. Gün
Rovaniemi (11/02/2022)

Kahvaltımızın ardından özel aracımız ile yaklaşık 20 dakika yol  alarak bir Husky çiftliğine varıyoruz. Burada kuzeye özgü sevimli hayvanlar ile bir arada zaman geçirecek ve sonrasında Husky kızağına bineceğiz ve 5km’lik bir sürüş gerçekleştireceğiz. Kızak turunun ardından öğle yemeğimiz yerel bir restoranda. Öğle yemeğimizin ardından özel aracımız ile Ren Geyiği Çiftliği’ne hareket ediyoruz. Bölgeye özel bu aktivitede kısa bir ren geyiği sürüş turu yapıyoruz. Bununla ilgili sertifikalarımızı alacağız. Öğleden sonra 2 saatlik kar motoru safarisi yapacağız. Bu eğlenceli aktivitenin ardından otelimize dönüyoruz ve serbest zaman.

3. Gün
Kemi - Rovaniemi - (12/02/2022)

Kahvaltımızın ardından otelimizden çıkış yapıyoruz. Kemi’ye doğru yola çıkıyoruz. Her sene yeniden inşaa edilen Snow Castle’ı ziyaret ediyoruz. Kardan yapılan heykeller, kilise, restoran ve otel odalarını göreceğiz. Sonrasında öğle yemeğimizi alıp, limana doğru yola çıkacağız. Buz kıran gemisi ile Baltık Denizinde ilerleyeceğiz ve  dilerseniz özel kıyafetler giyip buz tutmuş denize girebilirsiniz. Harika manzaralar eşliğinde  turumuzu bitirdikten sonra Rovaniemi’ye dönüyor ve iglo otelimize yerleşeceğiz. Akşam yemeğimiz iglo otelimizde.

4. Gün
Rovaniemi - İstanbul (13/02/2022)

Kahvaltının ardından serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saate Rovaniemi Havalimanına transfer oluyor ve check-in işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları özel seferi ile 13:20’de İstanbul Havalimanı uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. 18.25’te İstanbul’a varıyoruz ve size özel transfer aracımızın evinize bırakılmanız ile  turumuz son buluyor.

**Tur programımızda  hava durumu kaynaklı günlük yapılan aktiviteler değişiklik gösterebilir.**

TUR ROTASI

+ Lapland’a özgü İglo evlerinde konaklama deneyimi

 

+ Baltık denizinde sıradışı bir deneyim olan 'Buz Kıran Gemi' turu

 

+ Alternatifi olmayan, başka bir yerde benzeri bulunmayan deneyimler barındıran Laponya bölgesine unutulmaz bir yolculuk yapacağız

 

+ Sevdiklerimize onları ne kadar önemsediğimizi masalsı bir şekilde söyleyebilmek için, Santa Claus Köyü’nde ziyaret ettiğimiz Noel Baba’nın evinden sevdiklerimize kartpostal gönderme mutluluğu

 

+ Santa Claus köyündeyken, Kutup Çizgisi'ni geçerek fotoğraf çektirme fırsatı

 

+ Belki çocukluğumuzda Noel Baba’nın varlığıyla kandırılmadık ama tüm çizgi filmlerde Ren Geyikleri ve Noel Baba’nın arkadaşlaığını görüp gerçek olmasını istedik. Şimdi Ren Geyiği Çiftliğini ziyaret ederek bu Ren Geyikleri ile kızak yapma şansı

 

+ Yüzyılardır kızak çekme, rengeyiği bekçiliği görevlerinde yer alan Husky’lerin çektiği kızakları kızak yapma ve onlarla arkadaş olma keyfi

 

Bu tur için alternatif tarih bulunmamaktadır.

Sağlıklı Seyahat Politikamız
Tura katılan misafirlerimizden, sağlık bakanlıkları tarafından onaylanmış çift aşı ibrazını veya son 3 ay içerisinde Covid-19 hastalığını geçirmiş olma zorunluğunu arıyoruz. Turlarımızda görev yapan, rehberimiz, yerel rehberimiz, araç şoförleri ve muavinlerimiz de çift aşılıdır.İlgili ülkelerin Sağlık Bakanlıklarının belirlediği ek PCR ve kabul edilen aşı markalarının en güncel hallerinin takip edilmesi gerekmektedir.

Uçuş Detayları
TK1749  ISTRVN 0840 1210
​TK1750  RVNIST 1320 1825

 

Gezi Zamanlaması
Aşağıdaki linkten geziniz sırasında ortalama hava sıcaklıklarını görebilirsiniz.

http://gazella.com/destinasyonlar/ulke/20

 

Vize Bilgileri
Finlandiya, Schengen ülkesidir. Umuma mahsus pasaport sahipleri vizeye tabidir. Diplomatik hizmet ve hususi pasaport sahipleri vizeden muaftır.

*Pasaport sürelerinin, tur bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliğinin bulunması ve en az iki boş sayfanın olması gerekmektedir.*

 

Bu Tur Kimler İçin Uygun?
Doğa tutkunları ve macera sevenler için kaçırılmaması gereken bir gezidir. Çocuklu - çocuksuz tüm gezginler için uygundur.

 

Para Birimi
Finlandiya, Euro bölgesi ülkelerindendir. Seyahatiniz için yanınıza Euro almanızı ve bunun ufak birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneririz.

 

Saat Dilimi
Türkiye ile Finlandiya arasında saat farkı bulunmamaktadır.

 

Telefon Kullanımı
Tüm cep telefonu operatörleri, hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir.

 

Gezi İçin Alınabilecek Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Finlandiya kışın oldukça soğuk olmaktadır. Bunun için yanınıza kalın bir mont / palto, yün kazaklar, polarlar, kalın pantolonlar, yün ya da polar eldiven, başlık ve atkı almanızı öneririz. Bunun dışında kar gözlüğü,fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

 

Yemek Kültürü
Fin yemekleri, tadanlara büyük lezzet keyfi yaşatır. Bu kentte vejetaryen, deniz ürünleri, et yemekleri ve her türlü lezzet tüm damak tatlarına göre hazırlanır. Kafeler, barlar, kulüpler ve çok sayıda diğer mekânlar müşterilerine her türlü içeceği sunar.

 

Elektrik
Finlandiya’da elektrik 220/230 volttur ve C tipi ikili ince yuvarlak ve F tipi ikili kalın yuvarlak prizler kullanılmaktadır.

 

Alışveriş
Ülkede çok geniş bir yelpazede alışveriş imkânı bulunmamaktadır. Yöreye özgü hediyelik eşyalar satın alınabilir.

Fiyata Dahil Hizmetler
* Türk Hava Yolları ile İstanbul-Rovaniemi-İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti ve havalimanı vergileri Havalimanı vergileri.
* Rovaniemi’de 2 gece 4* otelde oda kahvaltı konaklama
* Rovaniemi’de 1 gece Iglo otelde oda kahvaltı  konaklama
* Ev – alan – ev transferi de dahil olmak üzere programda belirtilen tüm transferler
* Özel araç ile programda belirtilen tüm geziler
* Geziler esnasında gezilecek müze ve ören yerleri ile diğer noktalara giriş ücretleri
* Tur boyunca termal kıyafet dâhil
* Programda belirtilen 3 akşam ve 2 öğle yemeği
* Husky ve Ren Geyiği Safarileri
* Buz kıran gemi turu
* Ice Hotel gezisi
* Santa Clause Köyü gezisi
* Gazella Turizm profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti.
* Covid – 19 Seyahat Sağlık Sigortası
* Yurtdışı çıkış harcı.         

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
* Şahsi harcamalar,
* Yemekler esnasında alınacak olan içecekler
* Programda belirtilmeyen yemekler,
* Vize ücreti – Yeşil pasaporta gerekmez
* Bahşisler

Otel Listesi

Bu turdaki otellerin listesini aşağıda görebilirsiniz.